Z NHL je to pro dnešek ode mě vše a já vám přeji příjemný víkend nabitý spoustou zajímavých sportovních událostí, které vám přineseme i v našich on-line přenosech.
Milan Michálek (OTT) 1+0, 3 střely, čas na ledě 12:34
Tři hvězdy utkání
1. Kyle Turris (OTT) 1+1
2. Mike Hoffman (OTT) 2+0
3. Ryan Getzlaf (ANA) 2+0
Zápas je tedy u konce a domácí potvrdili zvedající se formu. Na hostech dnes šla poznat únava ze včerejšího zápasu s Montrealem a odváží si rozhodně neuspokojivou prohru 6:2.
V poslední třetině začal Anaheim zhurta a Ryan Getzlaf přidal hned ve 42.minutě svou druhou branku v utkání. Ve 46.minutě však zastavil rozjezd Kačerů rovněž svou druhou brankou Hoffman a vítězství Ottawy pečetil tři minuty před koncem přesnou střelou Mika Zibanejad.
60:00
59:43
Ještě jedna velká šance! Milan Michálek se v tísni snažil vymíchat Bryzgalova, ale ten vsedě situaci zvládl a sedmou branku již dneska nedostane.
59:11
Sens nahazují puk za Bryzgalovovu bránu a v klidu střídají.
58:29
Ilja Bryzgalov, který nechytá svůj zrovna nejlepší zápas, kryje puk a minutu a půl před koncem se bude vhazovat u jeho brány.
58:02
Probíhají poslední dvě třetiny utkání a domácí drží puk na svých hokejkách.
57:25
Anderson má úspěšný zákrok číslo 31 a je tady zřejmě poslední komerční přestávka.
56:32
Ottawa právě vstřelila branku!
Anderson zastavil Coglianovu střelu a z protiútoku se prosazují domácí. MIKA ZIBANEJAD měl proti sobě obránce, rozhodl se vystřelit a puk zapadl přesně tam, kam měl, tudíž za záda Iljy Bryzgalova. Asistence: Bobby Ryan
55:52
Turris po přejetí útočné modré čáry nic nevymýšlel, nahodil puk na Bryzgalova a ten si připisuje jednoduchý zákrok.
55:01
Cogliano zkoušel zakončit pohotově bekhendem z mezikruží, ale Anderson dokázal zasáhnout svým pravým betonem.
54:52
54:51
Anaheim zastavuje ofsajd a Chiasson se za sekundu vrátí.
54:03
Emerson Etem měl na holi snížení, ale u tyče nedokázal dostat puk za brankovou čáru.
53:19
Anderson byl nyní v hodně nebrankářské pozici na své zadní části těla, ale naštěstí pro něj se puk pohyboval v rohu kluziště, odkud nehrozilo nebezpečí.
52:57
Kesler se hned po vhazování dral do zakončení, ale v tísni neprocpal puk až k Andersonovi.
Dnešní utkání sleduje 19443 diváků!
52:52
Na trestnou lavici usedá za hákování Alex Chiasson (OTT).
52:52
Anderson chytá Fowlerovu střelu, ale hosté si zahrají přesilovku.
52:10
Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do vyložené příležitosti a hra se velmi rychle přelévá ze strany na stranu. Obrany teď pracují opravdu výborně.
51:31
Mark Stone jen zavezl puk do útočného pásma a odjíždí střídat. Anaheim pokračuje ve snaze o snížení.
50:32
Legwand hledal spoluhráče před bránou, což se mu nepovedlo a na druhé straně předvedl fantastický obranný zákrok Borowiecki, který zastavil Coglianovu střelu.
50:00
Senátorům se momentálně příliš nedaří založit útok a dostávají se často zbytečně pod tlak.
49:26
Fistricovu dělovku od modré Anderson jednoduše vyrazil, proti Keslerově střele z mezikruží zasáhl helmou.
48:54
Ilja Bryzgalov lapil i Ceciho střelu od modré a opět se bude vhazovat po jeho levici.
48:38
Teď už ale Anderson musel zasahovat, a to proti nepříjemné Bourqueho střele. Na druhé straně přerušuje hru Bryzgalov.
47:44
Rakellovo nahození směřující na Andersona zastavil David Legwand a domácí brankář tak může být v pohodě.
47:20
Je tady první komerční přestávka ve třetí třetině.
46:49
Anaheim se hodně napracoval na dvě branky a tento pátý gól Ottawy znamenal velkou facku. Ottawa je na koni a především v útočném pásmu dělá problémy hostujícím hráčům.
45:40
A Ottawa má zpět své vedení. Obrana Anaheimu naprosto propadla, Bobby Ryan našel při přečíslení dvou na jednoho přesně hokejku MIKEA HOFFMANA a ten se dnes prosazuje již podruhé. Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson
45:25
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale puk se pohybuje převážně po mantinelu a vše končí dalším ofsajdem Anaheimu.
44:25
MacArthurovo nahození od mantinelu neznamenalo nebezpečí pro bránu Anaheimu.
44:06
Puk už byl po vyhození jednoho z domácích ve středním pásmu a Etemovi je proto odpískán ofsajd.
43:37
Na druhé straně zasahuje proti Silfverbergově střele Craig Anderson. Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude v pásmu Ottawy.
42:58
Další tlak do brány Iljy Bryzgalova, ale ruský brankář drží Anaheim a chytá Greeningovu střelu.
42:26
Mark Stone mohl domácím okamžitě vrátit tříbrankové vedení, ale tváří v tvář Bryzgalovovi přestřelil.
41:49
Anaheim právě vstřelil branku!
Další krásná branka a Anaheim snižuje na rozdíl dvou branek. Famózně hrající RYAN GETZLAF projel podobně jako Turris při své brance celou hrací plochou, od mantinelu vyjel před Andersona a překvapil ho zakončením na bližší tyči. Tohle se rozhodně dalo chytat. Asistence: Ben Lovejoy
41:22
Karlsson podobně jako u první branky nestřílel přímo na bránu, ale do chumlu před brankovištěm, kde tentokrát nedokázal nikdo z domácích usměrnit puk.
40:32
Coglianovu tvrdou střelu vyráží Craig Anderson mimo dosah hostujících hráčů.
40:21
Dvakrát se podařilo domácím obráncům udržet puk v útočném pásmu, ale následně poslali puk jen na hole hostujících borců.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:32.
Je za námi 40 minut velmi zajímavého utkání a domácí jdou do kabin jistě spokojenější. Ve druhé třetině jsme na branku čekali až do 37.minuty, ve které se v oslabení a po nádherné sólo akci prosadil domácí Turris. Na něj o 41 vteřin později navázal rovněž povedenou akcí a střelou Hoffman a rázem to bylo 4:0. 44 sekund před koncem se však prosadil hostující kapitán Ryan Getzlaf a vykřesal tak malou naději pro Anaheim. Třetí třetina bude ještě velmi zajímavá.
40:00
39:42
Dva nelehké zákroky ještě musel předvést Anderson, ale v této třetině se již pravděpodobně nic velkého nestane.
39:16
Hosté v poslední minutě přeci jen snižují. Emerson Etem poslal od mantinelu přihrávku před Andersona a RYAN GETZLAF dokázal natáhnout hokejku, aby usměrnil puk za záda domácího brankáře. Asistence: Emerson Etem, Ben Lovejoy
38:31
Hosté se sice dožadují vyloučení, ale puk se otřel před návštěvou hlediště o mantinel a vylučovat se nebude.
36:59
Je tady další branka Ottawy a Anaheim se již bude starat spíše o to, aby neinkasoval ještě více branek. MIKE HOFFMAN se proháčkoval až mezi kruhy a z této pozice vypálil krásnou a hlavně přesnou střelu k tyči. Bez asistence.
36:18
Tak to byla nádhera! KYLE TURRIS ve vlastním oslabení projel z vlastního pásma až do útočného, namířil si to mezi tři hráče Anaheimu, kterými projel jako nůž máslem a poslal puk do horního růžku Bryzgalovovy brány. Bez asistence.
35:43
Další vyhození domácího celku. Hráči Anaheimu dnes nejsou ve své kůži.
35:20
Zatím se však Anaheimu nedaří a Ottawa bez problémů vyhazuje.
35:00
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.
34:29
Craig Anderson si připsal pohodový zákrok, který měl pořadové číslo 17 a následuje další krátká komerční přestávka.
34:21
Přesilovka Senátorů je u konce. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění dostává Mika Zibanejad (OTT).
33:46
Greeningova střela sice byla zablokována, ale hostům se nepodařilo vyhodit.
33:14
Getzlaf v oslabení nahazoval puk před Andersona, kde byl Kesler, ale domácí brankář ustál tuto ošemetnou situaci.
33:00
Domácí si svou aktivitou vybojovali přesilovou hru. Mark Fistric (ANA) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
31:58
Dvakrát udrželi domácí útočné pásmo, ale nakonec z toho byl jen nepovedený pokus o rychlý přechod Keslera.
31:20
Po komerční přestávce zahájil Anaheim hru několika nepřesnostmi a vše vyplynulo v ofsajd.
30:45
Hra začíná nabírat hodně rychlý spád a Anderson nyní předvádí nelehký zákrok proti zakončení Maroona.
30:06
Hoffman pálil z první po přihrávce Ryana, ale Bryzgalov se stihl přesunout a vyráží tento pokus.
29:19
Senátoři předvedli hodně velký tlak do brankoviště, kde byl dokonce sražen jeden z domácích, ale puk je v rohu kluziště. Anaheim se však stále nemůže dostat z vlastního pásma.
29:06
Domácím se podařilo delší dobu být v pásmu Anaheimu a vše zakončil pěknou střelou Bobby Ryan. Bryzgalov si s menšími problémy poradil a schoval puk v lapačce.
28:31
Grybovu střelu likviduje Ilja Bryzgalov a domácí obránce odjíždí střídat.
27:50
Sens dělali svým napadáním problémy hostující rozehrávce, ale u puku už je Cogliano, který operuje na druhé straně ledové plochy.
26:50
Clarke MacArthur se po nepovedeném pokusu o proniknutí do útočného pásma díval na rozhodčího, ale ten zůstal ledově klidný a nevylučuje.
26:11
Turris nahodil puk na Bryzgalova podobně jako před chvílí Legwand a hra je opět přerušena.
25:52
I přes nevůli domácích je pískán ofsajd a týmy posílají na led čerstvé síly.
25:38
Po Ryanově přihrávce operoval na hranici brankoviště Mika Zibanejad, ale Bryzgalov byl pozorný a nenechal se překvapit rychlým zakončením.
25:04
Po několika soubojích u mantinelu si na přihrávku zpoza brány sjížděl Robak, ale domácí obránci opět zapracovali tak, jak měli a nepustili přihrávku až k hostujícímu hráči.
24:31
Jednoduché Legwandovo nahození nenadělalo žádné problémy Bryzgalovovi, ale Ottawa má aspoň vhazování v útočném pásmu.
23:56
Teď už je však puk za Andersonovou bránou, kam jej při cestě na střídačku poslali hostující hráči.
23:27
MacArthur zavezl puk do útočného pásma Ottawy a domácí se tak dostávají do kombinace.
22:51
Buly u Andersona se po chvíli zopakuje, neboť domácí zahráli puk pouze na zakázané uvolnění.
22:44
Tim Jackman se dostal pouze ke slabému nahození od mantinelu a Anderson puk v pohodě skryl ve své lapačce.
22:25
Na světě je další přerušení, tentokrát puk vyletěl až do hlediště.
22:05
Robak srazil střelu pro změnu do ochranné sítě za Bryzgalovem a vhazovat se bude pochopitelně v obranném pásmu Anaheimu.
21:52
Colin Greening je zpět na ledě a hosty zastavuje ofsajd.
21:27
Ottawa podruhé vyhazuje a Greening se za půl minuty vrátí.
20:50
Po pár odrazech se dostal puk k Rakellovi, ale ten jej nedokázal pohotově namířit mezi tři tyče.
20:41
Zakončení Etema sraženo do ochranné sítě a vhazuje se po pravici Craiga Andersona.
20:18
Hosté pokračují v přesilovce z první třetiny, ale Ottawa se hned na první pokus osvobozuje vyhozením puku až k Bryzgalovovi.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:32.
Máme za sebou úvodní třetinu tohoto střetnutí a domácí vedou 2:0. Jako první se prosadil Milan Michálek, který tečoval Karlssonovu střelu a připsal si tak třetí branku v sezóně. O šest minut později navázal na Michálkovu trefu pohotovou dorážkou Stone a Senátoři rázem vedli o dvě branky. Tento stav i přes zvýšenou aktivitu a nevýrazný tlak Anaheimu vydržel až do konce třetiny a do kabin tak jdou spokojenější domácí borci.
20:00
19:53
Vatanen z dobré pozice míjí a první třetina se chýlí ke konci.
19:48
Colin Greening (OTT) byl příliš aktivní při napadání Fowlera a dostává dvě trestné minuty za hákování.
19:12
Hosté nahazují puk ze středního pásma za bránu Andersona a oba týmy rychle střídají.
18:06
Silvferberg při bruslařském obratu skončil na zemi, což ocenili domácí fanoušci. Sens v pohodě brání další útočnou snahu hostů.
17:24
Po dalším přerušení vyhrál Getzlaf vhazování pro Anaheim a ten se tak může pokoušet snížit.
16:58
A vzápětí jedenáctý.
16:54
Thompsonův bekhendový pokus kryje Anderson ve své náruči a připisuje si tak desátý úspěšný zákrok.
16:26
Sens ho sice je poslali pryč a odjeli střídat, ale Anaheim jej zahrál znovu jen na zakázané uvolnění.
15:55
Gryba si nyní v souboji s Coglianem počínal hodně důrazně, ale rozhodčí žádný faul neviděli a domácí získávají puk.
15:17
Robakovo nahození ze středního pásma končí v ochranné síti a hra je přerušena.
14:31
Karlsson nyní založil s velkým přehledem pod tlakem akci, kterou nakonec zakončoval Turris. Ten však se svým bekhendem nepochodil a Bryzgalov nemusel zasahovat.
13:40
Ryan Kesler měl dostatek prostoru ke střele, ale oba jeho pokusy dokázal srazit Erik Karlsson mimo bránu.
13:03
Po krátké přestávce jsou aktivnější hosté a snaží se dostat k zakončení. Obrana Ottawy zatím pracuje na výbornou.
12:44
Rakkel byl příliš nedočkavý a vjel Bourqueovi do ofsajdu. Následuje v pořadí již druhá komerční přestávka.
12:09
Dlouhá přihrávka na útočnou modrou končí až u Andersona a ten posílá puk do středního pásma.
11:50
Senátoři opět dokázali sevřít Ducks v útočném pásmu a vybojovali vhazování u Bryzgalova, které je způsobeno zakázaným uvolněním hostujícího celku.
10:55
Phillips udělal fatální chybu, Kesler si vyměnil puk s Etemem a Anderson musel vytáhnout těžký zákrok proti zakončení prvního jmenovaného útočníka Anaheimu.
10:21
A ruský brankář v barvách Anaheimu nakonec svým zákrokem přerušuje hru.
10:03
Maroon v útočném pásmu nic nevymyslel a domácí už jsou zase u Bryzgalova.
09:20
Rychlou střelu Ceciho dokázal Bryzgalov vykopnout pravým betonem.
09:17
Snaha Fowlera o založení útoku se neshledala s úspěchem a po icingu se bude vhazovat znovu u Bryzgalova.
08:21
A Ottawa vede již o dvě branky! Borowiecki se dostal k další střele, která tentokrát mířila mezi tři tyče, Bryzgalov ji jen vyrazil a MARK STONE pohotově doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Mark Borowiecki, Kyle Turris
08:00
Znovu jsou však v útočném pásmu nastěhováni domácí a střela Borowieckiho nemíří přesně.
07:23
Kombinaci Ceciho s Ryanem přerušil Vatanen a Anaheim může rozjet vlastní útok.
06:50
Senátoři ještě udrželi útočné pásmo, ale i Legwandovo zakončení bylo sraženo a Bryzgalov nemusel zasahovat.
06:06
Do přečíslení tří na dva se dostali domácí, ale MacArthur nastřelil po přihrávce Turrise jen obránce před sebou.
05:31
Hostům se zatím daří vyhrávat vhazování a i nyní získali puk, který zavezli do pásma Ottawy.
05:16
Teď si hosté příliš nerozuměli a Vatanen poslal puk na zakázané uvolnění.
04:15
Puk vypadl Andersonovi z výstroje, ale u onoho kusu gumy potulujícího se v brankovišti byl jako první Bobby Ryan a ten ho odpravil do bezpečí.
03:55
Anaheim je v tlaku a snaží se okamžitě vyrovnat. Domácí se ne a ne dostat z vlastního pásma.
03:23
Nepříjemně tečované nahození od modré čáry nakonec nebylo vůbec přesné a puk končí za bránou domácího brankáře.
03:00
Ducks se zatím nemohou dostat do tempa a jejich útočné snahy celkem záhy končí.
02:03
Ottawa nakonec využívá přesilovou hru a jde do vedení! Ke střele od modré se dostal domácí kapitán Erik Karlsson, který střelu namířil přesně na hokejku MILANA MICHÁLKA a český útočník usměrnil puk za Bryzgalovova záda. Asistence: Erik Karlsson, Mika Zibanejad
01:50
Anaheim se osvobozuje a posílá puk až k Andersenovi.
01:34
Nyní to ale domácí výborně vykombinovali a MacArthur pálil z mezikruží z první pouze do míst, kde byl rychle reagující Bryzgalov.
01:01
Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale zatím se nedostali ke střele.
00:42
Clarke MacArhtur se šikovně natlačil před Bena Lovejoye (ANA), ten ho sekl a usedá na trestnou lavici.
00:21
O první ohrožení Andersonovy brány se pokusil Beleskey, ale jeho střela zamířila vedle. Anderson následně po dalším okusu přikryl kotouč.
00:01
Úvodní pětky jsou nachystány na ledě, zápas každou chvílí začne.
Začátek zápasu se tradičně o pár minut opozdí.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson (C), Phillips (A), Ceci, Cowen, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris (A), MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Michálek, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Condra

Anaheim Ducks: Bryzgalov (Andersen) – Lovejoy, Fowler, Robak, Lindholm, Vatanen, Stoner – Smith-Pelly, Getzlaf (C), Bourque – Etem, Kesler (A), Beleskey – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Jackman, Thompson (A), Maroon

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dean Morton – Scott Cherrey, Michel Cormier.
Anaheim Ducks
Ducks letos hrají jednoduše skvěle. Mají nejvíce bodů ze všech týmů NHL, z posledních deseti zápasů 8x vyhráli, jejich průměr vstřelených branek se pohybuje kolem tří na zápas a to jak doma, tak venku.
Na druhou stranu ale Anaheim celkem dost branek inkasuje. Kdybychom si vzali všechny týmy, které by nyní postoupily do playoff, tak více inkasovaných branek než Anaheim má už pouze Toronto. Včera navíc odehráli, sice vítězné, ale těžké utkání v Montrealu a dá se očekávat, že do branky nastoupí Ilja Bryzgalov, který zatím nastoupil jen k jednomu utkání, odchytal v něm posledních 15 minut a inkasoval dvě branky ze sedmi střel.

Poslední tři zápasy Anaheimu
19.12.2014 MON-ANA 1:2
17.12.2014 TOR-ANA 6:2
14.12.2014 WIN-AHA 1:4
Ottawa Senators
Domácí mají za sebou špatnou sérii, po které se vedení odhodlalo ke změně hlavního trenéra. Na tuto pozici tedy nastoupil předchozí asistent trenéra Dave Cameron a zdá se, že by právě tohle mohl být impuls ke zlepšení.
Ottawa si totiž z posledních třech zápasů, které odehrála na venkovních stadionech, odvezla pět z šesti bodů a zdá se, že začíná chytat formu.

Poslední tři zápasy Ottawy
18.12.2014 NJD-OTT 0:2
16.12.2014 BUF-OTT 5:4 sn.
13.12.2014 BOS-OTT 2:3 sn.
Vítáme vás u on-line přenosu z dalšího utkání kanadsko-americké NHL, tentokrát se podíváme na zápas mezi týmy Ottawa Senators a Anaheim Ducks. Utkání začíná v 01:30.