To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním zápase:

JAKUB VORÁČEK (PHI) – 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:57
RADKO GUDAS (PHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:14, 17 trestných minut (2x bitka – M. Foligno, J. McCabe + trest DKU za napadení)
MICHAL NEUVIRTH (PHI) – zápas proseděl na střídačce
Tři hvězdy utkání:

1. R. J. UMBERGER (PHI) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 12:57, první branka v sezoně a první branka po 50 zápasech
2. MICHAEL RAFFL (PHI) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 14:42
3. NICK COUSINS (PHI) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 10:46, první branka v kariéře v NHL

Největší čas na ledě: Del Zotto 21:51 – Ristolainen 27:08

Branky a nahrávky: 22. Umberger (Gagner, Streit), 23. Schenn (Raffl), 29. Simmonds (Gostisbehere, Voráček), 36. Raffl (Cousins), 51. Cousins – 51. McGinn (McCabe). Rozhodčí: Lee, Kozari – Galloway, Grandt. Diváci: 19019.
Philadelphia dokázala na domácím ledě porazit Buffalo jednoznačně 5:1 a zapisuje tak velmi důležité dva body do tabulky nabité Východní konference.

Po bezbrankové první části hry otevřel skóre dnešního zápasu až na startu druhého dějství R. J. Umberger, který zaznamenal první gól v sezoně. Pouhých 48 vteřin na to navíc přidal další branku Brayden Schenn.

V 29. minutě se prosadil Wayne Simmonds, u jehož branky si připsal asistenci i Jakub Voráček a Shayne Gostisbehere, který tak bodoval v desátém zápase v řadě. V závěru drtivé druhé periody pak ještě skóroval ze samostatného úniku Michael Raffl.

Třetí třetina se pak už jen dohrávala, hosté ale toužili alespoň po čestné brance. Té se dočkali krátce po polovině dějství, když se z dorážky trefil Jamie McGinn. Pár vteřin na to se ale poprvé v kariéře v NHL prosadil Nick Cousins.

Flyers tak na svém ledě roznesli Šavle z Buffal jednoznačným způsobem 5:1!
59:16
Justin Bailey měl obrovskou šanci, jeho střelu ale zastavil Mason výborným zákrokem pravým betonem! Bailey tak i přes velkou střeleckou potenci musí na gól v prvním zápase kariéry v NHL zapomenout!
58:47
Domácím hokejistům se povedlo vyhodit, za malou chvíli už začne poslední minuta dnešního zápasu.
58:25
Šavle se sami vystavili do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:00
Sabres by rozhodně chtěli v přesilové hře přidat alespoň ještě jeden gól, zatím se jim to ale nedaří.
57:21
Hosté tak hrají netradiční tříminutovou přesilovou hru, Mason musel zasahovat proti zakončení Sama Reinharta, který v dnešním zápase nebyl vůbec vidět.
56:27
Radko Gudas teď velmi tvrdým hitem sestřelil ve středním pásmu Dava Catenacciho, který o českém obránci vůbec nevěděl. S Gudasem se pak do pěstního souboje pustil Jake McCabe, oba tito hráči tak inkasují pětiminutový trest za bitku. Gudas inkasuje navíc trest do konce utkání za a McCabe pro změnu dvouminutový trest za vyvolání bitky.
56:27
56:12
Radko Gudas se vrací pro kotouč do hloubi vlastního pásma, nikým neatakován pak rozehrává.
55:30
Po neuvěřitelném závaru v domácím brankovišti si Steve Mason připsal další snad tři nebo čtyři zákroky, svou branku však dokázal uhájit!
55:09
Na druhé straně kluziště střílel po rychlé otočce Nick Cousins, Robin Lehner jeho pokus tentokrát pokryl.
54:45
Brian Gionta střílel z bezprostřední blízkosti branky, Steve Mason ale vytáhl výborný zákrok!
54:14
Robin Lehner ukryl puk ve své lapačce po slabém nahození Wayna Simmondse od pravého hrazení. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Sabres.
53:34
Bogosian nyní dlouho naznačoval tvrdou ránu od modré čáry, nakonec vyslal střelu zápěstím, která minula Masonovu branku.
52:53
Zach Bogosian byl při přechodu modré čáry rychlejší než kotouč, a tak hosté musí vyklidit útočné pásmo, aby se nejednalo o ofsajd.
52:14
Nicolas Deslauriers se dostal k dorážce z nebezpečného prostoru, Steve Mason měl teď i notnou dávku štěstí, že útočník hostů zamířil mimo branku.
51:50
Shayne Gostisbehere dostal hodně těžkou přihrávku, puk tak jen prodloužil do útočného pásma.
51:06
K zakončení v útočném pásmu se nyní dostal R. J. Umbergera, střelou z ostrého úhlu ale Lehnera nepřekvapil.
50:33
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí hráči si ovšem s odpovědí nedali nikterak na čas a po necelé půl minutě se po zaváhání Ristolainena dostal do samostatného úniku NICK COUSINS, který svou akci vyřešil tvrdou střelou na přední tyč! Cousins tak střílí svůj první gól v kariéře v NHL! Bez asistence.
50:04
Sabres právě vstřelili branku!
Jako bych to zakřikl a hosté rázem snižují! Po střele Jaka McCabe z vrcholu levého kruhu se k dorážce před prázdnou brankou dostal JAMIE McGINN, který měl už jednoduchou práci uklidit kotouč do odkryté části branky! Asistence: Jake McCabe.
49:30
Čas ve třetí části hry plyne celkem rychle a zatím moc Sabres nenasvědčují k tomu, že by měli s utkáním něco udělat.
48:59
Ryan White se sice prokousal s kotoučem do útočného pásma, poté ovšem pokazil zdánlivě jednoduchou přihrávku na spoluhráče.
48:22
Také Flyers si dokázali vytvořit velkou šanci! Mark Streit se dostal k odraženému kotouči, vyslal tvrdou ránu, kterou ovšem dokázal Lehner vyrazit!
47:44
Josh Gorges se vydal na útočný výlet po levé straně kluziště, Michael Del Zotto jeho střelu srazil na mantinel za brankou.
47:09
Velká šance hostů! Evander Kane se dostal ke kotouči v mezikruží a jeho dobrou střelu vytáhl vynikajícím zákrokem Steve Mason!
46:44
Puk se dostal do ochranné sítě za Masonovou brankou, po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Flyers.
46:16
Další působení domácích hráčů v útočném pásmu nemělo dlouhého trvání a do útoku zase na druhou stranu míří hosté.
45:35
Domácí se dopustili chyby při rozehrávce a k zajímavé střele se dostal Jack Eichel, který, jak jinak než z pravého kruhu, pálil nebezpečně, Mason však jeho pokus vyrazil.
45:07
Hosté se neprosadili při svém útočném snažení a Mark Streit čeká s kotoučem za vlastní brankou na dostřídání svých spoluhráčů.
44:38
Sam Gagner se pokusil prosadit mezi dvěma obránci Sabres, s pukem se dostal do rohu, kde o něj po následném boji přišel.
44:05
Třetí část hry zatím nenabídla opravdu zhola nic, hra absolutně postrádá tempo, k vidění nejsou ani žádné střely.
43:29
Jakub Voráček se proti dvěma protihráčům za hostující brankou neprosadil a dopředu už zase míří Šavle.
42:40
Jen tak pro zajímavost, jelikož se toho moc na ledě zatím neděje: Shayne Gostisbehere táhne aktuálně deseti zápasovou bodovou sérii, což je aktuálně nejlepší výkon v celé lize. Mladý bek Flyers navíc vyrovnal rekord organizace v bodové sérii nováčka a poslední podobný výkon v podání obránce viděla NHL naposledy v 70. letech!
42:03
Puk nyní opustil hrací plochu, vhazovat se tak bude přímo ve středovém kruhu.
41:44
Brandon Manning tak dlouho masíroval Ryana O'Reillyho až elitního centra Sabres připravil o kotouč.
41:13
Třetí část hry začala hodně zvolna, což je samozřejmě dáno především aktuálnímu stavu utkání, které se zdá být rozhodnuté.
40:37
Shayne Gostisbehere vyslal do útočného pásma Jakuba Voráčka, který se ovšem do zakončení nedostal a s pukem se "utopil" v rohu.

Největší čas na ledě: Del Zotto 14:09 – Ristolainen 19:07
Druhá třetina byla jednoznačným představením domácích hráčů, kteří prostřední dějství dokázali ovládnout poměrem 4:0!

Skóre otevřel ve 22. minutě R. J. Umberger, který zapsal svou první trefu v sezoně a trefil se po neuvěřitelných 50 zápasech sucha. O pouhých 48 vteřin později navíc přidal druhou branku Brayden Schenn.

Třetí zářez na straně Flyers přišel v 29. minutě, kdy se po Gostisbehereově akci prosadil Wayne Simmonds a čtvrtou branku přidali domácí hokejisté čtyři minuty před sirénou, z úniku se trefil rakouský útočník Michael Raffl.

Philadelphia tak po čtyřiceti minutách hry drtí na svém ledě Buffalo 4:0.
40:00
39:40
R. J. Umberger prodloužil puk do útočného pásma na najíždějícího Sama Gagnera, u puku byl ale dříve obránce hostů Josh Gorges.
39:07
Už probíhá poslední minuta prostředního dějství, Brandon Manning jen nahodil kotouč do útočného pásma a zamířil střídat.
38:44
Steve Mason musel vytáhnout výborné zákroky proti střelám Codyho Fransona a chvíli na to i Ryana O'Reillyho.
38:11
Zakázané uvolnění na straně Flyers, hra se tak stěhuje před branku Steva Masona.
37:57
Nicolas Deslauriers, který odpykával menší trest za Foligna, je zpátky na ledě a Sabres tak jsou kompletní.
37:31
Michael Raffl šikovně zkoušel překvapit Lehnera nahozením zpoza branky, puk proletěl jen napříč brankovištěm.
36:58
Jakub Voráček měl hodně času a prostoru na pravé straně kluziště, jeho střelu ale výborným zákrokem zastavil Robin Lehner!
36:40
Domácí hokejisté se až nyní dokázali usadit ke kombinaci v útočném pásmu.
35:57
Následně se do vzájemné potyčky pustili Radko Gudas a Marcus Foligno, kteří nakonec předvedli spíše společný taneček. Oba hráči inkasují pětiminutové tresty za bitku a hostující útočník navíc menší trest za krosček.
35:57
35:57
Radko Gudas nešetrným zákrokem poslal k zemi Marcuse Foligna. Domácí získali kotouč a Nick Cousins krásnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku MICHAELA RAFFLA, který poslal kotouč přesně pod horní tyčku! Asistence: Nick Cousins.
35:23
Steve Mason vyrazil slabou střelu Joshe Gorgese od levého hrazení až do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
35:04
Radko Gudas naskakuje zpátky na ledovou plochu, Flyers hrají v plném počtu.
34:29
VandeVelde s Bellemarem se nyní dokonce vydali v oslabení na útočný výlet, sami sebe ale vystavili do postavení mimo hru.
34:00
Tentokrát výborně zapracoval v obraně Brandon Manning a také on posílá kotouč do bezpečí.
33:37
Jack Eichel se snažil přihrávkou napříč celým útočným pásmem najít Ryana O'Reillyho, výbornou práci ale odvedl Pierre-Edouard Bellemare.
33:04
Dlouho ovšem Flyers v plném počtu nevydrželi, také za faul vysokou holí je vyloučen Radko Gudas.
32:52
Brandon Manning se vrací z trestné lavice, Philadelphia ubránila i čtvrté oslabení v dnešním zápase.
32:20
A další pokus Jacka Eichela z pravé strany kluziště, branku opět minul a kotouč pak po mantinelu vycestoval až do středního pásma.
31:59
Jack Eichel střílel opět ze svého oblíbeného postavení na vrcholu pravého kruhu, branku z tohoto místa opět přestřelil.
31:24
Ristolainenova rána od modré čáry zůstala někde mezi hráči v předbrankovém prostoru, nejlépe se nakonec zorientoval Nick Schultz, který poslal puk přes všechny čáry do bezpečí.
30:52
Buffalo si zahraje přesilovou hru, za faul vysokou holí míří na trestnou lavici domácí obránce Brandon Manning.
30:25
Nahození Codyho Fransona od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě, po další reklamní pauze se bude vhazovat před Masonovou brankou.
29:47
Zach Bogosian se musel rychle vrátit pro kotouč do vlastního pásma, navíc musel udržet na svých zádech dorážejícího Braydena Schenna.
29:10
Z pravého kruhu střílel na druhé straně také nebezpečně Jack Eichel, jeho pokus ovšem skončil mimo tři tyče.
28:33
Domácí přidávají už třetí branku! Wayne Simmonds nejdříve přenechal puk ve středním pásmu Shaynu Gostisbeherovi, který se rychlostí dostal do útočného pásma, jeho střela ale byla sražena. Puk se vrátil k WAYNU SIMMONDSOVI, jehož střelu z pravého kruhu Lehner nedokázal zastavit! Asistence: Shayne Gostisbehere a Jakub Voráček.
27:39
Steve Mason měl po delší době práci, když musel likvidovat střely Justina Baileyho a Evandera Kanea. Následně domácí hráči poslali kotouč na zakázané uvolnění.
27:01
Robin Lehner pokryl střelu Brandona Manninga z velké dálky a následuje reklamní přestávka, po níž se tedy bude vhazovat před brankou Buffala.
26:52
Ani dvoubrankové vedení zatím nepohnulo se strnulými diváky ve Wells Fargo Center, atmosféra v hale je zatím stále hodně komorní.
26:14
Nicolas Deslauriers je zpátky na ledě, Sabres hrají v plném počtu.
25:46
Dělovka Marka Streita od modré čáry byla sražena, následně se do šance dostal Jordan Weal a jeho pokus pokryl pro změnu Lehner.
25:10
Ryan O'Reilly opět ušetřil několik cenných vteřin s pukem daleko od vlastní branky a po výborné práci ve vlastním oslabení míří střídat.
24:42
Domácím hráčům se dnes ale zatím v přesilové hře vůbec nevede, ani na začátku této početní výhody se nemohou usadit v útočném pásmu.
24:14
Philadelphia si zahraje přesilovou hru, jelikož brankář Robin Lehner zasáhl projíždějícího Simmondse vysokou holí do obličeje. Trest za svého brankáře odpyká Nicolas Deslauriers.
24:00
Domácí hokejisty dvě slepené branky pochopitelně povzbudili, v útočném pásmu se nyní drží elitní formace Letců.
23:21
Sam Gagner střílel z ostrého úhlu, Lehner sice dokázal zasáhnout, ale následně vůbec nevěděl, kde se nachází kotouč, který se naštěstí pro něj odrazil daleko od jeho branky.
22:55
Na ledě je aktuálně čtvrtá útočná formace Flyers, která se také snaží něco předvést v útočné třetině.
22:11
Domácí neotálejí a rychle přidávají druhou branku! Michael Raffl zatáhl po levé straně kotouč do útočného pásma, na hranici brankové čáry pak zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy volného BRAYDENA SCHENNA, který prostřelil Lehnera podruhé během krátké chvíle! Asistence: Michael Raffl.
21:49
Robin Lehner tentokrát přispěchal s úspěšným zákrokem, když pokryl střelecký pokus Braydena Schenna.
21:23
Krásná kombinace, po které se domácí ujímají vedení! Sam Gagner počkal na pravém kruhu s přihrávkou na ideální chvíli, kdy si na druhé straně útočného pásma najel do střelecké pozice R. J. UMBERGERA, který nikým neatakován poslal kotouč za Lehnerova záda! Pro Umbergera je to první gól v letošní sezoně! Asistence: Sam Gagner a Mark Streit.
21:09
Jakub Voráček se vrací z trestné lavice, Philadelphia hraje opět v plném počtu.
20:41
Po Ristolainenově střele se k dorážce dostal Jamie McGinn a dokázal dostat kotouč do branky! Rozhodčí Steve Kozari ale branku neuznává, jelikož útočník hostů trefil kotouč vysoko nad vlastní hlavou, a tak se ani nepůjde telefonovat.
20:28
Sabres na začátku druhé třetiny pokračují v přesilové hře, střela Jacka Eichela byla sražena Gudasem do bezpečí.

Největší čas na ledě: Del Zotto 7:47 – Ristolainen 9:44
První třetinu moc pohledného hokeje neukázala, po trochu ospalém úvodu jsme se nakonec dočkali alespoň nějakých šancí. Oba týmy si připsaly po jedné velké příležitosti.

Michael Raffl nejdříve neuspěl se svým únikem a na druhé straně Ristolainenovu střelu zastavila konstrukce branky. Philadelphia tak po dvaceti minutách hry hraje s Buffalem bez branek.
20:00
19:31
Steve Mason si poradil se svižnou střelou Jacka Eichela z pravé strany a domácí hokejisté pak dokázali vyhodit.
19:09
V závěru první třetiny přichází další přesilová hra pro Sabres. Za podražení míří na trestnou lavici tentokrát český útočník Jakub Voráček.
18:42
Domácí se ubránili i následujícímu tlaku po skončení přesilové hry a Radko Gudas pak vyhozením osvobodil svůj tým.
18:14
Mark Streit je znovu na ledě, Flyers tak hrají v plném počtu, nadále se ovšem musí bránit tlaku hostů.
17:44
Steve Mason předvedl výborný zákrok lapačkou, z levého kruhu střílel velmi dobře Matt Moulson.
17:13
Ristolainen se teď předvedl také v obraně, když zastavil přihrávku Clauda Girouxe na najíždějícího Ryana Whitea.
16:50
Druhá přesilová hra v krátkém sledu už vypadá z pohledu Sabres mnohem lépe, Steve Mason byl likvidovat nebezpečné nahození Rasmuse Ristolainena od modré čáry.
16:14
Mark Streit ale pobyl na ledě pouhých osm vteřin a za stejný prohřešek jako před malou chvílí, tedy nedovolené bránění, je opět vyloučen.
16:06
Mark Streit se vrací z trestné lavice na led, Philadelphia hraje v plném počtu.
15:37
Claude Giroux sebral kotouč pronikajícímu Evanderu Kaneovi a jako správný kapitán opět vyhazuje přes všechny čáry.
15:00
Zatím se ani Šavlím nedaří v početní výhodě ani na chvilku udržet s pukem v útočné třetině.
14:31
Hosté sice zakombinovali moc pěkně, poslední přihrávka ovšem byla navíc a Flyers se pak v klidu osvobodili.
14:06
První přesilovou hru si zahrají také hosté z Buffala. Za nedovolené bránění je vyloučen Mark Streit.
13:55
Josh Gorges se nebál kombinovat u vlastní branky s Evanderem Kanem a hosté se nakonec konstruktivně dokázali dostat s pukem až do útoku.
13:17
Největší šance Sabres v dosavadním průběhu utkání! Rasmus Ristolainen nastřelil od modré čáry jen levou tyč a s následnou dorážkou Justina Baileyho z bezprostřední blízkosti si poradil Steve Mason!
12:59
Steve Mason pokryl dalekonosnou střelu Davida Legwanda až ze středního pásma. Po další komerční přestávce se tak bude vhazovat před brankou Flyers.
12:06
Po zakázaném uvolnění Sabres se bude vhazovat po pravé ruce Robina Lehnera.
11:50
V posledních vteřinách se na ledě trochu přiostřilo, což hned zvedlo trochu náladu na tribunách.
11:23
Evander Kane byl v útočném pásmu na všechno sám, a tak i z nepřipravené pozice vypálil, jeho pokus byl ovšem hodně nepřesný.
10:44
Michael Del Zotto výborně přečetl rozehrávku hostů a dostal se až ke střele, svým pokusem ale nastřelil jen Joshe Gorgese, kterému se puk schoval někde ve výstroji.
10:11
Po delší pasáži hry bez přerušení nakonec Lehner ukryl puk ve své lapačce. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat v obranném pásmu Buffala.
09:35
Schenn nyní hledal před brankou Nicka Cousinse, přihrávku ale výborně vystihl vracející se Matt Moulson.
09:04
Brayden Schenn se snažil zaseknout kotouč před dorážejícím Bogosianem, ten jej o něj ale připravil.
08:33
Sam Reinhart se individuálně do útočného pásma neprobil a s pukem budou pokračovat domácí hokejisté.
07:51
Wayne Simmonds byl u puku u zadního mantinelu po nahození Girouxe jako první, první útok Philadelphie se ale v útoku dlouho nezdržel.
07:20
Střelu Jacka Eichela z velké dálky srazil dobře blokující Brandon Manning do rohu kluziště.
06:46
Zach Bogosian je zpátky na ledové ploše, Buffalo hraje v plném počtu.
06:39
Steve Mason teď dokonce musel krýt střelu Davida Legwanda, který se ke střeleckému pokusu dostal i při vlastním oslabení.
06:07
První přesilová hra Flyers v dnešním zápase zatím vůbec nevychází, druhá domácí přesilovková pětka se ani nedokáže usadit v útočné třetině.
05:31
Claude Giroux opět kazí přihrávku, Sabres tak znovu vyhazují a kompletní bránící čtveřice hostů může vystřídat.
05:08
Jakub Voráček netrefil čistě kotouč po přihrávce od Girouxe, hosté se následně osvobozují.
04:46
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase. Za vražení na hrazení míří na trestnou lavici hostující obránce Zach Bogosian.
04:28
Michael Raffl se dostal do samostatného úniku, s bekhendovým blafákem si ale na Robina Lehnera nepřišel!
03:56
Rasmus Ristolainen se pokusil překvapit Masona střelou z otočky, puk ovšem ani neprošel na domácího brankáře.
03:12
Domácí hokejisté rozhodně začali dnešní utkání mnohem aktivněji, Jakub Voráček teď při svém druhém střídání rychle napadá rozehrávající obránce Buffala.
02:31
První přerušení hry, Robin Lehner pokryl nahození Radka Gudase od modré čáry, vhazovat se tak bude před brankou Sabres.
02:19
Sabres se dostali do problémů ve vlastním pásmu a ke střele z ostrého úhlu se dostal Sam Gagner, Lehner si poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou R. J. Umbergera.
01:30
Poprvé se v útočném pásmu osmělují také hosté z Buffala, na ledě je třetí formace vedená nováčkem Jackem Eichelem.
01:02
Utkání začalo v hodně komorní atmosféře a zatím tomu odpovídá i ospalé tempo hry.
00:36
Hned v prvním střídání elitní formace Flyers vypálil z vrcholu pravého kruhu Shayne Gostisbehere, Robin Lehner jeho ránu dokázal vyrazit.
00:01
Americká hymna, kterou přednesla Lauren Hartová, je za námi. Nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního zápasu!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymna USA.
Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Gostisbehere, Schultz, Streit, Manning, Gudas – Voráček, Giroux (C), Simmonds – Gagner, Cousins, Schenn – Raffl, Weal, Umberger – VandeVelde, Bellemare, White. Trenér: Dave Hakstol.

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Bogosian, Pysyk, Gorges, Ristolainen, McCabe, Franson – Deslauriers, O'Reilly, McGinn – Kane, Reinhart, Gionta (C) – Foligno, Eichel, Moulson – Catenacci, Legwand, Bailey. Trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Lee, Kozari – Galloway, Grandt.

JAKUB VORÁČEK (PHI) – 52 zápasů, 42 bodů (8+34)
RADKO GUDAS (PHI) – 46 zápasů, 3 body (0+3)
MICHAL NEUVIRTH (PHI) – 21 zápasů, 11 výher, úspěšnost zásahů 93,3%, průměr obdržených gólů na zápas 2,14, 3 čistá konta
BUFFALO SABRES

Buffalo provedlo během loňského léta několik zásadních změn, které měly vést k výsledkovému zlepšení týmu. Přišel nový trenér Dan Bylsma, novou jedničkou se stal Robin Lehner, útok vyztužil hvězdný Ryan O'Reilly a z pozice dvojky draftu si Sabres vybrali Jacka Eichela.

Kýžené výsledky se ale nedostavily. Buffalo se drží i v letošním ročníku na samém chvostu Východní konference. S 48 body na svém kontě jsou Šavle aktuálně na 14. místě, horší už jsou jen Columbus a Toronto. Sabres aktuálně ztrácí na postup do play off propastných 13 bodů.

Oproti loňské sezoně alespoň Buffalo zlepšilo svou střeleckou potenci. Nejvíce bodů zatím nasbíral Ryan O'Reilly, který je se 17 góly nejlepším střelcem týmu a zároveň s 28 asistencemi i nejlepším nahrávačem. Výborně si vede také nováček Jack Eichel (16+20) a obránce Rasmus Ristolainen (8+25).
PHILADELPHIA FLYERS

Philadelphii se po loňské neúčasti v play off zatím nedaří držet v elitní osmičce Východní konference ani v letošní sezoně. Aktuálně jsou Flyers až na 13. místě v rámci Východu, na svém kontě mají 55 bodů. Na osmý Pittsburgh tak ztrácí Letci šest bodů.

Po sérii slušných výsledků v lednu prohráli Flyers poslední tři utkání. O víkendu v těsných zápasech podlehli jak Rangers (2:3 po náj.), tak Washingtonu (2:3). V noci z úterý na středu pak doma nestačili na rozjetý Anaheim, který si z Wells Fargo Center odvezl výhru 1:4.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 45 body za 16 gólů a 29 asistencí kapitán Claude Giroux. Po bídném začátku sezony se už rozjel také Jakub Voráček, který má o tři body méně (8+34). Nejlepším střelcem je s 19 góly Wayne Simmonds a skvěle si pak vede novic v obraně Shayne Gostisbehere (9+19).
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL se už přehoupla do své druhé poloviny, noc ze čtvrtka na pátek nabídne celkem devět utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Philadelphia Flyers a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.