Je konec zajímavého utkání, které vyšlo lépe domácím. Ufa vedla již 3:0, jenže pak začal parádní obrat Neftěchimiku, který vstřelil tři góly během druhé třetiny. Ve třetí části gól nepadl a rozhodlo tak prodloužení. V tom se v přesilové hře prosadil Anisin. To dnes ode mne vše. Přeji příjemný zbytek večera.
61:54
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Neftěchimik přesilovou hru využívá a připisuje si druhý cenný bod. MICHAL ANISIN dlouho kroužil s pukem v útočném pásmu. Nakonec se rozhodl vypálit, když si najel ke středu mezikruží, kde přesnou ranou mezi betony gólmana rozhodl tento zápas. Bez asistence.
60:43
Šance pro domácí. Na trestnou usedá za sekání Kolcov.
60:01
60:00
57:44
Taratuchin musí na trestnou na dvě minuty, jelikož se provinil hákováním.
52:21
Ufa je v plném počtu. Hosté dokázali udržet kotouč daleko od své brány do příchodu čtvrtého hráče. Následně oslabení ve čtyřech zvládli na výbornou.
50:21
Oddechový čas pro domácí.
50:21
A bude to krátká přesilovka pět na tři! Dalším vyloučeným hráčem Ufy je Isangulov za hru vysokou holí.
48:40
Konev dostává menší trest za hákování.
47:48
47:00
Neftěchimik mohl trestat slabou produktivitu svého soupeře během přesilových her! Domácí ujeli do brejku ve dvou proti jedinému obránci. Polygalov vzal akci na sebe a vypálil z pravého kruhu. Trefil ale pouze beton hostujícího muže v masce.
45:48
Hosté ale budou mít další šanci. Dalším vyloučeným je Šitov.
45:18
Julajev si nedokázal během své početní výhody vytvořit nějakou šanci ve svůj prospěch. Domácím se v dnešním zápase oslabení daří, což zvyšuje Nižněkamsku sebevědomí.
43:18
Taratuchin fasuje dvouminutový trest za držení. Přesilová hra pro Ufu.
42:00
Hraje se zatím hodně opatrně. V kabině Salavatu o přestávce asi zažili hokejisté pořádný humbuk a je to znát. Hráči Ufy již nechtějí zbytečně inkasovat.
40:01
Druhá perioda nabídla parádní hokej. Ve 31. minutě přidal třetí gól hostů Koukal a z Nižněkamskem to vypadalo velice špatně. Jenže domácí zabrali a dvěma rychlými góly se vrátili zpět do zápasu. Následně byli jasně lepší, což ztvrdil vyrovnávacím góle ve 37. minutě Taratuchin. Třetí třetina začne přibližně v 18:42.
40:00
36:48
A je vyrovnáno! K Chochrjakovi se odrazil kotouč, čehož zmiňovaný hráč využil. Najel si od modré blíže k mezikruží. Naznačil střelu, čímž zmátl hostující tým. Poslal kotouč na osamoceného ANDREJE TARATUCHINA, který se tažnou ranou do pravého horního rohu trefil parádně. Asistence: Pjotr Chochrjakov, Bogdan Jakimov.
35:00
Dubrovskij si najížděl s pukem do útočného pásma, avšak nevšiml si Belova, který do něj najel a ramenem ho trefil do hlavy. Prvně zmiňovaný se těžce zvedá a odjíždí rovnou do kabin.
33:51
31:51
Přesilová hra pro Nefěchimik. Na trestnou usedá Pihlstrom za hákování.
30:49
Tak druhá třetina nabízí parádní podívanou. Střelnice pokračuje a opět se o ní postaral domácí tým. PETR KOUKAL vydoloval za soupeřovou brankou puk. Následně si najel před brankoviště, kde vypálil. První ránu dokázal Vasilevskij vyrazit, jenže na následnou dorážku českého hráče se již nezmohl. Bez asistence.
29:47
Domácím se ale podařilo vstřelit důležitý kontaktní gól. Celek Neftěchimiku se dostal do rychlé protiakce na jejímž konci pálil MAXIM BEREZIN. Zmiňovaný hráč napálil kotouč z pravé strany a trefil se parádně pod levou horní tyč nad vyrážečku hostujícího muže v masce. Asistence: Michajl Anisin.
27:40
Ufa právě vstřelila branku!
A je to již o tři góly. Velkého zmatku před brankovištěm Nižněkamsku využil ALEXEJ GLUCHOV, jenž rychlou střelou mezi betony propálil domácího muže v masce. Asistence: Alexandr Stěpanov.
25:23
Oddechový čas pro hosty.
25:00
Nižněkamsk zatím stále nemůže nalézt recept na svého soupeře. Ufa je zatím lepším týmem a pohodlně brání dvoubrankový náskok. Stačí ale jedna povedená situace a domácí jsou zpět v zápase.
22:00
Taratuchin nebezpečně dorážel před brankou Sudnicina. Nepovedlo se mu však dotlačit puk za brankovou čáru dřív, než jej zpacifikovali obránci Neftěchimiku.
20:01
První část vyzněla lépe pro celek Ufy. Ten se prosadil již v první minutě zásluhou Filatova. Následná pasáž byla vyrovnaná a nenabídla téměř nic. A jak hosté trestali na začátku, tak i na konci. V 19. minutě se prosadil Mereškin a zvýšil náskok Salavatu na 2:0.
20:00
19:43
V závěru přichází ještě jedno vyloučení. Menší trest fasuje Stěpanov za držení.
18:13
Přesilová hra se sice Salavatu nepovedla, jenže při hře pět na pět se hosté již prosazují. Dubrovskij dostal hodně prostoru v místě levého kruhu. Neváhal a vypálil na Sudnicina, kterému ale ve výhledu clonil ALEXANDR MEREŠKIN, jenž šikovně tečoval střelu svého spoluhráče. Puk následně proklouzl domácímu brankařovi nad lapačkou. Asistence: Jegor Dubrovskij, Denis Chlystov.
16:30
Ani druhá přesilová hra ale pro Ufu nepřinesla kýžený úspěch. Domácí oslabení zvládají velmi dobře a opět již hrají v plném počtu.
14:30
Cibák opět fauloval a oslabí svůj tým na dvě minuty. Provinil se hákováním.
14:00
Když se dva perou, třetí se směje. To ukázal Filatov, jenž využil toho, že se dva protihráči dostali do konfilktu. Sebral puk, který se snažil zakončit zpoza branky k bližší tyči. Přes beton Sudnicina jej však neprocpal.
13:00
Aktivní Anisin si najel od mantinelu ke středu mezikruží, kde tažnou ranou prověřil výstroj Vasilevskije. Ten pohotově vyráží.
12:00
V této pasáži nevidíme příliš atraktivní hokej. Hraje se hodně vyrovnaně a převážně u středové čáry. Ani jednomu celku se nedaří přechod přes střední pásmo.
09:01
Ufa se sice snažila, avšak v útočném pásmu spíše jen kombinovala a nevymyslela žádnou kloudnou akci, která by vedla ke gólu. Domácí jsou tak již v plném počtu.
07:01
A bude se poprvé vylučovat. Za podražení na trestnou míří Cibák. Přesilová hra pro hosty.
06:39
Od modré pálil Anisin. Jeho dělovka ale byla v houfu hráčů zblokována.
05:48
Radivojevič pálil z levé strany. Napálil ale pouze pravý beton hostujícího muže v masce.
05:01
Hraje se zatím dlouze bez přerušení. Puk se přemítá z pásma do pásma a nikdo tak prozatím nemá nějakou převahu.
03:56
Na druhé straně se k individuálnímu zakončení probil Chlystov. Bekhendem ale branku netrefil.
03:18
Anisin si sjížděl po levé straně a vyčkával na přihrávku. Ta na něj sice mířila, jenže k němu nedoputovala.
02:15
Celek Neftěchimiku se snaží rychle odpovědět, avšak zatím je v poměrně velkém šoku.
00:51
Tak to je raketový nástup hostujícího týmu! Nižněkamsk špatně rozehrál, čehož využil Kolcov, který sebral soupeři puk a od mantinelu si to namířil k brankovišti Sudnicina. Místo střely ale zvolil přihrávku k protější straně, kam si sjížděl osamocený NIKITA FILATOV, jenž z první vypálila trefil se přesně pod levý horní růžek domácí svatyně. Asistence: Kirill Kolcov.
00:01
V minulé sezóně se oba týmy střetly dvakrát a z obou kláních vyšel lépe celek Ufy. Ten vyhrál na ledě svého dnešního soupeře 2:1 a následně i stejným výsledkem porazil Nižněkamsk na svém ledě.
Salavat Julajev Ufa má momentálně hodně dobrou formu. Ufa vyhrála poslední čtyři utkání z pěti. Nachází se na druhém místě ve své divizi se ztrátou pěti bodů na vedoucí Astanu a s vedením čtyři bodů před dotírajícím Novosibirskem. Salavat bodoval venku naplno pouze jedno a daří se mu převážně doma. Naposledy Ufa porazila Čeljabinsk 3:1. Byl to na chvíli poslední domácí utkání, neboť bude v této fázi KHL Ufa bojovat na venkovních kluzištích.
Neftěchimik Nižněkamsk má deseti kolech na kontě 17 bodů. Ve své divizi okupuje čtvrtou příčku s celkovým skórem 31:25. Tomuto týmu se zatím daří doma. Vyhrálo všechny čtyři zápasy a dnes bude moci svou úspěšnost opět prodloužit. Neftěchimik ale svá poslední dvě utkání na venkovním tripu prohrál. Nejprve podlehl Ufě a následně i Magnitogorsku 3:4,
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.