To už je ode mne pro dnešek opravdu vše, u dalších zápasů z nejprestižnější hokejové ligy světa, na shledanou!

přesilové hry: 0/3 – 1/3
Rangers ve třetí části svého soupeře k žádnému obratu nepustili a naprosto po zásluze se radují z vítězství 5:1! Velký podíl na něm měl kapitán Ryan Callahan, který vstřelil úvodní dva góly a v samotném závěru ještě přihrál na pátou branku svého týmu.
60:00
59:24
Parenteau ještě vyslal na Lundqvista nepříjemnou střelu, na zkušenou personu v brance Rangers si ale nepřišel.
58:25
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí potvrzují svou dominanci gólem v samotném závěru! Callahan ke svým dvěma gólům přidává také asistenci, když z rohu kluziště neomylně našel čepel BRADA RICHARDSE, od které puk po ledě zamířil přímo do sítě – 5:1! Asistence: Ryan Callahan a Carl Hagelin.
57:06
Závěr zápasu patří Coloradu, které si užívá chvíle v útočné třetině. Defenzíva New Yorku ale i v těchto chvílích pracuje naprosto bezchybně.
56:12
Mitchell udělal chytrou kličku od mantinelu do středu hřiště, následnou střelu Lundqvist bez okolků pokryl.
55:33
Landeskog z dobré pozici úplně minul branku Rangers, Avalanche následně útočné pásmo neudrželi.
55:01
Parenteau měl nabito, svoji tvrdou ranou ale trefil jen nohu dobře postaveného McDonagha.
53:34
Brankář Varlamov pochytal již sedmatřicet střel, jeho kolega v brankovišti Rangers má v současné době na svém kontě pětadvacet úspěšných zákroků.
53:17
Derek Stepan se z ničeho nic dostal úplně sám před brankáře, po bekhendové kličce se mu ale puk mezi betony Varlamova zasunout nepovedlo!
51:51
Ryan Callahan si velmi hlasitě říká o hattrick! Nyní kapitán Rangers převzal kotouč v útočné třetině, obkroužil branku a snažil se ho poslat ke vzdálenější tyči. Beton přesouvajícího Varlamova byl ale velmi pečlivě přitisknut k zemi, čímž pokazil radost a šanci na Callahanův třetí gól v zápase!
51:25
MacKinnon vychýlil kombinace domácích odražením puku do ochranné sitě, čeká nás buly po pravé ruce Semjona Varlamova.
51:10
Na druhé straně Zuccarello přenechal kotouč Pouliotovi, útočník Rangers od mantinelu zametl puk pod hostujícího gólmana.
50:38
Benoitova dělovka končí ve výstroji Henrika Lundqvista, švédský brankář dnes působí velmi jistým dojmem.
50:04
Třetí dějství se nám překulilo do své druhé polovino, přerušení a komerční přestávku přinesl ofsajd Colorada Avalanche.
49:33
Moorovu střelu vyrazil Varlamov do rohu, tam byli jako první obránci Avalanche.
49:12
Čas do konce zápasu ubíhá velmi rychle, o vítězi je již rozhodnuto. Ani hráči Colorado se nijak výrazně dopředu netlačí.
47:48
Dlouhé manévry před brankou Colorada nic nepřinesly, po vyhození kotouče Lundqvist přerušil hru lapačkou a daroval hostům zadarmo vhazování v útočném pásmu.
46:59
Tyson Barrie je dnes hodně vidět, další jeho projektil se otřel o boční síťku a skončil na mantinelu za brankou Rangers.
46:16
Brad Richards táhl přečíslení dva na jednoho, místo přihrávky na Hagelina volil přímou střelu, kterou Varlamov ukryl do své výstroje. Čeká nás komerční přestávka a po ní závěrečných necelých čtrnáct minut dnešního střetnutí.
45:26
Boyle si šikovně vybruslil zpoza branky až před ní, v pádu ale nedokázal zakončit úplně nejpřesněji. Velmi dlouho se hraje bez přerušení, duel má poměrně velké tempo.
44:41
A právě Lundqvist se nyní musí v brankovišti otáčet, kotouč létají brankovištěm všemi směry. Nakonec to pro domácí dobře dopadlo.
43:39
Gabriel Landeskog se snaží něco udělat se svým týmem, jeho samostatná akce však skončila na betonech jistého Lundqvista.
43:17
Následně je jeden z rychlých protiútoků Rangers zastaven ofsajdem.
42:36
Colorado vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění, hra se opět stěhuje před Varlamova.
41:58
O vítězi dnešního zápasu je v tuto chvíli s největší pravděpodobností rozhodnuto, domácí totiž odskakují na rozdíl tří branek! Zuccarello to udělal velmi chytře, dojel si pro kotouč za brankou a lehkou zadovkou ho poslal do brankoviště. Tam si pouze najel DERICK BRASSARD, jenž následně našel skulinku mezi betony Varlamova – 4:1! Asistence: Mats Zuccarello.
41:04
Na druhé straně uklidil Johnson puk do Lundqvistovy lapačky.
40:35
Domácí tráví první okamžiky před brankou Varlamova a mohli jsme tu mít hattrick! Z ničeho nic se totiž Ryan Callahan ocitl před ruským brankářem, snažil se mu zasunout kotouč mezi betony, jenže gólman Colorada je nakonec sklapl včas!
40:01

Jan Hejda (COL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:52

střely: 35:18
vhazování: 18:17
hity: 14:22
Obraz hry se nám ve druhé periodě trochu změnil, rozdíl ve skóre nikoliv. Coloradu se sice podařilo snížit, po Stralmanově střele se ale Rangers uklidnili a bez potíží si míří pro zisk dvou bodů. Hosté mají ještě dvacet minut hry na srovnání, před zaplněným Madison Square Garden je ale čeká ještě těžký kus práce. Třetí třetina odstartuje asi v 2:56.
40:00
39:40
Colorado dokázalo v samotném závěru velmi zatlačit svého soka v jeho obranné třetině, Henrik Lundqvist musel předvést hned několik vynikajících zákroků zejména proti šancí Duchena! Diváci nyní tleskají švédskému brankáři ve stoje.
38:58
Hosté jsou stále usazeni v útočném pásmu, Matt Duchene z voleje zamířil nad branku Lundqvista.
38:47
O deset vteřin později jsou Rangers v pěti.
38:37
Domácí mají to nejhorší za sebou, jsou alespoň ve čtyřech. Colorado toho v přesilové hře pět na tři příliš neukázalo.
37:38
Hosté velmi dlouho kombinovali bez jakéhokoliv účinku. O první střelu se postaral Barrie, jehož pokus Lundqvist ramenem odrazil až do ochranné sítě.
36:47
Tak to bude zajímavé! Po dalších deseti vteřinách doplňuje Kreidera na trestné lavici také Dan Girardi (NYR), což znamená pro Colorado velmi dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru!
36:37
Karta se nyní obrátí, k časoměřičům míří dnes podruhé člověk z kádru Rangers. Chris Kreider (NYR) přidržel Stastneho mířícího do šance, za což okamžitě míří na trestnou lavici. Avalanche tak mají možnost znovu se přiblížit na rozdíl jediné branky.
36:09
35:56
Vzápětí je Pouliotovi odpískán ofsajd, početní převaha Rangers je téměř u konce. A znovu neúspěšně.
35:36
Benoit Pouliot si složitě zpracovával kotouč, jeho následná rána byla uspěchaná a skončila mimo.
35:03
McDonagh má dnes střeleckou, další jeho rána od modré čáry končí zákrokem Semjona Varlamova. Ruský brankář i přes tři inkasované góly předvádí skvělý výkon.
34:21
Úvod oslabení Colorado zvládlo, okamžitě posílá kotouč až k Lundqvistovi.
34:09
Rangers mohou navýšit své vedení v přesilové hře. Tu zařídil Marc-Ande Cliche (COL) hákováním Antona Stralmana v útočné třetině Avalanche. V početní výhodě se dnes domácím skórovat nepodařilo, nyní mají možnost číslo tři.
33:41
Stralman, který dnes zaznamenal svoji první branku v sezóně, nic nevymýšlel a raději poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
32:49
Paul Stastny dlouho motal hlavy zadáků Rangers za brankou Lundqvista, do předbrankového prostoru se však procpat nedokázal.
32:13
Tempo hry se nám poněkud uklidnilo, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší tlak, který by přinesl nějaké velké šance. Tato skutečnost pochopitelně mnohem více vyhovuje domácímu celku.
30:50
MacKinnon z rychlého protiútoku nedokázal zamířit do černého, na tahu jsou naopak domácího hokejisté.
30:21
Vzápětí ruský gólman ve službách Avalanche raději ukryl puk pod svojí lapačkou, čímž přerušil hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v útočné třetině New Yorku Rangers.
30:09
Ryan McDonagh poslal svoji ránu do hrudi Varlamova, následné dorážky již kýžený úspěch nepřinesly.
29:11
Patrick Bordeleau svoji skrytou ránu mezi tři tyče nevměstnal, na druhé straně Brassardovi uspět také nepodařilo.
28:23
Domácí jsou dnes evidentně při chuti, soupeřovu branku doposud zasypali smrští 32 střel.
27:30
Domácí si však na snižující gól připravili tu nejlepší možnou odpověď! Jak je to jednoduché předvedl ANTON STRALMAN, který si prostě vzal puk na modré čáře a dlouhou ranou tahem ho poslal do šibenice Varlamovovy klece – 3:1! Asistence: Mats Zuccarello a Derick Brassard.
27:15
Branka domácího týmu je vychýlena, rozhodčí musí přerušovat. Pokračovat budeme po reklamním brejku.
26:37
Colorado právě vstřelilo branku!
Tento fakt však nemění nic na tom, že devatenáct vteřin před návratem vyloučeného hráče Colorado svoji přesilovou hru využívá! Po svižné kombinaci na jeden dotek puk skončil na kruzích na hokejce GABRIELA LANDESKOGA, jenž z první propálil Lundqvista pod víko – 2:1! Asistence: Nathan MacKinnon a Paul Stastny.
25:45
Početní výhoda zatím hostům nevychází podle představ, New York se již dvakrát osvobodil.
24:56
První přesilovou hru si zahrají také Avalanche, Dan Girardi (NYR) je potrestán za držení hole.
24:46
O několik sekund uháněl Rick Nash sám na branku Colorada, jeho forhendovou kličku si Varlamov pohlídal a následné zakončení bravurně zneškodnil!
24:33
Paul Stastny krátce po vhazování trefil pravou tyč!
24:23
Vzápětí již rána Barrieho od modré čáry prošla přes skrumáž těl až k Lundqvistovi, jednička Rangers si na ní smlsl lapačkou.
23:55
MacKinnon lehkou střelou otestoval kvalitu betonů domácího brankáře, následné nahození Barrieho odpravil až do ochranné sítě obětavý Pouliot.
23:03
To již ale neplatí, Duchene nabral na levé straně neskutečnou rychlost, nechal za zády oba obránce a řítil se z úhlu sám na branku Rangers! Volil raději přímou střelu, kterou dokázal zkušený švédský brankář vytěsnit mimo tři tyče!
22:47
Colorado se ve druhé třetině ještě nevymanil ze silné převahy soupeře, Lundqvist se ve svém brankovišti dnes doslova nudí.
22:03
Hagelin velmi chytře obkroužil hostující branku, puk k tyči se mu přes Varlamovův beton zasunout nepovedlo.
21:27
Tlak Rangers ale neustává ani po přestávce, od modré čáry vypálil Marc Staal, Varlamov jeho ránu odrazil vyrážečkou do rohu kluziště.
21:01
I druhé oslabení v dnešním duelu obrana Avalanche zvládla, vyloučený kapitán Landeskog je zpět na ledové ploše.
20:35
Del Zotto spíše nahazoval kotouč v pokračující přesilové hře od mantinelu před branku, následný závar však obrana Colorada přestála.

přesilové hry: 0/2 – 0/0
Ve zbytku třetiny již Rangers udeřit nedokázali, v celkovém součtu jim to ale vůbec vadit nemusí. V první části totiž předvedli senzační hokejovou podívanou, svého soka jednoznačně přehrávají a zaslouženě vedou díky dvěma přesným trefám Ryana Callahana 2:0. Avalanche toho příliš nepředvedli a pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí svůj styl hry ve zbytku duelu razantně zlepšit. Šanci mají v periodě druhé, která začne asi v 2:00.
20:00
19:01
Domácí se stále nemohou nabažit svého náskoku, v samotném závěru první dvacetiminutovky dostanou další šanci hrát v početní výhodě. Gabriel Landeskog (COL) držením zastavil postup Callahana a pochopitelně již sedí se skloněnou hlavou na lavici hanby.
18:24
Pouliot prolétl podél levého mantinelu, hostující jednička odrazila puk nad branku ramenem.
17:35
A domácí hráči půjdou do kabin s největší pravděpodobností ještě více spokojeni! Po chybě v obraně soupeře nejprve Richards bráněn dvěma hráči Varlamova nepřekonal, raději přihrál pod sebe na RYANA CALLAHANA, který dnes podruhé zametl kotouč za záda ruského gólmana – 2:0! Asistence: Brad Richards.
17:12
Na druhé straně si Lundqvist připsal třetí zákrok večera, střelou od pravého mantinelu ho zaměstnal Eric Johnson.
16:39
Kleinovo prudké nahození od modré čáry zadunělo o Varlamovovy betony.
15:52
Už to vypadalo, že bude Stepan postupovat sám na branku Colorada, prudkou přihrávku svého spoluhráče ale nedokázal zpracovat a kotouč mu tak utekl do rohu.
15:14
Domácí ale ani po vstřeleném gólu nemají dost a snaží se ještě více srazit soupeře do kolen. Rick Nash vyslal jedovatou střelu z hranice levého kruhu, Varlamov sebral jeho pokus rukavicí.
14:16
Tak přece jen je silný tlak domácích hokejistů zužitkován, Varlamov musí poprvé vytahovat kotouč zpoza svých zad! Defenzíva Avalanche v útočné třetině propadla, což nabídlo šanci Hagelinovi na rychlý protiútok. V přečíslení dva na jednoho dostal přihrávku RYAN CALLAHAN a vstříc hostujícímu gólmanovi po bekhendové kličce nezaváhal – 1:0! Asistence: Carl Hagelin.
13:42
Domácí se znovu usadili v útočné třetině, zatím se stále motají po rozích a do kvalitních střeleckých pozic se nedostávají.
13:13
Landeskog byl nachytán v postavení mimo hru, útočná akce Avalanche je tím pádem u konce.
12:33
Brankář Lundqvist si sice stále připsal pouhé dva zákroky, tentokrát však mohl kapitulovat! To by však nemohlo nahození Erica Johnsona skončit na levé tyče domácí svatyně!
11:49
Následně končí puk po sražené střele Zuccarella v ochranné síti, přerušení dává prostor komerční pauze.
10:56
Brad Richards se po bleskové kombinační akci domácích dostal do obrovské šance, úplně osamocen před brankou ale nepochopitelně přestřelil a zklamal tím fanoušky svého týmu!
10:03
Icingu se dopustili také hráči Colorada Avalanche, vhazovat se bude po pravé ruce Semjona Varlamova.
09:12
Po delší době zahrozili také hostující hokejisté, od modré čáry nahodil Tyson Barrie těsně mimo branky Rangers.
08:38
08:13
Nyní to však New Yorku ani náhodou nevyšla, rozhodčí musí po špatné rozehrávce odpískat zakázané uvolnění.
08:10
Hráči Avalanche procpali puk nejprve do středního pásma, po nepřesném pasu jednoho z domácích beků se jim podařilo vyhodit kotouč až k Lundqvistovi.
07:41
Brassard také poslal na branku Colorada nepříjemnou střelu, na rozdíl od svého spoluhráčů se jeho rána mezi tři tyče nevešla.
07:13
McDonagh vypálil od modré čáry příklepem, vyražený kotouč Varlamovem obrana hostí odklidila do bezpečných vod.
07:03
Domácí se opět drží v útočném pásmu, na střely je to v tuto chvíli již 12 ku 2 pro Rangers.
06:38
Aktivita v útočné třetině musí pochopitelně přinést alespoň částečné ovoce v podobě přesilové hry. Za katr je odkázán hostující Eric Johnson (COL), který se opřel do Carla Hagelina a za hrubost dostává dvouminutový pobyt na trestné lavici. Podaří se domácím dostat do vedení?
05:47
Colorado posílá kotouč po přejetí červené čáry ihned za branku soupeře a unavení hráči hostí mizí na střídačce. Tímto tempem se brzy dočkáme změny skóre ve prospěch New Yorku Rangers.
04:49
Avalanche se stále nemohou vymanit ze sevření, Varlamov si na nedostatek práce v úvodu zápasu rozhodně stěžovat nemůže.
04:01
Výrazná převaha domácího týmu v začátku utkání pokračuje, na levém kruhu dostal hodně prostoru Anton Stralman, svůj pokus však namířil pouze do tyče!
02:54
Vzápětí Ryan Callahan mnohem více prověřil pozornost defenzívy Colorada, když s jeho skrytou střelou z prostoru mezikruží měl Semjon Varlamov obrovské problémy. Nakonec ji ale za svá záda nepustil!
02:31
Callahan se velmi šikovně vymotal z rohu kluziště až do střelecké pozice, následná rána tahem ale prosvištěla vedle levé tyče hostující svatyně. Rangers však zůstanou u kotouče v útočné třetině.
01:46
Zatím se hraje velmi svižně, bez zbytečného přerušování. První zákrok si po střele Nicka Holdena od modré čáry připsal také Henrik Lundqvist.
01:05
Ryan McDonagh byl prvním, kdo prověřil pozornost brankáře Avalanche. Jeho tvrdý pokus si ale ruský gólman v poklidu pohlídal.
00:32
Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a hned v prvních vteřinách si dokázali vytvořit souvislý tlak. Varlamov však zasahovat nemusel.
00:01
V Madison Square Garden je vše připraveno k utkání, hráči jsou na ledě. Do úvodního vhazování již zbývají pouhé vteřinky.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot C.) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, Moore – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore, Boyle

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Guenin, Benoit, Barrie, Holden – Parenteau, MacKinnon, Landeskog – McGinn, Duchene, O´Reilly – McLeod, Mitchell, Talbot M. – Bordeleau, Cliche, Wilson.
To New York Rangers ještě čeká tuhý boj o vyřazovací boje. Ve své konferenci sice drží šestou pozici, jednobodový náskok na devátou Philadelphii mu však nic jistého nezaručuje. I Rangers se radují ze série tří výher za sebou, dvakrát to odnesli hráči Islanders a jednou také New Jersey Devils.
Favorita bychom v dnešním zápase hledali jen stěží. Colorado Avalanche zatím drží v Západní konferenci skvělou čtvrtou příčku, zejména díky famóznímu začátku sezóny. Nyní však hráči Colorada vyhráli čtyři zápasy za sebou a mají směle nakročeno k tomu, aby boje o Stanley Cup začínali na vlastním ledě.
Olympijské hry v Soči jsou téměř za rohem, a tak musí doznít také poslední ozvěny ze zámoří. Poslední týden zápasů odstartoval a v tomto onlajnu dnes budeme sledovat střetnutí New Yorku Rangers a Colorada Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.