3. Joe Thornton (SJS) (1 + 1)
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, čas na ledě 10:12, 1 střela)
Radim Vrbata (VAN) (2 + 0, čas na ledě 17:17, 6 střel)
Další domácí zápas Sharks, který končí pro celek z Kalifornie smolně. San Jose sice vedlo ještě v první třetině o dvě branky, hostující Canucks ale postupně dotahovali náskok soupeře. Velikou zásluhu na dnešním úspěchu Vancouveru má také český útočník Radim Vrbata, jenž se trefil hned dvakrát. Rozhodující puk padl do sítě Anttiho Niemiho až ve třetí třetině, jeho autorem se stal právě zmiňovaný Vrbata. Sharks potřebují každý bodík v bojí o play-off, po dnešku však rozhodně spokojeni nebudou.
60:00
59:51
Naděje San Jose jsou pravděpodobně pryč. Domácí mužstvo inkasuje trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ve stejném čase si ještě Žraloci vybírají oddechový čas.
59:23
Poslední minuta základní hrací doby, až nyní se podařilo Vancouveru vymanit z tlaku a vyhodit puk. Sharks se potřbebují co nejrychleji vrátit do pásma.
58:56
Zatím kotouč sice v útočné třetině San Jose, ale domácí se nemohou dostat do výraznější šance. Nahození Burnse nepřesně tečoval Marleau.
58:14
Branka San Jose Sharks je prázdná, domácí riskují a zkoušejí hru v šesti mužích na ledové ploše.
57:36
Dillon rychle rozehrával puk z vlastní obranné třetiny, přestože kolem sebe měl dva muže v bílém trikotu. Ale Canucks zatím pozorně brání.
56:58
Burrows si narovnal puk na hokejce a ze střední třetiny vyhodil o zadní mantinel. Takový styl hry teď bude nejspíše Canucks nejvíce vyhovovat.
56:20
Patrick Marleau připravil hned po vhazování přihrávku pro Brenta Burnse, druhý jmenovaný Žralok pálil bez přípravy. Ale branku Vancouveru minul.
56:06
Po Karlssonově zakončení pridržel Lack puk betonem u tyčky. Ještě jedna reklamní přestávka, hned po jejím skončení budeme pokračovat.
55:45
Už se znovu hraje, Sbisa musel být v obranné třetině hodně důrazný proti Karlssonovi. Pak už ale Kosatky vyhodily do střední periody.
55:22
Ve stejném čase si Vancouver Canucks berou oddechový čas.
55:22
Zakázané uvolnění pro změnu také na druhé straně, vhazování po levé ruce Lacka.
55:04
Nieto dostával kotouč od Coutura přímo na hokejku, ale nakonec mu kus černé pryže sklouzl až na brusli. K domácímu zakončení už nedošlo.
54:37
Zakázané uvolnění San Jose Sharks, vhazovat se tak bude před Anttim Niemim. Čas na vyrovnání se domácím rychle krátí.
54:17
Hráči Canucks sice mohli ze středního pásma dopředu, ale raději pošetřili síly. Odjeli do obrany a postupně s klidem dostřídali.
53:41
Hertlova nepřájemná střela z pravého kruhu. Gólman Vancouver Canucks opět připraven zasáhnout.
53:18
Hamhuis vyřešil problémy pro hokejisty v bílých trikotech, Bonino se hned snažil odpovědět protiútokem. Ale ani on se na druhé straně neprosadil.
52:29
Braunova nahrávka na Vlasice sice skončila úspěšně, ke střele se ale San Jose znovu nedostalo. Canucks už by potřebovali nutně vystřídat.
51:59
Důrazná útočná trojice domácích dělá trable gólmanovi Vancouveru. Ale ten ve druhé polovině základní hrací doby nadále bezchybný.
51:29
Pavelskiho pokus hned po vhazování skončil na Lackově betonu, Sharks se ale poté ještě několik okamžiků drželi v útočné třetině.
51:08
Už se hraje delší časový úsek bez přerušení, kotouč ukryl pod lapačkou až Lack. Pokračovat se bude po skončení komerční přestávky.
50:30
Joe Pavelski si narazil s Thorntonem. Už se oba postupně chystali do zakončení, ale k tomu nakonec vůbec nedošlo. Pak rozehrával za svou klecí Niemi.
49:53
Kosatky dostřídaly a v pohodě se přesunuly až před branku San Jose. Patrick Marleau musel spěchat, aby vypomohl obráncům.
49:10
Tommy WIngels vysílal Hertla dopředu, českému forvardovi ale odskočil kotouč od hokejky. Jinak by se ale řítil do zajímavé šance.
48:43
Niemiho zákrok po pumelici za levým kruhem. Gólman San Jose Sharks ale v pohodě zasáhl, protože na kotouč moc dobře viděl.
48:06
Horvat neměl rychlost, takže jen odhodil kotouč do obranného pásma soka a zamířil vystřídat. Na druhé straně od modré pálil Mueller.
47:35
Sharks začali další akci zpoza své branky, z hlediště se na podporu svých oblíbenců výrazně ozývají fanoušci.
47:05
Smůla Tomáše Hertla v posledních dnech pokračuje. Už se hala pomalu radovala, stejně jako český útočník. Jenže puk skončil po odrazu od tyčky pouze ve výstroji Lacka.
46:53
Vancouver teď nikam spěchat nemusí, i proto teď muži v bílých trikotech nahazují kotouč do lapačky Anttiho Niemiho.
46:31
Thornton s Muellerem si rychle předávali puk, ještě s nimi na brankové čáře hrozil Melker Karlsson. Ale žádné trable pro Canucks, puk v brance nakonec neskončil.
45:21
Vancouver právě vstřelil branku!
Otočení skóre je na světě. Sharks sice vedli po první třetině rozdílem jedné branky, ale teď už je vyšší cifra na straně jejich soupeře. Canucks výborně sehráli situaci hned po vhazování, po Niemiho levé ruce zůstal úplně osamocený RADIM VRBATA. Český hokejista dnes podruhé trefuje branku San Jose Sharks a střílí velice stěžejní puk pro své barvy. Gólman Sharks už neměl moc šancí, Vrbata si dostatečně zpracoval puk před svým zakončením. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
45:13
Oslabení si zahraje San Jose, obránce Brent Burns (SJS) zahrál proti soupeři vysokou hokejkou a musí jít sedět za katr.
45:01
Bren Burns nádherně přenechal Thorntonovi do mezikruží, druhý jmenovaný na poslední chvíli trefil jen betony brankáře Lacka.
44:36
Kus černé gumy poletoval vzduchem a Antti Niemi jej raději zastavil. Právě po levé ruce finského brankáře se bude vhazovat.
44:17
Hra ve čtyřech zatím lépe sedí Žralokům, Logan Couture dostal přesně kotouč na hokejku a vypálil do horní poloviny branky. Těsně netrefil.
43:34
Vylučuje se na obou stranách barikády. Domácí Melker Karlsson (SJS) dostává od rozhodčího dvě minuty za hrubost, stejný výměr a za stejný prohřešek inkasuje i hostující Nick Bonino (VAN).
43:33
Joe Thornton tradičně přenechával kotouč Karlssonovi, ten ale minul střelou z první. Hraje Vancouver.
42:45
Joe Pavelski byl slušně rozjetý ko modré čáře, tam ale byl zastaven obráncem soupeře. Navíc Pavelskimu nikdo ze spoluhráčů neasistoval.
41:59
Nahození na branku v podobě domácího obránce nikam nevedlo, Sharks potřebují být důraznější kolem Lacka, jestliže chtějí pomýšlet na vedení.
41:21
Sharks nejdříve chybovali v rozehrávce, pak si ale šanci soupeře pohlídali. Dnes poněkolikáté zavčas na svém místě obránce Brenden Dillon.
41:03
Hosté ještě zůstali chvíli v blízkosti domácího zařízení, ale to už hráli Sharks také dopředu. U branky Lacka zvedal ruce nad hlavu Tommy Wingels, jenže rozhodčí popírá platnost gólu.
40:28
Vancouver mížil kupředu ve třech, Yannick Weber nakonec zakončil z úhlu. Ale velká šance z toho nebyla, Antti Niemi připraven.
40:15
Stejně jako v předcházejících dvou třetinách, také nyní jsou na úvodním buly periody lepší Sharks. Lack hned musel zasahovat.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině

San Jose Sharks: 13

Vancouver Canucks: 10
Více už se toho v prostřední dvacetiminutovce nestane. Ve druhé části padla jediná branka, Vancouver Canucks díky ní srovnali krok s domácími na 2:2. Rozhodnutí tedy přinese až závěrečná část.
40:00
39:06
Už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny, začíná v útočném pásmu Vancouver Canucks. Tentokráte ale hosté čekají na zakončení.
38:14
Kotouč se nyní pohybuje často ve středním pásmu. Když ne tam, pak jej mám pod lapačkou finský gólman Niemi. Jako právě teď, kdy se před ním bude vhazovat.
37:43
Antti Niemi raději zastavuje celou akci před sebou, aby nedopustil další gól ve své síti v těsném časovém sledu.
37:26
Sharks se ale soupeře nezalekli, Joe Thornton a Tommy Wingels hned dělali dusno poblíž branky gólmana Lacka.
36:24
Doposud branky ve druhé třetině nepadaly, ale přeci jen se minimálně jedné dočkáme. Kosatky v druhé polovině prostřední dvacetiminutovky ukazovaly, že se budou chtít protlačit do branky. A krásnou ukázkou takového stylu hry byl i vyrovnávací gól v jejich podání. BO HORVAT unikl po pravém mantinelu, aby následně v rychlosti zavěsil kotouč za Anttiho Niemiho. Vypadá to, že nás čeká zajímavá třetí perioda. Bez asistence.
35:56
Horvat dělal dusno kolen branky Niemiho, ale do zakončení se dostal až příliš pozdě. Vancouver teď ale často v blízkosti domácí klece.
35:36
Burrows musel spěchat za branku, aby tam stihl puk jako první. Chtěl se o pryž přihlásit totiž také Tierney, jenž toužil po střele z úhlu.
35:01
Kotouč ještě malý moment pobýval kolem domávího zařízení, pak už jej ale Žraloci přemísitili k Lackovi. A ten pohotově vytahuje lapačku.
34:45
Ještě jedna komerční přestávka ve druhé dvacetiminutovce, za malou chvíli samozřejmě pokračujeme.
34:36
Šance Kassiana zablokována kousek za modrou čarou, přestože na svém počátku vypadala velice slibně.
34:11
Sharks potřebují trošku oddechu, i proto teď znovu poslali kotouč až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude pochopitelně před Anttim Niemim.
33:46
Až na konci přesilovky se Vancouver trvaleji usadil v pásmu, to už je ale hokejista Mueller na ledě a početní výhoda končí, pokračujeme v pěti lidech.
33:02
Nyní už sice trochu nebezpečnější šance na brankovišti Niemiho, přesto se San Jose nakonec osvobozuje. Do konce Muellerova trestu něco kolem půl minuty.
32:33
Znovu vyhození, navíc opět přes všechny čáry. Přesilové hry dnes Vancouveru moc nefungují, Canucks se nedokážou pořádně usadit v pásmu.
32:09
Antti Niemi před sebou uviděl volný kotouč, tak jej jen s klidem vzal do lapačky a podržel. Tohle teď bude Sharks v početn í nevýhodě stačit.
31:56
Na buly ale vyhráli Žraloci a hned v úvodu svého oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry.
31:47
Těsně před komerční přestávkou ještě menší šarvátka kolem branky, bude se po ní udělovat jeden trest. Mirco Mueller (SJS) dostává od arbitra dvě minuty za hrubost.
31:45
V podobně dobré příležitosti na druhé straně hrací plochy Logan Couture, ten je dnes hodně aktivní.
31:08
Radim Vrbata se snažil prodrat do šance před brankou, zavčas se k němu stačil stáhnout obránce Brent Burns. Pak už Žraloci vyhodili.
30:28
Práce už i pro Anttiho Niemiho, avšak ten jen s klidem na duši vytáhl pravý beton a odrazik šanci do pravého rohu kluziště.
29:30
Patrick Marleau už pomalu zvedal ruce nad hlavu, protože právě neproměnil stoprocentní šanci. Zasunoval kotouč do odkryté klece po ledě, ale z nepochopitelných důvodů nakonec minul.
29:07
Teď už se hraje v plném počtu a Vancouver další početní nevýhodu přestál.
28:36
Už jen poslední vteřiny přesilovky, Tomáš Hertl bojoval o kotouč tvrdě u mantinelu. San Jose díky tomu v pásmu zůstalo, ale bez další střely.
28:13
Logan Couture už následně sám vypálil, ale jeho tvrdá pumelice skončila pouze odrazem o mantinel.
27:35
Už jen zhruba minuta zbývá do konce domácí přesilovky, k dalšmu zakončení se Sharks ještě nedostali. Teď se pokusil propasovat puk do pásma Couture.
27:14
Pavelski měl dobře připraveno na střelu, z první ale minul. Poté končí kus černé gumy mimo hrací plochu, kotouč by měl padat na led ve střední třetině.
27:02
Pořádně tvrdá střela kousek za mezikružím, ale brankář kanadské organizace si s ní poradil. Bude se opakovat vhazování před jeho klecí.
26:47
Výborný obraný zákrok Brendena Dillona, pak přišel faul z hostující strany. Hokejista Vancouver Canucks Alexander Burrows (VAN) musí jít sedět na dvě minuty za sekání.
26:22
Lack si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce, teď je jeho branka jako na střelnici. Ale třetí puk za zády gólmana Canucks z toho není. Uvidíme komerční přestávku.
25:53
Pokus o zakočení v podání Goodrowa, ale jmenovaný forvard Sharks trefil pouze prvního hráče před sebou. Jinak by se ale jednalo o kvalitní šanci.
25:15
Edler vytušil, že bude dobré, když nahodí kotouč alespoň do střední třetiny. To se podařilo a hned z toho byl útok Canucks. Přestože nakonec beze střely.
24:49
Antti Niemi už pro jistotu zastavil poskakující kotouč na jeho brankovišti, jelikož se pohyboval až příliš dlouho v jeho blízkosti.
24:18
Na druhé straně střela hostujícího obránce, avšak zablokována ještě kousek před Niemiho klecí. Přesto zůstávají Canucks v pásmu.
23:48
Karlsson a Thornton se dnes dobře orientují v útočné třetině, teď vymysleli nahrávku na Pavelskiho. Ale zatím nejsou Sharks tolik střelecky aktivní jako první části.
23:15
Teď už kotouč drží ve své rukavici Antti Niemi, jenže za několik okamžiků bude sledovat vhazování po své levé ruce.
22:53
Tommy Wingels a Logan Couture dnes znovu v akci před brankou, Couture se snažil bekhendem přizvednout puk do hostující sítě. Ale jen těsně přestřelil.
22:13
Brent Burns se pokusil překvapit obranu Kosatek a protáhnout se sám až před Lacka. To se sice podařilo, ale k zakončení už nedošlo.
21:46
Trojice hokejistů v tyrkysovém se sice rychle vrhla po kotouči v útočné třetině, ale dříve byli u puku hostujcíí beci. Následně hra přerušena pro technický přestupek.
21:25
Zákrok brankáře Lacka na hraici branikoviště, gólman Vancouveru musel být hodně rychlý, aby odolal i následným dorážkám.
21:05
Burns neměl moc možností na výběr při rozehře kotouče, a tak jej alespoň nahodil dopředu. Kus černé pryže ale skončil ve střední třetině.
20:38
Nyní už San Jose Sharks v obranné práce, Niemi musel dávat pozor na střelu z prava. Tu nakonec celkem s přehledem ukryl do své lapačky.
20:18
Také další vhazování na začátku třetiny vyhráli Sharks, okamžitě se zkusili ubírat k Lackově kleci. Ale marně.
20:01
Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 15

Vancouver Canucks: 15
V první třetině bylo na co koukat, zahajovací část nabídla dohromady tři góly. Sharks vedou zatím 2:1, ale ještě je čeká dnes spousta práce. Uvidíme, co nabídne další dvacetiminutovka.
20:00
19:22
Důležitá branka pro kanadský klub v poslední minutě první třetiny. Už se zdálo, že z takové situace nemůže pramenit žádný problém pro tým brankáře Anttiho Niemiho. Ale šikovnost a trpělivost na domácím brankovišti předvedl český útočník RADIM VRBATA, který dopravil kus černé pryže za finského gólmana kostrbatým způsobem. Ale branka pochopitelně platí, už je to zase jen o gól. Obrana Sharks možná závěr úvodní dvacetiminutovky trošku podcenila. Asistence: Nick Bonino, Daniel Sedin.
18:51
Buly ve středním pásmu, Sharks se sice drželi v útočné třetině, ale pak se dopostuli postavení mimo hru a buly se muselo opět opakovat.
18:03
Rušno o před Niemim, tam se zkoušel prosadit protlačením puku do brankoviště Dorsett. Ale domácí situaci zvládli bez inkasování.
17:20
Goodrow a Tierney se postarali o pořádný rozruch před klecí Canucks, zakončující druhý jmenovaný si puk sice připravil na hokejce, ale těsně minul tyčku branky.
17:03
Nahození kotouč z dálky, také domácí mužstvo potřebovalo nutně poslat na led čerství síly. Hned toho Burrows využil k rychlému zakončení z levého kruhu.
16:20
Puk na vhazování po komerční přestávce získali Žraloci, také Brent Burns s Thorntonem hned mířil dopředu dělat nebezpečno. Ale Lacka nakonec neměl zákrok.
16:06
Tomáš Hertl se sice vydal na útočný výlet, ale nebyl nikým ze spoluhráčů podpořen, takže skoro neměl šanci se dostat do zakončení.
15:25
Hosté už potřebovali nutně vystřídat, tak jen nahodili kotouč přes všechny čáry tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Hrají ale domácí Sharks.
14:36
Výborně se před branku s pukem propracoval Tommy Wingels, ten ještě následně nabízel Couturovi. Jenže druhý jmenovaný našel jen Lackovy chrániče.
14:03
Melker Karlsson velice aktivní v útočné třetině, dnes tropí soupeřům spoustu starostí. Zpátky od spoluhráče puk na hokejku už ale do zakončení nedostal.
13:38
Braunova tvrdá pecka bez přípravý od modré čáry. Ale někdo ji ještě přizvedl do ochranné sítě, takže puk bude muset padat znovu na ledovou plochu.
13:01
Nieto a Marleau po levé straně v útočném pásmu zaváželi kotouč, ale ani jeden z nich se pak nedostal ke střele. Podobně dopadla i akce Canucks.
11:51
San Jose právě vstřelilo branku!
Jak to funguje, když se to umí! Krásná souhra během přesilové hry a je z toho domácí vedení o dvě branky. Původní střela na branku zamířila přímo do výstroje brankáře Lacka, od kterého se následně odrazila zpátky do hry. Ke smůle hokejistů Vancouveru kus černé pryže zamíříl přímo na hokejku připraveného útočníka jménem JOE THORNTON, který v pohodě poslal kotouč do více jak z poloviny odkryté svatyně. Dobrý náskok pro San Jose Sharks ještě v první periodě. Asistence: Joe Pavelski, Brent Burns.
11:16
První Burnsova střela v přesilovce sice byla tvrdá, ale skončila pouze na zadním mantinelu. Canucks vyhazují až ke Niemiho kleci.
11:07
Vyloučení také na druhé straně barikády a početní výhodu si vyzkouší mančaft z Kalifornie. Luca Sbisa (VAN) musí jít pykat dvě minuty za krosček.
10:27
Problémy v početní nevýhodě pro San Jose zažehnány, Tomáš Hertl zpátky na ledě a jeho družina se může znovu pokusit o některou z útočných akcí.
09:42
Už je daleko živěji před Anttim Nemim. Šane sice skončila vyhozením puku, ale jen těsně skákal kus černé gumy po domácím brankovišti.
09:03
Joe Thornton se sápal po kotouči v útočné třetině také během oslabení svého celku, ale teď na puk nedosáhl. Hosté se brzy vrací zpátky do třetiny.
08:45
Tentokráte se Vancovuer dokázal v přesilovce usadit blízko Anttiho Niemiho, Daniel Sedin ale z pravé strany trefil pouze rukavici připraveného gólmana.
08:25
Oslabení pro San Jose Sharks. Tomáš Hertl (SJS) byl poslán hlavním rozhodčím do boxu trestoměřičů za vysokou hokejku. Český hráč doufá, že jeho mužstvo neinkasuje.
08:23
Vhazování na modré čáře se muselo opakovat, čárovému rozhodčímu se nelíbilo postavení mužů na bolí.
07:58
Skóre zápasu se nám otevírá ještě v první polovině zahajovací třetiny. Předchozí přechody do útočné třetiny ještě pro kalifornský klub ovoce nepřinesly, nyní už se ovšem SAP Center může naplno radovat. Velice rychlý přechod s pukem před brankáře Lacka a obrana Vancovuer Canucks měla spoustu starostí. Ke střele z první se následně dostal mladý šikula MELKER KARLSSON, jenž parádně trefil horní polovinu hostujícího zařízení. Sharks nyní určitě budou daleko odvážnější směrem dopředu. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Joe Thornton.
06:53
Patrick Marleau hledal na pravé křídle připraveného českého útočníka Tomáš Hertla. Jenže zavčas se vzpamatovala oprana Vancouveru a bylo po šanci.
06:10
Ani Braunova střela od modré čáry nebyla vůbec špatná, ale možná by potřebovala větší přesnost. Takhle si na ni gólman Canucks v pohodě počíhal a jen sledoval dráhu kotouče.
05:49
Brent Burns zkusil svůj tradičně nahazený kotouč na branku. Nikdo jej ale tentokráte nedokázal usměrnit do sítě. Poté ještě menší tlačenice o černou pryž na brankovišti.
05:15
Formace San Jose již strávila na ledě hodně času, proto zamířila na střídačku a riskantně vyhodila k brance soka. Ale vše dopadlo dobře pro domácí.
04:37
Kassian ovšem nebezpečný i po skončení přesilovky, na Niemiho si však střelou bez přípravy nepřišel. I nadále se ještě chvíli hrálo v pásmu Sharks, ti poslali na icing.
04:08
Sharks v plném počtu, zahajovací početní převaha kanadskému klubu vůbec nevyšla. Na první gól tedy ještě budeme muset nějaký okamžik počkat.
03:42
Přesilová hra Vancouveru se pomalu řítí ke svému konci, Canucks se od jejího začátku pomalu nedostali k zakončení a Antti Niemi neměl příliš nesnadné práce.
02:59
Tommy Wingels se za klecí soupeře srazil s brankářem Lackem, ten jen tak tak ustál střet a nakonec se sám bez problémů zvedl.
02:23
Žraloci vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale o zakázané uvolnění se nejednalo. Teď se možná bude hrát trochu opatrněji než v předchozích momentech.
02:04
Na domácí straně dostává trest Goodrow (SJS), který inkasuje trest za rvačku a navíc dvě minuty za hrubost. Ze Žraloků sedí i Brenden Dillon (SJS), taktéž za bitku a také za dvě minuty za krosček. Z hostující strany musí jít pykat do boxu Jannik Hansen (VAN) a Derek Dorsett (VAN). John Scott (SJS) ze San Jose k tomu inkasuje ještě dvě minuty za hrubost.
02:04
Další tvrdší zákrok v podání Vancouveru, teď už si bránící muži Sharks na jednoho z hříšníků v bílém vyšlápli a je z toho větší potyčka. Tady budou padat trestné minuty za rvačky. Dillon se pustil do Hansena, pak se utvořila ještě jedna dvojička.
01:43
Poprvé se z technických důvodů přerušuje, kotouč končí po teči jednoho z mužů na ledové ploše mimo dosah kluziště.
01:13
Karlsson hledal před brankou volného Thorntonta, zkušenému útočnikovi nakonec odskočil kotouč od hokejky. Hra se tak otáčí na druhou stranu.
00:36
Zahajovací pokus útočníků Canucks skončil neúspěchem, u zadního mantinelu potom tvrdě sražen domácí hokejista Braun. Ale vše ještě v rámci pravidel.
00:14
Na úvodním vhazování si vedl lépe domácí celek, Žraloci také hnedka zkusili nahodit za branku Lacka. Ale na střelu čekají.
00:01

San Jose Sharks: Niemi – Braun, Vlasic, Burns, Irwin, Mueller, Dillon – Pavelski, Thornton, Karlsson – Nieto, Couture, Marleau – Hertl, Smith, Wingels – Goodrow, Tierney, Scott

Vancouver Canucks: Lack – Weber, Edler, Sbisa, Hamhuis, Clendening, Stanton – Kassian, H. Sedin, D. Sedin – Burrows, Matthias, Higgins – Vrbata, Bonino, Dorsett – Hansen, Horvat, Kenins.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, utkají se dva mančafty z Pacifické divize. Vzhledem k aktuálnímu postavení v tabulce se jedná o stěžejní duel, který může jednomu či druhému mužstvu výrazně pomoci. Setkají se domácí San Jose Sharks a hostující Vancouver Canucks.

Tomáš Hertl (SJS) (10 + 15)
Radim Vrbata (VAN) (23 + 23)
Předchozí vzájemné utkání

Oba celky se naposledy setkaly teprve několik dní zpátky, Žraloci zavítali na kanadské kluziště. San Jose Sharks předvedli parádní střeleckou mušku a přehráli soka konečným výsledkem 6:2.
SAN JOSE SHARKS

Tady začíná jít o každý bodík. San Jose Sharks mají úplně jiné starosti, než které řešili v tuto dobu zhruba před rokem. Na konci loňské základní části Žraloci neměli problém se vměstnat mezi nejlepší čtyřku Západní konference, nyní mužstvo v tyrkysových trikotech zápolí o šanci zahrát si vyřazovací boje. A půjde o pořádnou vřavu, Sharks mají v bitvě o play-off nejednoho vyzyvatele. Ztráta na Los Angeles a Calgary Flames činí dva body, i dnešní střetnutí proti Vancouveru může dodat více klidu na hokejky Kaliforňanů. Naposledy San Jose vyrukovalo právě vstříc dnešnímu sokovi, na ledě Vancouver Canucks Sharks zvítězili jasným poměrem 6:2. Poslední dva zápasy parta kolem Joe Thorntona zvládla, potvrdí to i dnes?
VANCOUVER CANUCKS

Zápasy ve Vancouveru proměnlivé jako tamější počasí. Začátek sezóny téměř bezchybný, pak se Kosatky zase musely zkoušet vrátit na vlnu pohody. Postup do play-off jistě nemají v kapse, kanadský mančaft čeká po cestě za vyřazovacími boji ještě spousta práce. Canucks sice zůstávají druhým nejlepším kádrem Pacifické divize, avšak jejich náskok na Los Angeles Kings a Calgary Flames činí minimální cifru. A tak každý duel může rozhodovat.Poslední dva případy navíc Vancouveru nevyšly. Nejdříve Kosatky inkasovaly šest branek od San Jose Sharks, aby následně prohrály v prodloužení s trápící se Arizonu. Přijde dnes v SAP Center odplata za minulé setkání?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.