Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších přenosů se těším na počtenou!
Jiří Hudler – 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:18
Michael Frolík – 0+0, 2 bodyčeky, čas na ledě 10:56
Jakub Nakládal – 0+0, 1 blok, čas na ledě 10:55
1. Ryan Kesler (ANA) 2+1, 2 střely, 1 bodyček, 2 bloky, čas na ledě 17:28
2. Ryan Getzlaf (ANA) 1+0, 3 střely, 1 bodyček, čas na ledě 15:59
3. Jakob Silfverberg (ANA) 0+1, 1 střela, 1 bodyček, čas na ledě 14:55
Anaheim Ducks – Calgary Flames 5:2
Branky a nahrávky:
16. Maroon (Lindholm, Rakell), 27. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 41. Getzlaf (Perron, Santorelli), 45. Kesler, 55. Bieksa (Lindholm, Kesler) – 29. Giordano (Gaudreau, Hudler), 60. Backlund (Engelland, Bollig). Střely na branku: 33-24. Zablokované střely: 13-17. Bodyčeky: 23-27. Přesilovky: 5-5. Využití: 2-1. Vhazování: 51%-49%.
Celkově jsme sledovali velmi pohledné, svižné a útočné utkání, v němž nebyla nouze o šance. Oba brankáře několikrát zachránila branková konstrukce, která zabránila vstřelení nějakých pěti gólů, jež by s výsledkem zápasu mohly výrazně zamíchat.
Třetí třetina zápasu mezi Anaheimem a Calgary vyzněla trochu jednostranně ve prospěch domácích, kteří v prvních pěti minutách této části využili dvou hrubek v rozehrávce Plamenů. Zejména Engeralldovo zbytečné kličkování před najíždějícím Keslerem bylo pro vývoj asi klíčové, jelikož po snadné brance se Anaheim dostal do třígólového vedení a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.
59:54
V závěru ještě menší strkanice mezi kohouty obou týmů. Obejde se to bez vyloučení.
59:36
Nyní se už zápas skutečně jen dohrává, ani jeden z týmů už neukazuje výraznější zájem o hru a přechody do středního pásma končí převážně nahozením puku.
59:15
Calgary právě vstřelilo branku!
Nakonec se Calgary dočkalo! MIKAEL BACKLUND se dostal k odraženému kotouči po zásahu Gibsona před jeho brankou a s pukem si poradil na jedničku. Svou jedenáctou brankou v sezoně kosmeticky upravuje skóre. Asistence: Deryk Engelland, Brandon Bollig.
58:51
Jeden z posledních útoků Calgary se zasekl v pravém rohu kluziště.
58:10
57:26
Anaheim v oslabení mnohem nebezpečnější než soupeř! Getzlaf se dostal do obrovské šance, ale Hiller téměř zázračně jeho střelu na odkrytou branku dokázal chytit a vyrazit.
56:46
Calgary ale zápas už jen dohrává, tempo hry není nijak rychlé a málem z toho těžil Kesler, který ale proti třem soupeřům neuspěl a svou hokejkou jen promáchl.
56:10
Tak ještě malá naděje pro Calgary. Plameny si totiž zahrají přesilovku po trochu zbytečném faulu Thompsona, který podrazil u mantinelu Gaudreaua.
56:02
Propagační střela od pravého mantinelu Gibsona snad ani překvapit nemohla.
55:48
Gibson v rozkleku kryje střelu Ferlanda.
55:35
Calgary ztrácí puk a musí zakládat novou akci z vlastní třetiny.
Komerční přestávka.
55:25
Wotherspoon zkoušel ranou za kruhy pro vhazování propálit Gibsona, ale mezírku nenašel.
54:53
Anaheim právě vstřelil branku!
Přesilová hra je využita! KEVIN BIEKSA prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Jonase Hillera a přidává další hřebíček do rakve s nadějemi Calgary. Asistence: Hampus Lindholm, Ryan Kesler.
54:11
Tohle už je mnohem vydařenější přesilovka domácích, zámek trvá, Vatanen sice na Hillera nevyzrál, ale útočná kombinace pokračuje.
53:26
Při závaru byl navíc faulován Cogliano Markem Giordanem, který jde na dvě minuty vychladnout za naražení zezadu.
53:26
To byla šance Anaheimu! Cogliano získal puk ve středním pásmu, obtočil se okolo obránce a vypálil na Hillera, který jen vyrazil puk před sebe a na dorážku Cogliana. Tomu se ani napodruhé nepodařilo překonat hostujícího brankáře a do akce se vrhnul Despres, jehož bekhendové zakončení už Hiller schoval ve výstroji!
53:08
52:58
Navíc přechod do útoku zastavuje postavení mimo hru. To vše pár vteřin před koncem početní výhody.
52:45
Další vyhození od Flames.
52:22
A znovu. Tato přesilovka se Ducks příliš nevyvedla.
51:50
Napoprvé Calgary vyhození nevyšlo, ale druhý pokus už ano. Puk letí až za branku Anaheimu.
51:25
Ducks mají rozestavěný přesilovkový deštník a kombinují v útočné třetině.
51:07
A bude se vylučovat na straně Calgary. Dvě minuty za napadení dostává TJ Brodie.
50:55
Calgary ztrácí ve středním pásmu puk a opět z toho byl nebezpečný útok domácích, Hiller si ale svou levou tyč pohlídal.
50:13
Útok Anaheimu ztroskotal na nepřesné zadní přihrávce Ritchieho, který sice měl dobrou myšlenku, ale nedokázal ji přetavit v úspěšnou akci.
49:15
Tyčku nastřeluje za Gibsonovými zády Jones!
48:57
Gibson předvedl v brankovišti efektní provaz, kterým se snažil pokrýt celou délku brankové čáry. Nakonec ale střele nečelil.
48:31
Oba týmy jsou v plném počtu.
48:27
Vysokou střelu Cogliana si Hiller ve stoje přikryl na hrudi.
47:54
Bekhendovou střelu Vatanena z levé strany Hiller bez problémů pokryl.
47:31
Giordano vyzkoušel střelu od modré, ale Gibson byl plně připraven.
47:11
Hiller musel vyjet až za kruhy pro vhazování, aby odehrál kotouč, ke kterému se blížil jeden ze soupeřů! Brankář Calgary byl pohotový.
46:31
Situace se neobejde bez vyloučení. Bude se hrát 4 na 4. Na trestnou lavici odchází za Anaheim Nate Thompson za hrubost a za Calgary Joe Colborne za sekání.
46:31
46:31
Gibson byl nyní v permanenci a dorážení hráčů Calgary se vůbec nelíbilo hokejistům Anaheimu, kteří se na soupeře vrhli. Své spoluhráče okamžitě vyrazil bránit Kuba Nakládal, který si vzal na paškál Maroona.
46:06
Bieksovu dělovku Hiller schovává mezi betony, které se mu podařilo secvaknout v pravý okamžik. Komerční přestávka.
45:38
Calgary je po dvou chybách ve třetí třetině nyní v pochopitelném útlumu. Hokejisté Flames se marně snaží dostat do útoku.
44:56
Calgary znovu zachybovalo při rozehrávce, byl to Engelland, kdo se zbytečně otáčel s pukem před Keslerem, který ho tísnil. Obránce Calgary přišel o puk a RYAN KESLER ze zisku kotouče vytěžil maximum – tedy čtvrtý gól Anaheimu! Bez asistence.
44:16
Hiller kryje střelu Rakella a přerušuje hru.
43:53
Wotherspoon si nabruslil blíže k brance Gibsona a po jeho střele zápěstím napaluje jen tyčku!
43:41
Calgary se dostalo do šance, ale střela jednoho z útočících hráčů zamířila vedle.
43:12
Oba týmy si vyměnily ztráty držení puku, jejich útočné výpady nejsou úspěšně a končí nahozením kotouče.
42:03
Anaheim se snaží dostat puk ze svého pásma, ale Calgary vysunulo forčeking a Bouma z toho těžil, když se dostal k puku a prověřil Gibsona.
41:26
Anaheim vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
41:16
Calgary se napodruhé usazuje v útočném pásmu.
40:16
Úžasný vstup hokejistů Anaheimu do třetí třetiny! Nevinně vyhlížející útok přinesl po chybě jednoho z bránících hráčů přihrávku Perrona před branku na RYANA GETZLAFA, který střelou mezi betony prostřelil Hillera! Asistence: David Perron, Mike Santorelli.
40:01
Druhá třetina přinesla opět hodně ofenzivní hokej z obou stran a obětavou obranu obou výběrů. Diváci v hale viděli hned dvě branky – tu první vsítili domácí, kteří se dostali do dvoubrankového náskoku po trefě Keslera z mezikruží. Calgary však záhy během přesilové hry vstřelili kontaktní gól.

Třetí třetina začne přibližně v 02:59.
40:00
39:41
Postavení mimo hru hokejistů Calgary.
39:22
Náhle, z ničeho nic, si před Hillera bleskově najel Rakell, který dostal přihrávku od Perryho, ale ani s bekhendovým blafákem před brankovištěm nedokázal Hillera překonat!
38:53
Až Anaheimu se na třetí pokus podařilo udržet v útočném pásmu a ohrozit Hillerovu branku. Bieksovu střelu ale brankář Plamenů kryje.
38:32
Držení puku se střídá v rychlém sledu, průniky do útočných třetin mají jepičí život.
37:50
Postavení mimo hru zastavuje rodící se útok Calgary.
37:42
Nahozený puk do třetiny Calgary sbírá obrana hostí.
37:09
Hiller schovává kotouč v lapačce a přerušuje hru.
36:42
Hrubku ve vlastním pásmu předvedl Brodie, který přihrál na hokejku Rakella, jenž měl tu smůlu, že nedokázal zareagovat rychleji a jeho střela byla zblokována.
36:32
Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
35:31
Hraje se v plném počtu.
35:28
Gaudreau pálil z pravé strany a za Gibsonem zazvonila tyčka!
35:04
Přeci jen musel Gibson během tohoto oslabení předvést své umění a popasovat se s skákajícím kotoučem, který původně vyrazil před sebe po střele Monahana.
34:37
Tak už ne, Anaheim vyhazuje přes všechny čáry.
34:15
Calgary pokazilo rozehrávku, ale drží útočné pásmo díky pohotovému zákroku Brodieho na modré.
33:36
Anaheim se na úvod oslabení osvobozuje.
33:31
A vylučuje se. Za zdržování hry po vyhozeném kotouči za plexisklo jde na dvě minuty na trestnou lavici domácí Rickard Rakell.
32:52
Frolíkovu střelu sice zablokoval Despres, ale útok Calgary pokračoval a nebezpečnou střelu od modré vyslal Giordano, kterému scházelo pár centimetrů přesnosti!
32:12
Perry se dostal za obranu soupeře a najížděl na Hillera, místo střely chtěl přihrát do druhé vlny na Ritchieho, ale ten místo střely pouze promáchl!
31:12
Podobná situace, jako před druhou brankou Anaheimu. Domácí se kroužili v rozích za brankou Hillera, ale tentokrát finální pas před brankoviště nepřišel.
30:30
Anaheim narušuje útočnou akci soupeře a vyváží puk do bezpečí.
30:01
Calgary je namlsáno, v útočné třetině znovu rozehrává kombinaci s přihrávkou na modrou čáru, odkud Wotherspoon vypálil jedovatou střelu na Gibsona, který raději přerušuje hru. Komerční přestávka.
29:16
Po Despresově střele Hiller přerušuje svým zákrokem hru.
28:52
To byla rána od MARKA GIORDANA! Gaudreau po souhře s Hudlerem přihrál před modrou čáru na obránce svého týmu, který dělovkou prostřelil Gibsona! Asistence: Johnny Gaudreau, Jiří Hudler.
28:29
Calgary drží útočné pásmo a snaží se o rozestavění přesilovkového deštníku.
28:07
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ritchie – 2 min., držení protihráče).
28:04
Frolík se odhodlla ke střele, ale ač minul branku, byla to první střela od obou týmů od posledního gólu!
28:01
Tempo hry se výrazně uklidnilo, oba týmy hrají zejména ve středním pásmu, ale bude se vylučovat.
26:54
Tak to byla paráda v podání Anaheimu! Cogliano za brankou prudce přihrál na volného RYANA KESLERA poblíž mezikruží, který využil prostoru k ráně zápěstím a překonání Hillera! Asistence: Andrew Cogliano, Jakob Silfverberg.
26:47
Anaheim v útočné třetině krouží s kotoučem v rozích.
26:12
Potvrzuje se předchozí rozhodnutí, gól to nebyl.
Tak pozor, trenér Calgary zkouší Challenge a rozhodčí zkoumají situaci u videa!
26:12
Bouma přibruslil až ke Gibsonovi a zkusil rychlou střelu zápěstím! Gibson nevěděl, kde má puk a instinktivně se položil na záda a měl velké štěstí, že si nesrazil puk, který se mu od ramena odrazil do břevna a zpět za něho, do branky. Rozhodčí rozpažuje, největší šance Calgary gól prozatím nepřináší. Komerční přestávka.
25:57
Fowlerovu střelu Hiller jen vyrazil před sebe, kde se o dorážku snažil Thompson, ale přes skrumáž těl se k puku nedostal.
25:39
Postavení mimo hru zastavuje Kačery.
25:16
Calgary sice znovu zaváží puk do útočného pásma, ale jejich souhra pokulhává, obránci Anaheimu nepouští soupeře do žádné větší kombinace.
24:28
Ojedinělý pokus o zteč ze strany Flames, Gibson musel na led při střele Ferlanda.
24:18
Hiller po střele Getzlafa z velkého úhlu drží puk pod lapačkou a dává šanci svým spoluhráčům během přerušení vystřídat.
24:08
Uzamčení hokejistů Calgary pokračuje.
23:24
Bieksa střílel od modré, ale Hillera nepřekvapil.
23:19
Postavení mimo hru zastavuje další pokus domácích o útok.
23:08
Znovu zazvonila tyčka za Hillerovými zády! Tentokrát po střele Ritchieho z levého křídla!
22:36
Až nyní se podařilo dostat kotouč do středního pásma a unavená formace hostí může střídat.
22:13
Calgary se osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění. Zámek Anaheimu může pokračovat.
21:42
Velký tlak na branku Calgary, ale kromě střely Silfverberga, kterou Hiller vyrazil, se střelci domácích netrefili směrem na klec.
21:00
Gibson po přesunu hry před svou branku raději drží puk ve výstroji.
20:35
Kotouč dvakrát obkroužil celý led a první střelu druhé třetiny vyslal na brankáře Calgary domácí Fowler, který trefil tyčku!
20:02
Calgary bylo na buly úspěšnější a zakládá úvodní akci druhé dvacetiminutovky.
20:01
První třetina byla hodně divoká, hra měla vysoké tempo a i spád, k vidění bylo několik dlouhých pasáží bez přerušení. Jedinou branku, během přesilové hry, vsítili domácí hokejisté, konkrétně Patrick Marron. Anaheim tak půjde do druhé třetiny s těsným vedením.

Druhá třetina začne přibližně v 02:03.
20:00
19:29
Co nyní scházelo Perrymu, aby svým bekhendem pokořil Hillera?! Skvělý zákrok brankáře hostí!
18:45
Hraje se v plném počtu na obou stranách.
18:40
Hraje se nahoru dolů, na jedné straně Bieksa míjí svůj cíl, na straně druhé Bennett přestřeluje!
18:13
Gaudreau se dostal na druhé straně do velké šance, ale Gibson se po jeho střele dokázal natáhnout a kotouč vyrazit!
17:59
Obrovská šance Anaheimu! V oslabení přišlo přečíslení 2 na 1, Getzlaff zpracovával oblouček od spoluhráče ve vzduchu a následně vystřelil na Hillerovu branku nikým netísněn! Zastavila ho branková konstrukce.
17:29
Anaheim vyhazuje.
17:12
Gaudreau dlouho držel puk poblíž levé tyčky Gibsona a nakonec se rozhodl vystřelit. Gibson však byl ke své tyčce přilepený a nezanechal žádnou mezírku.
16:45
Hodně zajímavá příležitost pro Calgary! To při přechodu do útoku je zastaveno faulem, konkrétně Frolíka sekl Andrew Cogliano, který jde na dvě minuty na trestnou lavici.
16:04
Bude se hrát ve čtyřech. Další šarvátku mezi týmy už rozhodčí trestají a na dvě minuty posílají z Calgary Brandona Booliga a z Anaheimu Ryana Keslera.
16:04
16:03
Lindholm vystřelil na Hillera, který puk chytá do lapačky.
15:36
Kapsa před Hillerem se hodně smrskla, hned trojice hráčů Anaheimu byla v bezprostřední blízkosti brankoviště hostí a PATRICK MAROON toho využívá k prostřelení bezmocného brankáře Calgary. Hodně rychle využitá přesilovka! Asistence: Hampus Lindholm, Rickard Rakell.
15:26
Ale nyní už se bude vylučovat. Na trestnou lavici jde Mark Giordano, který ve snaze vyhodit puk po plexisklu ochranné sklo přehodil.
15:07
Ani nahození hráčům Anaheimu nepomáhá, puk sbírá brankář Hiller za brankou a rozehrává.
14:40
Calgary nyní vystavělo na modré čáře poměrně silnou obrannou hráz a nepouští Kačery do útočného pásma.
14:04
Po poměrně dlouhé debatě se nebude vylučovat ani na jedné straně.
14:04
Hra je přerušena, celá situace má dohru u mantinelu, kde se do šarvátky dostává skupinka hráčů obou týmu. Těm z Anaheimu se nelíbí tvrdý bodyček na Perryho.
13:39
To ovšem chybuje v rozehrávce a Anaheim rychle přešel do útočné třetiny, kde Rakell těsně míjí branku.
13:17
Oba týmy si v rychlém sledu vyměnily postavení v útočných pásmech. U kotouče je Calgary.
12:30
Despres nebezpečně vypálil, ale Jonas Hiller se překvapit nenechal. Přerušuje hru a hledí na chumel hráčů před ním, kteří se dostali do strkanice. Vylučovat se ale nebude. Komerční přestávka.
11:55
11:41
Velká šance Anaheimu! Hiller musel do rozkleku a měl zcela nepokrytou pravou tyčku. V daném prostoru stál Kesler, ale tomu se nepodařilo využít volného místa a míjí klec!
11:11
Lindholmova střela také nedoletěla až k Hillerovi. Bouma ji nejen srazil, ale navíc následně i vyhazuje přes všechny čáry.
10:48
Calgary se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
10:13
Getzlaf z pravého kruhu poslal na Hillera střílené nahození, které měl tečovat Perron, ale ten kotouč sráží mimo.
09:55
A to je důležitá chvíle. Rozhodčí přerušuje hru a posílá na trestnou lavici Sama Bennetta za napadení Mansona. Anaheim bude hrát přesilovku.
09:53
Getzlaf pálil prudce z pravého křídla, ale netrefil se a jeho střela se odráží od zadního mantinelu na hokejky hostí.
09:33
Silfverberg se dostal s Perronem do přečíslení dva na jednoho, ale Silfverberg akci zazdil, když nechal puk za sebou.
08:42
Bieksa obral v obranné třetině soupeře Brodieho o puk, ale pohotová střela postrádala svou přesnost.
08:34
Vysunutý forčeking Anaheimu výrazně narušuje rozehrávku Plamenů, které se nemohou dostat přes středovou čáru.
07:48
Nakládal zablokoval pokus Ritchieho a s jeho pomocí Calgary vyhazuje na zakázané uvolnění.
07:20
Jedovatou střelu Cogliana sráží svým blokem Wotherspoon, který je na ledě už hodně dlouho.
07:08
Po chybě v rozehrávce se Anaheim dostal do rychlého protiútoku, ale Silfverberg se netrefil mezi Hillerovy tyčky.
06:59
Další akce hostí musí začít za vlastní brankou.
06:16
Calgary se dostalo do útočného pásma a zkusilo rozestavět útočnou formaci. Bylo to ale bez střely, Nakládal s Wotherspoonem na modré se k ráně neodhodlali.
05:34
To Santorelli už mířil přesně a Hiller proti jeho střele musel předvést těžší zákrok.
05:11
Fowlerova rána mířila vedle Hillerovy klece.
05:01
Ač se hrálo zejména za brankou Calgary, tak obránci Flames raději vyhazují na zakázané uvolnění, aby se osvobodili ze zámku.
04:31
Je to Anaheim, který se nyní usazuje v útočném pásmu. Hraje se hodně dlouho bez přerušení.
03:49
03:37
Gibson neudržel puk po střele Bennetta pod lapačkou, ale naštěstí pro něho dokázal jeden z bránících hráčů kotouč odpálit do bezpečí.
03:17
Až nyní se Anaheimu daří vyhodit přes všechny čáry a přerušit kombinaci hostí.
02:37
Giordano vypálil prudkou pumelici na Gibsona, ale brankář Kačerů byl připraven.
02:24
Calgary drží přesilovkový deštník a ostřeluje branku Gibsona. Mířidla od modré čáry však potřebují ještě trochu seřídit.
01:49
Puk se dostává na střídačku Calgary, těsně před přerušením navíc hrál vysokou holí nedovoleně domácí Nick Ritchie, který trefil TJ Brodieho a jde na dvě minuty na trestnou lavici.
01:06
Velká šance u branky Flames! Před Hillerem se zjevil Santorelli, který ovšem nadvakrát nedokázal zasunout puk za záda hostujícího brankáře.
00:23
Puk se dostal za branku Calgary po krátké přetahované u levého mantinelu, Flames zahajují první útočnou akci.
00:01
Oba výběry se už pomalu připravují k úvodnímu buly.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Despres – Santorelli, Getzlaf, Perron – Perry, Rakell, Ritchie – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Garbutt, Thompson, Marron.

Calgary Flames: Hiller (Ortio) – Brodie, Giordano, Hamilton, Engelland, Nakládal, Wotherspoon – Hudler, Monahan, Gaudreau – Frolík, Backlund, Colborne – Jooris, Bennett, Ferland – Jones, Stajan, Bouma.

Rozhodčí: Dave Jackson, Graham Skilliter – Shane Heyer, Mark Wheler.
Kromě aktuální formy je celkově Anaheim v této sezoně mnohem lepším týmem než je tomu u Calgary, které si jen marně snaží vzpomenout na svou loňskou cestu do playoff. Anaheim, který prožíval jeden z nejhorších vstupů do sezony, se dokázal postupem času sebrat a nyní již z týmu, který byl na chvostu Západní konference, je tým, jenž atakuje první místo ve své divizi, když na lídry z Los Angeles ztrácí jen 4 body.
Závěr dalšího týdne základní části NHL přinese mimo jiné také souboj mezi Kačery z Anaheimu a Plameny z Calgary. Čtvrtý vzájemný duel soupeřů z Pacifické divize má favorita v podobě domácího Anaheimu, který do utkání jde se sérií čtyř výher v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.