S konstatováním, že Spartak Moskva vyhrává nad Slovanem Bratislava i druhý vzájemný zápas této sezóny se s Vámi loučí a hezký nedělní večer přeje Tomáš Lysý.
Statistiky zápasu:

Střely: 31-24.
Zásahy gólmanů: 21-31.
Vyloučení: 5-3, na pětiminutové tresty 1-1.
Využití: 0-0.
Návštěva: 10.055 diváků.
Spartak Moskva vítězí v dnešním zápase na ledě Slovanu Bratislava 0-3 a nutno říct, že zcela zaslouženě.

V první třetině bylo k vidění několik šancí, ale gólmani nepustili za svá záda ani jeden puk. Ve druhé třetině mohl poslat Slovan do vedení Vladimír Mihálik, ale trestné střílení neproměnil. O minutu později se naopak prosadil Jevgenij Kulik. Třetí třetina už byla koncertem Spartaku Moskva. Nejprve se ve čtyřiačtyřicáté minutě porsadil Andrej Sergejev, který o pět minut později přihrál na třetí gól Rastislavu Špirkovi. Slovanu se nepodařil ani čestný úspěch, dnes výborně chytající Šestjorkin si tak připisuje shot-out.
60:00
59:36
Spartak Moskva v plném počtu.
58:45
Když už se Slovan dostal do útočného pásma, sám se o něj zase připravil.
58:21
Hosté bránění čísté konto pro dnes skvěle chytajícího Šestjorkina, puk je ve středním pásmu.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.
57:55
Bližnák se málem dostal zblízka k dorážce, jenže nakonec se mu dorážet nepodařilo.
57:36
Michail Mamkin (SPM) dostává za krosček dvě minuty. Na vyloučení 5:3.
57:25
Bude se potřetí vylučovat na straně Spartaku Moskva, Slovan Bratislava si zahraje podruhé v dnešním zápase přesilovou hru. Podaří se Slovanu vstřelit alespoň čestný úspěch?
55:50
Naopak hosté mohli přidat čtvrtou branku zápasu. Volkov však střelou z mezikruží minul branku. Jeho střela byla prudká, takže se následně puk dostává až do středního pásma.
55:10
Utkání se už dohrává, Slovan Bratislava se sice snaží o čestnou branku, kombinačně se však domácím vůbec, ale opravdu vůbec, nedaří.
54:25
Dnešní zápas sleduje 10.055 – nyní viditelně a slyšitelně – velmi nespokojených diváků.
53:16
Ani nyní gól nepadne, po závaru před brankou Šestjorkina se píská. Gólman hostí má puk ve své rukavici.
53:02
Slovan se nevzdává, v jeho podání je to však místy hodně křečovité. Libor Hudáček mohl střílet, jenže ještě hledal volného Šatana. Přihrávku zblokovali hráči Spartaku.
51:34
Hosté si v klidu bránějí obrannou modrou a nevypadá to, že by Slovan měl utkání nějakým způsobem zdramatizovat.
51:01
Bude se vzahovat ve středním pásmu, Slovan Bratislava se dopustil ofsajdu.
50:30
Zčistajasna se před Janusem objevil Lemťugov, jak však lehce získal, tak lehce puk ztratil – míříl vysoko nad branku.
49:32
Další pokus Miroslava Šatana po akci Libora Hudáčka končí znovu na gólmanovi Spartaku. Ten si tak připisuje dvaatřicátý zákrok dnešního zápasu.
48:54
Pět minut + do konce zápasu. Toť trest pro Marko Daňa (SBA) a Matta Andersona (SPM) za pěstní souboj.
48:54
A po zákroku gólmana Spartaku se na ledě strhl nefalšovaný pěstní souboj.
48:54
Po střele Daňa z levé strany má puk Šestjorkin opět ve své moci.
48:27
Po třetím gólu si Rostislav Čada, trenér Slovanu Bratislava, vyžádal oddechový čas.
48:27
Spartak právě vstřelil branku!
Śance, že si Slovan v dnešním zápase sáhne na body, se blíží k nule. RASTISLAV ŠPIRKO vystřelil z mezikruží a kotouč se třepetá v šibenici Janusovy branky. Asistence: Andrej Sergejev, Tom Wandell.
48:13
Další nepřesnost domácích v útoku končí ofsajdem.
47:51
Zakázané uvolnění Spartaku Moskva.
47:19
A nemohoucnost Slovanu vystihuje kombinace Juraje Mikúše, který se ve středním pásmu srazil s Bartovičem.
46:55
Z pravé strany se pokusil překvapit Šestjorkina Miklík, ale vzhledem k dnešní formě gólmana Spartaku by se musel stát zázrak, aby nyní inkasoval.
46:25
Domácím se ve třetí třetině vůbec nedaří Jestli během dvou třetin ohrožovali Šestjorkina nějakou tou nebezpečnou střelou, nyní je to pryč.
45:45
Po střele Toluzakova sice domácí zakládali útok, o puk však rychle přišli a znovu se tak do útoku dostal Spartak. Jenže ani pokus hostů nebyl nějak výrazný – ofsajd.
45:22
Toluzakov dnes ke své střele z první třetiny přidává druhý pokus. Zleva však Januse nepřekonal.
44:40
Nahození hostů před Januse nebylo příliš úspěšné, domácí sbírají puk. Hosté se nikam nehrnou, dvougólové vedení jim bohatě stačí.
44:07
Zakázané uvolnění Spartaku Moskva, bude se vhazovat před Šestjorkinem.
43:45
Proti dnes výborně chytajícímu Šestjorkinovi bude mít Slovan Bratislava opravdu nelehkou úlohu zkorigovat z jeho pohledu nepříznivý stav zápasu.
43:15
Hosté trestají chybu v rozehrávce Slovanu Bratislava. Vladimír Mihálik byl připraven o kotouč, Lemťugov posunul puk na ANDREJE SERGEJEVA, který z prostoru mezi kruhy posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Nikolaj Lemťugov.
41:35
Obě mužstva zatím nic moc nevymýšlí, jako by se čekalo na chybu soupeře.
41:02
Miroslav Šatan svojí třeti střelu zápasu nepřidá, nepřešel totiž na útočné modré přes Želdakova.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Nedal jí však Slovan, který v polovině zápasu nevyužil trestné střílení, ale Spartak Moskva, konkrétně Jevgenij Kulik, který trestné střílení zavinil. Bek Spartaku se prosadil střelou z mezikruží, což znamená, že Spartak vede po dvou třetinách i díky skvěle chytajícímu Šestjorkinovi 0-1.
40:00
39:47
Až v závěru přesilovky se hosté dostali ke střele, Rastislav Špirko se dostal z bezprostřední blízkosti ke střele, ale Janus vyráží kotouč!
39:30
Puk je znovu u Šestjorkina.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:54
A znovu je to Slovan, který odpaluje puk až někam k brance Spartaku.
38:39
Hosté se opět nemohou dostat před Januse. Sigalet s Vondrkou kombinují ve středním pásmu.
38:02
Čtvrtá přesilová hra Spartaku v zápase. Martin Štajnoch dostává za podražení dvě minuty. Na vyloučení: 5-2.
37:46
Bodrov málem potrestal chybu Januse, který chtěl za branou rozehrát puk. To se mu sice povedlo, jenže k puku se opět dostali hosté. Bodrov však navrátivšího se Januse v brance nepřekonal.
36:40
Jenže hned po buly ztratil Spartak puk, kotouč se dostal na hůl Šatana, který vystřelil. Jenže Šestjorkina slajdujícího po ledě opět nepřekonal.
36:29
Bude se vzahovat před brankou Januse, kombinace Slovanu končí zakázaným uvolněním.
36:15
Střela Brejčáka nemířila mezi tři tyče, gólman Spartaku tak nemusel zasahovat a následně se hosté ujímají kotouče.
35:46
Miroslav Šatan se dnes poprvé dostal ke střele, ale také on je na Šestjorkina krátký, z pravé strany se neprosazuje.
35:32
Minutu po akci Tomáše Mikúše je zde opět příležitost Slovanu. Michel Miklík ihned po přechodu útočné modré vystřelil, ale Šestjorkin si připisuje již dvaadvacátý úspěšný zákrok.
35:12
Hraje se ve středním pásmu, uvidíme, kdo opět ohrozí některého z gólmanů.
34:30
Po delším čase je tu znovu ohrožení branky Šestjorkina. Slovan Bratislava se pokoušel vyrovnat, Tomáš Mikúš vystřelil, jenže Šestjorkin opět vyrazil puk. Následná dorážka Škouly již byla zblokována hráči Spartaku.
33:07
Hosté se však zatím k další střelecké příležitosti nepropracovali.
32:58
Spartak Moskva je usazen před brankou Januse.
32:05
Po kombinaci Hudáčka a střílejícího Radivojeviče se bude vzahovat před brankou Šestjorkina.
31:33
Z vrcholu kruhů to zkusil obránce Sigalet, ale můžete tipovat, jak jeho rána dopadla. Pokus tvrdíte, že Šestjorkin opět kryje, máte naprostou pravdu.
31:13
O svůj třetí střelecký pokus v zápase se pokoušel Michal Vondrka, tentokrát však z pravého kruhu vůbec netrefil branku.
30:57
Domácí odpověděli ránou Šťastného z levé strany, jenže Šestjorkin je dnes zatím nepřekonatelný.
30:13
Hosté se ujímají vedení. JEVGENIJ KULIK, který se před malou chvílí provinil sekáním a po jeho zákroku bylo nařízeno trestné střílení, dostal mezi kruhy puk a prostřelil Januse. Asistence: Vladimir Pešechonov, Pavel Medvěděv.
29:22
Z pravého kruhu vystřelil Bartovič, ve formě chytající Šestjorkin však opět vyráží kotouč.
29:13
Igor Šestjorkin však pravým betonem nájezd Vladimíra Mihálika chytá. Obránce Slovanu Bratislava zleva vystřelil, puk však pouze orazítkoval pravý beton Šestjorkina.
29:13
Bylo nařízeno trestné střílení za sekání na Vladimíra Mihálika, který krátce po návratu z trestné lavice dostal puk a řítil se sám na Šestjorikina. Faulem se provinil Jevgenij Kulik (SPM) – sekání.
29:04
28:41
Po téměř minutě a tři čtvrtě se hosté dostali před Januse, kde z mezikruží vystřelil Bodrov, jenže vůbec netrefil branku.
28:00
Spartak se opět nedokáže pořádně usídlil před branou Slovanu, přesilovky dnes oběma týmům vůbec nejdou. Moskvané tak budou muset začít znovu až od své vlastní branky.
27:37
Krátce po buly vyhazují domácí až k Šestjorkinovi.
27:31
Kombinace Spartaku byla nepřesná, je pískán ofsajd.
27:20
Hosté jsou usazeni před brankou Januse.
27:04
Třetí přesilovka Spartaku Moskva v zápase. Vladimír Mihálik (SBA) dostává dvě minuty za hraní vysokou holí. Na vyloučení: 4-2.
26:35
Ten ale domácí opět ztrácejí, u puku je tak Spartak.
26:30
Střely ve druhé třetině jsou nyní vyrovnané, jenže nevím, zda se Volkovovo nahození ze středního pásma dá počítat za střelu. Janus má i tak puk v lapačce, navíc ještě stačil rozehrát kotouč.
25:30
Hraje se z jedné strany na druhou bez vážnějších šancí.
25:11
Slovan je i ve druhé třetině aktivnější na střelecké pokusy, zatím vyslal puk na branku Šestjorkina dvakrát, zatímco Spartak otestoval Januse jen jednou.
24:05
Slovan je nastěhovaný před gólmanem Šestjorkinem, který zatím nemusel zasahovat.
23:00
Ani po třech minutách druhé třetiny jsem branku neviděli, oba brankáři jsou zatím nejvýraznějšími postavami svých týmů.
22:27
Po delším čase vinou oslabení ohrozil Slovan Bratislava gólmana Šestjorkina. Z levého kruhu střílel Štajnoch, ale netrefil branku.
22:19
Slovna Bratislava hraje v plném počtu.
22:00
Šatan a Špirko jsou na ledě, z trestu Vondrky zbývá ještě devatenáct vteřin.
21:19
Oleg Kvaša vypálil od modré, ale Janus opět podržel svůj tým.
21:10
Spartak je nastěhovaný před brankou Slovanu.
20:50
Ani nyní se jim ale nepodaří pořádně zakombinovat, Slovan Bratislava opět vyhazuje puk.
20:22
Ihned po buly vyhazuje Slovan Bratislava puk až ke gólmanovi Spartaku. Hosté tak budou muset začít až od své branky.
20:19
Spartak Moskva bude hrát přesilovku čtyři na tři. Michal Vondrka (SBA) totiž dostává dvě minuty za držení hokejky. Na vyloučení: 3-2.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:54.
Střely na branku v 1.tř.: 13-11.
Zásahy gólmanů po 1.tř.: 11-13.
Vyloučení: 2-2
V první třetině jsme gól v Samsung Aréně neviděli. Oba týmy měly pár dobrých šancí a přesilovou hru k tomu, ale brankáři se zatím prezentují spolehlivým výkonem.
20:00
20:00
Současně se sirénou oznamující konec třetiny tady máme vyloučení. Miroslav Šatan (SBA) dostává dvě minuty za hrubost, Rastislav Špirko (SPM) pak stejný trest za držení hole. Na vyloučení: 2-2.
19:55
Poslední slovo první třetiny měl z trestné lavice navrátivší se Libor Hudáček, Šestjorkin ale jeho ránu zprava vyrazil.
19:42
19:22
Ani Spartaku se jeho první přesilová hra nedaří, puk je u Šestjorkina a hosté budou muset začít od znova.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45
Volkov byl na levé straně s pukem sám, jenže při střele příliš otálel a nakonec se k ráně kvůli stínícímu Brejčákovi ani nedostal.
18:12
Ani další útok Spartaku nebude úspěšný. Michal Vondrka zachytil pu,k, poslal jej ven ze svého obranného pásma a Moskvané tak budou muset začít znovu.
17:51
Slovan se krátce po buly osvobozuje
17:42
Slovan Bratislava se provinil špatným střídáním. Příliš mnoho hráčů Slovanu na ledě znamená přesilovou hru hostů. Trest si půjde odpykat Libor Hudáček (SBA). Na vyloučení: 1-1.
16:58
Na konci sedmnácté minuty se ke střele od modré dostal Želdakov, Janus sice na jeho ránu neviděl ideálně, přesto má puk ve své moci a bude se vzahovat před jeho brankou.
16:22
Spartak po buly propadl a Tomáš Mojžíš s Jurajem Mikúšem založili rychlý protiútok. V přečíslení dva na jednoho přihrál první jmenovaný Mikúšovi, ale střelou těsně nad ledem si na Šestjokrina nepřišel. To byl dobrý zákrok gólmana Spartaku.
16:10
Zakázané uvolnění Slovanu Bratislava.
15:18
Slovan vyhrál buly a následně se kotouč dostal na modrou k Vladimíru Mihálikovi. Jeho střela od modré ale nenadělala Šestjorkinovi žádné problémy.
15:13
Také Michal Vondrka vyslal v dosavadním průběhu první třetiny na Šestjorkina druhou střelu, tentokrát však vyráží jeho pokus gólman Spartaku do ochranné sítě a bude se tak vzahovat před jeho klecí.
14:30
Čtyřiadvacetiletý Ján Brejčák je zatím při chuti. Útočník s číslem 91 se s ničím nepáral a od modré vypálil pořádný projektil, Šestjakov má ale kotouč opět ve své lapačce.
14:02
Domácím se sice podařilo vybojovat ve středním pásmu puk, jenže sami se o něj následnou nepřesnou kombinací připravují.
13:30
V polovině čtrnácté minuty jsme stále v Samsung Aréně neviděli branku.
12:50
Bodrov zpoza branky vyzkoušel pozornost Januse, ten však jeho úmysl vystihl a nenechal se překvapit.
12:40
Na střely sledujeme zatím vyrovnaný hokej: 8-8.
12:31
Na druhé straně se prezentoval podobnou ránou Ján Brejčák, ale ani tentokrát se skóre nebude měnit. Šestjorkin si stejně jako Janus před malou chvílí s ránou mezi betony poradil.
11:59
Deset vteřin po návratu vyloučeného hráče Spartaku na led vystřelil z vrcholu kruhu Lemťugov, Janus však v kleče sbírá puk.
11:49
Spartak Moskva se nejenže v pohodě ubránil přesilové hře Slovanu, sám při ní dokonce mohl skórovat. Nestalo se, hraje se v plném počtu.
11:25
A nepovedenou přesilovou hru domácích korunuje Matt Anderson, který po nepřesné rozehrávce Slovanu upaloval sám na Januse, ten však nemusel zasahovat, protože střela Andersona se nevešla mezi tři tyče.
10:55
Až nyní se to Slovanu povedlo, jenže Vondrkovu přihrávku na modrou nezachytil obránce Sigalet a puk je ve středním pásmu. Domácí tak budou muset začít znova.
10:22
Hosté hrají zatím oslabení velmi dobře, Slovan se nemůže dostat do pásma.
09:59
Krátce po buly se Spartak osvobozuje a vyhazuje kotouč až na druhou stranu kluziště.
09:49
Slovan bude hrát první přesilovou hru v dosavadním průběhu zápasu. Nikolaj Lemťugov (SPM) totiž dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 0-1.
09:06
Michel Miklík po přejetí útočné modré na nic nečekal, povedenou ukrytou střelou zpoza obránce vystřelil, ale Šestjorkin kotouč zastavil a má ho v lapačce.
08:47
Hned po vyhraném buly Spartaku otestoval pozornost Januse Denis Bodrov, jeho pohotová střela si ale cestu za záda Januse nenašla.
08:45
Na druhé straně zahrozil ze stejné pozice Volkov, ale Janus se tentokrát překonal a v obtížné pozici ránu útočníka první lajny Spartaku kryje.
08:15
Bartovič se dostal mezi kruhy ke kotouči, z dobré pozice si však na Šestjorkina nepřišel.
08:01
A Slovan je hned nastěnovaný před brankou Šestjorkina.
07:31
Beci domácích nepustili do blízkosti Janusovy branky Nikulina, takže Slovan znovu zahajuje útok, tentokrát spíše protiútok.
07:00
Také domácí o sobě dali po chvíli zase vědět, Mário Bližňák ale strelou z levého kruhu gólmana Spartaku nepřekonal.
06:25
Kombinace hostů nakonec končí u Januse, který kryje střelu Pešechonova zblízka. Útočník čtvrté lajny Spartaku se prokličoval až před branku domácích, na lepší zakončení však již neměl dostatek času.
06:11
Spartak nadále zůstává před Janusem, uvidíme, zda po současné kombinaci ohrozí znovu branku domácích.
05:31
Druhá střela hostů, stejně jako domácíc, byla už o poznání nebezpečnější. Na levé straně útočného pásma se k puku dostal Anderson, Januse ale střelou mezi betony nepřekvapil.
05:22
Také Spartak Moskva poprvé otestoval pozornost Januse, když se o střelu z vrcholu kruhů pokusil Alexander Nikulin. Gólman domácích vyráží puk do ochranné sítě.
05:05
Druhá střela Slovanu na branku již byla mnohem nebezpečnější. Michal Vondrka vystřelil z levého kruhu, gólman Spartaku ale pokus českého útočníka lapí.
04:15
Domácí zakládají útočnou akci až od svojí vlastní branky, uvidíme, zda nyní nějak vážněji ohrozí Šestjorkina.
03:30
Hraje se zatím nahoru dolu, avšak bez výraznějších šancí.
02:23
Je pravda, že Spartak by konečně potřeboval bodovat, nejlépe se chytnout výhrou. Jeho série bez vítězství je dlouhá, zatím však příliš dobře nehraje.
02:00
V prvních dvou minutách Spartak Moskva branku domácích neohrozil.
01:20
Nepřesnosti na obou dvou stranách. Postavení mimo hru se při svém útoku nejprve dopustil Slovan Bratislava, stejná nepřesnost pak zastavila útok Spartaku.
00:28
Již po několika málo sekundách otestoval pozornost gólmana Šestjorkina útočník Štajnoch, pro gólmana hostů to ale neznamenalo nějaké výraznější ohrožení.
00:01

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák, Luža – Šatan, Hudáček, Radivojevič – Bližňák, Vondrka, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký – T. Mikúš, Šťastný, Daňo – Bakoš.

Spartak Moskva: Šestjorkin (Truškov) – Bodrov, Kulik, Sergejev, Želdakov, Sorokin, Grišin, Mamkin, Jermakov – Kozlov, Kvaša, Volkov – Špirko, Lemťugov, Wandell – Nikulin, Anderson, Toluzakov – Bobrov, Medvěděv, Pešechonov.

Rozhodčí: Denis Naumov, Roman Ščenjov – Stanislav Pavlov, Roman Menšich.

Spartak – Slovan 5.0 (8.9.2013)
Slovan – Spartak 2:0 (1.8.2013 – přátelské utkání)
Spartak – Slovan 3:4 pr. (13.02.2013)
Slovan – Spartak 2:1 sn. (10.9.2012)
Slovan – Spartak 3:1 (3.8.2012 – přátelské utkání)
Spartak – Slovan 3:4 sn. (přátelské utkání).
Pohled do tabulky
Oba celky se již pomalu vzdalují pozicím, které zaručují postup do vyžazovacích bojů. Slovan je se ziskem 67 bodů jedenáctý. Na osmou pozici ztrácí 12 bodů. Sparta neprožívá dobrý ročník, nachází se až na třinácté pozici. Zatím stihl posbírat pouze 53 bodů. Oba celky se v letošní sezoně střetly pouze jednou, Spartak zvítězil na domácí půdě jednoznačně 5:0. Jak dopadne odveta?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu další sérii utkuní, do které spadá také souboj Slovanu Bratislava a Spartaku Moskva. Úvodní buly bude v Samsung Areně, tedy domovském stánku Slovanu, vhozeno v 17:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.