1. Nicklas Backström (WSH) 3+0
2. Braden Holtby (WSH) 26 zák., 2 góly, 92,9%
3. Alexander Ovečkin (WSH) 0+2
Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků!
Máme za sebou velmi zajímavé utkání, ve kterém po hattricku Backströma vedl Washington ještě v 56.minutě 3:0, jenže pak se v rozmezí dvou minut trefil Johnson s Carlem a rázem to bylo 3:2. V poslední minutě ještě Tampa zkusila powerplay, ale byl z toho jen pojišťovací gól Fehra a Caps tak poráží Tampu i v druhém zápase během čtyř dnů a připisují si cenné dva body.
60:00
59:45
Puk je ve středním pásmu a zápase se už jen dohrává.
59:21
Washington právě vstřelil branku!
Jenže hosté ztratili kotouč a je rozhodnuto. ERIC FEHR se dostal k puku po srážce obránců Tampy a ze středního pásma jej poslal do prázdné brány. Asistence: John Carlson
59:05
Garrison míjí bránu, ale Tampa zůstává v útočném pásmu a ostřeluje Holtbyho!
58:34
Washington vyhazuje na zakázané uvolnění a Tampa to zkouší v šesti!
58:17
Hosté se nyní samozřejmě tlačí do útočného pásma a budou chtít odvolat Bena Bishopa.
57:29
Tampa právě vstřelila branku!
A drama je na světě! Tampa těží z tlaku a snižuje na rozdíl jediné branky! MATTHEW CARLE si sjel od modré čáry, využil špatného postavení Holtbyho a trefuje se do odkryté části branky. Asistence: Steven Stamkos, Jason Garrison
56:43
Washington ještě nečeká nic jednoduchého. Hosté domácí hráče nyní zamkli a ti se osvobozují jen zakázaným uvolněním.
55:36
Že by drama? Hosté to teďka opravdu výborně vykombinovali až k TYLERU JOHNSONOVI, který svižnou střelou prostřelil přesouvajícího se Holtbyho. Asistence: Matthew Carle, Nikita Kučerov
54:40
Tampě se už opravdu nic nedaří a každá útočná snaha končí již ve středním pásmu.
54:21
Bishop kryje puk pod lapačkou a 5:39 minut před koncem je zde poslední komerční přestávka, po které půjdeme na koncovku.
54:11
Možná trochu necitlivě nyní rozhodčí pískli icing, ale nic to nezmění na tom, že se bude vhazovat u Holtbyho brány.
53:41
Caps opravdu skvěle brání své pásmo a Tampa se do něj ne a ne dostat.
52:58
Zakázané uvolnění po krátké chvíli zahrává i Tampa a hra se stěhuje k Bishopovi.
52:23
Po delší chvíli si zachytal i Bishop, který po přečíslení vyráží Ovečkinovu na tyč!
51:54
Alex Killorn je dalším nepřesným střelcem a Caps se z tlaku dostávají pouze za cenu zakázaného uvolnění.
51:07
Vhazování si rozhodčí po chvíli zopakuje, tentokrát však vinou ofsajdu.
51:00
Přesně devět minut před koncem třetí třetiny sráží Niskanen Barberiovu střelu do ochranné sítě a vhazovat se bude po Holtbyho pravici.
50:12
V souboji Jonathan Drouin vs. Braden Holtby vítězí Holtby a následuje další komerční přestávka.
49:36
Rychlý útok vedený Callahanem domácí obrana celkem v pohodě zastavila, ale hosté pokračují v útočném pásmu.
49:12
Callahan bojoval na modré čáře hned s trojicí protihráčů a je z toho ofsajd Tampy.
48:07
Na druhé straně se tlačila do šance opět elitní formace Washingtonu, ale v hledišti to nakonec jen tak zahučelo.
47:59
U nahození za Holtbyho bránu sice byl první hostující hráč, ale ten puk záhy ztratil.
47:17
Niskanenova bomba od modré naštěstí pro Bishopa míjí bránu.
47:12
Stamkos ztratil kotouč u středového kruhu a z rychlé Fehrovy akce vyplývá slabé zakončení, která však Bishop schovává ve své lapačce.
46:28
Brett Connolly chce něco udělat s tímto, pro Tampu nepříznivým výsledkem, ale i tentokrát byl v tomto minisouboji úspěšnější Braden Holtby.
45:55
Bishop schoval Beagleovo nahození od mantinelu ve své lapačce a vhazovat se bude v pásmu Tampy.
44:55
J.T.Brown se řadí do zástupu hostujících hráčů, kteří si vylámali zuby na domácím brankáři a tribuny skandují "Holtby! Holtby!".
44:09
Jevgenij Kuzněcov mohl využít Ovečkinova skvělého napadání, ale nakonec otočil a počkal na své spoluhráče.
43:23
Puk letí až za Bishopovu bránu, ale rozhodčí nehodlají pískat zakázané uvolnění.
42:59
Další pokus Connollyho končí v ochranné síti a hra je proto přerušena.
42:25
Brett Connolly mohl okamžitě snížit, ale Holtby se znovu předvedl a vytasil skvělý zákrok levým betonem!
42:17
A máme tady hattrick! Tampa znovu propadla ve středním pásmu a NICKLAS BACKSTRÖM využil Ovečkinovy přihrávku, kterou proměnil ve střelu z prostoru mezi kruhy, na kterou Bishop nedokázal zareagovat. Pro Backströma je to dnešní třetí zářez a na led létá jedna čepice za druhou. Asistence: Alexander Ovečkin
41:57
Tampě se přesilová hra vůbec nevydařil a domácí jsou v plném počtu.
41:15
A znovu.
40:57
Po krátké kombinaci v pásmu Washingtonu letí puk do středního pásma.
40:25
Tampa se zatím nedostala do útočného pásma a operuje u vlastní branky.
40:01
Začíná třetí třetina a Tampa bude mít ještě minutu a sedmapadesát vteřin přesilovou hru.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:08.
I druhou dvacetiminutovku máme úspěšně za sebou a domácí po ní vedou 2:0. Ve 27. minutě dostala Tampa možnost přesilovky 5 na 3, kterou však nevyužila a trestali tak domácí. Poprvé se prosadil ve 31. minutě bekhendem Backström a stejný hráč přidal branku i minutu a dvacet sekund před koncem třetiny, když doklepl střelu Ovečkina za brankovou čáru. Tampa tak bude muset ve třetí třetina zabrat a k tomu ji na začátku bude sloužit téměř celá přesilovka 5 na 4.
40:00
39:57
Tři sekundy před koncem druhé třetiny se ještě bude vylučovat. John Carlson (WSH) oslabuje svůj tým a dostává dvě trestné minuty za hákování.
39:11
Hosté se okamžitě snaží snížit, ale jejich střely zatím nachází pouze prostor, kde je připravený Braden Holtby.
38:40
Z další akce už se domácí dokázali prosadit a jdou do dvoubrankového trháku. Ben Bishop neudržel střelu Alexandera Ovečkina a NICKLAS BACKSTRÖM měl jednoduchou práci, když zasunul puk, potulující se za zády hostujícího gólmana, za brankovou čáru. Asistence: Alexander Ovečkin, Tom Wilson
38:11
Na druhé straně se podobně tvrdou ranou předvedl Ovečkin, ale ten bránu zcela minul.
37:46
Hedmanova bomba od modré sice prošla až k Holtbymu, ale ten znovu bez problémů zasahuje.
37:41
Domácí trenér si trochu překvapivě vzal timeout a nechává odpočinout hráče, kteří po icingu musí zůstat na ledě.
37:41
Pokus o vysunutí Ovečkina se neshledal s úspěchem a puk končí na zakázaném uvolnění.
37:15
Hosté se snaží dostat do útočného pásma, ale Caps zatím výborně brání modrou čáru.
35:58
Již osmnáctý a následně devatenáctý zákrok si připisuje Ben Bishop a přesilová hra Washingtonu zřejmě zůstane nevyužita.
35:32
Tampa podruhé posílá puk až k Holtbymu a můžeš vystřídat.
34:53
Ovečkinova dělovka končí rovněž na výstroji Ben Bishopa a Tampa vyhazuje.
34:37
Dva úspěšné zákroky si v krátké hrací době připsal Ben Bishop a vhazovat se bude po jeho pravici.
34:20
Tak pozor! Cedric Paquette (TBL) nakonec dostává dvě minuty navíc a Washington si zahraje přesilovku 5 na 4.
34:20
Z hostujícího celku jde na trestnou lavici Cedric Paquette (TBL) a z domácího Eric Fehr (WSH). Oba dostávají dvě trestné minuty za hrubost, hrát se bude ve čtyřech.
34:20
Holtby lapí dělovku od modré a po další strkanici se bude znovu vylučovat.
33:23
Ve hře je nyní hodně nepřesností a ani jeden z týmů se nemůže dostat k zakončení.
33:00
Dlouhá Bishopova rozehrávka končí až u Holtbyho a ten puk v pohodě předává svým obráncům.
32:10
Domácí jsou opravdu nabuzeni a tentokrát se Tampa nemůže vymanit z vlastního pásma.
31:47
Orpik střílel po přihrávce Ovečkina,ale Bishop tentokrát připraven.
30:53
Nyní nastává právě ta chvíle, kdy Tampu musí hodně mrzet ta nevyužitá dvojnásobná početní výhoda.
30:33
A domácí jdou do vedení! Sražená střela od modré čáry se dostala k osamocenému NICKLASI BACKSTRÖMOVI, který bekhendem z mezikruží překonává Bena Bishopa. Asistence: Tom Wilson, Nate Schmidt
30:03
Ani Bishop se nechce nechat zahanbit a kryje střelu z mezikruží!
29:38
Zápas začíná nabírat opravdu grády a hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
29:02
Johnsonův pokus z bezprostřední blízkosti vyráží Holtby, Ovečkin se na druhé straně k ráně nedostal.
28:49
A Capitals jsou v plném počtu. Tohle bude Tampu hodně mrzet!
28:09
Washingtonu se daří vyhodit a z dvojnásobné početní výhody zbývá jen 40 vteřin.
27:51
Stamkos rovněž neúspěšné a je z toho další zákrok Holtbyho, který svým výkonem drží Washington nad vodou.
27:39
Fantastický Holtby! Callahan měl před sebou prázdnou bránu, ale domácí brankář skvěle zareagoval a stačil včas přikrýt kotouč.
27:16
Hosté rozehráli kombinaci na Victora Hedmana a jeho dělovku tlumí Holtby v náruči.
26:49
Tak Washington čekají velmi těžké chvíle! Za hákování jde na trestnou lavici Mike Green (WSH) a za hrubost Alexander Ovečkin (WSH). Přesilovka Tampy 5 na 3.
26:49
Před bránou se ještě strhla menší mela, ve které hrál hlavní roli Alexander Ovečkin. Bude se vylučovat.
26:48
Tampa pokračuje v aktivní hře i po komerční přestávce a Holtby musí znovu zasahovat. Tentokrát kryje Kučerovovo zakončení z velké blízkosti.
26:25
Callahan se podél mantinelu prosmýkl až před Holtbyho, ale ten vychytal i jeho nájezd a drží Washington!
25:59
Až nyní dostávají Capitals puk pryč, zakázané uvolnění z toho nebude.
25:20
Morrow s Boylem dobývali Holtbyho bránu, ale ten zatím odolává.
25:04
Capitals mají velké problémy a nemohou dostat puk pryč ze svého pásma.
24:43
24:13
Nikita Kučerov míjí svatyni Washingtonu a přesilová hra spěje ke svému konci. Hosté však přesilovku hrají velmi dobře.
23:43
Stamkos po krásné a hlavně rychlé kombinaci pálí jen do připraveného Holtbyho.
23:10
Hosté se dokázali usadit v pásmu, ale po malé chvíli je kotouč ve středním pásmu.
22:43
Wilson se dotknul puku a na trestnou lavici jde za sekání Mike Green (WSH).
22:20
Tampa nepouští Washington z jeho vlastního pásma a nyní si dokonce vykoledovala přesilovou hru.
21:55
Holtby radši po Barberiově střele přikryl kotouč a opět přerušuje hru.
21:37
Fehrův pokus zastavil Carle a Tampa může znovu zaútočit.
21:07
Během minuty a sedmi vteřin je tady další přerušení. Tentokrát se domácí provinili ofsajdem. Úvod druhé třetiny je zatím hodně rozkouskovaný.
20:45
Celá situace se po chvíli opakuje a vhazovat se bude znovu u Holtbyho.
20:29
Tampa začala druhou třetinu velmi aktivně a domácí okamžitě vyhazují na icing.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:07.
První třetina je za námi a zatím sledujeme bezbrankové utkání. Teda bezbrankové. Ona branka padla, jenže Stamkosův zásah do odkryté brány rozhodčí po debatě neuznali z důvodu střetu Callahana s Holtbym. V závěru se do tlaku dokázali dostat hráči Washingtonu, ale žádnou vyloženou příležitost si nevypracovali a my tak čekáme na první regulérní branku.
20:00
19:29
Beaglovu jedovatou střelu kryje Bishop.
19:19
Běží poslední minuta první třetiny a Caps kombinují v útočném pásmu.
18:39
18:24
Dvakrát pálil Ovečkin, jednou zasáhl Bishop, jednou obránce Tampy.
17:39
Washingtonu se podařilo semknout hosty, ale puk po chvíli míří zpátky k Bradenu Holtbymu.
16:56
Po boji se povedlo hostům vyhodit a Caps rozjíždí svou akci až od Holtbyho.
16:39
Ryan Callahan (TBL) – 2 minuty sekání
16:39
Caps dokázali dostat Tampu pod lehký tlak a bude z toho další přesilovka. Ještě malá pošťuchovaná, ale na trestnou lavici půjde jen Ryan Callahan.
15:17
Dobrý forčeking předvedla druhá pětka hostujícího celku, ale žádná šance z toho nebyla. Na druhé straně hledal před Bishopem spoluhráče Wilson, ale ani mladý útočník Caps neuspěl.
15:04
Hned dvakrát ohrozili hráči Tampy Holtbyho a ten má první zákroky v utkání.
14:49
Hráči Tampy nyní předvedli důraz u mantinelu, ale puk se opět ocitá mimo mantinely a následuje další komerční přestávka. Oběma týmům nemůžeme upřít snahu, ale zápasu by určitě prospěla branka.
13:39
Tom Wilson zastavil rychlý protiútok a domácí následně přišli o kotouč.
13:30
Na druhé straně končí v ochranné síti Callahanova střela a Holtby je tak stále bez zákroku.
12:56
Burakovsky ještě zůstal na ledě, ale jeho ránu srazil hned první bránící hráč Tampy do rohu.
12:32
Po Burakovskyho nepřesnosti se puk ocitá v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:24
Obrovský závar nyní vytvořil Ward s Fehrem, ale Bishop odolal a hlavní rozhodčí přerušuje hru.
12:04
Rychlý přechod do útočného pásma předvedli domácí, ale zatím z toho byla jen nepřesná střela.
11:24
Drouin se snažil využít zaváhání domácí obrany, ale s pukem si příliš nerozuměl a nedokázal se dostat k zakončení.
10:56
Ze souboje za Holtbyho bránou vydolovali puk domácí hráči a posílají jej do středního pásma.
10:39
Po neúspěšné střele Johna Carlsona bude následovat krátká komerční přestávka.
09:56
Steven Stamkos sice docílil branky, ale rozhodčí ji nakonec neuznávají! Důvodem zřejmě bude střet Callahana s brankářem Holtbym. Hostům se to vůbec nelíbí, ale nic nezmůžou a stav utkání tak zůstává bezbrankový. Nutno říci, že ke střetu nedošlo v brankovišti a Orpik na svého brankáře Callahana jednoznačně natlačil.
09:27
09:13
Carlsonovu střelu od modré Bishop také kryje a druhá přesilovka Washingtonu se blíží ke svému konci.
08:42
Přečíslení Tampy zakončil Paquette nepřesnou střelou. Hosté se však brání opravdu výborně.
08:16
Valtteri Filppula využil špatné rozehrávky domácích, ale finský útočník nezamířil mezi tři tyče.
07:54
Capitals se dokázali usadit v pásmu, avšak Ovečkinovu ránu chytá rychle přesunutý Bishop.
07:27
Alex Killorn (TBL) jde za držení hole na dvě minuty na lavici hanby.
07:08
No a bude tady další přesilovka Washingtonu. Zatím mají domácí ponechanou výhodu.
06:24
Filppula vymýšlel v útočném pásmu zbytečnou kličku a přišel o puk. Domácí si však s ním dlouho nepohráli a vrací ho Tampě.
06:04
05:33
Washingtonu se přesilovka hrubě nedaří a puk je znovu ve středním pásmu.
04:53
Do přečíslení tří proti dvěma se dokonce dostali hosté, ale Holtby si skvěle povyjel a zlikvidoval Carleovu střelu.
04:30
A opět je puk až u Holtbyho.
04:08
Caps se nepovedlo udržet pásmo a svou přesilovku budou začínat až zpoza vlastní brány.
04:04
A domácí si zahrají přesilovku. Jonathan Drouin (TBL) podrazil Backströma a jde si popovídat s Morrowem na trestnou lavici.
03:04
Nyní se však před Holtbyho natlačil Callahan, ale domácí brankář byl pozorný.
02:30
Nahození ze středního pásma v pohodě sbírá Bishop, ale hostům se zatím nedaří dostat do útočné fáze.
01:41
Tom Wilson (WSH) i Brenden Morrow (TBL) dostávají pětiminutový trest za rvačku.
01:41
Máme tady první bitku utkání! Tom Wilson (WSH) si to pro mě z neznámých důvodů rozdal s Brendenem Morrowem (TBL) a oba poslušně poputují na trestnou lavici.
01:15
Ovečkin jedovatě vypálil a Bishop musel dávat velký pozor, aby nenechal protihráče dorážet.
00:55
Stamkos byl důrazně odstaven Beaglem, ale puk nakonec končí v hledišti.
00:30
Domácí se jako první dostali do útoku a první zákrok si po střele Fehra připisuje Ben Bishop.
00:01
Hráči jsou konečně připraveni a zápas může začít.
Začátek zápasu se tradičně o pár minut opozdí.
V dresu Tampy se dnes bohužel nepředstaví Ondřej Palát, který má blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Zranění by však nemělo být vážnějšího rázu a neočekává se, že Palát bude Tampě chybět nějak dlouhou dobu.
Tampa Bay Lightning
Tampa hraje letos výborný hokej a i díky tomu je po 30 zápasech jen vinou horšího skóre na druhém místě Východní konference.
Poslední zápasy však Tampu nezastihly v nejlepší formě a Bolts si z posledních pěti zápasů připsali tři porážky včetně prohry 3:5 právě s jejich dnešním soupeřem. Naposledy se Tampa rozloučila se čtyřzápasovou sérií domácích zápasů a proti Carolině si připsala vítězství 2:1. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je Steven Stamkos, který nasbíral již 17 branek a 16 asistencí.
Washington Capitals
Domácí tým se v poslední době výrazně zlepšuje a pomalu se prokousali až na osmou příčku Východní konference.
Z posledních pěti zápasů nebodovali hráči Washingtonu pouze v jednom zápase a získali sedm z deseti možných bodů. V minulém zápase si Caps po třech výhrách připsali prohru v prodloužení, když na domácím ledě podlehli Columbusu 2:3.
Nejproduktivnějším hráčem Washingtonu není možná trochu překvapivě Alex Ovečkin, ale Nicklas Backström, který dodnes nasbíral již 27 bodů za 5 branek a 22 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Washington Capitals přivítá na svém ledě tým Tampa Bay Lightning. Utkání začíná v 01:00.