Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:49
Tři hvězdy utkání:
1. Jamie Benn (DAL) 1+1
2. Kari Lehtonen (DAL) 31 zák., 1 gól, 96,9%
3. Brett Ritchie (DAL) 1+0
Je konec! Utkání nakonec rozhodly tři branky ve druhé třetině, které přisoudily dva body domácím Hvězdám. Pittsburgh byl ve třetí třetině jasně lepší a vyrovnání už viselo ve vzduchu. V samém závěru však překvapivě Lehtonena hosté neohrozili a odjíždění tak z Dallasu s prázdnou.
60:00
59:57
Tak ještě jedno zakázané uvolnění. Pittsburgh má tři a půl sekundy na rychlou střelu.
59:50
Po vyhození Jokipakky, který se snažil trefit prázdnou branky, je pískáno zakázané uvolnění.
59:40
A opět. Puk je ve střední třetině.
59:25
Goligoski vyhazuje a Pens začínají útok ze svého pásma.
59:00
Pittsburgh zakládá útok od vlastní branky a Fleury opět míří na střídačku.
58:50
Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:50
Hra je přerušena a vhazovat se bude ve střední třetině. Fleury se vrátil do branky.
58:30
Pittsburgh Penguins hraje bez brankáře!
57:58
Máme tu závě 58. minuty a zřejmě nás čeká ještě drama. Pittsburgh je lepší a dokonce už vede na střely 30:26.
56:56
Další pokus Krise Letanga, ale ani tentokrát si obránce Pens nepřipisuje svou druhou dnešní branku.
56:29
Letangův pokus od modré čáry chytá Kari Lehtonen do lapačky.
55:49
Na chvíli je v útočné třetině i Dallas, ale snaží se spíše spořit čas.
55:09
V šanci byl David Perron, ale Lehtonen na jeho pokus dobře viděl.
54:44
Obě mužstva jsou v plném počtu.
53:58
V další akci byl Kunitz, který velmi dobře tečoval Ehrhoffovu střelu. Gól v síti Dallasu visí ve vzduchu.
53:26
Neuvěřitelný tlak Pittsburghu je k vidění na ledě Stars. Kris Letang v další velké šanci těsně netrefil branku.
52:44
Bude se hrát čtyři na čtyři. Před brankou se totiž dlouho pošťuchoval David Perron (PIT) a John Klingberg (DAL). Oba dostávají menší tresty.
52:01
Obrovský závar před brankou Dallasu! V hlavní roli byl obránce Kris Letang, který měl hned několik příležitostí k vyrovnání, ale finský brankář nějakým způsobem udržel puk před brankovou čarou.
51:17
Konec početní výhoda Penguins. Dallas už je v pěti mužích.
51:01
Pittsburgh hraje přesilovou hru velmi dobře. Dallas až teď vyhazuje.
50:45
Rána Sidney Crosbyho mířila těsně vedle klece.
50:21
Střela Davida Perrona si cestu za Lehtonena nenašla.
49:17
Crosby dostal od Kunitze ideální přihrávku před branku, ale byl v poslední chvíli faulován Jokipakkou (DAL), který odchází na trestnou lavici.
48:35
Ebbett se snažil zakončit kolem tyče, ale brankář Dallasu byl dobře postaven u tyče.
47:51
Po střele Kunitze od modré to vypadalo na vyrovnávací branku Pittsburghu z následného závaru. Lehtonen nakonec situaci vyřešil úspěšným zákrokem.
46:43
Bekhendový pokus Brandona Suttera za záda Lehtonena neprošel.
45:57
Tvrdá rána Patricka Nemetha skončila v lapačce Fleuryho.
45:04
Obránce Lovejoy vypálil těsně vedle Lehtonenovy svatyně.
44:15
Aleš Hemský se snažil probít k brance hostů, ale neměl potřebnou rychlost.
43:39
Po střele domácího týmu se za brankou pošťuchovali dva hráči. Rozhodčí nevylučuje.
42:49
Brandon Sutter pálil z pravé strany. Lehtonen chytá.
42:29
Pittsburgh Penguins zastavilo postavení mimo hru.
42:00
Steve Downie se vrací do hry a Pittsburgh je v plném počtu.
41:25
Lapierre se snažil zavést kotouč do pásma, ale tvrdým hitem ho odzbrojil Demers.
40:53
Jeden z hráčů Stars zahrál kotouč vysokou holí a vhazovat se bude v obranné třetině domácího celku.
40:26
Při přesilové hře Dallasu vypálil od modré John Klingberg. Těsně vedle.
40:01
Je tu konec druhé části, ve které jsme viděli první branky. Dvakrát se trefil domácí Dallas, v přesilové hře pak snižovali hokejisté Pittsburghu. Domácí jsou stále opticky lepší a mají i více šancí. Penguins ale rozhodně nejsou před třetí dvacetiminutovkou bez šance.

Střely na branku: 22 – 17

40:00
39:53
Tak ještě jedno přerušení hry. Dallas Stars zastavil ofsajd.
39:10
Tučňáci jsou v útoku, ale nedaří se nim přidat vyrovnávací branku.
38:16
Útočnou akci Dallasu zastavilo postavení mimo hru.
37:23
Střela Aleše Hemského brankáře Penguins nepřekvapila.
37:10
Antoine Roussel vypálil na Fleuryho nepříjemný skákavý kotouč. Kanadský gólman se s ním ale dokázal vypořádat.
36:19
David Perron prověřil Lehtonena hned po vhazování. Finský brankář byl na svém místě.
36:03
Po střele Chrise Kunitze od modré čáry Lehtonen vyrazil kotouč a hra je přerušena.
34:59
Z levé stany pálil na Fleuryho McKenzie, ale brankář Penguins podržel svůj tým.
33:26
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak to bylo opravdu rychlé využití přesilové hry! Crosby poslal geniálně puk bekhendem na modrou čáru, odkud spíše jen nahazoval na Lehtonena KRIS LETANG. Puk z hole kanadského obránce ale i díky clonícímu Kunitzovi skončil v brance. Asistence: Sidney Crosby, Christian Ehrhoff.
33:18
Nick Spaling byl při svém útočném výpadu podražen a na trestnou lavici míří Jason Spezza (DAL).
32:58
Hvězdy se snažily, ale přes obránce Penguins se k brance dostat nedokázaly. Hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.
31:42
Kris Letang se vrací do hry.
30:59
Seguinův pokus z vrcholu pravého kruhu minul klec a vyhnal Dallas z útočné třetiny.
30:23
John Klingberg pálil od modré, ale Fleury byl pozorný.
29:42
Dallas si nakonec vykoledoval faul. Kris Letang (PIT) je potrestán a Stars si vyzkoušejí přesilovou hru.
29:42
Garbutt a Fiddler drželi dlouho puk za brankou Pittsburghu, ale nedokázali se dostat ke střele. Přesto ho Fleury nakonec raději přikryl.
28:52
Druhý útok Dallasu se snažil zatopit obráncům Pittsburghu, ale ti situaci zvládli.
27:26
Comeau se vrátil na led, takže Pens už hrají v plném počtu.
26:49
Dallas hraje početní výhodu dobře. Po několika šancích mohl jít klidně do tříbrankového vedení.
25:26
Prvním potrestaným hráčem ve druhé třetině je hostující Blake Comeau (PIT). Menší trest dostává za hrubost.
23:37
Dallas právě vstřelil branku!
Prní útočná řada Dallasu se prosazuje a domácí vedou již o dvě branky! Na Fleuryho vypálil Seguin a vyražený kotouč poté nadvakrát za záda brankáře Pittsburghu dorazil JAMIE BENN. Je až k neuvěření, kolik prostoru mu obránci hostů nechali. Asistence: Tyler Seguin, Cody Eakin.
22:14
Konečně jsme svědky první branky! Stars se dostali do útočného pásma, Jamie Benn poslal z otočky bekhendem puk naslepo před branku, kde ho za Fleuryho záda uklidil BRETT RITCHIE. Stars po zásluze vedou 1:0. Asistence: Jamie Benn, John Klingberg.
21:49
Akci Pittsburghu zastavilo postavení mimo hru.
21:23
Od modré pálil tvrdě Jason Demers. Fleury musel vytáhnout zákrok betonem.
20:50
Na začátku druhé části se vrhá do útoku Dallas, který však ještě Fleuryho neprověřil.
20:01
Vyrovnaným výsledkem skončila první perioda. V ní byli aktivnější domácí hráči, kteří měli pár slibných šancí. Ke konci třetiny se do hry dostali i hosté, kteří nakonec dohnali svůj velký střelecký deficit, když po deseti minutách měli na kontě jediný pokus na Lehtonena.

Střely na branku: 11 – 8

20:00
19:52
Do sebe se pustili Curtis McKenzie (DAL) a Kris Letang (PIT). Rozhodčí dal oběma 2+2 minuty za hrubost.
19:52
Za brankou Dallasu se strhla mela a bude se vylučovat.
19:40
McKenzieho střela Fleurymu neprošla.
19:15
Pittsbrugh se ke konci třetiny evidentně zvedá. Dallas se přesto brání úspěšně.
18:33
Znovu střílel aktivní Blake Comeau, ale Lehtonen byl dobře postavený a střelu chytil.
18:11
I druhá přesilová hra hostů zůstane nevyužita. Dallas už je v pěti.
17:58
Tu hrají Tučňáci mnohem lépe. Nyní je po šanci Comeaua přerušena hra.
16:11
Třetím vyloučeným hráčem je Jason Demers (DAL). Hosté si zahrají podruhé přesilovou hru.
15:26
Pittsburgh je v plném počtu.
15:12
Před branku nahazoval Aleš Hemský, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.
14:12
Domácí hrají přesilovou hru velmi dobře, ale zatím žádná střela nebyla úspěšná.
13:26
Blake Comeau (PIT) nedovoleně bránil Alexe Goligoskiho a míří na trestnou lavici.
12:50
Hosté nehrají zatím vůbec dobře. Odskakují jim puky a připravují se sami o šance nepřesnými přihrávkami. Do této chvíle mají jediný střelecký pokus.
11:49
Po přihrávce Jamieho Benna před branku Pittsburghu střílel z bezprostřední blízkosti John Klingberg. Fleury stál pevně u tyče.
10:57
Hosté v přesilové hře vůbec nevystřelili na branku! Eakin už se zapojil do hry.
09:37
Pittsburghu se početní výhoda nedaří, Dallas jej nechce pustit do pásma.
08:57
Máme tu první vyloučení. Potrestán je Cody Eakin (DAL) za držení.
07:53
Snad poprvé se hraje delší dobu v pásmu Dallasu. Od modré pálil Scuderi, ale netrefil branku.
06:36
Po krásné akci Dallasu a přihrávce od Tylera Seguina se do šance dostal finský obránce Jokipakka. Ten vypálil tvrdě, ale to na překonání Fleuryho nestačilo.
05:23
Jokipakka nahazoval na Fleuryho od levého mantinelu. Brankář hostů bez problémů vyrazil.
04:38
Dvakrát střílel Jason Spezza, ale ani jeden jeho pokus se neujal.
04:04
Na Fleuryho mířila další střela z hole Bretta Ritchieho. I tentokrát byl kanadský brankář úspěšný.
03:00
Uběhly už tři minuty a hosté zatím nedokázali ohrozit branku Dallasu.
02:06
Dallas chyboval v rozehrávce, ale hráči Pens toho nedokázali využít.
01:24
Brett Ritchie unikl po pravém křídle a dostal se až před Fleuryho. Po jeho rychlé střele z otočky se strhla před brankou Penguins mela.
00:19
Jako první byl v útoku Pittsburgh, nedostal se však ke střele na Lehtonena.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Enroth) – Goligoski, Jokipakka, Demers, Jo. Benn, Klingberg, Nemeth – Seguin, Eakin, Ja. Benn – Hemský, Spezza, Roussel – Sceviour, Fiddler, Garbutt – Ritchie, Horcoff, McKenzie

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Letang, Martin, Lovejoy, Ehrhoff, Cole, Scuderi – Perron, Crosby, Kunitz – Comeau, Sutter, Bennett – Downie, Spaling, Winnik – Adams, Lapierre, Ebbett

Rozhodčí: Rooney, St. Pierre – Knorr, Racicot.
Československá stopa v utkání
Aleš Hemský (Dallas Stars)
Dallas Stars
Hvězdy mají v poslední době dobrou formu. Z posledních čtyř utkání hned třikrát zvítězili a vylepšili si tak svou pozici v tabulce. V posledním utkání však Dallas nestačil na St. Louis, proti kterým se dokonce nedokázali jedinkrát prosadit a podlehli 0:3. Bodování mužstva vede kapitán Jamie Benn, jenž má na kontě 64 bodů (23+41). Ještě lepší sezónu ale zažívá Tyler Seguin, který je se 32 góly nejlepším střelcem týmu.

Pittsburgh Penguins
Tučňáci jsou naopak poměrně z formy. V posledních pěti duelech zvítězili jedinkrát a to ještě proti slabému Edmontonu. I Pens se v posledním utkání nedokázali prosadit. Ďáblové z New Jersey porazili tým kapitána Crosbyho 2:0. Právě kanadský borec vede bodování svého týmu, když má na kontě 71 bodů (23+48). Nejlepším střelcem je aktuálně zraněný Malkin, který dal 28 branek.

Vzájemné zápasy:
16.10. Dallas – Pittsburgh 3:2

Vítám vás u sledování dalšího on-line přenosu z utkání NHL. Tentokrát pro vás budu přenášet utkání mezi Dallas Stars a Pittsburgh Penguins. Favoritem utkání jsou hostující Tučňáci, kteří jsou na pátém místě ve Východní konferenci a mají téměř jistou účast v play-off. Naproti tomu Stars letos rozhodně nehrají podle svých představ, dopředu je však bude pohánět domácí prostředí. Utkání začíná krátce po 1:30.