To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

Michael FROLÍK (WPG) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:00
Jiří TLUSTÝ (WPG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:33
Ondřej PAVELEC (WPG) – 28 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto, první hvězda utkání
Hvězdy utkání:
1. Ondřej PAVELEC (WPG) – 28 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto

Největší čas na ledě: Myers 24:53 – Niskanen 24:18

Branky a nahrávky: 12. Stuart (Scheifele, Stafford), 31. Scheifele (Wheeler, Stafford), 59. Lowry. Diváci: 15016 (vyprodáno). Rozhodčí: Skilliter, Pochmara – Cormier, Mach.
Dnešní zápas byl v režii jediného muže, a to českého brankáře hájícího barvy Winnipegu – Ondřeje Pavelce, který si 27 úspěšnými zákroky dnes připsal své druhé čisté konto v sezóně. Úchvatný výkon podtrhl Pavelec několika brilantními zákroky aspirující na anketu Top 10 zákroků týdne, možná i měsíce!

Skóre dnešního duelu každopádně otevřel ve 12. minutě netypický střelec, obránce Mark Stuart. Winnipeg hrál v prvních dvou třetinách lépe, krátce po polovině základní hrací doby se po pohledné kombinaci prosadil Mark Scheifele.

Ve třetí části hry vsadili domácí především na pečlivou defenzivu, Washington si dokázal vytvořit velkou porci velkých šancí, nic ale Capital nedokázali využít. Naopak v závěru se v oslabení trefil střelou přes celé kluziště do prázdné branky Adam Lowry a stanovil tak konečné skóre 3:0 pro domácí Winnipeg.
60:00
59:43
Fanoušci v MTS Centre šílí, jejich miláčci dělají další rázný krok za postupem do vyřazovacích bojů.
59:20
Washington se ještě snaží alespoň o čestný úspěch, proti úchvatnému představení Ondřeje Pavelce dnes ale Capitals neměli šanci.
58:59
Slater je na ledě, WInnipeg hraje v plném počtu.
58:38
Winnipeg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hosté se nebyli schopni pořádně usadit v útočném pásmu, Tryskáči získali kotouč a ADAM LOWRY po elegantní otočce rychle vypálil směr prázdná brána a trefil se přesně! Bez asistence.
58:12
Holtby se sám musel přihlásit o opuštění branky, už je na střídačce, hosté hrají v šesti!
57:50
Ovečkinova bomba od modré čáry končí jen těsně vedle!
57:26
Washington se usadil v útočném pásmu, Pavelec zatím nemusel v početní nevýhodě řešit žádnou situaci.
56:59
Tlak Capitals se navíc ještě umocní, Jim Slater totiž míří na trestnou lavici za podražení.
56:34
Alzner nastřelil svou střelou Slatera, hosté se už dlouho drží s pukem v útočném pásmu.
56:07
Ovečkin opět přihrávkou napříč pásmem našel Greena, který se tentokrát ke střele nedostal.
55:40
Washington si ale v posledních minutách dokáže vypracovat velmi dobré střelecké příležitosti.
55:13
A další bravurní zákrok českého brankáře proti Kuzněcovovi! Publikum šílí!
55:04
Další úchvatný zákrok Pavelce! Po vynikající přihrávce od Johanssona zívala na Mikea Greena odkrytá branka, český brankář se stihl ale skvěle přesunout a střelu obránce Capitals chytit!
54:43
Rána Brookse Orpika se odráží od tyče!
54:37
Ondřej Pavelec si připisuje další perfektní zákrok po zdařilé teči Brookse Laicha.
54:24
Tom Wilson se s pukem na holi natlačil až před Pavelce, zamířil ale vedle.
54:01
Holtby se musel opět ohánět za střelami, nejnebezpečnější vyslal od modré čáry Adam Pardy.
53:24
Tryskáči z chyby v obraně Washingtonu nakonec nic nevytěžili, opět se hraje před Pavelcovou brankou. Pro Jets ale je důležité, že čas velmi rychle plyne.
52:41
Scheifele s Frolíkem udělali hostujícím obráncům takový vítr, že Carlson s Orpikem nakonec chybovali.
51:55
Hosté se teď sami vyhnali špatnou přihrávkou z útočného pásma, Holtby ale rychle posílá puk zpátky na útočnou polovinu Capitals.
51:22
Postavení mimo hru v podání Capitals, po další reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:48
Latta získal kotouč na váhavém Harrisonovi, Washington z celé situace ale nic nevytěžil.
50:10
Třetí třetina se už přehoupla do své druhé poloviny, hosté v posledních minutách výrazně přidali.
49:42
Tlak Washingtonu každopádně s postupem času stoupá, Kuzněcovova střela až k Pavelcovi neprošla.
49:04
Mike Green šikovně schoval svou střelu přes obránce, Pavelec toho moc neviděl, naštěstí pro něj střela skončila mimo jeho svatyni.
48:39
Drew Stafford se už málem dostal do samostatného úniku, na poslední chvíli mu byl ale ustřelen kotouč z hokejky.
48:05
Pavelec likviduje střelu Bäckströma, na řadě je reklamní pauze, po níž se bude vhazovat před českým brankářem hájící branku Winnipegu.
47:53
Matt Niskanen vylovil kotouč ze souboje několika hráčů u mantinelu a snaží se uklidnit hru.
47:28
Latta je na ledě, Washington hraje v plném počtu.
47:10
Hosté se osvobozují vyhozením až k Pavelcově brance, přesilová hra Jets se už chýlí ke svému konci.
46:37
Rychlý útok domácích, Ladd našel mezi kruhy volného Wheelera jehož střelu zápěstím bravurním zákrokem lapačkou lapil Braden Holtby!
46:02
Braden Holtby předvedl dva parádní zákroky proti střelám Jacoba Trouby a následné dorážce Marka Scheifeleho.
45:28
Opět se bude vylučovat a znovu na straně Capitals. Vyloučen je Michael Latta, který krosčekoval Myerse velmi nepříjemně na oblast krku.
45:06
Brouwer je na ledě, už i Washington je kompletní.
44:47
Myersovu střelu zablokoval Fehr, domácí přesilová hra ale vypadá o mnoho lépe než před chvílí u Capitals.
44:14
Joel Ward se v oslabení dostal do vynikající šance, v úniku ale nedokázal skvělého Pavelce překonat!
43:51
Ten čas přichází teď, Thorburn je zpátky na ledě.
43:32
Tryskáči vyčkávají na konec Thorburnova trestu, aby se mohli uspořádat v útočném pásmu v početní výhodě.
43:06
Jacob Trouba úžasným zákrokem vypíchl Bäckströmovi puk. Troy Brouwer poté nevybíravým zákrokem loktem sestřelil k ledu Slatera, za což míří na trestnou lavici. Síly na ledě se tak na 45 vteřin vyrovnají, poté bude následovat přesilovka Winnipegu.
42:43
Marcus Johansson zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej ale u mantinelu zalehl Mark Stuart, vhazovat se bude před Pavelcem.
42:15
Hostům se zatím v přesilové hře příliš nedaří, nepřesnou rozehrávku vystihl Michael Frolík a šetří tak další cenné vteřinky pro svůj tým.
41:51
Capitals si svou aktivitou vybojovali přesilovou hru, na trestnou lavici za podražení míří Chris Thorburn.
41:31
Washington nastoupil do třetí třetiny hodně agresivně, Capitals dohrávají každý souboj u mantinelu.
41:03
Stempniak dobrou přihrávkou hledal před brankou Tlustého, který ale těžký puk nedokázal zkrotit.
40:32
Také Holtby si připisuje první zákrok ve třetí části hry, od modré čáry nahazoval Tyler Myers.
40:12
Pavelec musel být rychle po začátku třetí třetiny v pozoru, střelu Orpika od modré čáry zastavil.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 1:59.
Československá stopa po druhé třetině:

Michael FROLÍK (WPG) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:29
Jiří TLUSTÝ (WPG) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:50
Ondřej PAVELEC (WPG) – 17 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Myers 15:57 – Niskanen 17:02
Také ve druhé třetině jsme sledovali velmi pohledný hokej, Winnipeg svou precizně propracovanou hrou v defenzivě toho dnes svým soupeřům moc nepovolil, Ovečkin a spol. marně hledají recept na obranu Jets v čele se zatím bezchybným Pavelcem v brance.

Ve druhé třetině domácí hráči přidali druhý zářez na své konto, když se po pohledné kombinaci ve 31. minutě trefil Mark Scheifele. Winnipeg tak po čtyřiceti minutách hry vede nad Washingtonem 2:0.
40:00
39:44
Bäckströmovi vůbec nesedla střela z úhlu, Pavelec nemusel zasahovat.
39:12
Už probíhá poslední minuta druhé části hry, dnes velmi aktivní Scheifeleho lajna se usadila v útočném pásmu, zatím ale puk putuje pouze podél mantinelu.
38:37
Nate Schmidt se hezky uvolnil od Stempniaka, poté ale nepřesně rozehrál, naštěstí pro něj se domácí nikam nedostali.
38:03
Lowry nemohl napadat obránce Washingtonu, jelikož se Tryskáči nacházeli v postavení mimo hru.
37:36
Po icingu domácích se hra přesune zpátky před Pavelcovu branku.
37:23
Pavelec v naprostém klidu likviduje střelu Alexe Ovečkina.
37:06
Opět se hraje dost dlouho bez přerušení, Stempniak nepřesně přihrával na Myerse.
36:40
Washington toho ve druhé třetině příliš nepředvedl, Winnipeg dnes zatím skvěle brání.
36:17
Laich nahodil puk na zadní mantinel, kde u něj ale jako první byl Mark Stuart.
35:48
Latta se sám v útočném pásmu ukličkoval, na druhou stranu už rychle míří Jiří Tlustý.
35:15
Oba týmy hrají v plném počtu, Trouba i Glencross jsou zpátky na ledě.
34:53
Stuart vrací puk za vlastní branku pro Pardyho, který rozjíždí nový postupný útok svého týmu.
34:21
Mike Green předvedl úžasnou akci, po elegantní otočce ale nenašel žádného volného spoluhráče před brankou.
33:50
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Winnipeg zatím kontroluje hru, nikam se moc domácí hráči neženou.
33:15
Po roztržce rozhodčí vylučují vzájemně na obou stranách, menší trest za hrubost si míří odsedět Jacob Trouba a Curtis Glencross.
33:15
Washington se dopustil ofsajdu, Glencross si ale neodpustil dohrání Frolíka, po kterém se strhla první ostřejší mela v dnešním zápase.
32:46
Frolík připravil parketu pro Troubu, ten ve slušné pozici přestřelil.
32:29
Enström pouze nahodil puk do útočného pásma, celá pětice Winnipegu míří střídat.
32:04
Jiří Tlustý se snažil prosadit individuálně, narazil ale hned na prvním protihráči.
31:27
V MTS Centre je opět o něco veseleji, domácí fanoušci stále živí naději první účasti v play off po přesunutí klubu do manitobské metropole.
30:48
Na další akci domácích už byl ale i Holtby krátký! Carlson nedůrazně odehrál puk z rohu, Stafford se ho zmocnil, předal jej za branku pro Wheelera, který přihrávkou našel v dobré střelecké pozici MARKA SCHEIFELEHO, jenž se nakonec prosazuje parádní střelou pod horní tyčku! Asistence: Blake Wheeler a Drew Stafford.
30:26
Blake Wheeler se rychlostí prořítil po levé straně až do šance, jeho střelu vyrazil Holtby betonem!
30:00
Přesně po uplynutí poloviny základní hrací doby se domácí hráči dopustili zakázaného uvolnění.
29:33
Troy Brouwer zřejmě tolik nečekal přihrávku před branku, jinak stál v dobrém postavení.
29:01
Dravý průnik Chrise Thorburna po levém křídle skončil bekhendovou střelou, se kterou si Holtby ale v klidu poradil.
28:32
Zakázané uvolnění Winnipegu, vhazovat se bude po Pavelcově pravici.
28:13
Tryskáči se ale i po skončení přesilové hry nadále drží s pukem v útočném pásmu.
27:51
Kuzněcov je na ledě, Washington hraje v plném počtu.
27:31
Přesilová hra Jets se krátí, Lee Stempniak neuspěl se střelou z levé strany.
26:53
Holtby už je plně zaměstnán, střelu Scheifeleho ještě vyrazil, na projektil Myerse neměl, střela obránce Winnipegu mířila mimo jeho branku.
26:30
Hráči Washingtonu se zatím brání skvěle, domácí se nejsou schopni vůbec usadit v útočném pásmu.
25:51
Winnipeg si zahraje první početní výhodu v dnešním zápase, na trestnou lavici za držení protihráče míří Jevgenij Kuzněcov.
25:43
Halischuk se tlačil do zakončení, byl ale při svém snažení faulován.
25:02
Pavelec ustál několik nebezpečných situací před jeho brankou. Nejdříve zastavil střelu Schmidta od modré čáry, následně si poradil i s dorážkami Chimery a Fehra.
24:39
Eric Fehr se snažil prosadit ke střele, trefil ale připraveného Stuarta.
24:06
Wheeler musel nechat kotouč kotoučem a rychle vyklidit se svými spoluhráči útočné pásmo, jelikož se všichni ocitli v ofsajdovém postavení.
23:18
Tobias Enström zachytil puk až ve středním pásmu, je tak odpískáno postaveni mimo hru domácích Jets.
22:40
Vynikající Holtbyho zákrok! Chris Thorburn se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, jeho střelu ale zastavil parádní semafor Bradena Holtbyho!
22:05
Karl Alzner pouze nahodil puk za domácí branku, kde jej Ondřej Pavelec zastavuje a pomáhá tak svým spoluhráčům.
21:34
Jason Chimera takovou nenápadnou střelou z levé strany orazítkoval tyč Pavelcovy branky!
21:03
Holtby měl co dělat, aby zastavil povedenou střelu Michaela Frolíka. Hosté se následně osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
20:29
Staffordova střela sražena do rohu, i do druhé části hry ale vstoupili Tryskáči o něco lépe než Captials.

Největší čas na ledě: Myers 7:30 – Niskanen 8:46
V první třetině jsme měli možnost vidět úchvatnou podívanou, do které mnohem lépe vstoupili domácí Tryskáči, kteří si na začátku dokázali vytvořit slušné šance.

O otevření skóre se ale postaral až ve 12. minutě netypický střelec – obránce Mark Stuart, který se trefil teprve podruhé v sezóně. Winnipeg tak po dvaceti minutách hry vede nad Washingtonem 1:0.
20:00
19:43
Stuart je na ledě, Winnipeg hraje v plném počtu.
19:12
Washington si v početní výhodě dokáže vytvořit slušný tlak, obrana Winnipegu v čele s Pavelcem ale zatím odolává.
18:39
Pavelec má v poslední době opravdu skvělou formu! Nyní český brankář v barvách Winnipegu zastavil volej vyslaný z hokejky Alexandera Ovečkina!
18:20
Niskanenova rána se mezi tři tyče nevešla, následná individuální akce Kuzněcova byla velmi pohledná, skončila ale dalším úspěšným zákrokem Ondřeje Pavelce.
17:43
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, na trestnou lavici za nedovolené bránění míří střelec zatím jediné dnešní branky Mark Stuart.
17:08
Ovečkin se dostal do úniku, tváří v tvář proti Pavelcovi ale neuspěl!
16:51
Jets se v útočné třetině neprosadili a dopředu už opět může spěchat Alex Ovečkin.
16:04
Tom Wilson se snažil procpat kotouč kolem tyče, kde byl ale Pavelec dobře připraven.
15:40
Lee Stempniak vyhodil kotouč z vlastního pásma tak šikovně, že nakonec neskončí ani na zakázaném uvolnění.
15:12
Niskanen dlouhou přihrávkou našel Warda, který ovšem o puk velmi rychle přišel.
14:39
Marcus Johansson tentokrát střílel sám, i jeho střelecký pokus byl ovšem zblokován.
14:16
Johansson hledal v mezikruží Ovečkina, přihrávka na ruského kanonýra ale byla sražena.
13:40
Jacob Trouba se snažil rozjet novou útočnou akci, přes forčeking Ovečkina se ale byl nucen vrátit ke své brance.
13:11
Staffordova formace opět usazena v útočném pásmu, z kombinace podél mantinelu ale lze těžko docílit branky.
12:30
Washington byl za laxní vstup do dnešního utkání zaslouženě potrestán inkasovanou brankou, Capitals tak musí dohánět manko.
11:46
Domácí se ujímají vedení! Drew Stafford zavezl kotouč do útočného pásma, zpoza branky našel Scheifeleho, který ale přes těsnou obranu nemohl vystřelit, a tak puk pouze posunul dál, kde už osamocený MARK STUART pálil do z poloviny odkryté branky! Asistence: Mark Scheifele a Drew Stafford.
11:18
Alex Ovečkin snad poprvé v dnešním zápase trochu vidět na ledě, když inkasoval tvrdý hit od Myerse.
10:27
Mark Stuart už poněkolikáté dnes nahazuje od modré čáry, puk se opět mezi tři tyče nevešel.
10:04
Jim Slater se dostal k odraženému puku na vrcholu levého kruhu, mířil ale nad branku.
09:25
Tobi Enström si našel nejlepší prostor a čas na střelu, svou ránou ale branku netrefil.
08:48
Stuartovo další nahození od modré čáry se mezi tři tyče nevešlo, hosté poté zahráli puk na zakázané uvolnění.
08:06
Jacob Trouba vystihl nepřesnou rozehrávku a následnou střelou napálil tyčku z vnější strany!
07:54
Holtby přikryl neposedný kotouč poskakující před jeho brankou do své lapačky, vhazovat se bude před brankou Capitals.
07:30
Velmi dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje až úspěšný zákrok Bradena Holtbyho proti střele Marka Scheifeleho.
06:47
Niskanen se nyní ocitl v obrovské šanci, když se před ním otevřel ohromný prostor, z mezikruží ale nastřelil pouze Pavelce, který skvěle zmenšil střelci úhel!
06:32
Další dělová rána Niskanena končí na zadním mantinelu.
06:03
Michael Latta se individuálně neprosadil, Capitals ale začínají přikládat pod ohněm, další střela Matta Niskanena se také neujala.
05:35
Troy Brouwer povedenou střelou z levého kruhu nastřelil tyčku Pavelcovy branky!
05:06
Nate Schmidt čeká s pukem na hokejce za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.
04:38
Washington se ještě nedostal ani k ohrožení Pavelcovy branky, český brankář ještě nemá připsaný ani jeden zákrok.
03:47
Drew Stafford se dostával k dorážce po střele Enströma, Holtby ale společně se svými kumpány celou situaci ustál.
03:15
Ondřej Pavelec je v brance Jets zatím bez práce, Washington začal totiž hodně vlažně.
02:51
Pardy hledal před brankou Thorburna, který se ale nedokázal včas zorientovat.
01:54
Jim Slater rychlou přihrávkou zpoza branky hledal Tlustého, Holtby byl zcela mimo hru, český útočník se ale ke kotouči nedostal.
01:10
Stuartova rána od modré čáry jen těsně minula pravou tyčku Holtbyho branky.
00:48
Zápas začal dost opatrně, od úvodního vhazování jsou mírně aktivnější domácí Tryskáči.
00:01

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Myers, Stuart, Trouba, Pardy, Harrison – Ladd (C), Lowry, Frolík – Stafford, Scheifele, Wheeler – Tlustý, Slater, Stempniak – Thorburn, O'Dell, Halischuk. Trenér: Paul Maurice.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Schmidt, Green – Ovečkin (C), Bäckström, Johansson – Glencross, Kuzněcov, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Laich, Latta, Wilson. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Skilliter, Pochmara – Cormier, Mach.
Československá stopa v dnešním utkání:

Michael FROLÍK (WPG) – 71 zápasů, 38 bodů (16+22)
Jiří TLUSTÝ (WPG) – 61 zápasů, 26 bodů (13+13)
Ondřej PAVELEC (WPG) – 41 zápasů, 16 výher, úspěšnost zásahů 91,4%, průměr obdržených branek na zápas 2,46, 1 čisté konto
WASHINGTON CAPITALS

6. místo ve Východní konferenci, 72 zápasů, 88 bodů, rekord 39-23-10, skóre 212:177

Washington se už několik týdnů drží na spodních pozicích zajišťujících postup do vyřazovacích bojů, aktuálně jsou Capitals na 6. místě Východní konference se ziskem 88 bodů, na devátou Ottawu mají svěřenci kouče Trotze náskok slušných 7 bodů, o jistém postupu ale Washington ještě mluvit nemůže.

Poslední 3 zápasy:
Minnesota – WASHINGTON 2:3
Buffalo – WASHINGTON 3:4 po náj.
WASHINGTON – Boston 2:0

Capitals se v posledních zápasech daří střídavě, když za posledních 10 startů nasbírali 6 výher a 4 porážky, aktuálně ale drží tým z hlavního města USA sérii tří výher v řadě.

Washington se může pochlubit dvěma z nejproduktivnějších hráčů celé ligy, o Hart Trophy bojují Alex Ovečkin a Nicklas Bäckström. Ruský kanonýr navíc s největší pravděpodobností získá svou pátou Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL. Capitals mají také jednu z nejlepších přesilovek v celé lize.

Nejproduktivnější hráč: Alex Ovečkin – 73 bodů (47+26)
Nejlepší střelec: Alex Ovečkin – 47 gólů
Nejproduktivnější obránce: John Carlson – 47 bodů (11+36)
Brankářská jednička: Braden Holtby – 63 zápasů, 35 výher, úspěšnost zásahů 92,5%, průměr obdržených branek na zápas 2,18, 8 čistých kont
WINNIPEG JETS

7. místo v Západní konferenci, 71 zápasů, 84 bodů, rekord 36-23-12, skóre 198:189

WINNIPEG – St. Louis 2:1 po náj.
WINNIPEG – San Jose 5:2
Tampa Bay – WINNIPEG 1:2

Nejproduktivnější hráč: Andrew Ladd – 57 bodů (24+33)
Nejlepší střelec: Andrew Ladd a Bryan Little – 24 gólů
Nejproduktivnější obránce: Dustin Byfuglien – 42 bodů (15+27)
Brankářská jednička: Ondřej Pavelec – 41 zápasů, 16 výher, úspěšnost zásahů 91,4%, průměr obdržených branek na zápas 2,46, 1 čisté konto
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Winnipeg Jets a Washington Capitals, zápas začíná v 0:05!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.