San Jose - Detroit | ONLINE | 10.1.2014 04:30 | NHL 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den.
Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.
Dnešní utkání končí vítězstvím San Jose v poměru 4:1. Celé utkání rozhodla druhá třetina, kterou jednoznačně ovládlo domácí San Jose a dostalo se do vedení o tři branky, které si už ve třetí třetině pohlídalo. Detroit tedy ani dnes San Jose neporáží a potvrzuje tak, že se mu proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří.

Střely na branku: 26 – 25.
60:00
59:32
Pavelski se mohl dočkat hattricku, ale z levého kruhu branku netrefil.
58:59
Demers zablokoval před brankou tvrdou ránu od Kronwalla, ale při pohledu do jeho tváře je jasné, že by nyní raději uhnul.
58:07
Další bitka je na světě. Cleary udeřil loktem do obličeje Hannana a ten si to líbit nenechal a vydal se útočníka Detroitu ztrestat. Oba hráči dostávají trest na pět minut + Cleary 2 minuty za faul loktem a Hannan 2 minuty za vyprovokování bitky.
57:59
Glendening se snažil najít z mezikruží Clearyho, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.
56:57
56:23
Detroit se nedokáže dostat do tlaku. San Jose se velmi dobře brání i v tomto oslabení.
55:58
U branky Detroitu se strhla další potyčka. Wingels se pustil do boje s Bertuzzim a oba dostávají 2 minutový trest za hrubost.
55:55
Mrázek předvedl velmi dobrý zákrok. V oslabení se dostal za obranu Detroitu Wingels, který však po kličce do forhendu puk za Mrázka nedostal.
55:20
Detroitu se dnes přesilové hry vůbec nedaří. Kotouč je u branky Howarda.
54:57
Do pěstního souboje se pustil Kennedy a Quincey. Navrch měl v bitce obránce Detroitu, který svého soka poslal k ledu. Oba dostávají 5 minutový trest, navíc útočník San Jose Burns dostává 2 minuty za sekání. Detroit tak bude hrát přesilovou hru.
54:06
Na druhé straně minul branku Brown.
53:57
53:55
Kindl od modré čáry branku těsně minul.
52:42
Detroitu se podařilo znovu usadit v útočném pásmu.
52:20
San Jose se následně osvobozuje.
52:07
Kronwall od modré čáry branku přestřelil.
51:57
Detroit bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Braun.
51:50
Střela Lashoffa od modré čáry byla zablokována.
51:30
Tempo hry mírně opadlo oproti předchozím třetinám.
50:51
Pavelski se snažil prosadit po pravé straně, ale obrana Detroitu ho tentokrát dokázala pohlídat.
49:40
Detroitu se v útočné fázi dnes nedaří podle představ. San Jose pohodlně kráčí k vítězství.
48:11
47:50
Kotouč je opět ve středním pásmu.
47:10
Detroit velmi dobře brání vlastní obranné pásmo a San Jose se do něj nedokáže dostat.
46:41
Detroit se zatím úspěšně brání.
46:11
San Jose bude hrát další přesilovou hru. Quincey se dopustil podražení a je vyloučen na 2 minuty.
45:47
Hra je v posledních střídáních velmi nepřesná. Zakázané uvolnění se nyní dopustilo San Jose.
44:45
Z pravého kruhu střílel Marleau nad branku Mrázka.
43:43
Abdelkader se pokoušel přihrát Zetterbergovi, ale jeho přihrávka byla zablokována.
42:36
Bertuzzi se pokoušel najít před brankou Abdelkadera, ale ten se ke kotouči nedostal.
41:54
Wingels poslal na Mrázka lehkou střelu a s tou neměl český brankář problém.
41:30
Střela Vlasica od modré čáry byla zablokována.
41:07
Z pravého kruhu vystřelil Kennedy těsně vedle pravé tyčky.
40:34
Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním San Jose.
40:01
Do branky Detroitu nastupuje Petr Mrázek!
Po druhé třetině vede San Jose 4:1. To doslova ovládlo druhé dějství, když dokázalo třikrát rozvlnit síť za zády Howarda a výrazně se tak přiblížilo k vítězství. Detroit mohou kromě inkasovaných branek také mrzet neproměněné šance. Třetí třetina začne přibližně v 6:26.

Střely na branku: 23 – 20.
40:00
39:35
Detroit se ještě pokouší o snížení v této třetině, ale Niemi kotouč skrývá pod svojí lapačkou.
38:47
Burns se pokoušel natlačit před branku z levé strany, ale Tatar ho dokázal ubránit.
37:42
Zetterberg nedokázal v útočném pásmu zužitkovat přihrávku od DeKeysera.
36:28
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose přesilovou hru využívá a je na nejlepší cestě k vítězství, když už vede o tři branky. Na pravém kruhu se ke kotouči dostal DAN BOYLE, který střelou zápěstím nedal Howardovy šanci a poslal kotouč k levé tyčce. Asistence: Jason Demers, Joe Thornton.
36:02
DeKeyser se dostal za brankou Howarda ke kotouči a poslal ho do středního pásma.
35:57
Přesilovou hru si opět zkusí i San Jose. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Quincey.
35:40
35:36
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale Niemi dokázal betonem zasáhnout.
34:29
Tatar zahodil vyloženou šanci na snížení. Střelu Nyquista vyrazil Niemi přímo na hůl slovenského útočníka, který z velké blízkosti nedokázal trefit odkrytou branku.
34:20
Domácí drželi kotouč u mantinelu a tak je hra přerušena.
34:01
Z pravého kruhu to zkusil Zetterberg, ale ten branku těsně minul.
33:40
Detroit bude hrát přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Hannan.
32:25
San Jose navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Na brankovišti číhal na dorážku JOE PAVELSKI a také se ji dočkal, když Howard vyrazil pokus Brauna pouze před sebe a tak už to měl útočník Sharks usnadněné. Asistence: Brad Stuart, Justin Braun.
31:41
Komerční přestávka.
31:32
Druhá lajna Detroitu předvedla velmi dobré střídání, když se dokázala usadit v útočném pásmu. Niemi ale nemusel zasahovat.
30:56
DeKeyser nedokázal trefit od modré čáry branku.
30:04
Od modré čáry velmi tvrdě vystřelil Stuart, ale Howard si připisuje úspěšný zákrok.
29:44
San Jose se dostává podruhé v utkání do vedení. ANDREW DESJARDINS poslal kotouč na branku z levého kruhu a ten zaplul k levé tyči. Howard nemůže mít při této brance svědomí čisté. Asistence: Bracken Kearns, Marc-Edouard Vlasic.
29:23
29:03
Glendening se pokoušel najít u levé tyče Eavese, ale ten nedokázal trefit kotouč ze vzduchu.
27:53
27:50
Střela Quinceyho od modré čáry byla zablokována.
27:10
Tak tahle přesilová hra se Detroitu vůbec nedaří. San Jose velmi dobře brání modrou čáru.
26:45
Kotouč je opět až u Howarda.
26:23
Detroitu se nedaří udržet v útočném pásmu.
25:53
Detroit bude hrát první přesilovou hru v utkání. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Desjardins.
25:32
Kindl to zkusil od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokován.
24:30
Thornton našel na modré čáře Brauna, který střelou zápěstím poslal kotouč do připraveného Howarda.
23:49
Glendening nahodil kotouč na branku. Niemi hru raději přerušil.
23:02
Abdelkader se pokoušel najít na levém kruhu Tatara, ale tomu při zpracování kotouč utekl.
22:28
Z velkého úhlu zkusil štěstí Desjardins, ale Howard se překvapit nenechal.
21:42
21:32
Howard předvádí další velmi dobrý zákrok proti střele Burnse.
21:20
Burns střelou z levého kruhu prověřil betony Howarda.
20:48
Detroit se osvobozuje.
20:24
Thornton našel mezi kruhy Pavelskiho, ale tomu se nepodařilo pohotově vystřelit.
20:17
Domácí se hned dostali do útočného pásma a Howard musel lapačkou zasahovat.
20:01
Po první třetině je stav nerozhodný 1:1. Sledujeme velmi vyrovnané utkání, které se odehrává v opravdu vysokém tempu. Začátek a konec třetiny patřil domácímu San Jose, ale prostřední část první třetiny byla Detroitu, který i vede na střely. Skóre otevřel v 5. minutě Pavelski, ale v 17. minutě se povedlo vyrovnat Tatarovi. Druhá třetina začne přibližně v 5:30.

Střely na branku: 9 – 12.
20:00
19:57
Pavelski velmi dobře tečoval střelu Boyla od modré čáry a Howard zasahovat koncem svého betonu.
19:42
San Jose čeká druhá přesilová hra v tomto utkání. Za držení hole je vyloučen na 2 minuty Zetterberg.
19:23
Nyní se v útočném pásmu nachází hokejisté San Jose.
18:30
Od modré čáry nahodil na branku kotouč Kindl, Niemi jeho pokus vyrazil na hůl Bertuzziho, který z velkého úhlu nedokázal trefit odkrytou branku.
18:10
17:51
Detroit je opět velmi aktivní a kombinuje v útočném pásmu.
17:01
Z levého kruhu vystřelil Miller, ale branku netrefil.
16:48
Detroit právě vstřelil branku!
Tak to je krásná branka Detroitu, která znamená vyrovnání. TOMÁŠ TATAR si tak dlouho hrál s kotoučem za brankou, že úplně zmátl obranu Sharks, aby následně vyjel před ní a střelou bekhendem poslal kotouč k pravé tyčce. Velmi dobrá individuální akce. Asistence: Luke Glendening, Brendan Smith.
15:23
Zetterberg nahodil kotouč do útočného pásma, ale k němu se dostali jako první domácí.
14:34
14:23
San Jose se stále drží v útočném pásmu.
13:40
Howard předvádí velmi dobrý zákrok proti střele Pavelskiho.
13:23
Od modré čáry vystřelil Marleau a Howard jeho pokus vyrazil před sebe, odkud úplně prázdnou branku nedokázal trefit Thornton.
12:55
Cleary se dokázal před brankou Howarda dostat ke kotouči a poté ho vyhodil z obranného pásma.
12:34
Detroit hrál v šesti a tak přichází vyloučení. San Jose čeká první přesilová hra v tomto utkání.
12:21
Pavelski se dostal do útočného pásma po pravé strany a následně střelou z pravého kruhu branku přestřelil.
11:15
Je odpískáno zakázané uvolnění San Jose.
10:50
Thornton našel z levé strany před brankou Pavelskiho, který tentokrát nedokázal poslat kotouč mezi tři tyče.
10:12
Do velmi slibné šance se dostal Marleau, který střelou z mezikruží nedokázal Howarda prostřelit.
10:06
Howard musí zasahovat, když na něj nahodil kotouč Kearns.
9:30
San Jose se nedaří dostat na delší dobu ke kotouči. Hosté jsou velmi aktivní a snaží se vyrovnat.
8:44
Bertuzziho střela přes obránce byl sražena do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
7:42
Detroit je po inkasované brance velmi aktivní. Domácí se musí bránit.
7:00
Do velmi slibné pozice se dostal Cleary, ale nedokázal střelou z blízka překonat Niemiho v brance Sharks.
6:13
Alfredsson hledal z levé strany před brankou Samuelssona, ale ten nedokázal přesně zakončit.
5:42
Detroit se pokouší vyrovnat a usadil se v útočném pásmu.
4:59
San Jose se dostává do vedení. Po pravé straně zavezl kotouč do útočného pásma Thornton, JOE PAVELSKI si najel šikovně mezi kruhy a střelou z první po přihrávce svého spoluhráče poslal kotouč za záda Howarda. Asistence: Joe Thornton, Brent Burns.
4:49
Kindl dokázal zachytit na modré čáře kotouč a ihned ho poslal směrem k brance. Ten nakonec skončil v lapačce Niemiho.
4:18
Na druhé straně střílel z modré čáry Hannan, ale Howard nemusel zasahovat.
3:35
Od modré čáry zkusil štěstí Kronwall, jehož pokus byl sražen do rohu kluziště.
2:29
Nyquist se usilovně snažil vybojovat kotouč za brankou Niemiho, ale tam si Braun vedle zkušeně a dokázal se uvolnit a rozehrát.
1:52
To pokus Browna už musel Howard řešit, když kotouč udržel na své hrudi.
1:46
Z levé strany se ke střele odhodlal Nieto, ale k Howardovi se kotouč nedostal.
1:04
První minuta nám přinesla velmi bojovný hokej.
0:30
Nepřesnost na straně Žraloků. Zakázané uvolnění.
0:06
Hra je hned přerušena kvůli postavení mimo hru ze strany Detroitu.
00:01
Na řadu přichází státní hymna USA.
Utkání začne o malý okamžik později.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Boyle, Stuart, Braun, Demers, Hannan – Burns, Thornton, Pavelski – Wingels, Marleau, Nieto – Kennedy, Desjardins, Kearns – Brown, McCarthy, Sheppard

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Smith, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Kindl, Lashoff – Alfredsson, Zetterberg, Nyquist – Bertuzzi, Abdelkader, Miller – Samuelsson, Andersson, Tatar – Eaves, Glendening, Cleary

Rozhodčí: Pollock, Rooney – Gibbs, Murphy.
Detroit Red Wings

Detroit se ve Východní konferenci nachází na 6. místě.

San Jose Sharks

San Jose se v Západní konferenci nachází na 4. místě.

Alex Stalock – 10 zápasů – 93,2%.
Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do SAP Center, tedy stánku San Jose Sharks zavítá Detroit Red Wings. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 4:30. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.