V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Kazaň Pesonen. Přeji Vám hezký zbytek pondělního dne.
62:50
Kazaň vstřelila branku!
JANNE PESONEN zůstal sám před Garonem a ukončuje tento zápas. Asistence: Ilya Nukulin.
62:00
Kazaň se zabydlela v pásmu Omsku, jenomže se nemůže dostat s pukem zpoza branky.
60:01
Ani třetí dějství o vítězi nerozhodlo, i když Omsk měl k tomu v posledních minutách hodně blízko. Na řadu tak musí přijít prodloužení.
60:00
59:53
Kvasha dostal nepříjemný úder a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.
59:30
Nyní gólman Kazaně vyčapal Semina.
58:53
Domácí diváci už se radovali, ale kotouč zachytil Garipov na čáře.
58:01
Poslední 2 minuty 3. třetiny.
57:23
Omsk přidává na obrátkách a uzamkl Kazaň v její vlastní třetině.
56:27
Garipov nyní se štěstím vyrazil střelu Baranky od modré.
55:29
Garipov si vychutnal nahození od Perezhogina.
54:30
Na obou týmech už je vidět, že vyčkávají na prodloužení.
52:35
52:25
Hosté se dostali ke střele, ale trefili pouze prvního bránícího hráče.
51:40
A opět.
51:20
Kazaň to až příliš překombinovala. Omsk vyhazuje.
50:35
Perezhogin zahrál vysokou holí a oslabuje domácí celek.
50:20
Na druhé straně se pokoušel překvapit Garipova Kazionov. Marně.
50:05
Varnakov zkoušel najít mezi Garonovými betony mezírku. Brankář Omsku však nohy sklapl včas.
49:00
Burmistrov si najížděl do šance, ale Vorobyov ho připravil o kotouč.
47:33
Blaťák napřáhl od modré, ale netrefil vůbec bránu.
47:03
Icing Kazaně.
46:39
I nyní si poradil kazaňský gólman se střelou Popova.
46:08
Nahození od modré Garipov pohodlně udržel.
45:38
Střela Mozera končí v ochranné síti.
44:46
Oba týmy se pokouší založit útok díky nahození do pásma.
43:44
Heshka si najel do prostoru. Ideální příležitost ale promrhal a s kotoučem skončil v rohu.
42:50
Burmistorv zkoušel od modré nahodit na Garona, ten vyráží do rohu.
41:54
Hosté se nyní dostali do postavení mimo hru.
41:16
Střelu Popova Garipov chytá.
40:01
Druhé dějství je za námi, v kterém byl jednoznačně lepší Omsk a po zásluze vyrovnal hned z kraje díky využité přesilovce. O tom, kdo vyhraje dnešní zápas, se dozvíme ve 3. třetině, která začne v 15:40.
40:00
39:46
Garipov musel předvést do sirény ještě jeden zákrok.
39:28
Zakázané uvolnění hostů.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
38:21
Obrana hostů zrovna dvakrát svému brankáři nepomáhá v posledních minutách.
37:17
Nyní byl neúspěšný i Baranka proti brankáři Kazaně.
35:50
Omsk v další šanci. Garipov odolává.
34:10
Popov se prokličkoval až před Garipova. Svůj blafák však nedokončil.
33:51
Icing Avangardu.
32:59
Z úhlu zkoušel překvapit Ivanou. Byl ale neúspěšný.
32:04
Kazaň kompletní. Vincour je na ledě.
31:39
Až teď prověřil Garipova Blaťák.
31:25
Omsk se zatím nedostal za útočnou modrou.
30:35
Kazani se však daří vyhodit kotouč.
30:04
Navíc dostává 2 minuty Vincour za podražení.
29:50
Lední medvědi si nyní hrají s pukem jako kdyby to byl horký brambor.
29:05
28:43
Bodrov nezpracoval na modré přihrávku a Kazaň musí z pásma ven.
28:10
Kazaň musí opět začít od vlastní branky.
27:36
Domácímu celku se daří vyhodit puk.
27:05
Lyamin (OMS) vyloučen za držení protihráče.
26:32
Kvasha tak dlouho kroužil v rohu, až si nakonec vyjel na kruh a vystřelil. Garipov v klidu zachytil.
25:38
Bodrov několikrát zkoušel přetlačit Garonův beton, ale domácí brankář svůj chránič na čáře udržel.
25:12
Dlouhý tlak Kazaně, dokázal až nyní Avangard přerušit alespoň za cenu zakázaného uvolnění.
23:01
na druhé straně vyzkoušel pozornost Garona Obukhov.
22:07
Nyní je to Omsk, kdo má více ze hry a tlačí se do brány.
20:59
Avangard právě vstřelil branku!
Omsk tak dlouho trpělivě kombinoval, až nakonec z toho vstřelil branku. Na konci celé kombinace stál opět DMITRYI SEMIN. Asistence: Alexander Frolov.
20:01
Je za námi úvodní dějství, které vyšlo lépe hostů, kteří se dostaly do vedení. Jenomže na domácí střídačce pak zbrunátněl trenér Říha jako papiňák před výbuchem a Avangard otočil obrátky, což mu zatím přineslo pouze snížení. Uvidíme jak se bude utkání vyvíjet ve 2. třetině, která začne přibližně ve 14:50.
20:00
19:59
Vteřinu před koncem je vyloučen Burmistrov (KZN) za podražení.
19:24
Lajdáckost hostů málem využil k vyrovnání Kostitsyn, ale Garipov byl na místě
19:01
Poslední minuta 1. třetiny.
18:45
Hosté už vyloženě čekají na sirénu znamenající konec třetiny.
17:49
Medvědi vyčkávají s rozehrávkou za vlastní brankou.
16:58
Zakázané uvolnění na straně Avangardu.
15:54
V ponechané početní výhodě se nakonec ke kotouči dostal DMITRYI SEMIN, kterého zadovkou našel Frolov. Asistence: Alexander Frolov.
15:23
Nepřesná rozehrávka Kazaně znamená icing.
14:30
Opět stejný souboj vyzněl lépe znovu pro Garipova.
14:14
Gólman Kazaně si smlsnul na nahození od Yegorsheva.
13:20
Zakázané uvolnění Omsku.
12:59
Od modré pálil Lukoyanov. Garon byl ale na místě.
12:06
Po delší době musel předvést zákrok také Garipov.
11:07
Lední medvědi ale nadále zůstávají v útočné třetině.
10:36
10:14
Z mezikruží pálil Stapleton, ale mimo.
9:37
Omsk vyhazuje.
9:01
Garon se musí hodně ohánět, aby neinkasoval v brzké době potřetí.
8:36
Navíc si jde sednout za držení domácí Kvasha.
8:04
Omsk se snaží snížit, ale jeho přihrávky jsou zatím hodně nepřesné.
6:34
ALEXANDER BURMISTROV si počkal, až se mu ukáže malinká skulinka a z ostrého úhlu poslal nechytatelně puk za Garonova záda. Asistence: Tim Stapleton, Shaun Heshka.
5:40
Moc daleko se ale nedostal a na kotouči je tak opět Kazaň.
5:00
Omsk zakládá další útok za vlastní brankou.
2:52
Medvědi o trochu více zatlačili na Avangard a už vedou! KIRILL PETROV tečoval před brankou střelu Nikulina a Garon byl bez šance. Asistence: Ilya Nikulin, Alexei Tereshchenko.
1:45
Další útočnou akci Omsku zastavuje ofsajd.
1:17
Také Garon zasahuje po střele Varnakova.
0:48
Jako první vyzkoušel Garipovovu pozornost Semin.
00:01
Před námi je ještě ruská státní hymna.

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kulyash, Pivtsakin, Baranka, Blaťák, Yegorshev, Vorobyov, Lyamin, Milyukov – Frolov, Kostitsyn, Semin – Kazionov, Perezhogin, Popov – Badyukov, Ivanov, Kvasha – Berdnikov, Mozer, Kalinin

AK Bars Kazaň: Garipov (Yaroslavlev) – Nikulin, Korneyev, Heshka, Medvedev, Osipov, Panin, Yarullin – Petrov, Tereshchenko, Pesonen – Burmitrov, Stapleton, Varnakov – Bodrov, Obukhov, Vincour – Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov

Rozhodčí: Belov, Komarov – Misyur, Raming.
Na soupiskách obou týmů najdeme dva Čechy, a také dva Slováky. Jeden z nich, ale do dnešního boje nezasáhne a to na straně Omsku, jehož dres oblékne Tomáš Záborský. Za Avangard nastoupí ještě spolu v 2. obranné dvojici Ivan Baranka a Miroslav Blaťák.

V dresu Kazaně vyjede na led Tomáš Vincour.
Vzájemný zápas

Oba celky spolu hrály naposledy na jaře, kdy se z výhry radovala Kazaň, která porazila Avangard doma vysoko 6:0.
Poslední zápas

Oběma týmům vyšel poslední test před dnešním duelem na výbornou. Omsk vyhrál doma nad Novgorodem 5:1 a Kazaň suverénně bodovala v Astaně, kterou na jejím ledě přejel 5:0.
Kazani vyšel náramně úvod ročníku a s přehledem si obsadila 1. místo na Východní konference.

Omsk zaspal začátek soutěže a postupně se probírá a prodírá na příčky, které by mu slušely rozhodně lépe. Nyní mu patří překvapivě až 12. pozice taktéž ve Východní konferenci.
Hezké odpoledne z Omsku, kde místní Avangard vyzve na souboj lední medvědy z Kazaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.