Ve třetí části se už nikdo neprosadil a hosté tak udrželi dvoubrankové vedení. Sešívaní se sice snažili ještě utkání alespoň srovnat, ale ani jednu nebezpečnou situaci nevyužili. Slavia tak poprvé v sezóně nezískala ani bod. Z O2 Arenu přeji hezký zbytek dne a u dalšího onlajnu "napočtenou".
60:00
59:50
Hosté si hlídají časomíru a kombinují ve středu hřiště.
59:13
Pletka uspořil několik cenných vteřin u mantinelu.
58:50
Plzeň hraje v plném počtu.
58:10
Furch je na střídačce!
57:58
Nepřesná rána Krenželoka projela kolem Jelínka, který mohl pálit do odkryté klece.
56:50
Poslední možnost sešívaných. Na trestnou míří Tomáš Vlasák (PLZ) na dvě minuty. Navíc inkasuje desetiminutový osobní trest za protesty. Trest odsedí Václav Pletka.
56:20
Od červené nepřekvapil Furcha Pletka.
55:21
Domácím se hodně rychle krátí čas, navíc se nemohou udržet v útočné třetině.
53:50
Krenželok z levé strany protáhl Machovského, o vyražený kotouč vzápětí přišel.
52:54
Stránský na modré obehrál obránce a mířil sám na Machovského, neměl ovšem potřebnou rychlost, a tak na něj jen vypálil. Z dorážky se neprosadil ani Růžička, ten měl zase trochu zablokovanou hůl.
51:42
Micka z mezikruží vypálil příliš vysoko.
50:41
Růžička se tlačil do šance, v poslední chvíli byl ale na hranici nedovoleného zákroku odstaven.
50:10
Hostující gólman puk vyrazil jen před sebe, kde stál volný Poletín, bekhendem však klec trestuhodně minul!
48:55
Na modré se napříhl Holub, projektil z jeho hole ale skončil u Machovského.
48:45
Pražané se snaží dostat na delší dobu do útočného pásma, hosté však dobře hlídají modrou čáru.
47:49
Škodovka přestála dvojnásobné oslabení velmi dobře a udržela dvoubrankové vedení.
47:45
Bednář přihrál na levou stranu Krenželokovi, kterému ale střela nesedla a hostující gólman se stačil přesunout.
47:02
Plzeň dvakrát po sobě vyhodila kotouč až za branku Slavie.
46:24
Z levé strany pálil Růžička, Machovský jeho pokus na poslední chvíli srazil do rohu.
45:49
Slávisté budou mít dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Nejdříve je vyloučen za podražení Tomáš Frolo (PLZ) a poté Radek Duda (PLZ) za nafilmovaný pád.
44:51
Z otočky pálil Kadlec, Machovský však měl připravený beton.
44:15
Bednář si najel po levé straně a svižnou ranou prověřil Machovského.
43:38
Duda sebral volný kotouč a hned se snažil ohrozit Furcha. Kotouč se k němu ale vůbec nedostal.
42:57
Poletín byl v nouzi, a tak kotouč jen nahodil.
42:10
Hosté zatím velice dobře brání dvougólové vedení.
41:24
Po chybě domácí obrany se do velké příležitosti dostal Štěpán Novotný, který před Furchem kotouč zasekl a snažil se ho poslat pod levém betonem. Sešívaný brankář ale odolal!
40:31
Krenželok od modré vypálil o kousek nad.
40:01
Druhá dvacetiminutovka nenabídla příliš pohledný hokej. Týmy se o kotouč přetahovaly hlavně ve středním pásmu a velmi ojediněle se dostaly do zajímavější příležitosti. Nakonec se přeci jen podařila jedna využít. V přesilové hře našel Vlasák přesně Radka Dudu, který už měl lehkou úlohu. Třetí část začne přibližně v 19:57.
Střely na branku: 17:17.
Hity: 20:13.
Zblokované střely: 2:2.
40:00
39:48
V závěru druhého dějství ještě zkusil snížit Klhůfek, střela se mu ale příliš nepovedla, Machovský jeho pokus lehce sebral ze vzduchu.
39:16
Kratěnův pokus zápěstím srazil do ochranné sítě Kadlec.
38:08
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté si tak dlouho přihrávali na modré, až se sešívaní obránci trochu povytáhli a zapomněli úplně na volného RADKA DUDY, který uklidil do odkryté klece perfektní Vlasákovu přihrávku! Asistence: Tomáš Vlasák a Jiří Hanzlík
37:04
Duda našel v druhé vlně najetého Pletku, který pálil do horního růžku. Furch ale vytáhl velmi dobrý zákrok lapačkou.
36:54
Hosté se nepřesnou kombinací sami vyhnali z útočného pásma.
36:30
David Štich (SLA) sekl Lva do ruky, odsedí si tak dvě minuty.
35:52
Kratěna z voleje těsně přestřelil domácí klec.
34:54
Seman je zpět na ledě.
34:47
Valachovu střelu od modré tečoval nebezpečně Poletín, puk ale nakonec minul plzeňskou svatyni!
33:40
Wharton si najel na přihrávku z rohu, z první pálil do protipohybu brankáře. Machovský ale nechal na ledě beton a puk vytěsnil.
32:54
Daniel Seman (PLZ) se provinil držením a musí tak na trestnou.
32:44
Ihned po buly pálil Micka, Machovský se nenechal nikterak překvapit.
32:24
Puk nahozený od modré zachytil Sýkora a díky stahovačce se dostal do zajímavé příležitosti. Z blízka však minul.
32:02
Hosté byli na ledě už dlouho, a tak neměli síly na nějakou konstruktivní rozehrávku. Zahráli puk tak na zakázané uvolnění. Naštěstí pro ně následovala komerční přestávka.
31:24
Valach od modré nahazoval na teč, nikdo ze spoluhráčů však puk netrefil. Machovský měl tak lehkou úlohu.
30:42
Skokanovo nahození včas dobruslil Sklenář, který však o puk záhy přišel.
29:58
Pražanům se v druhé části vůbec nedaří, od jejího začátku snad ještě nezaložili ani jeden pořádný útok.
29:24
Nepřesně pálil z levého kruhu Duda.
28:47
Micka nahrával před branku Krenželokovi, který však promáchl.
28:09
Vlasák se dostal z pukem až do rohu, přesně ale našel najíždějícího Boháče, který z první prověřil pozornost domácího brankáře.
27:13
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Lev poté přihrál ideálně Pletkovi, který z voleje mířil k bližší tyči. Furch se ale fantasticky přesunul a betonem dokázal včas zasáhnout!
26:41
Ve hře obou týmů je v posledním minutách hodně nepřesností. Vyvrcholilo to zakázaným uvolněním domácích.
25:34
Skokan se rychle vytočil zpoza klece, Machovský měl ale beton přitisklý k tyčce pevně.
24:47
Valach se projel útočnou třetinou, nakonec svoji přihrávku směřoval někam na hranici brankoviště, nikdo ze slávistů se však ke kotouči neprodralo.
24:00
23:57
Lev napálil z dobré pozice tyčku!
23:12
Duda nahodil kotouč před branku, kde ho zpracoval Pletka. Přestože byl už v dobré palebné pozici nahrával ještě volnému Vlasákovi, který ale sešívanou klec!
22:38
Holub vyhodil puk přes všechny čáry.
22:13
Duda se vrátil do hry, hostům začíná zkrácená přesilovka.
22:00
Počet hráčů na ledě se srovná. Za vysokou hůl je potrestán Vladimír Růžička (SLA).
21:48
Z voleje pálil tvrdě Valach, Machovský zasáhl pohotově betonem.
21:25
Růžička přihrával před odkrytou klec Klhůfkovi, tomu se však kotouč zamotal mezi brusle.
20:52
Plzeň dvakrát po sobě vyhodila.
20:26
Rána Petra Kadlece od modré prolétla těsně kolem levé tyče!
20:13
Radek Duda (PLZ) inkasuje trest za sekání a posedí si dvě minuty na trestné lavici.
20:01
Obě mužstva začínala v první části hodně opatrně, postupem času se ovšem osmělili a začali hrozit. Jako první se mohl trefit Poletín, kotouč však před odkrytou klecí minul. Poté se dlouho čekalo na zajímavější příležitost, ta přišla až v poslední minutě, kdy se v přesilovky prosadil přesnou ranou pod víko Ondřej Kratěna. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 19:05.
Střely na branku: 9:12
Hity: 14:9
Zblokované střely: 2:1
20:00
19:31
Pletka dlouho bojoval o kotouč za sešívanou klecí, nakonec se pro hosty trochu šťastně odrazil k volnému ONDŘEJI KRATĚNOVI, který se z první trefil přesně pod víko! Asistence: Václav Pletka.
19:16
Dávid Skokan (SLA) podrazil Lva a musí na trestnou lavici.
19:13
Hanzlík na modré neudržel kotouč a odpískán mu byl ofsajd.
18:25
Po chybě Valacha se řítil do šance Kašpařík, zodpovědně se vrátil Wharton, který plzeňského útočníka odstavil od kotouče.
17:40
Sklenářův lehký pokus bekhendem překvapivě prošel až k Machovskému, který to snad ani nečekal a na poslední chvíli ho betonem vykopl pryč.
17:04
Boháč se vrátil na ledovou plochu.
16:37
Skokan našel křižnou přihrávku přesně hůl Valacha, který však následně jen nechal vyniknout brankáře Škodovky.
16:05
Plzeňští brání zatím velice dobře, domácí se ještě nedostali k ani jedné střele.
15:40
Kotouč po lehkém přistrčení skončil u Machovského, který poté přerušil hru.
15:10
Ihned po buly hosté vyhodili.
15:04
Dominik Boháč (PLZ) je prvním potrestaným hráčem. Na trestné si pobude dvě minuty za nedovolené bránění.
14:57
Z mezikruží pálil tvrdě Kratěna, Furch měl co dělat, aby puk vyrazil!
14:43
Trenér domácího celku Vladimír Růžička si vybírá oddechový čas. Zřejmě chce své svěřence nabudit, jelikož dnes zatím nepodávají ideální výkon.
14:35
Hosté se drží v útočném pásmu, všechny jejich přihrávku ale putují jen po mantinelu.
13:49
Hra se odehrává především ve středním pásmu, kde se obě mužstva přetahují o každý kousek ledu.
13:20
S kotoučem kombinují obránci Plzně.
12:51
Do velkého úhlu se dostal Poletín, nakonec přeci jen vyzkoušel ohrozit plzeňského brankáře. Jeho rána ale byla sražena do rohu.
12:01
K odraženému puk se dostal Doležal, snažil se gólmana pořádně vytáhnout z brankoviště, bekhendem pak trefil jen připravenou lapačku Machovského!
11:42
Krenželok byl tísněný, a tak nemohl usměrnit zajímavou nabídku do sítě.
10:31
Z voleje střílel ze strany Sýkora, Furch jeho pokus srazil za svou klec. Následně si ten samý hráč sjel až před branku, kotouč ovšem poslal mimo.
09:51
Z poza svatyně se obratně vytočil Seman, Furch si ale svoji pravou tyč pohlídal a kotouč poté přikryl pod lapačku.
09:30
Duda se s kotoučem dostal až za domácí klec, odkud přihrával do prostoru mezi kruhy, tam ovšem nikdo ze spoluhráčů nebyl.
08:36
Z dálky pokoušel své štěstí Doležal, Machovský byl ale připraven.
08:16
Naopak na druhé straně přihrál před branku žabičkou Stránský. Kotouč se dostal až k Doležalovi, který trefil přesouvajícího se Machovského.
07:57
U kotouče jsou prozatím více hosté, do vážnější příležitosti se ale ještě nedostali.
07:06
Od modré pálil nebezpečně Hanzlík, Furch se natáhl a betonem jeho pokus zneškodnil.
05:49
Zleva střílel Lev, Furchovi kotouč trochu poskočil, tak ho raději holí odpálil do rohu kluziště.
05:26
Hosté mají problémy s rozehrávkou, sešívaní velice dobře napadají.
04:57
Dlouho bojoval za brankou hostí Klhůfek, proti přesile o kotouč přišel.
03:39
Bednář se dokázal uvolnil a najet si na hranici brankoviště, odkud hledal ještě volného Poletína. Ten však před poloodkrytou klecí puk vůbec netrefil!
03:22
Jelínek se odpoutal od obránce a najel si do středu kluziště, tam byl ovšem tísnen a o puk přišel. Z druhé vlny neuspěl ani Bednář.
03:05
Škodovka vlétla do útočné třetiny, tam ale narazila na pevnou sešívanou obranu, který odehrála kotouč na icing.
02:25
Skokan z otočky nemířil přesně, Machovský ani nemusel zasahovat.
01:52
Klhůfek vyhnal prudkou přihrávkou Whartona z útočného pásma, poté odlej vystřídat.
01:28
Valachova nepřesná rozehrávka na Micku skončila až na zakázaném uvolnění.
01:03
Z levého kruhu pálil tvrdě Kašpařík, Furch si však s jistotou poradil.
00:47
To samé platí i na druhé straně, puk mají na holi Plzeňané.
00:16
Hosté se okamžitě vrhli do útoku, dlouho ale u branky Slavie nevydrželi.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Bednář, Jelínek, Poletín – Sklenář, V. Růžička, Žejdl – Krenželok, Klhůfek, Micka – Doležal, Skokan, Stránský

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Seman, Hanzlík, Boháč, D. Růžička, Frolo, Mozík – Pletka, Lev, Duda – Vlasák, Kašpařík, Kratěna – Schleiss, Sýkora, Novotný – Hollweg, Pitule, Dvořák.

HC Slavia Praha

Sešívaní zažívají jeden z nejlepších startů do sezóny v historii. Dlouho totiž drželi sérii neporazitelnosti, kterou utnul až v minulém kole Liberec, který na domácím ledě vyhrál po nájezdech. Díky několika výher po sobě se slávisté vyhřívají již od třetího extraligového kola na prvním místě tabulky. Červenobílí spoléhají hlavně na precizní obranu, která prozatím funguje společně s Dominikem Furchem velice dobře. V útoku pak jednoznačně vyčnívá Jaroslav Bednář, s dvanácti body je druhým nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Nejvytíženějším hráčem na straně Slavie je Petr Kadlec, s průměrem skoro 24 minut vévodí i v celé nejvyšší soutěži.
HC Škoda Plzeň

Škodovka je prozatím v probíhajícím ročníku extraligy na pátém místě s celkovým počtem třinácti bodů. Plzeňským se zatím nevyvedli tři duely. Na Spartě prohráli o dvě branky, v Litvínově o tři a nakonec trochu překvapivě na Kladně zase o dvě. Během toho ale také zaznamenali několik cenných vítězství, s Vítkovicemi perfektně odstartovali sezónu, poté dokázali porazit i Kometu Brno. Nejproduktivnějšími hráči Západočechů jsou Straka a Pletka, kteří mají shodně devět bodů. Nejvytíženějším hráčem je pak kapitán Martin Straka, který tráví na ledě v průměru těsně přes 20 minut.
Ještě jednou vítejte u sledování textového on-line přenosu z hokejové Tipsport extraligy. V dnešním duelu se utká vedoucí Slavia s úřadujícím mistrem z Plzně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.