To je ode mě vše a přeji vám krásný zbytek dne.
Zápas je u konce vážení. Poslední třetina nám přinesla gólově vyrovnaný hokej, avšak během zbytku třetiny jsme viděli spíše u puku hostující celek Metallurg Novokuzněck který za 60 minut přestřílel Jugru Chanty-Mansijsk v poměru 1:6 z pohledu domácího mužstva. V polovině třetiny měl ještě šanci přidat další gól Musin, který byl při samostatném úniku faulován a bylo proto nařízeno trestné střílení, které mladičky Ilja Musin neproměnil.
60:00
58:36
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Po dělovce Melarta od modré se kotouč odrazil od Ložkina přímo na hokejku najetého IVANA JACENKA a ten bez problému trefuje volný prostor za hostujícím brankářem. Asistence: Ilari Melart, Mikhail Tjulpakin
58:16
Za hákování si jde odpykat 2 minuty hostující Jemelin.
58:08
Kuzněcov je na střídačce, domácí se pokouší v 6 vstřelit alespoň jeden gól.
57:53
Tomáš Starosta posílal pas před Ložkina, nenašel se zde ale dobře najetý spoluhráč.
57:14
Lapenkov číhá před bránou Kuzněcova a čeká na přihrávku od mantinelu.
54:05
Novokuzněck drží kotouč v útočné třetině. Domácí již dlouho nevypálili na Ložkina.
52:46
Kuzněcov chytá ve vzduchu nahozený kotouč a čeká na hvizd píšťalky.
51:31
Metallurg znovu a znovu dobývá útočné pásmo, ale díky nepřesnostem se o třetinu vždy připraví.
49:52
48:06
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
TUUKKA MANTYLA pálí od modré tvrdou ránu směrem na Kuzněcovu bránu. V cestě mu nestojí žádný hráč a tak bez problému vymetá pravý růžek domácí brány. Asistence: Artyom Garejev, Vladislav Kartajev.
47:52
Další nedovolené bránění, tentokrát si dvě minuty jde odsedět domácí Šefer. Hosté mají více než minutu přesilovku 5 na 3.
46:55
Kuzněcov dostal ránu do helmy a skácel se k zemi. Naštěstí je v pořádku a bude i nadále chytat v zápase.
46:14
Na straně domácích padá další trest, tentokrát to jsou 2 minuty za vražení na hrazení pro Bulanskijeho.
45:58
Buljanskij se zjevil před Ložkinem a dokázal mu přehodit beton. Puk ale projel těsně kolem pravé tyče hostující svatyně.
45:51
Icing Novokuzněcku.
45:20
Velmi nejistý hokej předvádí nyní obě strany. Puk cestuje z jedné strany hřiště na druhou.
43:25
Puk v ochranné síti za Kuzněcovem. Vhazování před jeho bránou.
42:15
Menší závar před Kuzněcovem, McLean nakonec posílá kotouč do rohu kluziště.
41:26
Hra přerušena u Ložkina, který drží puk pod lapačkou.
40:54
Novokuzněck je při chuti a okupuje útočné pásmo.
40:25
A Ilja Musin neproměňuje trestné střílení.
40:25
Bylo nařízeno trestné střílení.
40:05
Na buly tentokrát úspěšnější domácí, kteří na chvíli okupují útočnou třetinu.
40:01
Poslední třetina začne přibližně v 15:48.
Prostřední část nám přinesla 3 góly. V sedmadvacáté minutě se prosadil Pavel Kanarskij, tři minuty po něm Mark Skutar a čtyři sekundy před koncem usměrnil pátý kotouč do brány domácích Sergej Jemelin. V třiatřicáté minutě dostal kotouč do hostující brány Savinainen, po sedmiminutové pauze, kdy se čekalo na verdikt video-rozhodčího, nebyl gól uznaný jako platný. Oproti první třetině jsme viděli 2 vyloučení, po jednom na každé straně.
40:00
39:56
Pátý gól a gól do šatny střílí SERGEJ JEMELIN! Po úniku dvou na dva dostal přihrávku od Skutara a trefuje odkrytou část brány! Asistence: Mark Skutar, Nikita Vyglazov
39:16
Nebezpečný únik dvou hostů na dva obránce, Kuzněcov na poslední chvíli nastrčil beton!
38:53
38:23
Ložkin kryje puk lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravici.
37:20
Nyní v pásmu domácí kterým se také nedaří dobře kombinovat, nakonec putuje kotouč přes všechny čáry a Jugra musí zpátky.
36:53
Dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Valuskij.
36:17
36:10
Kotouč u Ložkina.
35:40
Metallurg kombinuje před Kuzněcovem, zatím se jim ale nepodařilo vytvořit si kloudnou šanci.
34:17
2 minuty za podražení dostává Alexej Kuzněcov, trest si za něj odsedí jeho spoluhráč Radek Smoleňák
33:30
Sitnikov se pokusil poslat druhý kotouč za záda Ložkina, tentokrát už podle pravidel, ale hostující gólman dobře pokryl svoji bránu.
32:27
Gól nakonec uznaný nebyl! Výborné zpracování Dixona u levé tyče dorazil do brány Savinainen nohou a ne holí!
32:27
Čekání se začíná velmi protahovat, každou chvíli budeme znát závěr.
32:27
Stále se čeká na rozhodnutí. Fanoušci začínají pískat, hráči pokorně stojí u střídaček a čekají.
32:27
Rozhodčí čeká rozsudek videorozhodčího, situace byla sporná. Savinainen možná dopravil kotouč do sítě nohou a ne hokejkou, možná dokonce stál v brankovišti.
31:10
Knazjevovi se zamotal kotouč mezi nohama a nedokázal zakončit.
29:35
Igor Veličkin a MARK SKUTAR jeli 2 na 2 na bránu. Veličkin přihrál z levého kruhu přes šíři hřiště na druhého jmenovaného a ten se nemýlil a zavěsil kotouč pod Kuzněcovu horní tyč! Asistence: Igor Veličkin, Sergej Jemelin
29:14
Ložkin drží puk v lapačce. Vhazování po jeho pravici.
28:30
Buljansikj dostal nahrávku mezi kruhy, hokejkou ale promáchl a kotouč mu narazil do brusle. K dalšímu zakončení se již nedostal.
27:50
Jugra se snaží vybojovat útočné pásmo, Metallurg ale hraje dobře a čistě a nedává žádnou šanci domácímu mužstvu.
26:12
Birjukov je vystřídán za Alexeje Kuzněcova!
26:12
PAVEL KANARSKIJ vychytal rozehrávku domácích a z levého kruhu mohl zaútočit na Birjukova, který nedokázal jeho střelu vychytat. Bez asistence.
25:52
Na druhé straně si připisuje zákrok Birjukin, který ukryl do výstroje Kuklevovu střelu.
25:22
Ložkin drží kotouč, rozehrávat se bude po jeho pravici.
25:04
Tomáš Starosta rozehrává kotouč od Birjukova směrem k Ložkinovi.
24:32
Lapenkov vypálil na Birjukina, který vypadal sice zděšeně, ale jeho střelu výborně kryje.
24:06
Ložkin nakonec musí skrýt kotouč pod lapačkou a za jeho bránou se strhla menší šarvátka, kterou rozhodčí rychle rozpustili.
23:55
Metallurg se usazuje v pásmu. Zatím vidíme velmi plynulý hokej.
23:16
Puk se nadvakrát odrazil od zadní síťky Ložkinovy brány a poté hosté již vyvážejí kotouč přes celé hřiště.
22:26
Domácí se dostali do pásma a nahodili kotouč, který zdaleka nesměřoval na bránu hostů.
21:20
Hra se přelévá ze strany na stranu a žádný z týmů si zatím nepřipravil nadějnou šanci.
20:05
Na buly opět úspěšnější hosté.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 14:51.
První dějství je za námi a byli jsme svědky dvou úspěchů hostujícího Metallurgu. Nejprve se v osmé minutě prosadil Igor Veličkin stojící poblíž brankoviště. Dostal naservírovaný velmi jednoduchý puk a stejně jednoduše ho dopravil do sítě. V 15. a 16. minutě dvakrát po sobě zahrozili domácí, ale Ložkin byl vždy připraven nebo mu dokázali hostující obránci zachránit záda. V osmnácté minutě přidal Alexej Kosourov druhý kousek do domácí brány, když z levého kruhu propálil Birjukina střelou nad levý beton.
20:00
19:33
Nakonec se jim to daří,ale pouze na chvíli. Metallurg opět střílí na Birjukina.
19:18
Domácí se marně snaží dostat puk pryč od vlastní brány.
17:16
ALEXEJ KOSOUROV dostal puk do jízdy na modrou čáru od Garejeve a přesnou střelou nad levý beton zvyšuje skóre na 2:0 pro hosty! Asistence: Artyom Garejev
16:07
15:05
Ložkin byl venku z brány a domácí Sitnikov, který ho donutil vyjet nahrál na Plotnikova stojícího na hranici brankoviště, ale ten nedokázal tečovat kotouč do prázdné brány vzdálené pár desítek centimetrů!
14:17
Buljansikj se na pravém kruhu otočil a překvapil Ložkina, který nečekal,že má domácí útočník puk na holi. Hostující gólman puk vytěsnil ramenem nad.
13:43
Martynov jel na bránu, v mezikruží mu do nezpracovaného puku lehce drcli domácí obránci a kotouč končí v rohu.
13:33
Ložkin byl hned po vhazování velmi vyjetý a před brankovištěm kryje střelu z buly.
13:29
Icing hostů.
13:18
Žukov zkoušel pozornost Ložkina z prvého kruhu, lapačka hostujícího brankáře byla nachystaná.
12:13
Šefer zakládá novou útočnou akci od vlastní brány.
11:35
Puk v lapačce Birjukina, vhazování po jeho pravici.
10:58
Výtečný zákrok Ložkina pravým betonem! Vytěsnil nebezpečnou střelu Plotnikova.
10:48
Ofsajd hostů.
10:30
Hosté vyhazují přes všechny čáry, ale na icing to nebude.
09:46
Chanty-Mansijsk se musel vracet zpět do útočné třetiny, ale zastavil je ofsajd.
09:30
Domácí se snaží odpovědět na první branku zápasu, jejich střely ale létají pouze kolem brány hostů.
07:26
Nádherná spolupráce hostujících hráčů. Z modré čáry na poslední chvíli poslal puk k levé tyčce Skutar u které stál připravený IGOR VELIČKIN a trefuje se z pozice v kleče do odkryté klece! Asistence: Sergej Jemelin, Mark Skutar.
06:35
Jakubov nevybojoval puk na vhazování před bránou Metallurgu a Jugra se musí vracet před Birjukina.
06:25
Pár nepřesností ve středním pásmu, nakonec se do útoku znovu dostávají hráči Jugry, puk končí v moci Ložkina.
05:40
Nepřesná přihrávka přímo doprostřed modré čáry nenašla žádnou hůl domácích hráčů a kotouč putuje až za bránu domácích.
05:07
Dixon atakuje za brankou hostů a jeho spoluhráči zatím drží kotouč v útočné třetině.
04:12
Domácí jsou velmi aktivní. Buljanskij se pokusil znovu protáhnout puk do sítě ale tato příležitost byla spálena Ložkinovým betonem.
03:20
První střela domácích a první velká šance! Buljansikj pálil těsně vedle pravé tyčky, u které byla velká mezera!
02:52
Domácí se dokázali uvolnit, při přechodu do útoku je ale brzdí ofsajd.
02:41
Novokuzněck si ale i přesto dákazal znovu vydobýt útočnou třetinu.
02:03
Hosté jsou u puku v útočném pásmu, ten ale brzy končí v ochranné síti a hra se proto přesouvá za hranici útočného pásma hostí.
01:54
Zakázané uvolnění domácích.
00:50
Metallurg za vlastní brankou a dopředu jde druhý útok.
00:05
Hosté úspěšnější na úvodním buly a začínají první útočnou akci.
00:01
Hráči jsou nastoupeni a halou se rozeznívá ruská hymna. Zápas brzy započne.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov(Kuzněcov) – Šefer, Chrostov, Djakov, Starosta, Tjuljapkin, Melart, Sokolov, Švidenko – Sitnikov, Magogin, Plotnikov – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Žukov, Jakubov, Knjazev – Chlyncev, Buljanskij, Jacenko

Metallurg Novokuzněck: Ložkin(Sorokin) – Martynov, Arzamastsev, Giroux, Mäntylä, Kanarskij, Skutar, Kapotov, Kuklev – Achmetov, Galimov, Musin – Garejev, Kosourov, Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Vyglazov, Jemelin, Veličkin

Rozhodčí: Kadyrov, Soin – Maitak, Pronskikh.
Češi a Slováci na ledě
Dres domácích obléká český obránce Marek Trončinský,český útočník Radek Smoleňák a slovenský bek Tomáš Starosta. Za hosty neevidujeme žádného Čecha nebo Slováka.
Vzájemné utkání
V letošní sezóně se již tyto dvě mužstva střetli, 3 body z utkání odvezli dnešní hosté, kteří vyhráli v poměru 2:1.
Jugra Chanty-Mansijsk
Ani domácí celek si nemůže moc pískat. Jugra má sice náskok nad Metallurgem 9 bodů, ale i přesto, 37 bodů jim zajišťuje předposlední místo ve Východní konferenci. Na 12. Chabarovsk jim ale stačí pouze jeden bod. Celková bilance je o něco lepší – 10 výher (pouze jedna po prodloužení) a 27 proher (osm po nastavené hrací době).

Metallurg Novokuzněck
Hostující tým se nachází na samotném dně tabulky Východní konference. Jejich 28 bodů jim nepostačuje na žádnou vyšší příčku. 7 výher v sezóně, z toho ještě dvě jsou po nastavené hrací době a 30 proher. Hostům se podařila šňůra 13 a 11 proher v řadě, což je něco neobvyklého.

Omsk : Novokuzněck – 3:2
Barys Astana : Novokuzněck – 5:3
Novokuzněck : Sp. Moskva – 2:1 (po prodl.)
Novokuzněck : Donbass – 0:2
Novokuzněck : Dyn. Minsk – 3:2
Ještě jednou vás zdravím u našeho přenosu. V námi sledovaném duelu spatříme souboj mezi Jugra Chanty-Mansijsk a Metallurg Novokuzněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.