To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Československá stopa v utkání:

Lubomír Višňovský (NYI): (0+0), +/- +1, 1 střela, 1 hit, 1 zblokovaná střela, 1 ztracený puk, čas na ledě 19:53.
Jaroslav Halák (NYI): 37 zásahů, 1 obdržený gól, úspěšnost 97,4%.
Michal Neuvirth (NYI): Nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:

1. Jaroslav Halák (NYI): 37 zásahů, 1 obdržený gól, úspěšnost 97,4%.
2. John Tavares (NYI): (1+0), +/- +1, 4 střely, čas na ledě 18:46.
3. Marc-Andre Fleury (PIT): 23 zásahů, 3 obdržené branky, úspěšnost 88,5%.
Dnešní utkání sledovalo 18 673 diváků.
Zápas je za námi, Islanders si dokráčelo pro výhru 3:1 a Pittsburgh bude muset o play off ještě zabojovat, vše má však ve svých rukou.

Střely ve 3. třetině (celkově):

PIT: 10 (38)
NYI: 13 (26)
60:00
59:07
Hosté se nyní dostali do útočné třetiny a snad třikrát vystřelili na prázdnou branku, gól z toho ale není.
58:40
Tučňákům se ale nedaří usadit v útočné třetině.
57:50
Pittsburgh riskuje bez brankáře!
56:20
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté se dostávají do vedení 3:1. Bailey vyhrál ve své třetině puk na MACHAELA GRABNERA, ten projel celé hřiště jako šinkanzen zastávkou na znamení a na závěr všeho vymetl horní růžek Fleuryho branky. Asistence: Josh Bailey.
56:01
Vhazování ve střední třetině.
54:17
Z pravé strany pálil Sutter, pro Haláka však byla toto lehká práce.
53:11
Souboj o puk u střídaček vyhrál domácí celek, který nyní ne něco vyčkává za svou brankou.
51:08
Akce obou celků končí pomalu dříve než začnou, brankáři moc práce nemají.
49:33
Hra bez šancí a po většinu času ve střední třetině moc nebaví diváky, kteří si raději odcházejí pro další popcorn.
48:04
Malkin sice bojoval, ale ani on nevybojoval pro svůj celek útočnou třetinu.
46:52
Na brankovišti byl opět důrazný Lee, z pod Fleuryho už puk ale nevydoloval.
45:18
Na dvakrát tečovaná střela domácího beka nakonec se štěstím zasáhla Haláka do masky.
43:53
Další rychlý protiútok předvedl Lee, koncovka mu však nesedla.
42:46
Ostrované si veden berou zpět. Střelu Straita sice Okposo tečoval, ale jen do betonu Flueryho, ten však kotouč vyrazil jen na hůl JOHNA TAVARESE, který skóruje. Asistence: Kyle Okposo, Brian Strait.
41:59
Comeau nabral dobrou rychlost a přebruslil obránce soupeře, díky čemuž se nepískal icing. Jeho spoluhráči ale byli pozadu a žádná šance tak z toho není.
41:10
Nyní zase nahození a vhazování na druhé straně.
40:41
Hosté se vynutili vhazování v útočné třetině.
40:01
Gól jsme nakonec viděli až v samotném závěru periody, stav je tak nerozhodný 1:1.
Další dějství začne přibližně v 2:55.

Střely ve 2. třetině (celkem): 11 (28) – 8 (13)
40:00
39:54
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Dočkali se nakonec Penguins srovnání, a to 5,7 desetiny sekundy před druhou sirénou. Od modré čáry vystřelil Martin, trefil ale jen zadní mantinel, puk však poslal skrze brankoviště Crosby a kotouč nakonec za dezorientovaného Haláka doklepl ROB SCUDERI. Asistence: Sidney Crosby, Paul Martin.
37:44
Oba celky dobře brání střední třetinu, vážnější šance k vidění nejsou.
36:39
36:23
Po střele Baileyho musel Fleury zasahovat.
35:56
Další vyhození domácího celku přes všechny čáry.
35:27
Zatím se Penguins daří bránit dobře, Islanders začínají akci od vlastní branky.
34:39
Přesilovku si zahrají i hosté, za pád pod nohy je vyloučen Downie (PIT).
33:55
Po delší době se puk dostal ze středního pásma do útočného, tam je ale hrací předmět zašlápnut u mantinelu.
32:20
Tučňáci mají značnou převahu, aktuální počet střel je 23 – 10, stav ale stále příznivější o gól pro Islanders.
30:29
Dobře myslel situaci Malkin, avšak jeho žabička na volného spoluhráče před branku nakonec nedoputovala.
29:40
Puk kontrolují ve středním pásmu Ostrované.
28:28
Cole dostal parádní nahrávku na pravý kruh, svou střelou z první ale orazítkoval jen tyč Halákovy branky.
27:46
27:24
Crosby svou ránou netrefil branku.
26:40
Moc nechybělo a i v tomto oslabení se mohli hráči Islanders radovat z gólu, střela Tavarese při přečíslení ale končí v pohotové lapačce Fleuryho.
25:46
Druhá přesilovka pro domácí, ta první moc nevyšla. Za držení je vyloučen Boulton (NYI).
25:06
Sutter už puk dobrusloval marně, odpískáno zakázané uvolnění Pittsbugrhu.
23:44
Hostující celek nyní třikrát nahodil puk do útočné třetiny, tím ale vždy jeho akce skončila.
22:21
Downie svou střelou Haláka nepřekonal, bude se vhazovat po levici slovenského brankáře.
21:10
Tučnáci začali i druhou třetinu aktivně a usazují se v útočné třetině.
20:01
První třetina je minulostí, jedinou branku v ní vstřelili hosté při vlastním oslabení, Halák v brance Islanders si připsal již 17 zásahů!

Střely: 17 – 5
20:00
19:30
Ještě před pauzou se před Halákem ocitl zcela volný Kunitz, střelou zápěstím jej ale trefil pouze do břicha.
09:30
Hosté toto oslabení zvládli parádně, ubránili se a navíc se ujali vedení.
08:00
Ale nyní už to gól je, ovšem na opačné straně! Hostující obránce Clutterbuck našel dlouhým pasem CASEYA CIZIKASA, jenž v úniku zamířil přesně pod víko. Gól v oslabení tak posílá Islanders do vedení. Asistence: Cal Cluttterbuck a Nick Leddy.
07:52
Po šestiminutové konzultaci u videa nakonec hlavní sudí rozpažil. Pokračujeme tak ve hře za bezbrankového stavu.
07:52
Tak nyní toto videorozhodčímu nezávidím. Hornquist objel branku a zasunul puk za tyčku, Halák ovšem zasáhl a lapačkou puk přikryl. Ale jestli na čáře nebo až za ni, to bude těžké rozlousknout. Rozhodovat budou asi opravdu milimetry.
7:30
První vyloučení utkání je tu, za sekání je potrestán Hickey (NYI).
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Lovejoy, Scuderi, Cole, Chorney – Winnik, Crosby, Hornyquist – Kunitz, Malkin, Perron -Bennett, Sutter, Downie – Adams, Lapierre, Comeau.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Strait, Hamonic, Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares, Strome – Lee, Bailey, Okposo – Grabner, Nelson, Clutterbuck – Boulton, Cizikas, Kennedy.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – McElman, Devorski.
Československá stopa v dnešním utkání:

Lubomir Visnovsky (NYI) – 51 zápasů, 19 bodů (5+14)