Střely: 45 – 23 (třetí třetina: 19 – 8)
Vyhraná vhazování: 28 – 31 (třetí třetina: 11 – 9)
Trestné minuty: 4 – 8 (třetí třetina: 2 – 2)
Nejlepší hráči utkání
Na straně domácích je to dvougólový střelec Michal Vondrka, za hosty střelec branky na průběžných 0:2 Denis Tolpeko.
Ve třetí třetině si domácí pohlídali vytvořený náskok ze druhé třetiny. V 45. minutě si náskok dokonce potvrdili, když se podruhé v zápase trefil Michal Vondrka. Slovan si pak již vítězství pohlídal.
60:00
59:59
Poslední pokus měl na starosti domácí Ölvecký.
59:30
Slovan ve středním pásmu s pukem, zápas se již jen dohrává. Domácí vedou o dvě branky.
58:39
Ljudučin chtěl ještě něco předvést divákům, ale na akci byl sám.
58:23
Další pokus domácích Dalton kryje.
58:00
Libor Hudáček napřáhl na levém kruhu, jeho střelu zápěstím našel Dalton na své hrudi.
57:47
Zatím se jim to daří. Neftěchimik se nemůže dostat natrvalo před Januse.
57:12
Domácí jsou v plném počtu, ale musí se bránit dalšímu náporu hostů.
57:06
Vondrka vyváží kotouč.
56:37
Hosté se nemohou dostat do pásma, jejich nahazované puky po hrazení sbírají domácí hokejisté.
56:06
Další vyhození domácího týmu až za Daltona.
55:30
Domácí dostali puk do středního pásma, kde s ním hraje Neftěchimik.
55:12
Juraj Mikúš se v souboji s Stanislavem Alševskim provinil vysokou holí a již za to pyká na trestné lavici.
54:37
Ti se až teď dostali k puku a rychle střídají.
54:16
Vondrka s Bližňákem nenechávají hosty dýchat.
53:44
Hra se přesídlila za hostující branku, kde Slovan neustále tlačí na pilu.
52:53
Hosté v plném počtu, domácí se v této přesilovce příliš neukázali.
51:38
Vondrka s Miklíkem se dostali do brejku, ale ani tentokrát recept na pozorného Daltona nenašli.
50:53
Dnešní utkání sleduje 10 055 diváků.
50:53
Za špatné střídání dostává trest hostující lavička.
50:30
Nikolaj Bělov si sjel na zadovku od spoluhráče, jeho pokus šel těsně vedle levé tyče domácí branky.
50:09
Škoulovo nahození končí mimo hrací plochu, ale jelikož sudí viděli teč, tak se bude vhazovat před Daltonem.
50:04
Michal Vondrka je nejaktivnějším hráčem domácích, teď jej zastavil výstavní bodyček hostujícího hráče.
49:15
Renat Mamašev se dostal ke střele mezi kruhy, jeho pokus Janus vyrazil, dorážky stejného hráče Janus pokryl rukavicí až puk přikryl.
48:45
Dva domácí se srazili za vlastní brankou, Juraj Mikúš je naštěstí v pořádku a odjel po svých na střídačku.
48:20
Hostům se povedl přechod středního pásma, ale málem se chytili na útočné modré do ofsajdu, ale nakonec to zvládli.
48:02
I Slovan se snaží odpovědět aktivní hrou, od modré prověřil pozornost Daltona Hudáček.
47:04
A znovu jsou v útočném pásmu hosté. Slovan má problémy s rozehrávkou.
46:48
Povedlo se jim na chvíli usadit se v rohu útočného pásma.
46:27
Hosté zahajují další pokus o dobytí branky Jaroslava Januse.
45:39
Hosté se nemohou kombinační hrou dostat ze svého pásma a tak volí vyhazování puků. Další icing.
45:30
Další pokus Mária Bližňáka chytá Dalton.
44:14
Icing v podání hostů.
44:35
Hosté se ještě nevzdávají a zaměstnávají Januse.
44:08
Slovan právě vstřelil branku!
A Slovan jde do trháku. MICHAL VONDRKA dostal mezi kruhy nabito od Mária Bližňáka a prostřelil Daltona k pravé tyči. Asistence: Mário Bližňák, Michel Miklík.
43:25
I nyní nebyl Dalton překonán, Ölveckého pokus skončil na jeho betonech, následně puk hostující brankář ukryl pod svoji rukavicí.
42:58
Slovan ihned po vhazování dostal puk do útočné třetiny, ale Bližňákovu střelu Dalton vyráží.
42:47
Teď již domácí brankář zasahuje po střele Stanislava Alševskeho.
42:05
Hosté vycítili šanci na vyrovnání, svěřenci Rostislava Čady se musí jen bránit. Truňov se nedostal ke střele.
41:24
Cibák se dostal na modré ke střele jeho prudká rána jen minula domácí branku.
41:02
Hra se vrátí před Daltona po zakázaném uvolnění Nižněkamsku.
40:31
Hosté začínají třetí část rozvážně. Puk se pohybuje v jejich obranném pásmu.
40:01
Statistiky po druhé třetině

Střely: 26 – 15 (druhá třetina: 13 – 10)
Vyhraná vhazování: 17 – 22 (druhá třetina: 10 – 12)
Trestné minuty: 2 – 6 (druhá třetina: 2 – 4)
Do druhé dvacetiminutovky vlétli domácí jako vyměnění a hned v první minutě snížili. Pak měli ještě dostatek šancí, ale ujala se až Vondrkova střela v přesilové hře. Domácí tak byli najednou na koni, za další tři minuty již vedli, když zapomenutý puk Mráze dostal za záda nešťastného Sudnicina Tomáš Mikúš. Hostující trenér zareagoval rychlým střídání brankářů. Dalton od té doby krotí útočníky Slovanu.
40:00
39:53
Renat Mamašev se ocitl sám na pravém kruhu, jeho střela zápěstím skončila na rozkleku domácího Jaroslava Januse.
38:39
Po vhazování se opět zaskvěl Matt Dalton a znovu přerušil hru.
38:34
Dalton je nepřekonatelný. Znovu musel zasahovat proti střele domácích.
38:09
Hosté v plném počtu. Domácí tentokrát přesilovku nevyužili.
38:02
Tolpeko vyváží kotouč a sbírá cenné vteřinky.
37:20
Další střela Miklíka, tentokrát k Daltonovi ani nedoputovala.
36:46
Miklíkova střela dopadla na Daltona, ten vyrazil, Vondrka po ledě nepřetlačil jeho levý beton.
36:09
Jaroslav Alševskij porazil Michala Vondrku a již sedí na trestné lavici.
35:39
Bližňák vykázan z vhazování, místo něj jde Vondrka.
35:39
Truňov se tlačil před Januse, ten mu puk zastavil holí, hostující hráč přes něj přepadl a bránící Slovanista následně posunul domácí branku.
35:17
Slovan před Daltonem, hosté nevědí, jak by nápor domácího týmu zastavili.
34:39
Několik nepřesností ve středním pásmu, s pukem nakonec hraje Neftěchimik.
33:35
Slovan na chvíli hrál ve vlastním pásmu, ale jelikož mu hosté dovolili rozjet další protiútok, tak již převáží kotouč přes útočnou modrou.
32:59
V hostující brance dochází ke střídání, Sudnicin už do hry nezasáhne, jeho místo teď zaujal Matt Dalton
32:03
Slovan otáčí vývoj skóre! Mráz nechal puk za sebou, do něj plácl TOMÁŠ MIKÚŠ a puk se zastavil až v síti. Asistence: Bruno Mráz, Andrej Šťastný.
31:16
Do Škoulovy střely vložil hůl Šatan, jeho teč minula hostující branku.
30:42
Slovan teď nedá svému soupeři vydechnout, Bartovič střílí nad.
29:59
Domácí rychle využívají přesilovou hru a vyrovnávají. Bližnák si vyměnil puk s MICHALEM VONDRKOU, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti. Asistence: Mário Bližňák, Marek Trončinský.
29:49
Pavel Kulikov (NIZ) – 2 minuty hákování.
29:19
Truňov se dostal na pravý kruh odkud nebezpečně vypálil, Janus stačil zasáhnout.
28:31
U levé tyče hostujíc branky stál úplně volný hráč Slovanu, jenže pas na něj neprošel, Janus sbírá kotouč u vlastní branky a holí rozehrává na spoluhráče.
27:53
Znovu Slovan u kotouče, tentokrát se jim nepovedl přechod přes útočnou modrou.
27:32
Vondrka je nejaktivnějším hráčem Slovanu, teď spolu s Miklíkem nadělali hostům dost problémů, jenže ty je zatím přečkali.
26:26
Radivojevičova formace se natlačila před Sudnicina, ale ani jeden z členů z této formace nebyl schopný hostujícího brankáře pořádně prověřit.
25:22
Juraj Mikúš s Peterom Ölveckým nadělali problémy hostující obraně, ta ovšem nakonec vše vyřešila.
24:25
23:13
Teď to pro změnu zkusil Bartovič, ale neuspěl.
22:45
Vondrka s Miklíkem se hnali v přečíslení dva na jednoho, ale Vondrka to vzal na sebe a trefil dobře postaveného hostujícího brankáře.
22:25
Martin Štajnoch (SBA) – 2 minuty – nedovolené bránění.
21:05
Vondrka v další šanci minul hostující branku.
20:39
A hned z první střely se i prosazují. Od levého hrazení přišlo nahození od MILANA BARTOVIČE před Sudnicina, kde dobře stínil Juraj Mikúš. Asistence: Peter Ölvecký.
20:10
Ačkoliv hosté vyhráli úvodní vhazování druhé části, tak první pokus o atak předvedli domácí hráči.
20:01
Oba týmy nastupují na ledovou plochu.
Statistiky po první třetině

Střely: 13 – 5
Vyhraná vhazování: 7 – 10
Trestné minuty: 0 – 2
Je za námi první třetina, ve které padly 2 branky. Obě do sítě Jaroslava Januse. Nejprve se prosadil Kulikov, který střílel do odkryté branky, aby za dalších 10 minut domácí vyrobili chybu v rozehrávce a dostali druhou branku s hole Tolpeka. I Slovan měl šance, ale nedokázal je využít a to především, trestné střílení, za stavu 0:1. Vondrka netrefil prostor u pravé tyče hostující branky.
20:00
19:30
Hosté vyhodili až k Janusovi, který si z holí v tváří v tvář proti útočníkovi Neftěchimiku poradil s bravurou.
19:00
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:36
Nahození za hostující branku, kde puk sbírají hráči Neftěchimiku. A vyráží ihned do protiútoku.
17:40
Už už se dostával za obranu Slovanu Bělov, ale pas na něj domácí stihli vystihnout.
16:14
Několik obrovských šancí Slovanu, ale pokaždé se vyznamenal Sudnicicn, nejprve neuspěl Mario Bližňák, po něm ani Mihálik od modré, následná dorážka dalšího Slovanisti končí na hokejkách hráčů hostí.
15:50
Zblokovaná střela Mihálika od modré čáry končí v ochranné síti nad Sudnicinem.
15:08
Hosté rozvíjí další útok, ale přes Slovanisty na útočné modré neprošli.
14:36
Hosté již vedou o dvě branky a mají nahráno, puk je za jejich brankou a již nikam ani nespěchají.
12:49
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Chyby v rozehrávce a navíc při střídání využívá hostující tým. Puk se dostal k DENISI TOLPEKOVI, který nedal Janusovi střelou nad ledem žádnou šanci. Asistence: Albert Jarullin, Roman Ljudučin.
12:15
Domácí nakonec odpalují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
12:01
Nižněkamsk dobře napadá rozehrávku domácích, kteří jen stěží přechází obrannou modrou.
11:15
Ač si Janus myslel, že to bude icing, tak domácí museli hrát, jinak by je málem potrestal Ljudučin.
10:36
Hosté střídají a navíc puk je za jejich brankou.
09:56
Slovan se ve třech řídil na tři obránce, ale nepřesná přihrávka jeho snahu ukončila.
09:14
Exekuce se ujal sám Michal Vondrka, ale na Sudnicina nic nevymyslel, jeho pokus skončil mimo tři tyče.
09:14
Vondrka nahrál na Miklíka, ten byl faulovaný a bylo nařízeno trestné střílení.
08:35
Po vhazování u Sudnicina se hosté osvobodili vyhozením za modrou čáru, Slovan musí vyklidit pozice.
08:05
Hra se přemístila do střední části hřiště. Nižněkamsk převzal opět iniciativu.
07:25
07:15
Štajnoch to zkusil od modré čáry, ale Sudicin stačil jeho pokus vyrazit ramenem.
06:06
Bělov poslal puk až za domácí branku.
05:39
Slovan dostal hosty pod tlak, ale střelba se nedaří.
05:25
J. Alševskij (NIZ) – 2 minuty – podražení.
04:40
Bartovič se ocitl ve slibné šanci, ale ve finální fázi střelby selhal.
04:11
Tolpeko poslal puk před branku, Cibák se pokoušel tečovat, ale neměl štěstí.
03:16
Vondrka to zkusil z pravé strany, ale Sudnicina nepřekonal.
02:48
Janus nejprve vyrazil střelu od modré čáry, puk se vrátil zpět na modrou, odkud jej Jaroslav Alševskij poslal na PAVLA KULIKOVA, který měl před sebou prázdnou branku a neměl problém trefit odkrytý prostor. Asistence: Jaroslav Alševskij, Albert Jarullin.
02:38
Hosté obrací hru, domácí musí spěchat zpět.
02:02
První náznak šance ze strany Slovanu, po levé straně se dostal na kruhy Hudáček, ale pas na Radivojeviče zblokovala hostující obrana.
01:05
Juraj Mikúš se probíjel podél hrazení, ale ke střele se neprotlačil.
00:36
Jarullin za vlastní brankou čeká na nové spoluhráče.
00:09
Slovanisté sice vyhráli úvodní vhazování, ale přes střední pásmo se nedostali.
00:01
Oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách. Vyslechneme si hymny Slovenska a Ruska.
V sestavě Slovanu se dnes neukáží zranění Kukumberk se Sersenem. Daňo si splní reprezentační povinnosti na MS juniorů ve Malmö. Poprvé v dresu Belasých se představí Marek Trončinský. Nejlepší střelec Slovanu Tomáš Netík, který je součástí organizace Nižněkamsku bude sedět pouze na tribuně.

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Matoušek, Brejčák – Vondrka, Bližňák, Miklík – Ölvecký, J. Mikúš, Bartovič – Hudáček, Radivojevič, Šatan – T. Mikúš, Šťastný, B. Mráz

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Dalton) – Berezin, Kosmačjov, Jarullin, Bělov, Běljakov, Mamašev, Romanov – J. Alševskij, Kulikov, S. Alševskij – Tolpeko, Cibák, Ljudučin – Bělousov, Taratuchin, Truňov – Rybin, Polygalov, Chochrjakov

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Balodis, Ivanov.
Vzájemné zápasy

21.12.2012 Slovan – Nižněkamsk 1:2sn
11.10.2012 Nižněkamsk – Slovan 4:5sn
HC Slovan Bratislava

Slovan je v Západní konferenci na 13. místě se ziskem 44 bodů. V sezoně získal pouze 10 vítězství za plný počet bodů. Třikrát vyhrál v prodloužení i na nájezdy. V dovednostní disciplíně i 2krát prohrál. Celkem má na svém kontě navíc 18 porážek. Svým soupeřům nasázel 81 branek, přičemž jich 111 inkasoval. Na místa zaručující play-off ztrácí Bratislavané 11 bodů, což je těžko smazatelná ztráta.

Poslední zápasy
Lev – Slovan 7:0
CSKA – Slovan 4:5
Slovan – Mytišči 1:2sn
Slovan – Jaroslavl 5:3
Slovan – Petrohrad 2:3sn

Nejproduktivnější hráč: Michel Miklík – 26 b. (10+16)
Nejlepší střelec: Tomáš Netík – 11 branek, ten však již nastupuje za soupeře, následují jej Michel Miklík a Milan Bartovič s 10 brankami.
Neftěchimik Nižněkamsk

Hosté jsou na 11. místě tabulky Východní konference se ziskem 41 bodů. Jejich bilance je 11-3-2-22, s celkovým skóre 87:97. V jejich dresu nastupují především hráči narození v Ruské federaci, vyjímku tvoří Kanaďan Dalton, Slovák Cibák a Češi Tomáš Netík s Petrem Koukalem, který do hry zřejmě nezasáhne, protože je na listině zraněných hráčů.

Mytišči – Nižněkamsk 4:1
Jaroslavl – Nižněkamsk 2:4
Čerepovec – Nižněkamsk 1:0
Nižněkamsk – Omsk 0:4
Nižněkamsk – Astana 0:1

Nejproduktivnější hráč: Jegor Milovzorov – 29 b. (14+15)
Nejlepší střelec: Jegor Milovzorov – 14 branek
Dobrý podvečer vážení sportovní přátelé. Do Slovnaft Arény v Bratislavě přijíždí v rámci ruské Kontinentální hokejové ligy Neftěchimik Nižněkamsk. Duel to bude pikantní pro Tomáše Netíka, který ještě nedávno oblékal dres bratislavského Slovanu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.