Přenos se aktualizuje automaticky

S Ufou to po dvou třetinách vypadalo všelijak. Domácí ztráceli jeden gól a v útoku se hledali. Na začátku třetí části ale protivníka roztrhali, trefili se třikrát během devíti minut a prodloužili svoji vítěznou sérii už na pět zápasů. Přeji příjemný zbytek dne.
60:00
Konec zápasu.
59:38
Brankář Borisov je na střídačce, Atlant má na ledě šest bruslařů. O kotouč se však bojuje v rohu, hosté se nemohou dostat do kloudné kombinace.
59:15
Mytišči má ještě malou naději. Isangulov dostal menší trest za hru vysokou holí, hostující lavička si ve stejném čase vyžádala oddechový čas.
57:14
Kablukov zatáhl černou pryž před domácí branku, kde hosté chvilku operovali. Avšak k přímému ohrožení gólmana se nedostali, puk už má Salavat a pohodlně střídá.
55:20
Batyršin raději zacouval až do hloubi vlastního pásma, odkud Mytišči zakládá útok. Hosté se v posledních minutách nemohou prosadit, Ufa si dobře hlídá vlastní modrou čáru.
54:01
Obránce Atlantu nyní rozhýbal Filatov, jenž několikrát prudce změnil pohyb a pokukoval před branku, kde si dělali prostor jeho spoluhráči. Z celé akce ale sešlo.
52:37
Kadějkinův pas nikoho ve žlutém dresu nenašel a puk nakonec doklouzal až na zakázané uvolnění. Duel teď trošku ztratil tempo, Ufa se začíná soustředit na obranu a nechce udělat žádnou zásadní chybu.
51:16
Domácí jsou kompletní. V první polovině třetí třetiny dokázali soka dokonale zaskočit a v současné chvíli mají psychickou i herní převahu.
50:04
Nechybělo mnoho a Trubačjov mohl snížit! Útočník se na kruhu opřel do kotouče, jenže střela z první mu nesedla. Po pěkné kombinaci se na něj přitom smála prázdna branka, prudký pas ovšem netrefil ideálně.
49:15
Atlant má šanci dostat se zpět do zápasu. Domácí Stěpanov totiž obdržel dvouminutový trest za hákování.
48:38
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí využívají početní převahu a vedou už o dvě branky! Nedůraz v hostující obráně potrestal DENIS CHLYSTOV, který plácl do kotouče na brankovišti a pokořil přesouvajícího se Borisova. Asistence: Jegor Dubrovskij, Tomáš Záborský – 3:1.
47:29
Trubačjov už vydechuje na trestné lavici, provinil se nedovoleným bráněním a Ufa má k dispozici přesilovku.
45:38
Ufa právě vstřelila branku!
Salavat otáčí průběh zápasu a jde do vedení. Stěpanov se vymotal zpoza branky a našel v mezikruží čepel ALEXANDRA PANKOVA, ten se vymanil ze sevření a prostřelil Borisova střelou pod břevno. Asistence: Alexandr Stěpanov – 2:1.
44:34
Ani jeden tým nehraje v rukavičkách, k vidění je hodně tvrdých střetů. Jeden z nich teď předvedl hostující Batyršin, který poslal k zemi Záborského. Domácí protestují, rozhodčího si pozval na slovíčko i domácí kouč Vladimír Jurzinov.
44:02
Ufa právě vstřelila branku!
Domácí srovnávají se soupeřem krok. Celé akci předcházela chyba hostující zadáků. Niskala ztratil v útoku puk a Salavat ihned otočil hru. Babčuk vyslal do samostatného úniku ANTTI PIHLSTRÖMA, jehož atakoval obránce. Finský štírek ale souboj s protihráčem vyhrál a v tísni přizvedl puk nad brankářovo rameno. Asistence: Anton Babčuk – 1:1.
43:04
Zámorský přejel modrou čáru a švihem přes beka vypálil. Borisov se ale zaskočit nenechal, kotouč vytřepal ze své výstroje a následuje buly u jeho klece.
41:57
Přesilovka je u konce, Atlant se ubránil a hraje v pěti. Hosté měli plné ruce práce, nicméně svůj náskok uhájili a jejich šance na úspěch se s každou vteřinou zvyšují.
40:47
Domácí dohrávají přesilovou hru a mají velký tlak. Z dálky dvakrát napřáhl Višněvskij a do odraženého kotouče praštil na levém kruhu i Kajgorodov. Ale hostující obrana v čele s bezchybným Borisovem odolává.
40:01
Začala třetí třetina.
Duel je zatím chudý na góly, ale špatná podívaná to tedy rozhodně není. Jedinou branku zatím vstřelili Konstantin Kolcov, jehož zásluhou vede Atlant 1:0. Ufa je místy bezzubá, ale dokáže i pořádně kousat. Na gól však Salavat stále čeká.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:56
Rozhodčí trestají až nyní. Makarov se pár vteřin před koncem třetiny probíjel do útočného pásma a Gluchov ho zastavil jen za cenu nedovoleného bránění.
39:01
Babčuk byl na mantinelu odstaven na hranici pravidel. Z hlediště se snáší pískot, ale hlavní sudí jsou ledově klidní. Hra plyne i poté, co po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše domácí Pankov.
37:22
Hartikainen to nyní provedl parádně. Uvolnil se za brankou a po dvou rychlých krocích rázem stál u Borisova, kotouč si ještě na ledě rovnal a poté vystřelil. Jenže nepříliš přesně, obránci už ho stihli zpacifikovat.
36:30
Višněvskij zkoušel štěstí z dálky. Obránce po obkroužení pásma vystřelil, jenže nepříliš přesně. Borisov nemusel zasahovat, nicméně hosté se dostávají pod tlak.
35:17
Salavat se snaží být aktivnější a držet se dlouho na puku, ovšem zadák Kulda nyní v rohu vlastního pásma zaváhal. O kotouč se nechal obrat Kopytinem a Vasilevskij má za sebou další zákrok.
34:09
Ufa už je v plném počtu, Vasilevskij všechny střely zneškodnil a domácí přečkali pět minut trvající oslabení. Možná jeden z klíčových faktorů duelu. Uvidíme, jak se Atlant vypořádá s hubeným vedením.
33:20
Pěkná rána Niskaly. Mytišči až v těchto chvílích soupeře přitlačilo, dělovka finského beka od modré čáry se otřela o gólmanovu vyrážečku a škrtla o ochrannou síť.
32:29
Rukavišnikov zkoušel štěstí střelou z vrcholu kruhu, ale Vasilevskij byl připravený. Kotouč už je znovu ve středním pásmu a oba celky mohou vystřídat.
30:50
S pětiminutovou početní výhodou si hosté nepočínají nejlépe. Jašin se sice tlačil k dorážce do brankoviště, jenže kotouč na jeho čepeli nepřistál. Vzápětí poslal protivník už poněkolikáté černou pryž přes všechny čáry.
29:08
Nepříjemný moment. Gluchov teď atakoval protihráče Kablukova hodně tvrdě, hostující útočník dostal zásah ramenem do hlavy a narazil se i o mantinel. Gluchov vyfasoval za svůj zákrok trest pětiminutový + do konce utkání!
28:14
Babčuk si vyměnil na modré čáře kotouč s Gurkinem a druhý jmenovaný nakonec příklepem vystřelil. Jeho tvrdý projektil však vytěsnil Borisov připraveným betonem.
27:31
Vyloženě bez práce ovšem není ani Borisov. Před chvilkou musel likvidovat nepříjemnou střelu slovenského útočníka Záborského, jenž napřáhl na pravém kruhu. Pálil tvrdě, leč nepříliš přesně. Kotouč se obtiskl gólmanovi na hrudi.
25:19
Salavat je po obdržené brance pasivní, hráčů Mytišči je naopak plné kluziště. Ostrý pokus Michnova měl nebezpečné parametry, ale nakonec orazítkoval jen mantinel za brankou.
24:35
Ve slušné šanci se zjevil Kadějkin, jenže moment k zakončení trestuhodně zaspal. Člen čtvrtého útoku Atlantu měl před sebou hodně prostoru, přiklouzl k brance a vylákal gólmana z brankoviště. Se střelou však dlouho otálel, nedokázal ani přihrát a puk posléze ztratil.
23:25
Ufa v pěti, domácí dnes zvládají oslabení na výbornou. Tedy alespoň zatím, soka při hře ve čtyřech ještě do větší příležitosti nepustili a stále drží nejtěsnější možný rozdíl.
22:50
Kolcov je při chuti, ruský útočník diktuje přesilovkovou kombinaci svého výběru. Jenže Atlantu se příliš nedaří, v útočné třetině se ještě hosté moc neohřáli.
21:24
Hosté si navíc zahrají v přesilové hře, dvouminutový trest za hákování si odpyká Chlystov.
20:28
Mytišči právě vstřelilo branku!
Bleskový nástup Atlantu do prostřední dvacetiminutovky! Hosté se krátce po vhazování nasunuli do útočného pásma a poprvé slaví. Jašin z pozice před brankovištěm dvakrát vypálil, ale Vasilevskij byl připravený. Na následné doklepnutí KONSTANTINA KOLCOVA už však nestačil. Asistence: Vitalij Novopašin, Oleg Jašin – 0:1.
20:01
Začala druhá třetina.
Úvodní část je u konce, sledujeme poměrně vyrovnaný hokej. Na začátku měli navrch hosté, avšak postupem času hrozila i Ufa. Největší příležitost spálil Kolcov s Pihlströmem, ani jeden z nich totiž nedokázal z těsné blízkosti přesně zacílit.
20:00
První třetina skončila.
19:22
Jašin nevěděl, co s kotoučem. Na hrazení už se ho chystal nalepit obránce, a tak hostující forvard vypálil. Vasilevskij byl ale připraven, lehkou střelu uschoval do lapačky.
18:37
Salavat ožil a mohl jít do vedení. Kajgorodov dobře podržel puk a vzápětí ho nabídl před brankoviště, kde hlídkoval Kolcov. S jeho chytrou tečí si však dokázal Borisov poradit a odolal i dorážce důrazného Pihlströma.
17:58
Makarov nyní prokázal, v čem je jeho největší síla. Domácí útočník dlouho kroužil v okolí branky Borisova s pukem přilepeným na čepeli. K zakončení následně vybídl Filatova, ale jeho pokus z kruhu byl zblokovaný.
16:02
Na druhé straně zase operoval čiperný Pihlströmův útok. O přihrávku si říkal Kajgorodov, jenže přes pohyblivou obranu soupeře se Salavat neprosadil.
14:22
Puk opět vyskočil mimo hřiště, tentokrát s přispěním brankáře Ufy. Ten totiž vyrážečkou odrazil nahození Rukavišnikova od modré čáry vysoko nad břevno.
13:41
Michnov se dlouho pral s dvojicí obránců o kotouč a černá pryž nakonec skončila až v ochranné síti nad domácí brankou, kde se bude následně vhazovat.
12:50
Mytišči je mírně aktivnější. Hosté vědí, že jim vedoucí trefa může na půdě favorita pomoci. Do přímého ohrožení klece se však příliš nedostávají, Vasilevskij likviduje jen střely z dálky.
11:37
Zubarev je zpět mezi mantinely, Salavat je kompletní. Při vlastním oslabení nemuseli domácí hráči řešit ošemetnější situaci, soka drželi v rozích kluziště a kotouče odpalovali do bezpečí.
10:40
Od modré čáry rozdal dvě přesné přihrávky Petrov, ovšem hosté vzápětí pásmo ztratili. Ufa posílá do boje novou čtveřici hráčů, zatím se brání dobře.
09:36
Mytišči si aktivní hrou vynutilo přesilovou hru. Na trestnou lavici zamířil zadák Zubarev.
07:39
Levickij se předvedl v dobrém světle. Nejprve se sice neúspěšně protáhl kolem dvojice obránců, ovšem zanedlouho uspěl v souboji u hrazení a získal pro své barvy puk.
06:50
Střela Chlystova neměla nebezpečné parametry. Borisov zastavil kotouč ve výstroji a hráči se už staví na vhazování u jeho branky, na ledě jsou čerstvé síly.
05:29
Atlant aktivně napadá rozehrávku protivníka, dobrým pohybem získali hosté puk a brankář Ufy musel odrážet střelu Kablukova zprava. K vidění je nyní svižná pasáž bez přerušení.
03:50
Do útočného pásma se nasunula i Ufa. Třetí domácí formace chvilku kroužila před Borisovem, ale do větší šance se nedostala. Pihlström na kruhu zbytečné přihrával a jeho spoluhráči nakonec kotouč ztratili.
02:36
Oba týmy už hrají v plném počtu. Více práce má zatím domácí strážce svatyně, před jehož brankovištěm teď šermoval holí Kolcov. Nakonec trefil jen brankářovu hruď.
01:46
Hosté se snaží začit aktivněji. Gluchov se ve středu útočného pásma dobře uvolnil a z mezikruží vypálil zápěstím, Vasilevskij však měl beton na svém místě.
00:35
Jenže počet sil na ledové ploše se vyrovnává, za drobný prohřešek je ze hry vykázaný i domácí útočník Dubrovskij.
00:30
Po třiceti vteřinách hry se poprvé vylučuje. Kolcov byl v souboji u hrazení příliš důrazný, hůl měl vysoko ve vzduchu a nebezpečně atakoval Kuldu. Sudí ho posílá na trestnou lavici, Ufa si zahraje první přesilovku.
00:01
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování. Domácí se oblékli do tradičních zelených dresů, soupeř je ve žlutém.
Úvodní sestavy:

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Sopel, Kulda, Višněvskij, Isangulov, Zubarev, Kolcov, Babčuk, Gurkin – Makarov, Filatov, Hartikainen – Chlystov, Dubrovskij, Záborský – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Stěpanov, Gluchov, Pankov.

Atlant Mytišči: Borisov (Galimov) – Novopašin, Batyršin, Petrov, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Niskala – Kablukov, Kolcov, Jašin – Michnov, I. Radulov, Šmeljov – Trubačjov, Kopytin, Gluchov – Levickij, Kadějkin, Ševčenko – Sošnikov.
Loni se oba celky potkaly dvakrát a vždy využily sílu domácího prostředí. Ufa před vlastními fanoušky slavila vítězství 5:3, listopadová odveta zase patřila po výhře 2:0 Atlantu.
Mytišči na horké soupeřově půdě rozhodně nečeká lehký úkol, ale hosté už na svém aktuálním tripu po cizích kluzištích ze tří duelů dvakrát vyhráli. Posledně si poradili po samostatných nájezdech s Nižněkamskem a drží se v klidném středu své konference.
Salavat stoupá ve Východní konferenci vzhůru, hokejisté Ufy vyhráli v základní hrací době poslední čtyři zápasy. Na svém ledě navíc nenašli přemožitele déle než měsíc a v tabulce Černyševovy divize se drží na druhém místě za suverénní Astanou.
Příjemné úterní odpoledne při sledování online přenosu z KHL. Prestižní soutěž má dnes na programu reprízu finále z roku 2011, domácí Ufa změří síly s Atlantem Mytišči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud