S konstatováním, že Omsk dokázal přehrát domácí Novosibirsk 5:3 se s vámi loučím a přeji vám pěkný zbytek dne.
Československá stopa

Miroslav Blaťák (OMS) 0 + 2
Vladimír Sobotka (OMS) 0 + 1
Máme za sebou další skvělé utkání KHL. S lepší náladou do kabiny odjížděli hostující hráči, kteří dokázali přehrát domácí Novosibirsk v poměru 5:3. Domácí dokázali smazat tříbrankové manko ve 48. minutě, když se podruhé v zápase trefil Kopejkin. O tři minuty později se ale po krásné individuální akci prosadil Kalinin a vrátil Avangardu vedení. Sibir zkusil ještě odvolat brankáře, dokázal vytvořit tlak, který ale skončil neúspěchem, protože kotouč se dostal do moci hráčů Omsku, kteří dokázali vsítit ještě jeden gól. 14 vteřin před koncem třetí třetiny se do prázdné branky trefil Širokov, který tak zkompletoval hattrick.
60:00
59:46
Avangard právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto! Barulin nejprve dvakrát vychytal domácí hráče. K puku se dostal Denis Paršin, jeho přihrávku zachytil SERGEJ ŠIROKOV a pojistil tři body pro Omsk. Asistence: Denis Paršin, Ilja Dervuk.
58:56
Domácí to zkouší v šesti bruslařích na ledě! Vhazuje se v pásmu Omsku.
58:15
Domácím již nezbývá moc času a aktivní napadání hostů jim moc nepomáhá.
57:07
Domácí jsou v pěti, ale hráči Omsku jsou stále s kotoučem na hokejce v útočné třetině.
56:41
56:06
Pěrežogin se proháčkoval do šance, puk mu ale ujel a skončil v lapačce Bespalova.
55:41
Kuljašovu střelu chytil Bespalov. Nutno podotknout, že na střelu viděl.
54:41
2 + 10 dostal za úder do oblasti hlavy a krku domácí Kugryšev.
54:02
Hráči Novosibirsku jsou nastěhovaní v třetině Omsku, který má plné ruce práce ubránit útočný val soupeře.
52:54
Zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.
51:46
Domácí šlápli na plyn a snaží se opět vyrovnat.
50:11
Tak to je pro domácí tým velmi kruté! K puku se dostal SERGEJ KALININ, poté co ho ve středním pásmu ztratil domácí bek. Najel do útočné třetiny, kde předjel bránícího obránce a udělal kličku brankářovi! Se skórováním pak již neměl problém! Bez asistence.
49:20
Barulin přikryl nahozený puk do lapačky před dojíždějícím Šalunovem. Domácí jsou nyní jasně lepším týmem. Srovnávací branka je nabudila.
48:31
Bobrov narazil do Barulina. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:00
Akci Omsku zastavil ofsajd.
47:15
Sibir právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! Ke střele bekhendem se dostal kapitán SERGEJ KOPEJKIN poté, co mu puk naservíroval Kugryšev a dokázal překonat Barulina! Asistence: Dmitrij Kurgyšev.
47:03
Druhá lajna hostů se snažila v útočné třetině o nějakou akci. Bohužel pro jejich tým vše skončilo neúspěšně.
45:45
Koskiranta si najel na přihrávku svého spoluhráče, ale nedokázal se prosadit.
44:39
Velkou mlýnici před brankářem Barulinem hasili jeho spoluhráči. Stav nezměněn.
43:37
Pěkná akce hostů, puk si vyměnili mezi sebou všichni, pálil Paršin. Bespalov nakonec přikryl kotouč do lapačky.
42:52
Kugryšev v ofsajdu, buly ve střední třetině.
41:25
Ignatovič se s pukem dostal až do střední třetiny, musel tedy počkat, než jeho spoluhráči vyjedou z útočného pásma, aby se nepískal ofsajd.
40:52
40:37
Obrovskou šanci spálil domácí Monja! Přihrávku dostal před prázdnou branku, ale netrefil přesně!
40:01
Další třetina začne přibližně v 13:55.
Máme za sebou další část, která se musela opravdu líbit! Nejprve dokázali hosté odskočit do dvoubrankového vedení, když Koskinena překonal Širokov. Zle to s domácími vypadalo v polovině utkání, když přesilovou hru využil Ljamin a Omsk odskočil do pohodlného vedení o tři branky. Sibir vystřídal brankáře a trenér si vzal oddechový čas. Dlouho se Novosibirsku nedařilo překonat Barulina, až jim k tomu pomohla minutu a půl trvající přesilová hra 5 na 3, kterou využil kapitán Kopejkin. Za necelou půlminutu dokázal využít klasickou přesilovou hru Thuresson a domácí jsou tak zpátky v utkání! Čeká nás jistě skvělá třetí třetina.
40:00
39:53
Pořádně horko bylo před Barulinem! Hostující brankář si však poradil se všemi dorážkami.
39:10
Omsk odpálil kotouč přes všechny čáry.
38:52
Další šance pro domácí. Dvě minuty za držení pro Kirilla Ljamina.
38:33
Domácí opět rozjíždějí akci, Barulina zatím nepřekonali, přestože k tomu měli znovu blízko.
38:13
Oddechový čas pro hosty.
38:13
Tak to je neuvěřitelné! Domácí jsou prakticky zpět v utkání! Využili totiž i druhý trest, normální přesilovku 5 na 4. Puk do branky dostal ANDREAS THURESSON, který střelou od modré nedal Barulinovi šanci. Asistence: Jonas Enlund.
37:46
A je to gól! Domácí snižují na 1:3. Kapitán ALEXEJ KOPEJKIN si najel mezi kruhy a bekhendovým pokusem překonal Barulina! Asistence: Vjačeslav Bělov
37:09
Oddechový čas pro domácí.
37:09
Další trest! Dvě minuty za hru vysokou holí pro Wandella. Domácí mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která bude trvat skoro minutu a půl.
36:30
Dvě minuty dostal Kulik za vražení.
36:06
Domácí se nemohou dostat do tlaku v přesilové hře a dost kazí. Fanoušci je odměňují hlasitým pískotem.
35:33
Domácí se k ničemu nedostali, hráči Omsku dokázali odpálit puk z vlastní třetiny.
34:37
Hostující Berdnikov dostává dvě minuty za hákování.
34:37
Gimajev střílel zmezikruží, jeho ránu ale vychytal skvělý Barulin.
34:14
Wandell neubrzdil a najel do brankáře Bespalova. Domácí beci to přešli bez většího úderu.
33:42
U kotouče hosté, Novosibirsk se k němu nemůže dostat.
32:48
Domácí se pokouší překonat Barulina, zatím si na něj nepřišel ani Ožiganov, jehož pokus hostující brankář vychytal.
32:13
Další komerční přestávka. Novosibirsku jistě přijde vhod, domácí hráči se mohou zkoncentrovat a zkusit odpovědět na inkasované branky.
31:22
Domácí se marně snažili zkorigovat výsledek. Další střela do Barulina. Dnes jim prostě není přáno.
30:29
Domácí střídají brankáře. Koskinen přenechal místo Bespalovovi.
30:29
A už je to o tři góly! Hosté využívají přesilovou hru! KIRILL LJAMIN dostal puk od Kalinina a propálil brankáře Koskinena! Asistence: Sergej Kalinin, Jevgenij Kulik
29:53
Domácí se zatím dokázali ubránit, puk je nyní ve střední třetině.
29:11
Kvartalnov dostává trest na 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.
28:49
Přečíslení dva na jednoho se totálně nepovedlo hráčům Omsku. Ivanov odkrytou branku netrefil.
28:16
27:03
Domácím se zatím přesilová hra nedaří.
26:16
Dvě minuty za sekání dostal Pervušin.
25:38
Šalunov je vzteky bez sebe, protože jeho snažení skončilo ofsajdem. Už se ale uklidnil a může se hrát dál.
24:11
Kouzelný Barulin znovu zachraňuje své spoluhráče! Dalším parádním zákrokem dostává útočníky Novosibirsku do kolen.
22:57
A už je to o dvě branky! Znovu zafungovala známá rovnice nedáš-dostaneš! SERGEJ ŠIROKOV vstřelil svou druhou branku v utkání a tím dostal hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Vladimír Sobotka, Miroslav Blaťák
22:22
Velkou šanci spálil domácí Kugryšev! Do předbrankového prostoru mu přihrál jeho spoluhráč. Kugryšev ale nedokázal puk zvednout nad beton Barulina, který skvělým zásahem zabránil inkasované brance!
21:32
Kuljašova rána byla zblokovaná do ochranné sítě.
21:06
Útočné snažení Omsku zastavilo ofsajdové postavení jednoho z hráčů.
20:38
Pěkná akce Paršina skončila jeho střelou do Koskinena.
20:01
Další třetina začne přibližně v 12:50.
Máme za sebou úvodní dějství. Spokojenějším týmem jsou jednoznačně hosté, kteří přestože nebyli po celou třetinu lepším týmem, vedou 1:0. Jedinou branku vstřelil v deváté minutě z dorážky Širokov. Domácí Novosibirsk se poté snažil několikrát o vyrovnání, brankář Barulin byl vždy proti a zatím je hlavní postavou tohoto utkání.
20:00
19:36
Barulin opět podržel svůj tým, když střelu Ljamina vyrazil betonem.
18:40
Velké šance domácích skončili na skvělém Barulinovi! Nepřekonala ho ani jedna dorážka!
17:57
Hosté se znovu dostali do pásma Novosibirsku. Koskinen puk chytil, vhazuje se po jeho pravici.
17:02
Domácí se snažili vyrovnat, jejich akce ale skončila na Barulinovi. To samé se stalo na opačné straně, v akci byl brankář Koskinen.
16:20
Nahození Ivanova Koskinen podržel.
15:48
Další pohotový zásah Barulina.
15:22
14:36
Barulin si připisuje další důležitý zákrok. Potom ještě puk skvěle ukryl pod lapačku před dotírajícími hráči Novosibirsku.
14:21
A znovu je puk až ve střední třetině.
13:59
Opravdu velký tlak domácích, ale hosté se dokázali prozatím ubránit.
13:22
Dvě minuty pro Ljamina za podražení. Omsk jde do tří!
12:38
Několik tvrdých soubojů bylo neodpískáno, toto ale sudí netoleroval. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Wandella. Přesilovka pro domácí.
12:36
Teď se ale dostal ke střele Bělov. Vhazovat se bude v pásmu Omsku.
12:00
Tlak hostů sílí, domácí už jen vyhazují do střední třetiny.
11:09
Domácí se dokázali dostat s pukem do střední třetiny a snaží se vyrovnat.
10:02
Hosté opět přitlačili domácí do jejich obranné třetiny. Zatím bez gólového efektu.
08:49
A přeci jen je to branka! Hosté se dostávají do vedení poté, co se k puku dostal SERGEJ ŠIROKOV a napálil ho do branky! Asistence: Miroslav Blaťák
08:37
07:25
Několik pokusů Omsku skončilo na domácím brankáři.
06:37
Dvě minuty za podražení dostává domácí Kopejkin.
06:18
První komerční přestávka. Hostům jistě přijde vhod, protože zatím nehrají podle očekávání.
05:00
Úvodní pětiminutkovka nabídla jednu šanci hned na začátku utkání. Týmy se zatím oťukávají.
04:09
Sobotka nahodil kotouč na Koskinena, který puk podržel v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
03:42
Kopejkin se dostával do útočné třetiny, jeho akci ale zastavil ofsajd.
02:50
Thuressonovo nahození lapil Barulin bez větších potíží.
02:19
Sannikov najížděl po pravé straně na Barulina, obránce ho však vytlačil do branky, kterou Sannikov posunul.
01:22
Domácí rozjíždějí další útok z vlastní třetiny.
0:15
V první velké šanci byl domácí Bobrov! Jel sám na Barulina, který ho ale skvěle vychytal!
00:01
Hráči jsou seřazeni na modré čáře, stadionem zní ruská státní hymna.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Hersley, Bělov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Menšikov – Thuresson, Enlund, Monja – Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev – Gubin, Sannikov, Šalunov – Bobrov, Vorošilo, Kvartalnov.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Pivcakin, Kuljaš, Kulik, Ljamin, Dervuk, Blaťák, Vasiljev – Popov, Kalinin, Pěrežogin – Širokov, Sobotka, Paršin – Kurjanov, Pervušin, Wandell – Lemťugov, Ivanov, Semjonov – Berdnikov

Rozhodčí: Vasiljev, Jeřábek – Ivanov, Nesterov.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se oba týmy utkaly dvakrát a oba využily výhodu domácího ledu.

11.12. 2013 Omsk – Novosibirsk 3:2
17.10. 2013 Novosibirsk – Omsk 2:1
HK Sibir Novosibirsk
Domácí odehráli v nové sezóně pouze dva zápasy a se svým bodovým ziskem musí být spokojeni. Nejprve přejeli Novokuzněck 6:1, aby o tři dny později porazili v prodloužení stejného soupeře v poměru 3:2. Nejvíce kanadských bodů si v dosavadním ročníku připsal Dmitrij Kugryšev, je jich 6 (3+3). Novokuzněck nemá ve svém týmu žádného českého nebo slovenského hráče.
Avangard Omsk
Hosté přijeli v parádní formě. V prvním utkání sice podlehli Novokuzněcku 0:1, ale pak si připsali hned tři výhry, které je katapultovaly na první místo divize. Avangard přehrál 4:2 Vladivostok, v přestřelce porazil Čechov 8:5 a potom i Chabarovsk 4:1. Nejlepší hráč, co se týče kanadského bodování, je v Omsku Sergej Širokov, který si připsal sedm bodů (4+3). Do zápasu zasáhne české duo Blaťák – Sobotka.
Vítáme vás u dalšího utkání KHL. V tomto onlajn přenosu se budeme soustředit na duel Černyševovi divize, kde na sebe narazí HK Sibir Novosibirsk a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.