Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 4 střely, čas na ledě 23:09

Vyhraná vhazování: 40:36
Hity: 14:21
Trestné minuty: 15:11
Utkání sledovalo 21 273 diváků
Utkání je za námi a body zůstaly Montrealu. Ve třetí třetině jsme viděli spíše boj o každý metr ledu a i když se hosté snažili, vyrovnat se jim nepodařilo.A jelikož gól nedali už ani domácí, skóre zůstalo stejné, jako po druhé třetině a to 4:2.
60:00
59:50
Domácí drží puk a čekají na konec.
59:13
Ještě se bude vylučovat. U střídačky Montrealu se do sebe pustili P. K. Subban a Dion Phaneuf. Trest obdržel hostující hráč a to za hrubost.
58:15
A mohl rozhodnout, ze středního pásma však trefil pouze konstrukci branky.
57:49
Je to tak, Moen se vrátil do hry.
57:35
Markov posunul puk do středního pásma, oslabení už domácí asi přečkají bez úhony.
39:10
Toronto zahájilo power play!
56:34
Na druhé straně se do kontru dostal Plekanec, najížděl mu ještě Pacioretty, český útočník se ale rozhodl zakončit sám. Bernier jeho tvrdou střelu vyrazil do ochranné sítě.
56:25
Bozak tečoval Kesselovo nahození, puk skončil těsně vedle.
55:49
Domácí jdou do čtyř, za podražení je vyloučen Travis Moen. Toronto má ideální možnost snížit na rozdíl jediné branky.
55:21
Subbanovo nahození od modré nikdo netečoval, další zákrok tak míří za Bernierem.
54:51
Gunnarssonovi utekl puk z pásma, hosté tak musí vyklidit prostor před Pricem.
54:27
Obrovská šance Tomáše Plekance! Nabruslil si středem před brankoviště, kde si ho našla přesná přihrávka z pravé strany a jen pohotový Bernierův zákrok neznamenal pátý puk v brance Maple Leafs.
53:17
Eller se prodral pásmem jako tank, zpoza branky přihrál na brankoviště, Bourque v této šanci neuspěl, zamířil o kousek vedle.
53:00
Price pro jistotu skryl puk, který těsně před ním skočil.
52:13
Pacioretty nádhernou křížnou přihrávkou vybídl Desharnaise k zakončení, ten si najel před branku, jenže jeho klička byla příliš dlouhá a puk skončil mimo.
51:09
Giontova střela z úhlu Bernierovi vypadla a prokutálela se kousek před brankovou čárou.
50:47
Montreal pokud nemusí, tak se nikam nežene a šetří čas.
49:09
Velká šance Toronta. Najednou se před Pricem objevil Bozak a domácí gólman musel vytáhnout špičkový zákrok, aby puk neskončil za jeho zády.
47:57
Na druhé straně vystřelil Clarkson, trefil ovšem pouze bránícího hráče do nohy.
47:07
Briere zkusil jen tak nahodit puk na branku, ale i tento pokus z ostrého úhlu byl nebezpečný a Bernier musel zasahovat.
46:19
Okamžitě po buly pálil Bourque, Bernierova vyrážečka byla v pozoru a poradila si i v tomto případě.
45:13
Moen byl příliš blízko gólmana Toronta a tak nedokázal puk zvednout. Oba následně skončili v brance.
44:54
Od modré čáry vystřelil zápěstím Murray, Bernier si jeho pokus ve skrumáži dokázal najít a také zneutralizovat.
44:05
Gallagherova rána z mezikruží trefila Berniera, ten vyrazil do rohu.
43:27
Trochu neurovnaná pasáž hry, ani jeden tým není schopen vymyslet finální přihrávku před zakončením, akce tak vypadají nedotažené.
42:34
Vyvrátit to chtěl Pacioretty, jenže jeho střela z levé strany nemohla Berniera vystrašit.
42:06
Jak vidno, tak na domácích je stále ta deka ze závěru druhé třetiny, nemohou se dostat do tempa.
41:34
Nahození Riellyho se odrazilo od zadního mantinelu přímo na Price, ten pro jistotu přikryl, aby si nesrazil puk za vlastní záda.
40:34
Hra vysokou holí, provinili se hosté, vše se ale obešlo bez vyloučení.

Trestné minuty: 13:9
Už to vypadalo na jasnou záležitost Montrealu, vždyť Canadiens vedli po gólech Plekance a Paciorettyho 4:0, jenže Toronto se nenechalo zahanbit a během 22 vteřin dvakrát překonalo Price. Nejprve předvedl technickou parádičku van Riemsdyk a o chvíli později z podobného místa střílel Raymond. Zápas je tak zcela otevřený a to je moc dobře.
40:00
39:22
Najednou je hostů plný led, na Montrealu je vidět velký šok a jejich cílem je přečkat zbytek třetiny a o přestávce vše uklidnit.
38:32
Toronto právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné. Už to vypadalo pro Toronto beznadějně a najednou je tu drama. MASON RAYMOND stál v téměř stejných místech, jako před chvílí van Riemsdyk a pohotově zasunul za Price! Asistence: Paul Ranger,
38:10
Hosté snižují a tohle byla dobrá parádička. JAMES VAN RIEMSDYK z nulového úhlu trefil mezírku nad ramenem a s pomocí břevna dostal puk do branky. Asistence: Tyler Bozak, Phil Kessel.
37:22
Montreal právě vstřelil branku!
Další neuvěřitelná chyba hostů. MAX PACIORETTY si ve vlastním pásmu vzal puk, prosvištěl kluzištěm, udělal kličku Gunnarssonovi a prostřelil Reimera mezi betony. Asistence: Lars Eller.
36:38
Ani tato přesilovka hostům moc nejde. Plekanec se díky špatné rozehře hostů dostal do sóla, Price se ale nenechal nachytat a puk vytlačil mimo brankoviště.
36:03
Další přesilovka pro Toronto. Za faul na Smithe si půjde odpočinout Alex Galchenyuk. Provinil se vražením na hrazení.
35:05
3:0 pro Montreal. Briere si všiml volného TOMÁŠE PLEKANCE a ten vystřelil do Bernierova protipohybu. Ten nestačil správně zareagovat a puk mu nad betonem prolétl do síťky. Asistence: Daniel Briere, Brian Gionta.
34:54
Briere se prosmýkl kolem Phaneufa a puk se jen těsně prokutálel kolem levé tyčky!
34:20
Diaz poslal puk o mantinel, celá pětice domácích jde střídat.
33:35
Nervozita na ledě, je poznat, že se jedná o vyhrocené utkání. Moen u mantinelu poslal k zemi Kadriho.
33:14
Další Bernierův zákrok, nyní proti Diazovi a jeho bombě od modré čáry.
32:32
Desharnais se poměrně nenápadně dostal do pásma, poslal puk doprava na Gallaghera, jeho střela přes obránce končí na Bernierově plastronu.
31:45
Neuvěřitelné, jaké chyby dělají hosté... Pacioretty se opět hnal sám na Berniera a jen rychlý návrat obránců neznamená další gólovou katastrofu pro Maple Leafs.
31:11
Plekanec neměl komu přihrát a navíc pocítil tvrdost mantinelu a ledové plochy...
30:44
Teď se už ale vylučuje, P. K. Subban obdržel dvouminutový trest za sekání. Dion Phaneuf zase za hrubost.
30:38
van Riemsdyk svedl souboj se Subbanem, oba se navzájem drželi, poté i upadli, vylučovat se nebude.
30:03
Máme za sebou polovinu zápasu, domácí stále vedou o dvě branky, hosté se stále nemohou dostat ke kloudnějšímu zakončení.
29:42
To se mu i povedlo, domácí poté vyhodili na těsné zakázané uvolnění.
29:30
van Riemsdyk pouze plácl do puku, aby jej dostal do útočného pásma.
28:20
Galchenyuk měl plné ruce práce s bombou Galchenyuka! Hra se vrací do kolejí z první třetiny.
27:32
Montreal je v plném počtu, tahle přesilovka se hostům nevyvedla.
27:08
Další výhoz a tentokrát byl v brejku Pacioretty. Tak jako v první třetině se mu situaci vyřešit nepodařilo.
25:45
V oslabení ujížděl Plekanec a i přes těsnou obranu se dokázal dostat k bekhendové střele, která skončila jen o centimetry mimo.
25:32
Přesilovka pro Toronto. Alexej Jemelin dostal menší trest za podražení.
24:56
Po pravé straně ujížděl Plekanec, bekhendem hledal Briera, hostující obrana stačila dát do přihrávky hokejku a srazit puk do bezpečí.
24:33
Nakonec z toho byla v jejich podání docela "soft" bitka, oba si rozdali několik ran, žádná z nich ale nebyla zničující a oba už sedí na trestné lavici.
24:33
A je to tu! Colton Orr a George Parros se do sebe pustili!
24:32
Hra je teď hodné rozkouskovaná častými vyloučeními.
24:16
Na druhé straně pálil Pacioretty, bylo už však pískáno.
23:50
Bozak si všiml, že si před branku sjíždí Kessel, poslal mu okamžité puk, ale Kessel pouze promáchl!
22:40
Na ledě se potkávají těžké váhy, Parros a Orr, dočkáme se bitky?
van Riemsdyk se rozhodl pro bekhendovou střelu, jenže soupeř ho zaklínil a hostující hvězda tak vystřelit nemohla.
20:42
Price má štěstí, on sám už byl překonaný, nakonec ho zastoupila tyčka!

Trestné minuty: 2:2
Je to tak, třetina končí a domácí vedou 2:0. První branka padla už v první minutě, to Pacioretty využil sólový nájezd. I pak pokračovala převaha Montrealu a ta byla korunována druhým gólem, to svou genialitu ukázal Subban. Torontu se tato třetina moc nevydařila, pokud bude chtít bodovat, bude muset hodně zabrat.
20:00
19:50
Hráči bojují o puk v rohu kluziště, vypadá to, že v této třetině už gól nepadne.
19:00
Kesselovu ránu do chumlu hráčů si Price našel a zastavil ji vlastním tělem. Domácí následně vyhodili.
18:31
Puk letí až k Bernierovi, Montreal se výborné brání.
18:06
Přesilová hra pro Toronto, dvě minuty za krosček dostal Tomáš Plekanec.
17:33
Hostující Kadri se sice dostal k puku, jenže byl vytlačen do rohu a následně za branku.
17:05
Toronto nuceně vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:55
Bernier se má co ohánět, obrana mu moc nepomáhá.
16:13
Po vyhraném buly se dostal k puku P. K. SUBBAN, zbavil se Kessela jednoduchou kličkou a z mezikruží pověsil puk do horního růžku Bernierovy branky.
16:11
Briere nedokázal zpracovat skákavý puk, moc ho to ale trápit nemusí, neboť hra se přesouvá před Berniera kvůli zakázanému uvolnění.
15:23
Od modré čáry jen tak nahodil Ranger a Price pro jistotu podržel puk u sebe.
14:21
Gallagher se dokázal vysmeknout soupeři u mantinelu, poslal puk na modrou, odkud z první pálil Pacioretty. Rána se zastavila o jednoho z obránců, což Bernier určitě kvitoval, nebo´t sám toho moc neviděl.
13:11
Domácí Eller se podél pravého mantinelu protáhl do pásma, ale byl tak těsně bráněn, že se nedostal ke střele, ani k přihrávce.
12:19
Parrosova bekhendová přihrávka se odrazila od bruslí a hosté mohou v poklidu vyvézt puk z pásma.
12:06
van Riemsdyk dostal přihrávku přesně proti holi, ale Price nemusel zasahovat, puk byl domácími sražen.
11:48
Menší strkanice před Bernierem. Ten v lapačce schoval puk po Paciorettyho střele z ostrého úhlu.
11:17
Střela Riellyho postrádala přesnost, Price pouze kontroloval dráhu letu puku.
10:03
Stejný problém ale trápí i Toronto. Sledujeme tak trochu naháněnou s tím, kdo se dříve zmocní puku.
09:17
Další ofsajd Montrealu, v posledních vteřinách jejich rozehrávka opravdu vázne...
08:00
Markov vjel do pásma příliš brzy – ofsajd.
07:15
Giontova střela s krátkým, suchým nápřahem se odrazila od Berniera, který ji nedokázal zkrotit.
06:57
Teď se rozehrávka Canadiens nevydařila, příliš prudká přihrávka znamená zakázané uvolnění.
06:15
Gionta s Brierem unikali ve dvou proti jedinému obránci, Gionta však bekhendem nedokázal přesně přihrát. Zatím sledujeme strhující zápas.
05:35
Puk je v brance Montrealu, ale gól neplatí. Phaneuf sice nádherně trefil od modré do šibenice, rozhodčí však rozpažili, neboť van Riemsdyk stál v brankovišti.
04:57
Clarksonova povedená střela z pravého kruhu končí u Price, ten si připsal svůj čtvrtý zákrok.
04:55
Hosté pouze vyvezli puk do středního pásma, tam o něj okamžitě přišli.
03:37
Prust pronikl přes hodně průchodnou obranu Maple Leafs a jen díky dobrému zákroku Berniera je to stále 1:0.
02:55
Pacioretty vystřelil přes obránce zápěstím, Bernier dobře zareagoval vyrážečkou.
02:11
Hosté se chtěli vřítit do pásma, ale Raymond byl o něco rychlejší a vystavil se do ofsajdu.
00:58
MAX PACIORETTY se dostal do sóla, řítil se na Berniera a i když hostující gólman jeho střelu vyrazil, měl dostatek času na dorážky a na čtvrtý pokus protlačil puk za brankovou čáru! Asistence: P. K. Subban, Carey Price.
00:40
Od modré vypálil P. K. Subban, Bernier ale dobře viděl a puk schoval ve své výstroji.
00:20
Hned po dvaceti vteřinách je tu první vyloučení, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Carl Gunnarsson.
00:01
Zní kanadská hymna a díky zpěvu zaplněného Bell Centre zní opravdu impozantně.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Markov, Gorges, Jemelin, Diaz, Murray – Prust, Eller, Galchenyuk – Gallagher, Derharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Parros, Bourque, Moen. Trenér: Michel Therrien.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Rielly, Gardiner, Ranger – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Raymond – Kuljomin, McClement, Smith – Orr, Smithson, Ashton. Trenér: Randy Carlyle.

Rozhodčí: Rooney, St. Pierre – Barton, Nelson.
Rozhodně tedy nechoďte spát a buďte s námi při sledování prestižního kanadského derby. Jste zváni.
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec 17 (8+9)
Peter Budaj 1,63 branky na zápas, 93,9%
Vzájemné zápasy

Dnešní zápas je letošním druhým vzájemným střetnutím, ten první, pod názvem Molson Canadian Face Off ovládlo Toronto.

02.10.2013 Montreal – Toronto 3:4
Vedoucí hráči kanadského bodování

Phil Kessel 23 (14+9)
James van Riemsdyk 19 (11+8)
Mason Raymond 17 (8+9)
Toronto Maple Leafs

Hosté a velký rival Canadiens, jsou zatím o skóre na páté příčce Atlantické divize, právě za dnešním soupeřem. Toronto se bude snažit protrhnout třízápasovou minisérii bez výhry, jenže dnes to bude v Montrealu těžká šichta. Tým se zde přesunul z Buffala, kde podlehl 2:3 po prodloužení.

Montreal Canadiens

Domácí jsou momentálně na čtvrté pozici Atlantické divize se ziskem 31 bodů a mají za sebou pětizápasovou sérii, kdy se jim podařilo bojovat. Naposledy to bylo ale "pouze" za bod, neboť Canadiens padli ve Washingtonu 3:2 po samostatných nájezdech.

Montreal – Minnesota 6:2
Washington – Montreal 2:3
Montreal – Pittsburgh 3:2
Buffalo – Montreal 1:3
Washington – Montreal 3:2 sn
Dobré, velice brzké ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na utkání dvou tradičních kanadských rivalů, Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.