OMSK - Slovan Bratislava | ONLINE | 28.11.2013 13:00 | KHL 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Tolik tedy z tohoto zápasu, přeji hezký čtvrteční den, pokud možno ve společnosti serveru onlajny.com.
Je dobojováno, domácí rozhodli o své výhře již po dvou třetinách, kdy Slovan vůbec nic nepřevedl. Až v té třetí části se přeci jen k něčemu dostal a dvakrát překonal Kostina. Nejprve Netík a pak ještě Bakoš, který nachytal brankáře v nedbalkách. Střely na bránu nakonec 35:17, stále je to však pro Slovan málo. Z toho tripu tak odjíždí domů bez bodu.
60:00
Konec zápasu.
59:45
Ještě možnost Šťastného, ale to už je zřejmě vše, Omsk tento zápas zvládne.
58:56
6780 diváků sleduje tento duel, který kráčí do cíle.
58:19
Už se hrají poslední vteřiny zápasu, Janus zůstává v bráně, zřejmě odvolán nebude.
57:59
Času už je ale málo, na dva góly to nevypadá. Ani po střele Hudáčka, který jen trefuje lapačku Kostina.
57:36
Náskok mohl být větší, to by však musel Ivanov trefit z dobré pozice bránu. Vysoko ji přestřeluje.
56:39
Omsk se musí uklidnit a zbytečně nebláznit v útoku, stále má dvoubrankový náskok.
55:33
Slovan právě vstřelil branku!
Ještě je tu šance pro hosty. MARTIN BAKOŠ nachytal nepřipraveného Kostina, který chybuje. To byl takový ten teploměr, puk mu po prudké ráně pronikl pod rukou a jednoznačná chyba ruského brankáře dává Slovanu ještě jakous takous šanci. Asistence: Michal Sersen.
55:16
Utkání se blíží do svého cíle, Ölvecký může být rád, že neinkasoval další dvě minuty. Vypadalo to na faul. Pokračuje se dál.
54:28
Libor Hudáček na konci přesilovky sám před Kostinem, ale nedokázal zvednout puk nad jeho beton.
53:49
...využít početní výhodu mohl Sersen, jeho střela šla těsně vedle brány.
53:37
Baranka vyhodil a domácí jsou alespoň ve čtyřech...
52:59
Ivanov vyloučen za hákování a trestná lavice Omsku je již pořádně zaplněná.
52:37
Kalinin ani nadvakrát nedokázal překonat slovenského brankáře ve vlastním oslabení. Omsk je hodně nebezpečný a Slovan může být rád, že ve vlastní přesilovce neinkasoval.
52:26
Slovanu přesilovka vůbec nejde, hraje se až za brankou Jaroslava Januse.
51:17
Štefan Růžička potrestán za sekání.
50:48
Hraje se 5/5, tresty byly rozděleny na obou stranách. Pivcakin, Poleščuk, Sigalet a Daňo 2+2 za hrubost.
50:28
Sigalet asi dostane větší trest, neboť hodil rukavice jako první.
50:28
Sigalet si něco vyřizuje s Pivcakinem a pak se do strkanice přidali i další hráči. Nejhůř dopadl Daňo, jenž dostal nakládačku od Poleščuka a budou se udělovat tresty.
49:48
Problém je však ten, že jsou poslední zápasy neškodní.
48:39
Ale Slovan ukázal, že má útočníky, kteří umí dávat góly a navíc pěkné.
47:22
Slovan právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dočkali čestného úspěchu. Obrana Omsku zapomněla na dvojici TOMÁŠ NETÍK – Milan Bartovič a prvně jmenovaný perfektní dělovkou prostřelil Kostina. Celou akci vymyslet bývalý útočník Liberce a krásně namazal na volej Netíkovi. Tak přeci jen jedna povedená akce a pěkný gól, který toho asi už stejně moc neřeší. Asistence: Milan Bartovič.
47:15
Na Ölveckého přihrávka neprošla, tak se ke kotouči dostal Bližňák. Po jeho ráně se zatřepala ochranná síť.
47:07
Slovan to zkouší přes obránce, leč většina těch střel je sražena a Kostin v bráně nemusí nic složitého řešit.
46:17
Utkání se dohrává, Slovan sice má v těchto momentech více ze hry, ale bez gólů to prostě nepůjde. Avangard hraje uvolněně a nikam nepospíchá.
45:26
Hudáčkova střela, poté ještě nahazoval Škoula, opět kotouč neprošel před bránu a Omsk bude za pár chvil v plném počtu.
44:05
Štajnoch pálil od modré a ještě tam byl Bartovič, ani tentokrát se puk před Kostina nedostal. Domácí vyhazují přes všechny čáry.
43:37
Růžička vyloučen a pro Slova je tu další přesilovka.
43:26
Kostin chtěl rozehrát, ale výborně ho napadal Netík a neustále ho otravoval. Tak Slovan si přeci jen něco málo vytvořil, ale stále je na skóre patrná nula.
42:17
I smůlu mají hosté. Hudáček se dostal k poskakujícímu puku, ale nedokázal ho uklidit do sítě. Velká škoda, korekce ve výsledku by Slovanu slušela.
41:59
Popov v postavení mimo hru.
41:28
Aspoň jednu branku by to chtělo dát, ale Slovan se do ničeho vůbec nedostává.
40:37
Slovan hraje proti nejhorší obraně v lize, ale znát to vůbec není. Naopak nebýt Januse, výsledek je daleko horší.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 14:45.
První třetina 2:0, druhá třetina taktéž 2:0. Celkově tedy zaslouženě 4:0. Od modré zvyšoval obránce Baranka, poté pálil přesně v početní výhodě i Popov a je téměř jasné, že Slovan si z Omsku domů opět nic nepoveze. Šancí má pramálo a prohrává nyní na střely dokonce 30:7. Víc snad není třeba dodávat. Není ranky, není branky. Tolik druhá část, poslední bude zřejmě už jen dohrávací a o nic moc nepůjde.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:07
Radivojevičova dobrá střela, další následovala Miklíkem, Kostin si v této třetině připisuje po dlouhé době nějaké složitější zákroky. Překonán však z toho mála nebyl.
38:26
Nedaří se rozehrávka, Slovanu nejde vůbec nic a nejraději by se viděl v letadle směr Bratislava. Jenže teprve se hraje závěr druhé periody.
37:28
Pět střel na bránu, s tím Slovan nemůže uspět. Navíc hrál často v oslabení, teď už bude chtít dohrát ten zápas důstojně a nedostat nějaký výprask.
36:37
Nedisciplína a slabá střelecká produktivita, to je dnes největší rozdíl mezi oběma celky. Omsk vede na střely neuvěřitelným rozdílem 26:5.
35:28
Omsk pokračuje v klasické přesilovce, tu už Slovan zvládá ubránit.
34:17
Avangard právě vstřelil branku!
Teď už byl bez šance. S tím se nedalo nic dělat, to byla smrtící kombinace před bránou a dvojnásobnou početní výhodu využívá ALEXANDER POPOV. Jemu nacentroval k levé tyči Kosticyn a pak už stačilo jen dorazit a přesně to trefit. Zadařilo se a Omsk vede již 4:0. Asistence: Sergej Kosticyn.
33:59
Znovu Janus, ten je pod těžkou palbou, ale chytá v reprezentační formě. To jsou zákroky jako z partesu, co už tento mladý brankář dokázal dnes pochytat.
33:39
Sersen výborně, vyhazuje puk až ke Kostinovi.
33:27
A pak přišla sekera Bartoviče a pro Omsk tu je možnost dvojnásobné přesilovky.
33:17
Bomba Gončarova a znovu tam pracoval výtečně hrající Kurjanov, který chtěl ještě puk dorazit. Výtečný Janus chytá neuvěřitelně, ale co mu je to platné.
32:48
Tomáš Mojžíš zastavil tlak Omsku pouze za cenu faulu. Janus musel opět ve své bráně čarovat, nakonec hákoval český obránce a Avangard může kontinuálně pokračovat ve svých ofenzivních rejdech.
32:27
Štajnoch bojoval s Kazakovem, nepustil ho ke střele. Omsk však stále bojuje v útoku.
32:17
Miloš Říha diskutuje s rozhodčími v rámci komerční přestávky, ale zatím nemá důvod být nějak nespokojený. To Rostislav Čada je lidově řečeno na mrtvici. V této sezóně se jeho týmu vůbec nedaří. Pryč je ta loňská forma a euforie.
31:28
Hra přerušena, kotouč ve středním pásmu.
30:37
Hudáček neměl rychlost a výborně ho navíc odzbrojil zkušený Míra Blaťák. Slovan je v útoku stále velice neškodný, i když je obrana Omsku dlouhodobě propustná, dnes se ani nemusela nějak lopotit.
29:59
Bližňák fauloval Pivcakina a bude se hrát 4/4. Přesilovka tak Slovanu dlouho nevydržela, ani to na faul nevypadalo. Každopádně k nelibosti Rostislava Čady se hraje 4/4.
29:59
Omsk vyhazuje kotouč do středního pásma a bude se znovu vylučovat.
29:47
Slovan své statistiky bude moct vylepšit. Daňa hákoval Gončarov a bude zde přesilovka. A kdy jindy dát kontaktní gól, už by byl nejvyšší čas.
29:28
Téměř polovina utkání a střely na bránu hovoří za vše. Již 17:5, to je výrazný rozdíl.
28:25
Icing Omsku, to už se hraje v plném počtu hráčů na ledě.
27:59
Nebýt jeho, výsledek by byl pro Slovan daleko vyšší, 3:0 je ještě poměrně milosrdné skóre.
27:07
Janus sebral Růžičkovi gólovku. Kosticyn zadovkou poslal puk nenápadně před bránu na právě slovenského útočníka a ten v jasné pozici trefuje jen ležícího bratislavského fantoma. To byl souboj krajanů, lépe uspěl Jaro Janos.
26:50
Kukumberg to zkusil v oslabení, ale jeho rána byla zablokována.
26:19
Patálie Slovanu pokračují. Potrestaným hráčem je Peter Ölvecký za sekání. První přesilovka Avangardu v této periodě bude zahájena za chvíli, jen co skončí komerční pauza.
25:39
Obrana Slovanu je v totálním rozkladu, což dokumentuje i tutovka Kurjanov. Ten měl před sebou dálnici a mířil sám před Januse, ten ho skvělým způsobem vychytal. Omsk je v laufu a řádně se už uklidnil.
25:16
Situace se skoro zopakovala. Baranka obdržel po buly pas od Popova a znovu pálil na Januse. Následně pálil i Miroslav Blaťák, také neuspěl.
24:46
Hra je přerušina, Štajnoch přišel o helmu a může být rád, že ho sudí nepotrestali. Slovan vyhodil puk přes všechny čáry.
24:26
Na ledě poprvé i sedmý obránce Sigalet, který přihlížel šanci Růžičky, který Januse málem překonal počtvrté. To byla další velká šance před slovenskou svatyní.
23:26
Ölvecký kličkoval a kličkoval, jenže nevystřelil, protože ho obral český obránce Blaťák. Mělo to být rychlejší, dlouho slovenský útočník čekal.
22:26
Teď už to bude mít Slovan velice těžké, prohrává již 3:0 a navíc na osmnáctiletého Kostina nic moc nešlo. A o koncovce se netřeba bavit, ta je v celé sezóně žalostná.
21:17
Avangard právě vstřelil branku!
To není dobrý začátek třetiny. Ihned po buly se do kotouče opřel slovenský obránce IVAN BARANKA a Janus vůbec nic neviděl. Jen čekal, kam ta rána propadne a bohužel pro něj, zapadla přesně do sítě. Pochvalu zaslouží Popov za parádní přihrávku na beka. Asistence: Alexander Popov.
20:26
Růžička založil útok, ve kterém chtěl pokračovat Sjomin, ale daleko se nedostal.
20:01
Začala druhá třetina.
Pokračujeme ve 13:50.
První gól z přesilovky, druhý v závěru první třetiny. Velká škoda, Slovan nehraje vyloženě špatně, ale nedává góly. Především za stavu 1:0 mohl vyrovnat Milan Bartovič, jenž pelášil sám na bránu, ale nezakončil ideálně. A tak přišla poslední minuta a velký tlak svěřenců Miloše Říhy. Rozhozenou obranu totálně rozebrala formace Širokova a právě tento hráč zvýšil na současných 2:0.
20:00
První třetina skončila.
19:52
Avangard právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný tlak domácích, Slovan byl zmáčkutý jako pomeranč. Poslední vteřiny této třetiny byl sevřen do vlastní ulity a to byl uragán. Janus zneškodnil dvě čisté šance, nejprve Kurjanovovi, poté se v brankovišti plácal jako kapr v kádi, ale na střelu SERGEJE ŠIROKOVA z bezprostřední blízkosti nemohl reagovat. Obrana Slovanu byla rozhozená a nestačila se divit co se to vlastně děje. Těsně před koncem je potrestána podruhé. Asistence: Anton Kurjanov, Denis Kuljaš.
19:26
Třetina se blíží ke konci a sledovali jsme celkem zajímavý hokej plný šancí.
18:26
Ölvecký měl napřaženo, ale do jeho rány se položil Pivcakin. Následně se do brejku řítil Kazakov a nahrál před bránu na Sjomina. To byla další velká šance a skvělý Janus jej vychytal.
17:39
Něco přes dvě minuty do konce třetiny a Slovan je v posledních minutách o něco aktivnější, ale nedaří se mu vstřelit gól.
16:47
Berdnikov po delší době prověřil pozornost Januse, ten v klidu chytá.
15:47
No to jsou věci. Je vidět, že hostům chybí i pohoda. Milan Bartovič je rozený střelec. Od vlastní modré přebruslil obránce Kuljaše o parník a pak se řítil sám na Kostina. Zkusil ho překonat bekhendovým blafákem, ale vůbec netrefuje bránu.
14:58
Slovan se po obdržené brance snaží něco s výsledkem udělat, ale je vidět, že v útoku to není žádná sláva.
13:26
Dlouho vést nemusel, protože Marko Daňo měl velkou šanci. Štastný mu centroval puk z levé strany a mladý devatenáctiletý útočník sám před bránou nedokázal prostřelit Kostina. Velká šance Slovanu, vůbec ta největší v zápase.
12:49
Avangard právě vstřelil branku!
Teď už je přesilovka využita a gól platí. ANTON KURJANOV využil nepozornosti slovenské obrany, která mu nechala hodně prostoru před Janusem a střelou bekhendem následně proskotačil puk za Janusova záda. Obránci se velice zlobí a mají proč. I když byli v oslabení, nechali před bránou dva volného hráče. Omsk tak vede. Asistence: Kirill Ljamin.
12:17
Tvrdá střela Popova mířila těsně vedle a Škoula opět vyhazuje co nejdál od své brány.
11:48
Slovan dobře brání, kotouč je až u brankáře Kostina, kterému dnes kryje záda zkušený Andrej Mezin.
11:17
Andrej Šťastný vyhodil kotouč do hlediště a máme tu další přesilovku pro Omsk.
10:48
No vida, pěkná střela Daňa, která mířila nad rameno Kostina, ten musel dávat velký pozor i na dorážku Mikúše.
10:26
Slovan stále ještě neohrozil Kostina, možná výjimku tvoří nahození Kukumberga, ale nebylo to nic vážného.
09:28
Další tutovka Omsku. Ivanov se mohl zeptat Januse, kam chce poslat kotouč, ale slovenský brankář prokazuje svůj velký talent a rychle cvakl betony. Pochvalu zaslouží parádní přihrávka Širokova před bránu.
08:48
Avangard si vytvořil obrovský tlak a Janus se má co ohánět. Všechny střely soupeře však dokázal ustát. Především střela z mezikruží od Gončarova byla velice nebezpečná.
08:18
Bude se znovu vylučovat, Martin Škoula potrestán za hákování.
07:56
Slovan inkasoval branku, celá hala vybuchla nadšením, ale radost byla předčasná. Pěrežogin natlačil kotouč za záda Januse, jenže bylo odpískáno postavení v brankovišti. Domácí se velice zlobí za tento verdikt, především nebezpečně střílející Sjomin, kterého brankář Slovanu vychytal a důrazný Pěrežogin to přehnal. Branka tedy neplatí.
07:17
Hraje se pět na pět, oba celky si nemají rozhodně co vyčítat, přesilovky nic moc.
06:56
Omsk je v plném počtu a už se tlačil do šance Popov, který kroužil kolem bratislavské brány a chyběl kousek, aby zakončil do Janusovy sítě.
06:07
Ölveckému střela vůbec nesedla, poté skončila nepřesnou přihrávkou.
05:58
Bojuje se v rohu, domácí dobře napadají rozehrávku soupeře.
05:36
Slovan svou početní výhodu také nehraje extra dobře, puk poletuje ve středním pásmu.
04:56
...protože za nedovolené bránění putuje za katr Kurjanov.
04:26
Kukumberg je zpět na ledě, Slovan oslabení přežil a navíc si zahraje přesilovku...
03:57
Ölvecký mohl zaútočit, ale místo nějakého bláznovství raději držel kotouč a posunul tak čas.
03:28
Štefan Růžička hledal před bráno Pěrežogina, nakonec tam byl zavčas Tomáš Netík a spolu s Mojžíšem vyhazuje puk daleko do Janusovy svatyně.
03:06
Mario Bližňák vyhazuje přes všechny čáry.
02:27
Bude se však vylučovat. Kukumberg zahákoval Širokova a nebylo co řešit. Přesilovka pro Omsk hned v úvodu utkání.
02:26
Širokov kombinoval s Ivanovem, ale před Jaroslava Januse kotouč neprošel.
01:39
Slovan na něco kloudného čeká, je třeba říct, že střelecky je na tom poslední dobou velice špatně.
00:49
Na ledě se dnes bude komunikovat poměrně známou řečí, hemží se to hodně nám známými jmény. Na první šanci stále čekáme, i když se Omsk usadil na chvíli v pásmu, nezakončil.
00:17
Jdeme na to, Slovan začíná své poslední utkání v rámci tohoto čtyřzápasového tripu.
00:01
Utkání právě začalo.
Také oba trenéři prošli bratislavským Slovanem, Čada dokonce působil i v Omsku. Tamní prostředí tedy velice dobře zná.
Halou zní státní hymny obou zemí a poté se pustíme do zápasu. Zajímavý trenérský souboj mezi Rosťou Čadou a Milošem Říhou. Oba se jednu dobu dokonce potkali v brněnské Kometě jako hráči.
Úvodní sestavy:

Avangard Omsk: Kostin (Mezin) – Kuljač, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Sjomin, Kazakov, Kosticyn – Růžička, Popov, Pěrežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Kalinin, Berdnikov, Badjukov, Zrebetcov. Trenér: Miloš Říha.

HC Slovan Bratislava: Janus (Godla) – Mojžíš, Sersen, Škoula, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Sigalet – Netík, Bartovič, Bližňák – Radivojevič, Ölvecký, Miklík – Kukumberg, Hudáček, Bakoš – Mikúš, Štastný, Daňo, Matoušek.Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Kadirov, Anisimov – Menšik, Čubikin.
Je jasné, že nás dnes čeká zajímavý zápas, který nabídne souboj českých trenérů a bude se to na ledě hemžit jak českými, tak slovenskými hráči. Na to se těšíme, doufejme tedy, že se bude nač koukat.
Navíc se Bratislava potkává s celkem, který je na tom herně podobně. Ani příchod Miloše Říhy nijak Omsk nepozvedl, výsledkově to není nic moc a tabulka také hovoří za vše. Až dvanácté místo ve východní skupině, to také není nic dobrého. Minulé utkání hrál Avangard s pražským Lvem, a i když prohrával 2:0, nakonec utkání dotáhl do nájezdů. Tak už si český zástupce poradil.
Brněnský rodák Rostislav Čada neprožívá ve Slovanu zrovna dobrou sezónu. Ta první byla parádní, ale ta druhá se zatím nedaří dle jeho představ. Momentálně z toho je až předposlední místo, kolísavé výsledky, nevyrovnanost a slabá produktivita. Poslední dva zápasy navíc dopadly hrůzostrašně. Slovan dostal nálož v Jekatěrinburgu 8:1 a následně padl 6:1 v Astaně. Dnes má tedy rozhodně co napravovat.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké čtvrteční odpoledne, vítejte u sledování prestižní hokejové soutěže, která nějaký ten pátek nese název KHL. Dnes budeme sledovat duel dvou týmů, kterým se v průběžné části sezóny vůbec nedaří. A zároveň to bude mač dvou českých trenérů. Na jedné lavičce je Miloš Říha, na druhé pak Rostislav Čada.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud