Dnes je to ode mne vše, přeji Vám hezký zbytek noci a krásný den, který večer, pro fanoušky extraligy, vyvrcholí druhými čtvrtfinálovými duely. Mějte se pěkně, napočtenou.
V utkání žádný Čech ani Slovák nenastoupil.

1. Cam Talbot (NYR): 29 zásahů, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů 96,6%.
2. Matt Niskanen (WSH): (0+0), +/- 0, 4 střely, čas na ledě 28:10.
3. Kevin Hayes (NYR) (0+2), +/- +2, 2 střely, čas na ledě 10:40.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Alexandr Ovečkin (WSH): (1+0), +/- -2, 4 střely, čas na ledě 20:06.
Máme dobojováno! O vítězi rozhodla první třetina, kdy se hosté ujali vedení 2:1, poté měl Washington nějaké šance, ale Talbota v bráně Rangers nepřekonal. Místo závěrečného tlaku poté udeřil v přečíslení St. Louis, New York Rangers tak poráží Washington Capitals 3:1.
Střely celkem (po třetinách): WSH – NYR 29:31 (9:12, 4:12, 16:7)
60:00
59:48
Washington se vystavil ofsajdové pozici, takže už ani nemůže za pukem.
59:22
Capitals si ještě vybírá oddechový čas.
59:22
Teď se ocitl sám před Talbotem Fehr, jeho pokus ještě dorážel Ovečkin, ale nic z toho.
58:58
Domácí se stále nemohou dostat do útočné třetiny.
58:32
Hráči Rangers trefují tyč odkryté klece!
57:43
Washington hraje bez brankáře!
57:33
Rangers právě vstřelili branku!
Capitals už pomýšleli na to, jak půjdou do závěrečného tlaku, ovšem Schmidt udělal na modré čáře hrubku a Kreider jej obral o puk, v přečíslení dva na nikoho nahrál MARTINU ST. LOUISOVI, jenž dopravil puk do sítě. Asistence: Chris Kreider.
56:58
Rangers nahazuje puk šikovně tak, aby z toho nebyl icing.
56:24
Puk mezi diváky, do konce základní hrací doby zbývá 216 sekund.
56:04
Přečíslení čtyři na dva taky není úspěšné, ačkoli i Alexandr Ovečkin byl v oné čtyřce.
55:11
Toto bylo zajímavé, Niskaken se otočil a vystřelil od mantinelu do chumlu těl, kdy Talbot nemohl vůbec nic vidět, puk sice prošel skrze hráče, ovšem brankář Rangers už měl to štěstí, se dobře stál.
54:42
Hra se nám hodně kouskuje, nyní je přerušena po tom, co nahození Stepana přikryl Holtby do lapačky.
54:08
Talbot chytá černou mušku, proto se puk vhodí do kruhu pro vhazování po jeho levici.
53:44
Po ofsajdu Rangers se bude vhazovat ve střední třetině.
52:31
Backström vybojoval vhazování před Talbotem, když vypálil z leví strany hřiště.
51:37
Rangers se dostalo do útočného pásma jen na chvíli, nyní na puku opět domácí Washington, jenž je ve třetí třetině vysoce aktivní.
50:46
To snad není pravda! Domácí hráči na dvakrát pálili do zcela prázdné klece, avšak jediné, co ji zamezilo ke skórování, byl vykopnutý beton a natažená hokejka gólmana Talbota!
49:57
Rangers vyhazuje na zakázané uvolnění.
49:49
A u tentokrát je Talbot úspěšný proti Ovečkinovi.
49:26
Ovečkin zkoušel štěstí střelou z mrtvého úhlu, neuspěl.
48:42
Stepan vyslal nahrávkou St. Louise mezi dva beky, heden z nich ho však poslal k zemi.
47:57
Jen tak z povinnosti vypálil Klein, ovšem jeho ránu vyrazil Holtby pravým betonem.
47:04
Několik střeleckých pokusů nyní mířilo na branku Talbota, Capitals zvyšuje svůj tlak.,
45:53
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
45:03
Fehr dvakrát obkroužil branku, zakončení šlo však mimo tři tyče.
44:28
První lajna New Yorku si vybojovali útočnou třetinu.
43:59
Tři na jednoho nyní operovali domácí v před brankou soupeře, ovšem Talbot z toho vyšel tak dobře, že nemusel ani zasahovat. Až moc překombinované.
43:12
Johansson se prosmýkl až před branku Rangers, ovšem zakončení mu nesedlo.
42:04
Od pravého mantinelu pálil jeden domácích, trefil však jen boční síťku,
41:46
Schmidt nyní třikrát pálil, ani jedna střela ale neprošla až k Talbotovi.
41:12
Nahrávku však zachytil Hayes, možná toho lituje, místo toho, aby dostal puk do branky, totiž sám nepříjemně vrazil do tyčky.
40:56
Capitals jsou opět na kotouči a zakládají další protiútok.
40:13
Hned zkraje třetiny si domácí vybojovali buly v útočné třetině.
40:01
Ve druhé třetině se skóre neměnilo, stále tak platí, že Rangers vede 2:1. Další třetina začne přibližně v 3:05.

Střely ve druhé třetině (celkem): 4 (13) – 12 (24)
40:00
38:48
Fehr střílel z vrcholku kruhu, do jeho pokusu ještě vložil hůl Glencross, ovšem kotouč si našel cestu jen do hrudi Talbota.
37:46
Nyní je mu navíc odpískán další icing.
37:14
Rangers si zahrává, sice se hraje opatrně, Capitals ale hrozí brejky a New York jaksi zaspává.
36:25
Tentokrát na sebe akci vzal Ovečkin, ovšem zradily ho brusle, které ho neudržely stát.
35:12
Chimera předvedl krásnou sólo akci, kdy se zbavil dvou hráčů, třetího si prohodil a zakončoval sám před Talbotem, kterého zachránila tyč!
34:31
Na ledě se vskutku nic moc neděje, pouze Wilton se nyní dostal do úmyslného ofsajdu, buly je tak před Holtbym.
33:45
A další.
32:31
Zakázané uvolnění hostí.
32:16
31:42
Jeden z beků Rangers pálil do horního růžku a brankář Capitals musel předvést pohotový semafor.
31:07
Zuccarelo z ničeho nic projel hřištěm a řítil se sám na Holtbyho, který vytasil pravý beton, kterým sice nezasáhl, soupeře ním však podrazil, ovšem netrestá se, vše bylo v brankovišti.
30:29
Ale Rangers se s pukem opět moc nekamarádí.
30:16
Na trestnou lavici míří Ovečkin (WSH) za úder loktem.
29:58
Kreider dojel odražený puk od zadního mantinelu a pálil z první, Holtby byl však na ledě včas a puk chytil.
29:23
28:56
Ovšem New York se hodně trápí při této početní výhodě.
27:23
Girardi si celkem tvrdě našel Glencrosse, nakonec z toho bylo přátelské objetí, a proto oba dva putují na trestnou lavici. Domácí borec s dvouminutovým trestem za hrubost a dvě minuty navrch, hostující Girardi dostal 2 minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka Rangers.
26:42
Kreider svého spoluhráče na útočné modré čáře hledal marně, je odpískán icing. Po komerční pauze se buly vhodí před brankářem Talbotem.
25:24
Alzner dostal dobře nabito mezi kruhy, puk se ale od horní tyčky nasměroval zpět do hry.
24:38
Pokus Hayese, který byl tísněn bekem, má Holtby v lapačce.
23:42
Hráči Capitals sice hezky kombinovali v útočné třetině, ale nevystřelili a puk jim nakonec utekl až do střední třetiny.
22:55
Ne Yourk trochu zamáčkl svého soupeře, jenž vyhazuje na zakázané uvolnění.
21:47
21:05
Moore naskočil z trestné lavice a ujížděl sám na Holtbyho, udělal kličku a mířil mezi betony, neuspěl.
20:58
Hlavní rozhodčí rozpažil, pokračujeme za stavu 1:2 pro Rangers.
20:58
Rozhodčí je u videa, Backstrom totiž dostal nahrávku před prázdnou branku a vystřelil, ovšem puk chytil do lapačky Talbot. Zkoumá se ale, jestli ještě před čárou, či za.
20:01
První třetina je za námi, úspěšnější je zatím Rangers, které vede 2:1, ovšem na začátku třetiny se bude muset bránit ještě 65 sekund ve třech.

Další třetina začne přibližně v 2:08.

Střely: 9 – 12
20:00
19:52
Rangers ale vyhazuje.
19:47
To je ještě větší možnost pro Washington, který bude hrát 78 sekund pět na tři! Vše ovšem rozpůlí, a možná taky ne, přestávka.
19:05
Za nedovolené bránění je vyloučen Moore (NYR).
16:34
Máme tady opět vedoucí branku New Yorku. Rozehrávku domácích zachytil Hagelin, který poslal puk na Hayese, jenž se rozhlédl a na druhé straně nalezl zcela volného JONATHANA TANNERA MILLERA, který vystřelil přesně pod víko. Asistence: Kevin Hayes.
15:59
Brouwer naskočil z trestné lavice a našlápl si do útočného pásma, kde dostal kotouč do jízdy, kus černé gumy se mu ale mezi betony Talbota propasovat nepodařilo. Následně se ještě strhla mela, ale to nic neřeší na neproměnění šance.
15:46
15:16
Puk je opět až u brankáře Talbota.
14:47
Domácí se ale zatím brání dobře, opět vyhazují.
13:46
Za sekání je vyloučen Brouwer (WSH).
11:43
Washington právě vstřelil branku!
Máme srovnáno, Capitals využívá početní výhodu. ALEXANDR OVEČKIN dostal nabito na kruh od Kuzněcova, a hráč s osmičkou na zádech vystřelil dělovku, do které však vložil svou hůl jeden z obránců Rangers, čímž absolutně zamezil Talbotovi v zásahu. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Joel Ward.
11:26
Nyní zahrozilo Rangers, které vystartovalo ve dvou do útočné třetiny, Holtby byl ale na místě.
10:53
Brower našel bekhendovou přihrávkou Ovečkina, který však nedokázal puk umístit do poloprázdné brány.
10:00
Máme tu první vyloučení utkání, za nedovolené bránění je vyloučen Dan Boyle (NYR).
08:20
Úvodní branka duelu je na světě, na svědomí ji mají hosté. Hagelin vystřelil z pravého kruhu, jeho střelu však Holtby vyrazil, ovšem jen k Hayesovi, který pálil z druhé strany znovu, i tentokrát byl brankář Capitals úspěšný, puk mu ale vypadl a CARLU HAGELINOVI už nedělalo problém hrací předmět dopravit do sítě. Asistence: Kevin Hayes, Dan Boyle.
07:31
Rangers opět nic neřešilo a vyhodilo na zakázané uvolnění.
07:08
Rychlé přenesení hry znamená útočné pásmo pro Capitals.
06:57
Nash dostal puk mezi kruhy, než se ale stihl otočit, byl atakován a jeho střela už postrádala přesnost.
06:19
Lehké nahození ze střední třetiny má brankář domácích v lapačce, po komerční pauze se tak bude vhazovat po jeho pravici.
05:31
Giardiho střela byla těsně před Holtbym tečována, ovšem puk letěl mimo branku.
04:48
Jeden z domácích hráčů našel před brankou najíždějícího si Glencrosse, tomu ale kotouč přeskočil hůl, který následně po střele Gleasona chytá Talbot do své výstroje. Vhazování tak před brankou Rangers.
04:14
Další přerušení hry, Newyorčané se znovu dostali do postavení mimo hru.
03:21
Sólo akce Carlsona skončila na modré čáře, kde byla připravená obrana Rangers.
02:39
Více než půlminutový souboj o puk za brankou Talbota vyhráli hráči New Yorku, ti se ovšem puku rychle zbavují.
01:58
Beagle vybruslil z rohu kluziště a snažil se prostřelit Talbota, ten ale svou pravou tyč utěsnil.
01:19
Dlouhý pas na Kreidera nevyšel, je z toho zakázané uvolnění hostujícího celku.
00:41
Oba brankáři již mají na kontě po jednom zásahu, nyní je odpískán ofsajd Rangers.
00:01

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Schmidt, Niskanen, Alzner, Schilling, Gleason – Johansson, Backstrom, Ovečkin – Brower, Beagle, Glencross – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Kuzněcov, Laich

New York Rangers: Talbot (Skapski) – Girardi, McDonagh, Boyle, Yandle, Klein, M. Staal – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Miller, Hayes, Hagelin – Fast, Moore, Glass.
Washington nasbíral za 67 utkání 82 bodů, což jej vyhouplo čtvrté místo Metropolitní divize a sedmou příčku Východní konference.

Rangers odehrálo o dvě utkání méně než Capitals, přesto má 89 bodů, což znamená druhou pozici v Metropolitní divizi a čtvrtou ve Východní konferenci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.