Radek Smoleňák (ZAG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:15
Tomáš Mertl (ZAG) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:38
Marek Kvapil (ZAG) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:39
Milan Jurčina (ZAG) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:39

Bodyčeky: 20 – 13
Vyhrané buly: 45 – 35
Využití: 0 – 0
Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Po pouhých sedmnácti vteřinách rozhodují o bodu navíc domácí hokejisté, kteří hned z první akce nastavené doby skórovali z hole Patricka Bjorkstranda. Hosté si z ledu Medveščaku odvezou jediný bod.
60:17
Medveščak právě vstřelil branku!
Tak prodloužení netrvalo vůbec dlouho a domácí nakonec rozhodují toto utkání. PATRICK BJORKSTRAND si sjel k levému kruhu, odkud okamžitě vystřelil a brankáři Sorochinovi nedal vůbec žádnou šanci. Zápas tímto končí a bonusový bod navíc si připisuje Medveščak. Asistence: Gilbert Brulé, Blake Parlett.
60:01
Po třech třetinách skončilo skóre jako na začátku utkání, tedy 0:0. Zápas tak musí rozhodnout buď prodloužení, které bude trvat pět minut nebo pak samostatné nájezdy, pokud se nerozhodne ani v nastaveném čase.
60:00
59:28
Základní hrací doba pomalu končí a vypadá to vypadá, že utkání opravdu dojde do nastavené doby. Ještě ale samozřejmě nepředbíhejme.
58:42
Po nenápadné teči Radulova změnil puk směr jízdy, ale Taylor ho nakonec dokázal chytit a má ho ve své moci.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:35
Domácí Morrisonn zůstal po střetu s hostujícím hráčem ležet na zemi a nevypadalo to s ním dobře. Nakonec odjel po svých a bude tedy v pořádku.
56:46
Na druhé straně se o podobnou věc snažil Žarkov, ale toho o puk obrala domácí pozorná obrana.
56:04
Tomáš Mertl číhal před brankou CSKA na dorážku po střele Hedberga, ale bylo to zbytečné. Sorochin totiž puk lapil okamžitě po střele druhého jmenovaného.
55:06
Z otočky pálil Brulé z prostoru mezi kruhy, reflexním zákrokem ale jeho střelu likviduje Sorochin. Opět se tak skóre v dnešním utkání nemění.
54:01
A do třetice Smoleňák, který hledal svou přihrávkou Brulého na kruzích. Druhý jmenovaný pak poslal puk přímo do náruče Sorochina.
53:41
Smoleňák číhal u modré čáry a klepal si o přihrávku, tu ale nedostal a hru na opačnou stranu nyní otáčejí znovu hosté z Moskvy.
52:56
Medveščak zakládá svou útočnou akci z hloubi vlastního pásma po tom, co byl chvíli ostřelován hráči hostí.
52:03
Série nepřesností na obou stranách. Hra se tak převážně odehrávala ve středu hřiště.
51:28
Sorochin se nyní vyznamenal po střele Smoleňáka z mezikruží a hodně svůj tým svým zákrokem podržel.
51:04
Muršak se napřahoval ke střele, když čekal přihrávku od Radulova. Ta však nepřišla a CSKA přišlo o pásmo.
50:12
Třetí dějství se přehouplo do své druhé poloviny a zatím jsme stále neviděli úvodní gól. Dospěje zápas nakonec do prodloužení?
48:44
Trma vrma před domácí brankou, nikdo z hostí však nedokázal usměrnit puk do domácí klece. Navíc došlo také k posunutí branky Záhřebu a hra je tak přerušena.
47:59
Bjorkstrand zachytil puk po chybě hostující obrany a mířil před Sorochina. Zblízka na něho vyslal prudkou střelu, kterou ale brankář CSKA likviduje.
46:20
Radulov šikovně objel branku Záhřebu a snažil se překvapit Taylora v jeho brance. Jenže domácí brankář vše moc dobře viděl a ukradl mu puk přímo z Radulovovy hole.
45:38
Od modré čáry pálil Kinrade, ale puk letící přímo doprostřed branky CSKA skončil na hrudi Sorochina.
44:01
Domácí publikum bylo na nohou po další šanci Medveščaku, který se dostal do velké příležitosti. Giliati se ale při střele unáhlil a poslal puk vysoko nad.
42:05
Jedovka Muršaka z pravého kruhu byla vyražena levým betonem Taylora. Ten má na svém kontě další přesný zákrok.
41:30
Brulé dostal zpětnou přihrávku od Saarinena na vrchol pravého kruhu, odkud se napřáhl k mohutné střele. Nechal však vyniknout Sorochina a poté byl na sebe pořádně naštvaný.
40:59
Pihlström zamotal hlavu domácí obraně, obelstil ji a bezprostředně poté vypálil. Jeho projektil však zamířil pouze do připraveného brankáře Taylora.
40:46
Na druhé straně nebezpečně vystřelil z levé strany Saarinen, ale jeho ránu likviduje Taylor.
40:14
Hosté se okamžitě po vhazování ve středním pásmu dostali do útoku, ale na Taylora nakonec nevyslali ani jednu střelu.

Vyhrané buly: 12 – 12
I druhá třetina je za námi. Znovu jsme se branky nedočkali, a tak je i po čtyřiceti minutách na ukazateli skóre stejný stav, který byl před začátkem tohoto utkání – 0:0. Dokáže někdo otevřít účet zápasu, nebo bude stejný výsledek i po třetí třetině? Uvidíme, jak to vše nakonec dopadne. Třetí třetina začne přibližně ve 21:20.
40:00
39:25
Po akci domácích se znovu strhla před brankářem Sorochinem menší potyčka. Znovu se však vše vyřešilo domluvou a vylučovat se nebude.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:33
Hosté se znovu ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
38:09
Hosté se znovu osvobozují.
37:26
Medveščak se dlouho držel v útočném pásmu, kde vyslal několik střel. Sorochin byl ale připraven a znovu neinkasoval. Poté vyhazuje puk až k jeho protějšku Taylorovi.
36:33
Ožiganov vyhodil puk z hrací plochy mimo a dostává dvě minuty za zdržování hry. Medveščak má další početní výhodu.
36:16
Následně poté se hosté dostali k další slibné střele, ale znovu ztroskotali na Taylorovi.
35:08
Bondarev pálil od modré čáry a jeho tým se už radoval z branky. Jenomže rozhodčí okamžitě rozpažil a nechal hru pokračovat dál. Puk totiž pouze orazítkoval spojnici Taylorovy svatyně!
34:50
Hosté jsou v plném počtu a hned míří do útoku.
34:05
Mark Katic chyboval na modré čáře a domácí tak přicházejí o pásmo. Do úniku se snažil vydat Andronov, ale včas byl zastaven.
33:10
Po sérii střel Medveščaku se hosté osvobozují a vyhazují kotouč až před Taylora.
32:50
Mike Glumac by šel úplně sám na Sorochina, ale za záchrannou brzdu zatáhl Panin, jenž putuje na trestnou lavici za hákování. Medveščak má tedy výhodu přesilové hry.
31:33
Taylor je nyní ostřelován hokejisty CSKA, ale všechny tři jedovky znovu likviduje. I po polovině utkání tak stále čekáme na první branku tohoto duelu.
30:18
Těsně před brankou tečoval střelu svého spoluhráče před Taylorem Muršak, ale Taylor mu puk lapil a okamžitě rozehrál do středního pásma.
29:31
Giliati byl znovu agilní a projel jako nůž máslem až před Sorochina. Jeho následnou střelu však brankář CSKA zlikvidoval dalším přesným zákrokem.
28:53
Také Medveščak je už kompletní.
28:30
Hosté jsou v plném počtu a čeká je kratičká přesilová hra.
28:25
Hedberg se dostal do průniku na branku CSKA, ale o puk ho připravila hostující obrana.
27:57
Tato početní varianta ani jednomu týmu nesvědčí, vidíme spíše hru ve středním pásmu. Ani jeden tým neohrozil brankáře soupeře.
26:53
Síly na ledě se ale bleskově srovnají. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Kvapil a uvidíme tedy hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
26:30
Platt dostává dvě minuty za nafilmovaný pád a je tu přesilová hra pro domácí Medveščak.
25:41
Z druhé vlny to zkoušeli před Sorochinem po delší době také domácí, ale střely Brulého a Saarinena se neujaly.
24:32
Taylor bravurním zákrokem zlikvidoval vzdušnou střelu Mamina, jenž se ocitl z ničeho nic v jeho těsné blízkosti. Jen díky jeho pohotovému zákroku domácí neinkasovali.
24:19
Na Sorochina v krátkém sledu po sobě mířila další střela, konkrétně z hole Smoleňáka, ale znovu byl ve svém brankovišti pozorný.
23:03
Z těžkého úhlu pálil z levé strany Stefano Giliati, přesto zaměstnal Sorochina. Ten puk lapil svojí lapačkou a okamžitě raději přerušil hru.
22:14
Na druhé straně z otočky pálil Kugryšev, jehož střelu bravurně zlikvidoval Taylor.
21:06
Taylor se ocitl za svojí vlastní brankou, aby obraně pomohl dostat se ke kotouči. To se mu povedlo a jeho spoluhráči míří zase do blízkosti Sorochinovy branky.
20:44
Domácí se stále drží v útočném pásmu, kde se nyní bude vhazovat po pravici Sorochina. Ten bude čelit další akci domácích.
20:10
Hned v úvodu druhé třetiny se zakázaného uvolnění dopustili hosté a hra se tak stěhuje před jejich brankáře Sorochina.

Vyhrané buly: 14 – 8
První třetina je minulostí. Marně jsme v ní čekali na branku, i když k ní ani jeden tým neměl daleko. Brankáři obou celků jsou však zatím velmi pozorní a všechny střely soupeře dokázali zlikvidovat. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně ve 20:25.
20:00
19:44
Ještě se bude vhazovat v pásmu CSKA, konkrétně po pravici Sorochina.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:22
Útok Záhřebu pokračuje. Kvapil se ocitl před hostující svatyní, jeho střela ale zamířila do hrudi Sorochina.
18:01
Na druhé straně s pukem v útočném pásmu míchali Záhřebští, ale ani oni Sorochina ohrozit nedokázali.
16:34
Před brankou číhal volný Radulov, jenž si klepal o přihrávku. Ta sice z hole Platta přicházela, ale narušil ji Katic. Rázem tak bylo po další šanci hostujícího celku.
16:15
Medveščak se ubránil a nyní je už v plném počtu.
15:50
Výborný zákrok Taylora proti jedovaté střele Muršaka. Tomu nechybělo mnoho, aby otevřel po svém nájezdu skóre dnešního zápasu.
15:25
Medveščak se zatím velmi dobře brání a vyhazuje puky do bezpečí. Stále je však pod tlakem hostů.
14:15
A další domácí hráč vyloučen. Shaon Morrisonn dostává dvě minuty za sekání. Moskvané budou hrát celé dvě minuty 5 na 3.
14:15
Další vyloučení na straně Záhřebu. Tuukka Mäntylä dostává dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro CSKA.
13:25
Domácí hokejisté jsou už v plném počtu.
13:18
Od modré čáry pálil Ožiganov, lapačka Taylora byla na svém místě.
12:59
Další akci zakládají hosté z hloubi vlastního pásma a už opět míří před Taylora.
12:19
Hosté zamkli domácí v pásmu a obléhají jejich branku. Domácí obrana však posílá puk do bezpečí.
11:25
Přesilovku si zahrají hosté. Smoleňák usedá na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
10:56
Perkovich si vzal kotouč, jenž se ocitl v blízkosti Taylorovy branky a záhy ho poslal mimo ohrožení vlastní branky.
10:00
V polovině první třetiny stále čekáme na úvodní branku tohoto utkání. Na obou stranách byly k vidění šance, ale oba gólmani jsou zatím stoprocentní.
08:50
Další Taylorův zákrok, na kterého si vyšlápl Geoff Platt. Přízemní střelou však jen provětral lapačku záhřebského brankáře.
08:16
Nyní jsou uhnízděni v pásmu Moskvy hokejisté Záhřebu, kde z úhlu pálil Brulé. S jeho projektilem si však Sorochin dokázal v pohodě poradit.
07:46
Muršak se obtočil u levé části branky Záhřebu a ač tísněn, dokázal vystřelit. Taylor ale nastavil svou hůl a jeho akci zneškodnil.
07:11
Skrumáž před brankou Sorochina. Ten chvíli nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho našel ve své výstroji. Znovu se ale do sebe pustilo několik hráčů obou celků.
06:51
CSKA Moskva je v plném počtu.
06:37
Po střele Kvapila puk zachytila obrana CSKA, která ho okamžitě posílá znovu až před Taylora.
05:48
Hosté se osvobodili a domácí pak museli spěchat za vlastní branku, odkud zakládají svou útočnou akci.
04:51
Znovu se vylučuje, hostující Děnis Děnisov inkasuje dvě minuty za držení. Medveščak bude hrát přesilovku 5 na 4.
04:11
Na domácí straně vyloučen Glumac za hrubost a na hostující pak Mamin. Oba dostávají pět minut za hrubost – bitka.
04:11
04:07
Maxim Mamin založil pěknou útočnou individuální akci, po které by zřejmě ujížděl sám na Taylora. Jenomže byl v pásmu dříve než puk a je z toho tedy postavení mimo hru.
03:30
Vše se ale obešlo bez vyloučení a hra tak může znovu plynout dále. Nyní mají puk na svých hokejkách hokejisté CSKA a míří směr domácí branka.
03:14
Domácí se dostali znovu do šance, po které musel zase zasahovat Sorochin. Po jeho přerušení hry se za jeho brankou strhla menší potyčka.
02:50
Stefano Giliati si nabruslil z levé strany do blízkosti Sorochina, ale o kotouč byl čistě obrán jedním z obránců CSKA.
02:12
Domácí nyní zahrozili před Sorochinem, který si připsal svůj první zákrok. Hru ale nepřerušil a posílá kotouč rovnou zpět mezi své spoluhráče.
01:55
Nyní mají na svých hokejkách puk Záhřebští a postupují do útočného pásma.
01:40
Za vlastní brankou zazmatkoval Taylor, toho se snažili využít hosté. Obrana Záhřebu se ale včas vrátila a nebezpečí zažehnala.
00:01
Po oficialitách před utkáním tak zápas za malou chvilku začne.
A nyní už přichází na řadu také hymna domácího celku, a sice chorvatská.
Halou v Dom Sportova v Záhřebu už zní ruská hymna na počest týmu CSKA Moskva.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Kinrade, Morrisonn, Mäntylä, Parlett, Jurčina, Katic, Deutsch – Smoleňák, Brulé, Saarinen – Bjorkstrand, Bolduc, Kvapil – Hedberg, Mertl, Glumac – Giliati, Perkovich, Jämtin

CSKA Moskva: Galimov (Sorochin) – Děnisov, Ožiganov, Najmenkov, Kutuzov, Panin, Sergejev, Bondarev – Platt, Andronov, Radulov – Kugryšev, Muršak, Pihlström – Tělegin, Ljubimov, Žarkov – Mamin, Juňkov, Kvartalnov

Rozhodčí: Bulanov, Konc – Metalnikov, Sirotkin.
Československá stopa

Radek Smoleňák (ZAG) 32 zápasů (13+11)
Marek Kvapil (ZAG) 31 zápasů (9+15)
Tomáš Mertl (ZAG) 32 zápasů (7+13)
Milan Jurčina (ZAG) 23 zápasů (4+6)

V týmu CSKA Moskva aktuálně nenastupuje žádný český ani slovenský hráč.
CSKA Moskva

Hosté v letošní sezóně potvrzují svoji roli jednoho z favoritů a nacházejí se na první příčce Západní konference. CSKA má na svém kontě jednašedesát bodů a výborné skóre 85:49 – to vše z pouhých devětadvaceti zápasů. Z poslední tří utkání si hráči moskevského celku odnesli sedm bodů, když dokázali porazit Soči 4:2 a Jaroslavl 2:0. V posledním případě pak hosté padli se Slovanem Bratislava 2:3 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráči týmu

1. Alexander Radulov (MOS) 27 zápasů (11+20)
2. Geoff Platt (MOS) 29 zápasů (15+6)
3. Jan Muršak (MOS) 23 zápasů (7+13)
Medveščak Záhřeb

Domácí si letos nevedou vůbec špatně a aktuálně jim patří šestá příčka v Západní konferenci. Medveščak získal ve dvaatřiceti zápasech osmačtyřicet bodů a téměř vyrovnané skóre 85:84. Z posledních tří zápasů ukořistili Záhřebští šest bodů, když zvítězili na ledě Minsku 4:1, prohráli s Nižním Novgorodem 2:5 a v posledním případě zvítězili nad Čerepovcem 4:2.

1. Radek Smoleňák (ZAG) 32 zápasů (13+11)
2. Marek Kvapil (ZAG) 31 zápasů (9+15)
3. Tomáš Mertl (ZAG) 32 zápasů (7+13)
Dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu KHL mezi týmy Medveščak Záhřeb a CSKA Moskva. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.