Statistiky ze třetí třetiny:
STŘELY: 9:3 (30:17)
BULY: 5:8 (28:30)
TRESTNÉ MINUTY: 4:4 (16:28)
Kari Jalonen zažil na lavičce lvů parádní premiéru. Lvi totiž nad Čeljabinskem vyhráli 7:2, což je jejich nejlepší výsledek v sezoně. Skóre 7:2 je vlastně spolu s výhrou 6:1 nad Ufou z minulého ročníku nejlepší výsledek Lva v historii.
60:00
59:30
Duel už se vyloženě dohrává a diváci tleskají výkonu lvů.
58:30
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor se přeci jen dočkal zmírnění debaklu. Po vyražené střele od modré čáry se k puku dostal ANTON GLINKIN, který s přehledem dorazil. Asistence: Dmitrij Rjabykin.
58:05
Kosticyn pálí z pravé strany. Vehanen vyráží do rohu.
57:36
Traktor ještě dostane možnost zkorigovat výsledek. Na trestnou lavici jde Ševc (podražení).
57:04
Panov po čase opět pálí z levé strany. Tentokrát Vehanen zastavuje puk vyrážečkou.
55:48
Jaakola se vydal na útočný výlet za bránu Traktoru.
54:45
Panov teď pronikl do útočného pásma po levé straně a vypálil. Vehanen si však hodně vyjel a puk bezpečně pokryl.
Dnešní utkání sleduje 4039 diváků.
53:51
Zakázané uvolnění Pražanů.
52:28
Čeljabinsk už v napadání není ani zdaleka tak aktivní jako v prvních dvou třetinách.
51:46
51:23
Vehanen likviduje ránu Kondratěva od modré čáry.
49:46
Traktor má možnost zmírnit debakl. Bude hrát přesilovku.
49:28
Lev Praha právě vstřelil branku!
Sekáč parádně vybruslil před bránu a dostal se až před Děmčenka. Puk sice do brány nedostal, ale vzápětí se to z dorážky podařilo PATRICKU ZACKRISSONOVI. Asistence: Jiří Sekáč.
48:12
Traktor už evidentně nevěří, že by s výsledkem mohl něco udělat. Zápas se spíš dohrává.
47:49
A teď Ševc (střela od modré po vyhraném vhazování).
47:44
Děmčenko má pořád dost práce. Teď ho prověřil Vrána.
47:25
Kubalík se dostal k puku na pravém kruhu. Vypálil golfákem, ale Děmčenko byl pozorný.
46:30
Thörnberg pálí ze středního pásma. Děmčenko s problémy kryje.
45:05
Bude se hrát ve čtyřech. Faulovali Kontiola (hákování) a Cingel (držení hole).
44:31
Lvi nyní kontrolují hru a nikam nespěchají. Ani nemají kam.
43:24
Ševc střílí z pravé strany. Český bek a nejproduktivnější hráč Lva je dnes hodně aktivní.
42:16
Pražané využívají přesilovku. MARTIN THÖRNBERG dlouho stál na vrcholu pravého kruhu a nakonec se rozhodl pro střelu. Správné rozhodnutí. Asistence: Jakub Klepiš.
41:10
Sekáč se ihned po návratu z trestné lavice zapojuje do útoku a pálí po nahrávce Ševce. Děmčenko kryje.
41:06
40:42
Nebude. Na trestnou lavici míří Kontiola (hákování).
40:01
Lvi začínají třetí třetinu v oslabení, které bude trvat necelou minutu.
40:01
Do druhé třetiny kromě Kapanena nenastoupil ani Oystrick.
Statistiky ze druhé třetiny:
STŘELY: 9:9 (21:14)
BULY: 14:14 (23:22)
TRESTNÉ MINUTY: 6:16 (12:24)
Napodobí lvi debakl (6:2), kterým Čeljabinsk pokořili v minulé sezoně? Mají k tomu nakročeno. Ve druhé třetině totiž vstřelili tři góly a vedou 5:1. Zajímavé je, že se trefovali jen obránci: Ševc, Jaakola a Humphries (první gól v sezoně). I v první třetině se za Lva prosadil bek (Gragnani).

Další třetina začne zhruba ve 21:17.
40:00
39:40
Dlouhá kombinace Traktoru končí hodně nepřesnou nahrávkou. Puk míří do středního pásma.
39:06
Ke konci třetiny jde na trestnou lavici Sekáč (hákování). Pokud Traktor nedá gól, začne přesilovkou i další dějství.
38:52
38:36
Ridderwall dlouho vymýšlel, co udělat s pukem na pravé straně. Nakonec vypálil. Děmčenko kryje betony.
37:28
O'Byrne nepřesně nahrává Jaakolovi a lvi ztrácejí útočné pásmo.
36:52
Klepiš je na zemi. Lvi si zahrají přesilovku. Fauloval Kosticyn (faul kolenem).
35:45
Sajustov střílel na Vehanena ze skvělé pozice v mezikruží, avšak brankář Lva opět perfektní.
34:48
Nyní se hraje spíše na polovině Lva. Traktor i přes hodně nepříznivý výsledek dobře napadá.
34:15
Ševc vyhazuje a dobře sehraná přesilovka Čeljabinsku končí.
33:40
Finský gólman opět kryje a fanoušci skandují jeho jméno.
33:11
Vehanen chytá další střelu, ačkoliv mu Kosticyn hodně zapáleně stínil.
32:34
Vrána vyhazuje.
32:15
Vehanen dostává menší trest (padnutí na puk). Traktor bude hrát přesilovku čtyři na tři. Trest za brankáře Lva odsedí Azevedo.
31:43
SPENCER HUMPHRIES dostal puk na modrou čáru, nerozpakoval se a vypálil zápěstím. Jeho střele nikdo neclonil, přesto skončila v bráně. Garnett míří na střídačku. Poprvé v sezoně si zachytá Děmčenko. Asistence: Michal Řepík, Petr Vrána.
31:18
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tresty dostali Kubalík a Panov (ten navíc odešel i desetiminutovým osobním trestem).
31:11
O'Byrne a Jaakola teď krátce po sobě pálil od modré čáry. Obě střely šly mimo.
30:14
Ovšem teď finský gólman vyrazil jen těsně nad.
29:39
Čeljabinsku dělá obrovské problémy přechod do útoku. Vehanen je téměř bez práce.
29:10
Birner hledal v mezikruží Vránu, ale ten na puk nedosáhl.
28:18
Dugin si sice obhodil bránící duo lvů, ale Vehanen puk snadno zachytil.
27:14
V rohu obranného pásma Pražanů dlouho ležel Čistov. Po nějaké chvíli ale s pomocí spoluhráčů a za potlesku tribun zamířil na lavičku.
27:11
Bulis pálí z levého kruhu, ale jeho střelu zblokovaly brusle jednoho z domácích hráčů.
26:49
A znovu! Birner dokonce z úhlu trefuje vnější tyč.
26:25
Traktor je rozhozený. Teď v útočném pásmu hrozí Vránova řada.
25:21
Další gól! Sekáč vybruslil na levý kruh útočného pásma. O puk sice přišel, ale poté celou akci převzal TOPI JAAKOLA, který přesnou střelou překonává Garnetta. Asistence: Jiří Sekáč.
25:03
Pražané dlouho kombinovali a zoufale tomu scházela střela. Poté si ale MARTIN ŠEVC vybruslil od pravého mantinelu a vyslal parádní střelu pod víko. Asistence: Justin Azevedo.
24:23
Valejev (napadení) míří na trestnou lavici. Pražané mají šancí navýšit vedení.
23:55
Čeljabinsk hodně vysunul forčeking.
22:58
Kontiola a Kosticyn teď operuje před Vehanenem. Lvi je ale nakonec vytlačují za bránu.
22:19
Humphries po vyhraném vhazování Zackrissona pálí hodně mimo.
22:14
Zackrisson se řítil sám na bránu, zakončil... a podklouzl. Garnett zasáhl betonem.
21:51
Ševc pálí od modré, žádná nebezpečná situace z toho ale nevznikla.
20:43
Vrána podklouzl, Kosticyn sebral puk, dojel s ním až před Vehanena a tvrdě vypálil. Finský gólman nevěděl, kde má puk.
20:01
Kapanen už se na led nevrátí. Lvi se na střídačce usadili bez něj.
Statistiky z první třetiny:
STŘELY: 12:5
BULY: 9:8
TRESTNÉ MINUTY: 6:8
Lvi sice vedou 2:1, ale jistě je trápí stav Kapanena, který odehrál jen dvě střídání.
Lvi vstoupili do zápasu brilantně. Na Garnetta pálili jednu střelu za druhou a dočkali se i gólů. Už v první minutě skóroval Gragnani (první gól v sezoně) a poté se prosadil i Klepiš. V dalším průběhu třetiny ale Traktor vyrovnal hru a těsně před první sirénou měl dvě obrovské šance. Nakonec využil jednu.

Další třetina začne zhruba ve 20:21.
20:00
19:53
A mohlo být vyrovnáno! Obrana Lva teď vůbec není pevná. Kontiola totiž prosvištěl útočným pásmem a objevil se sám před Vehanenem. Finský brankář ale na golfový úder svého krajana vyzrál betonem.
19:05
STANISLAV ČISTOV předvedl velkou parádu. Po převzetí puku od Panova prokličkoval do útočné třetiny, obehrál O'Byrnea a sám před Vehanenem zavěsil. Asistence: Konstantin Panov.
18:48
Vrána se snažil dorážet bekhendem, ale nedosáhl na puk.
18:01
Oba týmy jsou v plném počtu.
17:52
Ševc páli od modré čáry, Garnett v pohodě chytá. Měl totiž perfektní výhled.
17:29
Zápasu nyní chybí jakékoliv šance.
17:12
Fljagin u mantinelu ve středu hřiště naráží Thörnberga.
16:22
Bulis kroužil kolem středového kruhu a dlouho držel puk pro Traktor.
16:01
Kondratěv a Birner se do sebe v rohu pustili a dostávají menší trest za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech.
15:33
Traktor v posledních minutách zabral a po úvodním náporu domácích vyrovnává hru.
14:50
Gragnani uklidňuje hru. Zbavuje se útočícího hráče a posílá puk Ševcovi za bránu.
13:41
13:15
Danielsson, Jaakola a spol. se snažili sehrát podobnou kombinaci, jako to udělali jejich spoluhráči při druhé brance zápasu, ale Traktor získává puk po nepřesné nahrávce Danielssona.
12:39
Vrána nepřesně nahrál Němcovi a Pražané ztrácejí pásmo.
11:41
Valejev (2+2: krosček a sekání), O'Byrne (sekání). Lev bude hrát druhou přesilovku.
11:37
Kokujov se dere do útoku. Jeden z bránících lvů ho zdárně přibržďuje.
10:53
Pražané se po delší době usídlili v obranném pásmu soupeře.
10:01
09:28
Teď takřka z brankové čáry vyhodil puk do bezpečí Oystrick.
08:40
"Šajbu!" křičí početná skupina fanoušků Traktoru. Jaakola jim však zkazil radost, neboť utnul tlak Čeljabinsku vyhozením.
07:59
Řepík (podražení). Přesilovku si tentokrát zahraje Traktor.
07:06
Ke konci přesilovky sehráli Pražané parádní kombinaci. Vrána nejdřív poslal puk na Oystricka, který stál na modré čáře. Kanadský bek poté ještě přistrčil kotouč Němcovi, po jehož střele úspěšně tečoval JAKUB KLEPIŠ. Asistence: Ondřej Němec, Nathan Oystrick.
06:49
Další zákrok čeljabinského gólmana. Tentokrát proti střele Jaakoly z mezikruží.
06:30
Lvi dorážejí před bránou, snažil se především Thörnberg. Garnett opět chytá.
06:26
Ševc pálí od modré.. Garnett bezpečně kryje.
06:11
Zatím to ale pro domácí nevypadá dobře. Traktor už dvakráít dokázal vyhodit.
05:28
Mokin (sekání) je na trestnou lavici. Lvi si zahrají první přesilovku v utkání.
05:12
Glinkin drží kotouč v rohu útočného pásma, ale lvi ho o něj rychle obírají.
04:35
O'Byrne teď má problém s rozehrávkou a puk nakonec získává Traktor.
03:41
Klepiš dostal puk do mezikruží, odkud mohl hodně nebezpečně vypálit. Puk mu však sjel z hole.
03:01
Pražanům úvod zápasu vychází náramně. Teď sám před Garnettem dorážel Birner, ovšem puk nakonec skončil v rohu.
02:09
Thörnberg zkouší pozornost Garnetta střelou od pravého mantinelu.
00:36
Při pokračujícím náporu lvů se k puku dostal Kubalík a poslal ho na modrou čáru. Tam se ho ujal MARC-ANDRÉ GRAGNANI, který tvrdě vypálil mimo dosah Garnetta. Asistence: Tomáš Kubalík.
00:18
Lvi hned v úvodu sehráli pěknou akci. Klepiš nahrál Kapanenovi, který střílel z levého kruhu.
00:01
Hymny dozněly... Úvodní buly se blíží.
Oba týmy (lvi v červených dresech, Traktor v bílých) nastupují na modré čáry.
Sestava Lva doznala tří změn:
- Mikuše ve druhém obranném páru nahradil Ševc.
- Místo Christensena se do středu elitní lajny postavil uzdravený Kapanen.
- Kubalík je v první lajně místo Novotného.

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, Němec, Gragnani, Ševc, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Kubalík, Kapanen, Klepiš – Riderwall, Azevedo, Danielsson – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Cingel.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Děmčenko) – Rjabykin, Vasilčenko, Bondarev, Kondratěv, Katičev, Klimontov, Guskov, Fljagin – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Čistov, Bulis, Panov – Glinkin, Sajustov, Mokin – Kokujov, Osnovin, Valejev.

Rozhodčí: Kadyrov, Čerenkov – Golovljov, Šeljanin.
Traktor Čeljabinsk bude do utkání vstupovat s jedním velkým handicapem: bude postrádat Jevgenije Kuzněcova, svého nejlepšího hráče, který léčí zraněné rameno. I kvůli tomu má Traktor zatím jen poloviční úspěšnost, což je na finalistu uplynulého ročníku KHL málo.
Lev Praha po čtyřech zápasech, ve kterých ani jednou nezískal tři body, konečně uspěl v základní hrací době: porazil Nižněkamsk 2:0. Přesto se v klubu udála jedna výrazná změna. Trenér Václav Sýkora požádal o uvolnění z funkce hlavního trenéra a od nynějška bude pouze asistentem. Mužstvu bude velet zkušený Fin Kari Jalonen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.