Z dnešního velezajímavého zápasu je to vše, přeji Vám příjemný úterní den.
Sibir Novosibirsk tak už může jen čekat na svého soupeře ve čtvrtfinále playoff východní konference. Soupeřem tohoto týmu bude buď Astana, Novgorod anebo Ufa. Novokuzněck čeká jen soupeření o pohár útěchy.
Hráči obou týmů už děkují svým fanouškům za pěknou atmosféru, kterou diváci dnes vytvořili. Těžko říct, zda bude domácí kouč spokojený s druhou polovinou zápasu, ve které Novosibirsk přišel o vedení 6 – 1 a po brance před koncem zápasu se hosté dotáhli dokonce na rozdíl jediné branky. Poslední okamžiky zápasu ale domácí zvládli a tak se Novosibirsk loučí se základní části s výhrou 6:5.
60:00
59:59
Tak z toho už nic nebude, Sibir získá všechny tři body.
59:45
Až nyní se hosté dostávají do hry šesti proti pěti.
59:12
Už jen necelá minuta nás dělí od konce zápasu, puk drží domácí hráči.
58:28
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Kdo by to byl ve druhé třetině řekl že se bude o body bojovat do posledních vteřin. Nedorozumění obránců skončilo pukem v brankovišti Bespalova, který ale nevěděl kde černý kus gumy je a tak ho do branky poslal SEMJON VALUJSKIJ. Bez asistence.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:30
Hra je přerušena a hostům rychle dochází čas.
57:15
Utkání ještě rozhodnuto není, samostatný nájezd, do kterého se dostal Kvartalnom nebyl využitý v branku po zásahu Ložkina.
57:00
Dobré čtení hry nyní předvedl Bespalov, který ukryl puk ve výstroji po přihrávce zpoza branky.
56:25
Koskiranta předvedl, že v osobních soubojích je na tom velice dobře a proti několika hráčům soupeře puk neztratil.
55:50
Útok hostů ale kvůli prohranému vhazování začít nemohl, puk je ve středním pásmu.
55:35
Po rychlé akci musel zasahovat náhradní brankář domácích, který raději přerušil hru.
55:25
A už o několik sekund méně, Kanarskij nepospíchal s rozehrávkou rozhodně nepospíchal.
55:00
Hosté sice mají stále naději, na případné srovnání a zisk bodů mají ale už jen pět minut.
54:28
54:10
Puk je sice v útočném pásmu Novosibirsku, ten se s ním ale pohybuje jen u mantinelů.
53:30
O další projektil od modré se postaral autor dvou přihrávek Kutuzov, jenž trefil pouze plastron Ložkina.
53:10
Se střelou z velké vzdálenosti si Ložkin poradil, kotouč se ocitá až za brankou Bespalova.
52:50
Bránicí tým po vyhození udržel cenné vteřinky poté, co hráči Novokuzněcku drželi puk na svých čepelích.
52:28
Za vysokou hůl si jde na trestnou lavici odpočinout hostující kanadský obránce Giroux.
52:10
Na tento zápas se přímo do haly přišlo podívat 7 196 diváků.
51:39
První zákrok po příchodu do hry si připsal Bespalov, jenž vychytal Valujskiho.
51:08
Po oddechovém času, který si vyžádal domácí trenér se může pokračovat ve hře.
51:07
Střídání brankářů: Koskinena v brance domácích nahradil Bespalov.
51:07
No a pozor, skutečně je sníženo už jen na dvojbrankový rozdíl! NIKITA KAMALOV je tím, který poslal čtvrtý puk za záda Koskinena. Asistence: Artjom Garejev, Sergej Jemelin.
50:25
Následuje vyhození domácích.
50:20
Útok Novokuzněcku zastavuje odpískaný ofsajd.
50:07
Autor dvou branek Lehterä oslabuje svůj tým, který bude hrát pouze ve třech. To je solidní šance pro Metallurg.
49:50
A nyní se dokonce po chybě hostujícího hráče dostali ke střele, vše zachránil svým zákrokem Ložkin.
49:29
Úvod přesilové hře se Novokuzněcku moc nezdařil, hosté dvakrát vyhodili puk.
49:01
Vjačeslav Bělov (Sibir) inkasoval menší trest za sekání.
49:00
Kugryšev bojoval v rohu hřiště proti hráčské přesile a tak po krátkém boji o puk přišel.
48:30
Aksjoněnko vyhodil puk až na zakázané uvolnění.
48:15
Ani inkasovaná branka nezabránila fanouškům ve vytváření příjemné hokejové atmosféry, místní aréna je opravdu solidně zaplněná.
48:00
Tentokráte se o vstřelení branky pokusili domácí, kteří ovšem Ložkine nepřekonali.
47:30
Po dalším přerušení kvůli ofsajdu následuje komerční přestávka.
47:03
Možná nás čeká ještě dramatická koncovka zápasu. Třetí trefu hostů zaznamenal úspěšnou střelou mezi betony TUUKA MANTYLA, jenž potřetí v utkání překonal Koskinena. Asistence: Semjon Valujskij.
46:15
Následuje obléhání Koskinenovy branky, na kterou ale žádné střely zatím neletí.
45:30
Fandové můžou zatleskat čtyřem statečným, kteří vyhodili puk.
45:01
Hosté si po faulu Igora Ožiganova (Sibir) zahrají přesilovou hru.
44:30
Svůj první zákrok v téhle části zápasu předvedl také Koskinen, jenž vyrazil střelou soupeře až do ochranné sítě.
44:10
Zatímco halou probíhá mexická vlna tak hra je po ofsajdu opět přerušena.
43:40
Hostující trenér má při vysvětlování pokynů svým svěřencům hodně práce. Právě on se za hráči pohybuje možná více než někteří muži na ledě.
43:10
Útočný výpad Novosibirsku žádnou střelou na hostující branku neskončilo.
42:45
Již po několikáté v krátké době se puk ocitl za jednou z branek, nyní se nachází za Ložkinem.
42:30
Po střetu hokejek končí puk na holi jednoho z obránců Metallurgu, kterému se ale nepovedlo vyvézt kotouč.
41:50
Příliš hokejové krásy v úvodu této třetiny k vidění není. Nyní se přerušuje po zakázaném uvolnění Novokuzněcku.
41:30
První střelecký pokus ve třetí třetině zaznamenali domácí, jejichž střela ale prověřila jen pevnost mantinelu za brankou Ložkina
40:50
Několik desítek vteřin trval u mantinelu boj o kotouč, který rozhodčí stále neztratili z dohledu. Z bítvy nakonec s pukem na čepeli odjeli domácí.
40:20
Osobně jsem velice zvědav v jakém duchu bude tato dvacetiminutovka probíhat. Doufejme, že nás čeká zajímavý hokej.
40:01
Oba týmy již jsou nastoupené na hřišti, utkání může pokračovat.
Zajímavými a dokonce také krvavými momenty plná druhá třetina je u konce. Pravděpodobně poslední část zápasu začne zhruba ve 14:53.
40:00
39:50
Další úspěšný zákrok finského brankáře znamená vhazování po jeho pravé ruce.
39:10
A tu svým bravurním zákrokem začal Koskinen, jenž nepřipustil po samostatném nájezdu Galimova další snížení Novokuzněcku.
39:00
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Tak přeci jen je sníženo. Druhou branku Novokuzněcku po pěkném pasu McLeana vstřelil JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Kurtis McLean, Semjon Valujskij.
38:30
Tresty rozdány a pokračuje se v hokejovém zápase.
38:26
Vitalij Karamnov (Sibir) – 5 minut za bitku Nikita Kvartalnov (SIbir) 2 minuty za hrubost – Artjom Garejev (Metallurg) 5 minut za bitku.
38:26
Hrát se asi nějakou dobu nebude, rozhodčí budou mít dost práce s udělením všech trestů.
38:26
Tentokrát se na hřišti strhla o hodně větší mela, ve které se ocitlo hned několik hráčů. O největší bitku se postaral Garejev a Karamnov. Druhý jmenovaný hráč o odnesl o poznání více, zatímco Garejev hned odjel do kabiny tak domácí hráč je ošetřován na střídačce, z obočí mu teče poměrně hodně krve.
37:35
Další střelu Novosibirsku Ložkin svým betonem srazil do rohu kluziště.
37:10
Opět musel Ložkin zasahovat před dojíždějícím soupeřem, kterým byl člen čtvrté formace Sibiru Ignatuškin.
36:15
Domácí nemají dost a stále se ze všech sil tlačí před Ložkina, kterého určitě dnes čeká ještě hodně práce.
35:34
Sibir právě vstřelil branku!
Ložkin příliš dlouho čisté konto neudržel a po nepříliš dobrém zákroku pouští puk za svá záda. Opět to byl finský hráč, konkrétně JORI LEHTERÄ, jenž střelou příklepem překonal střídajícího gólmana hostů. Asistence: Alexander Kutuzov, Jonas Enlund.
34:55
Nyní už ano, puk ovšem skonči vedle levé tyče.
34:50
Hosté se zatím statečně brání, Novosibirsk zatím na Ložkina nevystřelil.
34:20
Kopejkin se po podražení Kamalova ocitl na ledě a sudí tento zákrok hostujícího hráče viděl jako faul. Následuje přesilová hra 5 na 3.
33:50
Tento průběh zápasu se pochopitelně líbí domácím fanouškům, kteří o sobě dávají nyní hodně znát.
33:23
Igor Veličkin vyfasoval trest 5+20 za hrubost.
33:23
Nepříliš často viděná bitka v KHL se nyní strhla na ledové ploše, Veličkinovi ujely nervy a zezadu se pustil do soupeře, který neměl moc šancí a asi ani chuť se prát.
32:50
Tohle už bude pro nepříliš dobře hrající Novokuzněck těžké, o vítězi už je asi rozhodnuto.
32:25
Střídání brankářů: Sorokina v hostující kleci nahrazuje Ložkin.
32:24
Gólové hody domácích pokračují a opět je branka vstřelená po chybě defenzívy Novokuzněcku. JARNO KOSKIRANTA posílá svým prvním zásahem v zápase domácí už do čtyřbrankového vedení. Asistence: Sergej Šumakov, Alexej Kopejkin.
31:37
Tomu se říká bleskově využitá přesilová hra! Nabídku před odkrytou klec Enlunda neodmítl ke skórování JORI LEHTERÄ, který jen dorazil puk do odkryté branky. Asistence: Jonas Enlund.
31:23
Kuklev přerušil snahu domácího hráče, kterým byl unikající Monja jen za cenu faulu. Hostující hráč dostává dvě minuty za vysokou hůl.
30:45
Tento útok se hostům moc nevydařil, kotouč se nachází na holi Kapotova za brankou hostů.
30:10
Hra se po delší době přerušuje kvůli zakázanému uvolnění domácího mužstva. Vhazování po levé ruce Koskinena.
29:36
Hodně práce měl po útočném výpadu domácích Sorokin, který si ale se vším dokázal poradit.
29:05
Hra se přelévá rychle ze strany na stranu, oba gólmani se mají co ohánět, ale zatím jsou v prostřední třetině stoprocentní.
28:20
28:00
Vypadá to, že přesilová hra, první v zápase využitá nebude.
27:30
Po nepřesné střele mezi betony Koskinena následuje hned dvojnásobné vyhození domácích obránců.
27:00
Potlesk si vysloužil perfektní zákrok brankáře Koskinena, jenž nepustil letící puk za svá záda.
26:20
Za úder do oblasti hlavy a krku dostal trest 2+10 Igor Ožiganov (Novosibirsk)
26:15
Teď se to Novokuzněcku sice podařilo, proti vstřelené brance ale byl Koskinen, který nahození ukryl ve své lapačce. Následuje komeční přestávka.
25:50
Hosté působí na hřišti zakřiknutě a jen zřídka kdy se Metallurg ocitne v útočné třetině.
25:20
Další vzruch před hostující brankou. Hned tři hráči se ocitli v blízkosti Sorokina, ani jeden z nich ovšem letící přihrávku ve střelu nedokázal proměnit.
24:40
Po neúspěšném přečíslení Novokuzněcku se na hostující branku rychle vydal Sannikov, kterému ale utekl puk, který raději pokryl Sorokin.
24:01
Koskiranta se před brankovištěm ideálně nezorientoval a tak přihrávka na něho jen přeletěla na druhou stranu hřiště.
23:29
Enlund ve své tváři ucítil hokejku soupeře, zákrok hostujícího hráče ale jako faul posouzený nebyl.
22:50
Jen to na tribunách zahučelo po šanci, ve které se ocitl jeden z domácích hráčů, který ale jen přestřelil branku soupeře.
22:22
Do menšího křížku se za jednou z branek dostal Hrabal, který vyslal na svého soka pár slov a s nepříliš sympatickým výrazem ve tváří odjíždí na střídačku.
21:40
Naopak opět zahrozilo na druhé straně, dva úspěšné zákroky předvedl Sorokin, který čtvrtý puk za své záda zatím nepustil.
21:05
Menší zmatky v domácí obraně hosté nevyužili, Koskinen zasahovat nemusel.
20:36
Šumakov nezkrotil prudký kotouč, který na něho vyslal spoluhráč a tak následuje zakázané uvolnění domácích.
20:10
První buly této části vyhráli domácí, kteří se také ihned vydali do útoku, Ihned po pár vteřinách přikryl ve své rukavici kotouč Sorokin.
20:01
Za potlesku přítomných diváků se hráči Novosibirsku vrací zpátky na ledovou plochu. Následují také hosté a tak je již vše připraveno k zahánění prostřední třetiny dnešního posledního kola KHL.
Sledovali jsme třetinu, ve které měli mírně navrch domácí, kteří také po první siréně odchází do šaten rozhodně spokojenější. Na úvodní branku zápasu sice dokázal odpovědět hostující Jemelin, poté ovšem před koncem první části přišla ztráta koncentrace hostů, kteří inkasovali v jedné minutě hned dvakrát a tak bude mít Novokuzněck co dělat, aby si z Novosibirsku odvezl nějaké body.
20:00
19:50
Závěr úvodní části se Novokuzněcku ale hodně nevydařil! Gólová situace z před malé chvíle se opakovala také deset sekund před koncem první třetiny. V tomto případě pas před branku poslal Lekomcev, který našel JONASE ENGLUNDA, jenž posílá Sibir do vedení 3:1. Asistence: Ivan Lekomcev, Jori Lehterä.
19:08
Domácí se opět dostávají do vedení. Přihrávku Šukamova ideálně před Sorokinem zpracoval OLEG GUBIN, který bekhendovým pokusem posílá Novosibirsk do vedení 2:1. Asistence: Sergej Šumakov, Alexander Kutuzov.
19:00
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:29
Tento útok se hostům vůbec nepovedl, píská se zakázané uvolnění a hra se tedy přesune před Sorokina.
17:55
Střela hostů skončila na levém betonu brankáře Koskinena, jenž vyrazil Veličkinův pokus do rohu hřiště.
17:20
Další střelecký pokus si na své konto připsal Enlund, který podruhé Sorokina ale zatím nepřekonal.
16:40
Rychlé přečíslení Sibiru žádný střelecký pokus na Sorokina nepřinesl, přihrávka Šumakova našla jen hráče soupeře.
16:10
Domácí hráč se ale sám zvedl a vypadá to, že bude moct pokračovat ve hře.
16:10
Na ledové ploše zůstává s bolestivou grimasou ležet Kugryšev, jehož osobu na mantinel u střídaček poslal jeden ze soupeřů.
15:35
Novosibirsk tento gól nějak nepoznamenal a po krátké chvílí se opět žene do útoku. Po rychlé akci tentokrát zakončoval Enlund, jenž poslal kotouč jen do výstroje Sorokina.
15:05
Tak tohle si domácí obrana za rámeček nedá, mezi kruhy se ke střele švihem dostal úplně nehlídaný SERGEJ JEMELIN, který svou tvrdou střelou srovnává skóre. Bez asistence.
14:50
Následuje komerční přestávka.
14:50
Před Koskinenem dobře zapracoval Mitrjakov, který se také dostal z krátké vzdálenosti ke střele, domácí strážce si poradil a raději přerušil hru.
14:35
Útok hostů od své branky zakládá jeden z obránců Metallurgu, jehož dlouhý pas do střelu hřiště ale přesný nebyl.
13:59
Nepříliš nebezpečné nahození v poklidu vyrazil do rohu hřiště Sorokin.
13:20
Útočná snaha Novokuzněcku ale příliš dlouho netrvala, domácí jsou aktivnější a opět získali kotouč na svou stranu.
12:50
Po delší době se hosté osvobodili, útok Novosibirsku tedy končí.
12:09
O další střelu se postaral Kugryšev, ani on ovšem druhou branku svého týmu nevstřelil.
11:50
Autor první branky opět pohrozil soupeřova brankáře, po střele od modré čáry Lekomceva ale z dorážky nedokázal zasunout puk za záda Sorokina.
11:15
Člen třetí domácí formace Sannikov se sám vydal do útoku, hned po přejezdu modré čáry ale proti přesile o puk přišel.
10:25
Sorokin raději pokryl kotouč před dojíždějícím brankářem, vhazovat se bude po pravé ruce tohoto brankáře Novokuzněcku.
9:15
Utkání se odehrává v poklidném tempu, příliš velkých šancí k vidění není.
8:51
Tvrdou střelu na branku Sorokina vyslal jediný český zástupce v tomto utkání Josef Hrabal, gólman hostů byl připraven.
8:15
Podobná situace také na druhé straně, vhazovat se opět bude v blízkosti modré čáry.
7:21
Sannikov příliš rychle vjel do útočné třetiny a tak rozhodčím nezbývalo nic jiného než odpískat postavení mimo hru.
6:03
O vstřelení druhé branky domácích se rychle pokusil Gubin, jehož střela ale Sorokinovi nenadělala žádné větší potíže.
04:53
Domácí jdou po pěti minutách hry do jednobrankového vedení! JONAS ENLUD převzal skvělý pas od hráče, kterým byl Monja a střelou pod víko posílá domácí do vedení.. Asistence: Dmitrij Monja, Jori Lehterä.
3:30
Kutozov zkusil projít s pukem na holi v blízkosti levého mantinelu, tam ale narazil na soupeře a do útočné třetiny tak neprošel.
02:40
První velkou šanci měl na své hokejce Lehtara, jehož střelu zastavila za překonaným Sorikinem až tyč!
2:15
Skladničenkova střela z pravého křídla byla zablokovaná a tak se puk k soupeřově brankáři vůbec nedostal.
1:05
Alexejev dostal na svou hůl přesnou přihrávku od Kugryševa, ten byl ale rychle pokrytý soupeřem a tak o kotouč přišel.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hrabal, Lekomcev, Alexejev, Kutuzov, Bělov, Martynov, Ožiganov – Monja, Lehterä, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Karamnov, Romanov, Kvartalnov – Ignatuškin

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Giroux, Mantyla, Kanarskij, Kapotov, Kuklev, Kamalov, Aksjoněnko, Skutar – McLean, Valujskij, Lapenkov – Kurepanov, Mitrjakov, Kosourov – Veličkin, Garejev, Jemelin – Galimov, Skladničenko, Žafjarov

Rozhodčí: Kiseljov, Beljajev – Nazarov, Čubykin.
Vzájemné zápasy

Tyto dva celky se v právě probíhající sezóně ve vzájemném duelu potkali pouze jednou. Stalo se tak na začátku září loňského roku a z tříbodové výhry se tehdy mohl radovat domácí Novokuzněck po výsledku 3:2.
Metallurg Novokuzněck

Fanoušci Metallurgu jsou už několik týdnů a měsíců smíření s tím, že se jejich oblíbený tým mezi nejlepší osmičku konference nedostane. Svěřenci hlavního trenéra Alexandera Kitova se po třiapadesáti odehraných zápasech nachází na předposlední příčce východní poloviny soutěže, na které také zůstanou i po skončení dnešního zápasu.
HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk se pro někoho možná trochu překvapivě probojoval do playoff, kde se objeví na úkor například takového týmu jako je Omsk. Celek, ve kterém nenajdete žádné opravdu zvučné jméno se kolo před koncem soutěže nachází se ziskem 84 bodů na šestém místě východní konference.
Příjemné úterní odpoledne, Kontinentální hokejová liga vrcholí a tak se dnes fanouškům představí všech 28 týmů. My se zde budeme věnovat zápasu mezi domácím Novosibirskem a hostujícím Novokuzeněckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.