Nejlepší hráči utkání: Petr Tenkrát (KLA) – Pavel Kantor (HKM).

Pavel Kantor byl znovu blízko nule, ale opět o ní přišel chvilku před koncem zápasu. Nic to ale nemění na radosti hostujícího celku, který poráží kladenské Rytíře 3:1. Tři body tedy míří na východ Čech.
60:00
59:54
Kladno to zkusilo bez brankáře, ale nepřesně rozehrálo. Po zakázaném uvolnění se vrací puk před Cháberu, který se nastěhoval do branky.
59:35
Hlaváč zase dlouho otálel se střelou. Nic nezměnil ani dorážející Havlíček.
Kladenští trenéři si vybírají oddechový čas.
59:06
Rudovský vyhodil kotouč mimo mantinely.
57:50
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté mohli na jedné straně pojistit vedení. Ptáček hledal Šimánka, jehož střela ale nedošla do poloprázdné branky. Na druhé straně pak nahodil PETR TENKRÁT na Kantora, který puk vyrazil do Mertla, od kterého se puk dostal do branky. Bez asistence.
56:26
Obránce Růžička se zjevil v pozici centra. Domácí se snaží alespoň o čestný gól.
55:41
Hradečtí už vymýšlí kombinace v podstatě až do prázdné branky.
54:51
Hra je přerušena kvůli posunuté brance Hradce. Vhazovat se bude před Kantorem.
54:19
Dovolím si tvrdit, že nyní už je definitivně po zápase. První formace Východočechů znovu září.
53:24
Mountfield právě vstřelil branku!
Mertl obral na modré o puk bránícího hráče Kladna a počkal si na JIŘÍHO ŠIMÁNKA, který po bekhendové kličce zasunul puk za Cháberu. Asistence: Tomáš Mertl.
52:53
Hradečtí samozřejmě mohou využívat otevřených okének v kladenské defenzivě.
52:08
Domácí už to zkouší v podstatě z každé pozice. Hosté totiž velmi dobře pokrývají prostor před brankou.
51:14
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
50:39
Domácí se teď musejí bránit tlaku soupeře.
49:41
Dalecký odvedl dobrou práci, ale Miloslav Hořava nepřekonal Kantora ani zblízka.
48:40
Teď čeká domácí hodně těžká práce.
47:42
Hosté podnikli rychlý protiútok. Šimánek posunul Květoňovi do šance. Toho ještě Chábera vychytal, ale na dorážku JIŘÍHO ŠIMÁNKA už neměl nárok. Asistence: Lukáš Květoň.
47:08
Dalecký posunul před branku Miloslavu Hořavovi, který nedokázal trefit volný kotouč.
46:28
Střelecky jsou domácí při chuti, ale Kantor zatím chytá bezchybně.
45:33
Růžička vypálil od modré a Tenkrátovi se povedlo tečovat. Volný kotouč poté do branky jednoznačně kopl, takže branka nemohla být uznána.
45:19
Tenkrátovu střelu srazil Frühauf do ochranné sítě. Hosté na chvíli přestali hrát v domnění, že se bude pískat přihrávka rukou.
44:00
Kantor vyrazil nepříjemné nahození Rudovského.
43:20
Kladenskou bídu mohl využít Langhammer, ale Růžička se s ním stihl vrátit.
42:40
Hlaváč napálil od modré odražený kotouč, ale Kantorova lapačka byla hodně rychle na správném místě.
42:00
František Ptáček (HKM) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
41:32
41:20
Kantor vyrazil i střelu Havlíčka.
40:38
Havlíček uvolnil Tenkráta, který se rozhodl pro ránu. Kantor podržel hosty.
40:24
Hlaváč se přiblížil ke Kantorovi, ale znovu nedokázal přesněji zamířit.
40:01
Šťastná branka Tomáše Mertla znamená, že Hradec vede po dvou třetinách nad Kladnem 1:0. Domácím se nedaří přesilové hry a ve hře pět na pět se hodně obtížně prosazují. Začátek třetiny se jim přitom povedl, ale branku domácí zatím nedali. Třetí třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
39:55
Dragoun z úhlu neuspěl.
39:28
Tomáš Mertl (HKM) vystřelil a dojel vlastní pokus. Chábera měl puk přikrytý na rameni. Hostující forvard se snažil dorážet, ale trefil domácího brankáře do helmy a za to dostává dvě minuty.
39:03
Zakázané uvolnění Hradeckých.
38:32
Hosté kompletní, Kladno zpět u Chábery.
38:06
Středočeši ale nedokáží rozvinout kloudnou ofenzivní akci.
37:39
Po minutě se Kladno usadilo v pásmu.
37:14
Kotouč je znovu za kladenským brankářem.
36:57
Mertl dokázal nasbírat cenné vteřinky pro svůj tým.
36:32
Vladimír Škoda (HKM) dostává dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
36:24
Šimánek zpátečkou uvolnil před brankou Škodu a jen Cháberův zákrok zajistil, že se skóre opět nepohnulo.
36:00
Miloslav Hořava vyhrál boj o puk za Kantorovou brankou. Jenže kotouč poté poslal jen pod lapačku čekajícího brankáře.
35:06
Šimánek posunul na Frühaufa. Chábera jeho střelu chytil, ale Kladenští teď hodně špatně bránili.
34:26
Domácí pod tlakem odpálili na zakázané uvolnění.
34:07
Doudera zariskoval ve vlastním pásmu a málem se to nevyplatilo. Rousek byl sám před Cháberou, který ale jeho střelu chytil.
33:35
Havlíček počkal na Tenkráta a jeho další střela znovu zaměstnala Kantora.
32:40
32:14
Toto oslabení zvládají Kladenští bez potíží.
31:43
Střela Vydareného trefila jednoho z jeho spoluhráčů a puk se vykutálel do středního pásma.
31:13
Po dlouhém bojování o puk se ho zmocnili domácí a Miloslav Hořava vyhodil.
30:40
Jan Hlaváč (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
30:07
Hosté přečíslili domácí obranu. TOMÁŠ MERTL hledal na vzdálenější tyči Šimánka, ale jeho přihrávku srazil přesně mezi betony přesouvajícího se Chábery obránce Kaberle. Asistence: Jiří Šimánek, Peter Frühauf.
29:30
Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za úder loktem.
29:06
Bajaruns se srazil u mantinelu s Langhammerem. Pro oba aktéry to nakonec dopadlo dobře.
28:51
28:40
Domácí za vlastní brankou, ani tato přesilovka nebude využita.
28:18
Další zákrok Kantora proti střele od modré čáry.
27:53
Chábera rychle rozehrál na útočnou modrou, kde Hlaváč poslal do šance Havlíčka. Kantor se ale přesunul včas.
27:26
Domácí si nerozuměli při kombinaci a sami se připravili o pásmo.
26:51
Vynutilo si faul. Tomáš Harant (HKM) dostává dvě minuty za podražení.
26:26
Kladno má dobrý úvod do druhého dějství. Soupeře tlačí v jeho pásmu.
25:47
Chábera si na druhé straně našel střelu Deje od modré čáry a připsal si druhý zákrok třetiny.
25:26
Domácí rozebrali soupeře do posledního šroubku, ale střelu Doudery výborně vytáhl přesouvající se Kantor.
25:00
Tenkrát měl další šanci. V plné rychlosti vjel do pásma a udělal si prostor. Branku ale přestřelil.
24:23
Havlíček počkal, až se mu Tenkrát uvolní do strany. Poté mu na metr posunul puk, ale střela jeho spoluhráče mezi betony nebyla úspěšná.
23:20
Kolářík podklouznul na modré a ke kotouči se dostal Škoda. Jeho střelu přes obránce ale Chábera chytil.
22:49
Kuchler hledal před brankou Miloslava Hořavu. Ten se ovšem ke střele nedostal, protože byl velmi dobře bráněn.
22:12
Procházka vykouzlil z rohu zajímavý pas na Tenkráta. Ten ale před Kantorem neuspěl. Proti jeho střele pravděpodobně ani nemusel hostující brankář zasahovat.
21:20
Petr Hořava se vrátil a zastavil útočnou akci Tomáše Mertla.
20:39
Kuchler chyboval v rozehrávce, ale Chábera nemusel zasahovat.
20:01
Skončilo prvních dvacet minut, které přinesly opatrný hokej. Kdyby se nehrály přesilové hry, tak bychom se snad ani nedočkali šancí. Oba brankáři zatím drží čisté konto, druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:54
Rytíři jsou kompletní, ale poslali kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
19:38
Květoň nezachytil křižný pas.
19:09
Chábera neudržel poměrně jednoduchou střelu Mikuše. Naštěstí pro domácí nebylo nikdo z hostů poblíž.
18:37
Teď ale dobře zapracoval Miloslav Hořava, který Kladno osvobodil.
18:15
Hradečtí sevřeli svého soka v obranném pásmu.
17:45
Rytíři hráli v šesti, takže dostávají dvouminutový trest.
17:32
Tenkrát z rohu vrátil puk přímo na branku, ale tam místo nebylo.
17:01
16:51
Kotouč u Chábery, trest Haranta se blíží ke svému konci.
16:33
Jejich rozehrávka teď ale byla sražená a hosté mohli částečně vystřídat.
16:15
Domácí mají slušný tlak.
15:48
Havlíček servíroval před branku na Kuchlera, který však nedokázal usměrnit puk na branku.
15:01
Série vyloučení pokračuje. Tomáš Harant (HKM) dostává dvě minuty za hákování.
14:35
14:09
Mikuš po přistrčení Langhammera vypálil od modré. Chábera ale vytrčil pravý beton proti puku včas.
13:34
Dejova sražená střela skončila v rohu hřiště, Kladno opět vyhodilo.
13:10
Miloslav Hořava poslal bekhendem puk až za branku Kantora.
12:51
Vydarený mířil po zemi, ale Chábera vyrazil puk za branku.
12:35
Jan Hlaváč (KLA) zastavil Mertla pomocí faulu a dostává dvě minuty za hákování.
12:13
11:55
Rytíři zrychlili hru ve středním pásmu a díky tomu se do šance prodral Miloslav Hořava. Kantor se ale znovu nenechal rozhodit a puk za záda nepustil.
11:36
Kaberle se výborně vymotal z rohu hřiště, ale ani natlačení puku do brankoviště ke gólu nevedlo. Naopak, zkušený bek Kladna sám posunul branku soupeře.
11:02
Doudera zachytil na modré a k jediné střele se dostal Tenkrát. Byl ale z obrovského úhlu a Kantor si prostor na přední tyči pohlídal.
10:13
Josef Marha (HKM) dostává dvě minuty za podražení, Kladno si zahraje první přesilovou hru.
09:39
Středočeši se hezkou kombinací dostali do přečíslení. Bajaruns ale prováhal vhodný moment pro nahrávku i pro střelu a vracející se hosté nakonec donutili Kladno k chybě a ztrátě kotouče.
08:50
Dalecký si výborně splnil obranné povinnosti, když zastavil podél mantinelu pronikajícího Knotka.
08:06
Havlíček nabízel před branku na teč Tenkrátovi. Ten byl ovšem pohlídán a Kantor si připsal snadný zákrok.
07:30
Langhammer z úhlu poslal puk na Cháberu, který udržel puk v lapačce a přerušil hru.
07:06
Hradečtí zahráli vysokou holí v obranném pásmu, ale po vhazování se ke kotouči opět dostali.
06:40
Hlaváč obkroužil branku a našel Douderu. Ten si puk připravil, ale namířil jen do Kantora.
06:05
Mertl se v akci jeden na jednoho dostával před Koláříka. Ten ho ale povalil na branku, která vypadla za svého postavení. Proto se přerušuje hra.
05:19
Rousek velmi dobře vypálil a jeho pokus byl možná tečován. Chábera měl ale velké problémy a vyrážel maskou nebezpečný pokus hostujícího forvarda.
04:45
Kuchler tečoval nahození Kaberleho od modré čáry. Puk ale znovu skončil bezpečně mimo branku hradeckého brankáře.
04:23
Rytíři přišli o kotouč, ale hosté potřebovali vystřídat.
03:47
Tenkrátova střela od modré byla sražena do rohu hřiště, takže Kantor mohl zůstat v klidu.
03:17
Hra se zatím hodně kouskuje a obrany se mají na pozoru.
02:31
Harant sevřel kotouč v obranném pásmu. Vhazovat se bude před Kantorem.
02:02
Škoda tečoval nahození od mantinelu a Chábera musel poprvé v utkání zasahovat.
01:19
Hlaváč poslal od mantinelu puk jen do boční sítě. Kantor předtím nezasáhl ideálně proti nahození ze středního pásma.
00:53
Dragoun vybojoval kotouč, ale rodící se akci zastavil ofsajd.
00:28
Úvodní akce domácím Rytířům nevyšla. puk mají hosté.
00:01
Hosté dnes budou téměř v domácím prostředí, protože fanoušci přijeli ve velkém počtu a převážně to budou nejspíš oni, kdo se bude starat o atmosféru.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, P. Hořava, Kolařík, Procházka, Doudera, Jankovič – Kuchler, Patera, M. Hořava – Rudovský, Dragoun, Bajaruns – Hlaváč, Havlíček, Tenkrát – Eberle, Dalecký.

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Prokop – Květoň, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Červený – Tvrdík, Langhammer, Škoda – Švihálek, Knotek, Rousek.

Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Pešek, Jelínek.
Hodně probíraná je budoucnost kladenského lodivoda Zdeňka Vojty. Ten zatím na střídačce zůstává, ale spekuluje se, že dnešní nepříznivý výsledek by na jeho budoucí působení na kladenské střídačce měl neblahý vliv.
Vzájemné zápasy letošní sezony se rozhodně nenesou v duchu gólových přestřelek. Na Kladně se diváci dočkali tří branek a výry hostů 2:1, přičemž jediná branka Kladna padla až sekundu před koncem zápasu. V Hradci se Rytíři neprosadili vůbec a Východočeši si připsali vítězství 2:0.
Poslední zápas dopadl pro oba celky podobně. Zatímco Hradec doma překvapivě podlehl Slavii 1:6, tak Kladno padlo 1:5 v Pardubicích.
Dobrý večer z Kladna. Trápící se Rytíři dnes v domácím prostředí přivítají hradecký Mountfield. Hostům patří v tabulce 2. místo, domácí jsou druzí od konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.