Přenos se aktualizuje automaticky

To je z tohoto onlajn přenosu opravdu vše, dnešní olympijský program je však teprve v začátcích. Příjemný zbytek pátečního dne vám přeje Petr Dejnožka.
Statistiky zápasu:


střely: 39:20
trestné minuty: 8:8
přesilové hry: 1/4 – 1/4
Česká reprezentace povinné vítězství zvládla a do tabulky si připisuje první bodový zisk. Dnes se ještě v rámci naší skupiny potká Švédsko se Švýcarskem, svěřenci trenéra Hadamczika se dočkají třetího vystoupení zítra právě proti hráčům ze země helvetského kříže.
60:00
Konec zápasu.
59:30
Nedvěd dobře zapracoval v obranné třetině, naši hokejisté se snaží v samotném závěru udržet kotouč na svých hokejkách.
59:05
Duel se spíše dohrává, Lotyši již zřejmě pochopili, že na body jim dnešní výkon stačit nebude.
58:47
Masalskis musel ven z branky téměř až na modrou čáru proti Romanu Červenkovi, jeho prudké vyhození doklouzalo až na zakázané uvolnění.
58:05
Rozběhly se nám poslední dvě minutky, Eliášova formace kombinuje v útočné třetině daleko od Pavelcovy branky.
57:18
Česko se ubránilo a po delší době hraje zase v plném počtu.
56:58
Navíc v oslabení zaútočili čeští hokejisté, Plekanec našel před brankou v přečíslení dva na jednoho volného Romana Červenku! Ten byl sice sám před Masalskisem, avšak v ostrém úhlu, což mu velkou šanci na navýšní vedení nedávalo. Jeho následné zakončení Masalskis zlikvidoval!
56:15
To nejhorší má česká obrana za sebou, Červenka je na ledě a Češi ve čtyřech.
56:08
Darzinšova střela byla zblokována, Karsums s dorážkou z ostrého úhlu neuspěl, trefil pouze boční síť.
55:50
Karsums měl hodně prostoru, jeho střela ale skončila těsně mimo.
55:33
Lotyši vyhráli vhazování a kombinují.
55:18
Kanadský kouč na lotyšské lavičce Ted Nolan okamžitě reaguje na nabídnutou šanci oddechovým časem!
55:18
Tak nyní to bude velmi nepříjemné pro české hokejisty. Za Červenkou míří na trestnou lavici také Marek Židlický (CZE), což znamená to, že Lotyšsko si zahraje 57 sekund přesilovou hru pět na tři!
54:28
Karsums se krátce po vhazování dostal k nahození, puk poskakoval někde v brankovišti, nakonec ho Pavelec dokázal najít. Následně česká obrana odpaluje kotouč daleko od naší svatyně.
54:15
Lotyšská pětice nyní dokázala trochu zavařit české defenzívě, Roman Červenka (CZE) musel zatáhnout za záchrannou brzdu, za což obdržel dvě minuty za hákování.
53:42
Frolík obral o kotouč rozehrávajícího Ozolinše, tvrdou ranou z ostrého úhlu trefil pouze pozorného Masalskise.
53:09
Sprukts zůstal naprosto sám na modré čáře, skákavou přihrávku od svého spoluhráče však nedokázal včas zpracovat.
52:41
Zbyněk Michálek prudkým nahozením neohrozil lotyšskou branku, jeho pokus byl totiž sražen až do ochranné sítě.
51:49
Stále se hraje bez přerušení, obě mužstva posílají jednu pětku za druhou. Žádnou lotyšskou honbu za vyrovnáním rozhodně nesledujeme.
51:09
Pujacs z otočky vyslal nepříjemnou střelu, která se zastavila až o Pavelcův beton. Nyní měl český brankář také trochu toho štěstíčka.
50:28
Nedvěd se snažil také zapsat do střelecké listiny, v obležení lotyšských hráčů ale Masalskisovu klec neohrozil.
49:49
Lotyši toho ve třetím dějství příliš nepředli, Ondřej Pavelec si zatím připsal pouhý jediný zákrok. Dohromady již musel český gólman zlikvidovat sedmnáct střel soupeře, dvě z nich mu prošly do sítě.
49:26
Voráček zastaven ještě před modrou čárou, Češi musí zakládat svou útočnou akci znovu.
48:18
Ozolinš se snažil zaútočit a otupit trochu tlak českých hráčů, přihrávka od spoluhráčů byla však silně nepřesná. Nemůže následovat nic jiného než zakázané uvolnění.
47:54
A znovu Jaromír Jágr v šanci! Šmídova excelentní přihrávka našla českou osmašedesátku, Jágr však nedokázal zvednout puk na Masalskisův beton!
47:49
Roman Červenka dostal ve střední třetině kotouč do jízdy, jeho střelu na lapačku Masalskis sebral ze vzduchu rukavicí.
47:02
Na obou stranách vidíme drobné nepřesnosti zejména při přechodu přes střední pásmo, ani jeden z celků si nedokáže vytvořit souvislejší převahu.
46:28
Eliáš chytrým obloučkem hledal za obranu najetého Erata, puk se k útočníkovi Capitals ale nedostal.
45:26
Útočnou akci státu z Pobaltí zastavuje postavení mimo hru.
44:38
Toto oslabení Lotyši přežili, Ozolinš již krouží na ledové ploše.
44:15
Jágr zůstal úplně osamocen na brankovišti, puk měl však za sebou! Jeho zakončení pak trefilo pouze ležícího Masalskise!
43:54
Český tým zdlouhavě kombinuje, rána Kaberleho byla sražena do rohu.
43:06
Červenka posunul puk na Židlického, ten z voleje tvrdě vypálil. Masalskisovi jeho rána vyrazila hůl z ruky, což je další komplikací pro lotyšskou čtveřici.
42:38
Lotyšský kapitán Sandis Ozolinš (LAT) si za brankou počínal až moc nedovoleně proti Martinu Hanzalovi, když zahákl svoji hůl mezi nohy českého útočníka. Češi zatím využili jednu ze tří přesilovek, budou se radovat i nyní?
42:23
Eliášův pas na Voráčka byl obranou Lotyšska sražen mezi diváky, vhazovat se bude po pravé ruce Edgarse Masalskise, který má velké zkušenosti i z české nejvyšší soutěže.
41:48
Barinka spíše nahodil kotouč za branku, po špatné Cipulisově rozehrávce jsou rázem Češi v útočném pásmu s kotoučem na holích.
41:03
Tempo na začátku třetího dějství rozhodně není nijak závratné, Češi se snaží držet kotouč a zbytečně ho neodevzdávat soupeři.
40:16
Lotyši začali hezky, Sprukts zpoza branky hledal volného Ozolinše, ten na českém brankovišti naštěstí promáchl.
40:01
Začala třetí třetina.
Hráči opět nastupují na ledovou plochu, před českými hráči je posledních dvacet minut druhého vystoupení v Soči. K první výhře není daleko.
Statistiky zápasu:


střely: 31:16
trestné minuty: 4:6
přesilové hry: 1/3 – 1/2
Stejným poměrem jako ta první skončilo i dějství prostřední. Češi dnes sice dvakrát za sebou přišli o vedení, pokaždé se ale dokázali zvednout a před závěrečnou dvacetiminutovkou mají na svém kontě dvoubrankový náskok, o který se postaral Jakub Voráček a Marek Židlický. Máme tedy kvalitně nakročeno k úvodním bodům na turnaji, o jejich počtu se rozhodne ve třetí části. Její začátek je naplánován na 10:45.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:50
Závěr druhé periody se odehrává před Pavelcem, Češi si ale veškeré lotyšské šance dokáží hlídat.
38:53
Eliáš přenechal puk na pravé straně pro Voráčkova, tvrdá střela útočník Philadelphie byla zastavena o beton lotyšské jistoty.
38:29
Ladislav Šmíd vysokým a prudkým nahozením od modré čáry připsal do statistik Masalskise šestadvacátý zákrok.
38:10
Milan Michálek si nyní hlasitě říkal o vyloučení a může být rád, že sudí ve druhé třetině poněkud zmírnili svůj metr.
37:29
Mikelis Redlihs si šikovně vybruslil zpoza branky a bekhendem zametl kotouč na Pavelce. Český brankář byl však stoprocentně připraven.
37:02
Česko právě vstřelilo branku!
Dnes poprvé navyšují čeští hokejisté svůj náskok na dvoubrankový! Petr Nedvěd nenápadnou ranou překvapil Masalskise, po dorážce Martina Hanzala zůstal puk volný před brankou. Toho dokonale využil MAREK ŽIDLICKÝ, který ho po přijetí zpoza branky zametl do sítě – 4:2! Asistence: Martin Hanzal a Petr Nedvěd.
36:38
Frolík našlápl podél levého mantinelu, tahem však o Bartulisovu hůl poslal puk až do ochranné sítě za lotyšskou klecí.
36:07
Lotyšsko v závěru druhé třetiny zvyšuje svoji aktivitu, středním pásmem doslova prolétl Keninš, jeho následná rána však skončila mimo tři tyče české svatyně.
35:47
Na druhé straně už to vypadalo na obrovskou šanci Indrašise, dle čárových rozhodčích však útočník Lotyšů neudržel puk v útočném pásmu. Odpískán tedy ofsajd.
35:12
Milan Michálek vybojoval v rohu kluziště kotouč proti dvěma protihráčům, následná Hemského rána z voleje ale vůbec nevyšla.
34:25
Cipulis vyslal z otočky skrytou střelu, která ještě byla tečována Šmídem. I s touto změnou směru si brankář Pavelec dokázal poradit.
34:01
Michal Barinka hodil Karsumse na Ondřeje Pavelce a posléze mu ještě přidal několik ran. Nevinný lotyšský útočník nakonec dobře dopadl, ani vylučovat se nebude.
33:56
Girgensons také předvedl šikovnost z výběru Buffala Sabres, po přejetí modré čáry vyslal nepříjemnou střelu tahem, která zaduněla o pravý beton českého brankáře.
33:30
Patrik Eliáš nyní ukázal něco ze svého umění, když si za brankou doslova povodil kapitána Ozolinše, obhodil si puk o hranu lotyšské klece a následně ho procpal až do brankoviště. Masalskis roztažený na brankové čáře navýšení českého vedení nenavýšil.
33:03
Edgars Masalskis dokázal o několik sekund později udržet na hrudi střelu rozjetého Milana Michálka od modré čáry. Češi tím opět získali alespoň vhazování v útočném pásmu.
32:33
Darzinš dlouhým tahem střílel od mantinelu, Pavelec cestu jeho střely mimo tři tyče pouze zkontroloval.
32:00
Úvodní česká formace znovu dokázala zatlačit soupeře do jeho obranného pásma, před branku se dostal Roman Červenka, nicméně bráněn třemi protihráči zakončit nedokázal.
31:33
Frolík z ostrého úhlu odrazil puk do ochranné sítě, čímž vybojoval vhazování v útočné třetině.
31:19
Vzápětí Rozsíval po krátké době podruhé posílá kotouč na icing. Nedvěd na jeho oblouček dosáhnout nedokázal.
30:02
Krejčí byl v útočném pásmu dříve než kotouč, což v celkovém součtu nemůže znamenat nic jiného než ofsajd.
29:40
Barinka se na modré čáře snažil opřít do kotouče, nedokázal ho však trefit. Na druhé straně otestoval Cipulis kvalitu pravého betonu českého brankáře.
28:52
Rozsívalova rychlá rozehrávka na Jaromíra Jágra nepatřila k těm nejpřesnějším, po zakázaném uvolnění se hra vrací před Ondřeje Pavelce.
28:22
Lotyšsko znovu po inkasované brance začíná kousat, jejich přechod do útočné třetiny ale nebyl nejlepší. Rozhodčí museli odpískat ofsajd.
27:06
Česko právě vstřelilo branku!
Dnes potřetí se český tým dostává do vedení! Naši se znovu dokázali usadit před Masalskisem a ukázali, že není zapotřebí tvrdé střely na vstřelení gólu. Zbyněk Michálek jen lehce nahodil kotouč na branku Lotyšů, jednou rukou ho ideálně tečoval JAKUB VORÁČEK a opět tím rozjásal české příznivce – 3:2! Asistence: Zbyněk Michálek.
26:31
Křídlo čtvrté lotyšské formace Stals umístil svůj pokus zpoza kruhů do lapačky Ondřeje Pavelce, což je příležitost pro komerční přestávku.
26:08
Češi se nyní usadili v útočné třetině, do žádné nebezpečnější střelecké pozice se ale nedokázali dostat.
25:26
Plekanec poslal puk po mantinelu, za brankou Lotyšů našel pouze bránícího Ozolinše.
24:42
Hra je přerušena pro posunutou Pavelcovu branku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:15
Sprukts obkroužil českou svatyni a snažil se zamést kotouč do branky, Pavelec byl však na své pravé tyči dobře namáčknut.
23:44
Patrik Eliáš se dostal do podobné pozice na straně druhé, po ledě ale skulinku mezi betony Masalskise nenašel. Lotyšsko následně vyhodilo na icing.
23:15
Další lotyšský útok je zastaven pro postavení mimo hru.
22:45
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Chvíli po návratu vyloučeného hráče se Lotyši dnes podruhé radují z vyrovnávací branky! Ladislav Šmíd si při své premiéře nevedl v rohu kluziště úplně nejlépe, po jeho ztrátě se kotouči dostal HERBERTS VASILJEVS, který v záklonu prostřelil Ondřeje Pavelce – 2:2! Asistence: Georgijs Pujacs.
21:29
Lotyši se ubránili a hrají v plném počtu.
21:17
Vzápětí se Tomáš Plekanec dostal do skvělé příležitosti, z bezprostřední blízkosti však zamířil nad branku.
21:02
Židlický od modré čáry trefil příklepem pouze clonícího Plekance.
20:28
Češi i na začátku druhého dějství pokračují v přesilové hře, až nyní se jim podařilo dostat do útočného pásmu.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky zápasu:


střely: 16:8
trestné minuty: 4:6
přesilové hry: 1/3 – 1/2
Úvodní dějství zápasu našeho národního týmu s Lotyšskem bylo poměrně zajímavé, na vedoucí gól Erata dokázal v přesilové hře ještě odpovědět kuriózně Sprukts, o rozdílovou branku se postaral 31 vteřin před první sirénou Jaromír Jágr. Češi mají výraznou střeleckou převahu, v úvodu druhé třetiny budou navíc hrát v početní výhodě. Prostřední dějství odstartuje zhruba v 9:54.
20:00
První třetina skončila.
19:29
Česko právě vstřelilo branku!
Na přesilové hry je vyrovnáno! Čeští hokejisté se podruhé v dnešním duelu dostávají do vedení, když se dostal ke kotouči po zablokované Židlického střele JAROMÍR JÁGR. Puk si srovnal na holi a nekompromisně ho uklidil k tyči – 2:1! Asistence: Marek Židlický a Tomáš Plekanec.
18:54
Lotyši však zlobí také při vlastním oslabení, Girgensonsovo nahození ale bez problémů sebral do náruče Ondřej Pavelec.
18:36
Mikelis Redlihs (LAT) dává v závěru třetiny šanci pro český tým, lotyšský útočník hokejku vzal Kaberleho do obličeje a dostává 2 +2 minuty. Naši tedy mají před sebou zvýhodněnou přesilovou hru pět na čtyři.
18:01
Pavelec vynikajícím zákrokem podržel svůj tým! Janis Sprukts si velmi chytře najel na kruhy, obdržel přihrávku a z první vypálil na českou branku. Brankář Winnipegu švihem lapačkou sebral letící kotouč!
17:31
A málem se jim to také povedlo. Vasiljevs se z ničeho nic objevil za obranou českého týmu, naštěstí pro nás byla nabídka od Indrašise příliš prudká a lotyšský útočník na ni o milimetry nedosáhl.
17:01
Jágr si neporozuměl s Plekancem, český kapitán na jeho zadovku u mantinelu nedosáhl. Lotyši se snaží odpovědět lepším způsobem.
16:21
Kaberle vypálil příklepem od modré čáry, tvrdá střela byla ale zablokována a k Masalskisovi se nedostala.
15:40
Na střely je to již 14:5 pro český tým, skóre však vyrovnané. Před českým výběrem je ještě těžká práce. Náladu mohl zlepšit Červenka, ten však v dobré pozici nezpracoval prudkou Plekancovu přihrávku.
15:05
Hanzal je zpět na ledě, český výběr kompletní.
14:33
Až nyní dobře zapracoval Frolík, který procpal kotouč alespoň do neutrální zóny. Lotyši i dnes ukazují, že jejich přesilovky jsou velmi kvalitní.
14:19
Krisjanisovi Redlihsovi střela od modré čáry nesedla, Lotyši však zůstávají s kotoučem v útočné třetině.
13:54
Lotyši jsou zpět v útočném pásmu a snaží se strhnout vedení na svoji stranu. Na Ozolinšovu teč dokázal Pavelec včas zareagovat, po následné roztržce se vylučovat nebude.
13:05
Tak začíná to být hodně kuriózní! Čas se vrátil, ale signalizované vyloučení zůstalo. Nás tedy rovnou čeká další oslabení. Na trestné lavici sedí opět Martin Hanzal (CZE) za podražení.
13:05
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Jak již bylo jednou avizováno, rozhodčí ukázal, že branka platí, tudíž je české vedení pryč. Lotyši tudíž střílení první gól na turnaji, JANIS SPRUKTS zůstal úplně osamocený na brankovišti a po křižné přihrávce poslal puk přímo do brankové kamery, nikoliv do tyče, jak si všichni ještě před minutou mysleli – 1:1! Asistence: Krisjanis Redlihs a Lauris Darzinš.
13:05
Opakované záběry ukázaly, že Sprukts netrefil tyčku, nicméně zamířil přímo do branky! Lotyši vyrovnávají!
13:05
Za Pavelcem nyní zazvonila tyčka! Jeden z lotyšských hráčů navíc ukazoval, že se jednalo o vstřelenou branku, je tudíž možné, že se dočkáme telefonátu k videorozhodčímu.
12:23
Na druhé straně ujela dvojice Tomáš Plekanec – Milan Michálek do přečíslení dva na jednoho. Český kapitán nakonec vzal vše na sebe, ranou na bližší tyč nechal pouze vyniknout Masalskise!
11:46
Pavelec si připsal hned v úvodu oslabení vynikající zákrok, po střele od modré čáry se k dorážce dostal volný Daugavinš! Český brankář se ale stihl přesunout a vleže betonem zabránit nejhoršímu!
11:36
Hru v pěti proti čtyřem si vyzkouší také Lotyši. Podražením se totiž provinil Martin Hanzal (CZE), který ještě ve středním pásmu nechal hůl pod nohama lotyšského beka. Naši se nyní budou muset bránit.
10:48
A rázem je to mnohem veselejší. O další navýšení vedení se snažila také Krejčího formace, spíše ale honila kotouč po rozích útočného pásma.
10:10
Česko právě vstřelilo branku!
Přesilovou hru sice čeští hráči využít nedokázali, chvíli po jejím skončení se však dostávají do vedení! Až dodatečně nominovaný MARTIN ERAT dostal na kruzích mnoho prostoru a přesně mířenou ranou mezi Masalskisovy betony otevřel střelecký účet dnešního duelu – 1:0! Asistence: David Krejčí a Aleš Hemský.
09:31
V době, kdy Ozolinš vracel z trestné lavice, se do zajímavé příležitosti dostal Patrik Eliáš. Skákavý kotouč ale plácl nad břevno.
08:55
A opět je kotouč za brankou Ondřeje Pavelce, Češi se nedokáží na delší dobu usadit v útočné třetině.
08:28
Po dalším pokusu Židlického zasáhl lotyšský brankář betonem, unavená čtveřice následně vyhodila a zamířila na střídačku.
08:01
Marek Židlický se opřel do puku od modré čáry, z voleje však napálil pouze Masalskisovo rameno.
07:43
Lotyšům se nepodařilo vyhodit, Židlický zachytil puk na modré čáře. Češi mohou vytvořit přesilovkový pětiúhelník.
07:31
Český tlak přináší první drobné ovoce. Sandis Ozolinš (LAT) si počínal proti Aleši Hemskému nedovoleně, když se hokejka lotyšského hráče svezla až do obličeje českého útočníka. Za hru vysokou holí sedí již kapitán Lotyšů na trestné lavici.
06:49
A stále střídáme za hry, kvalitní střídání odehrála také první formace, která jako jediná zůstala ve stejném složení jako proti Švédsku. Marek Židlický se z pozice beka dostal až na brankoviště, tísněn však nedokázal puk lépe trefit.
05:55
Dobrou práci předvedl v útočném pásmu Martin Hanzal, když vybojoval již ztracený kotouč zpět na naši stranu. Do zakončení se již ale dostat nedokázal.
05:11
Erat si vybruslil z rohu kluziště, střelou zápěstím mířil pod horní tyč, tam však byla připravena lapačka Edgarse Masalskise.
04:46
Hraje se velmi dlouho bez přerušení. Důležité však je, že neustále kroužíme okolo lotyšské svatyně.
03:54
Česká reprezentace zatím působí živějším dojmem, po pravém mantinelu udělal dva rychlé kroky Aleš Hemský, díky čemuž se dostal až do šance. Jeho střelu z úhlu však lotyšská jednička odrazila mimo tři tyče.
03:13
Další střelecký pokus si na své konto připsal Jaromír Jágr, Masalskis znovu úspěšný.
02:33
Jágr se skvěle uvolnil při přechodu do útočného pásma, po jeho přenechání hledal Červenka Plekance v okolí brankoviště. Český kapitán byl však pokryt jedním z lotyšských obránců.
01:45
Své první střídání má za sebou také třetí formace, ta se však do útočného pásma na delší čas nedokázala dostat.
01:13
První kus odvedené práce má za sebou také Edgars Masalskis. Česká druhá formace si dobře vyměnila puk, z čehož vznikla dobrá střelecká pozice pro Aleše Hemského. Lotyšský brankář s problémy kryje.
00:57
Hemský nedokázal u mantinelu zachytit přihrávku svého spoluhráče, z kotouče se mohli chvíli těšit Lotyši.
00:24
Na druhé straně prosvištěl po pravém mantinelu Jaromír Jágr, jeho zadovka ale najetého Červenku nenašla.
00:03
Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Lotyše, Darzinš se ihned dostal do zakončení, které však Pavelec udržel na své hrudi. Český gólman si tak připsal úvodní zákrok dnešního duelu.
00:01
Utkání právě začalo.
Na ledovou plochu nyní nastupují oba celky, do úvodního vhazování druhého vystoupení českých hokejistů již chybí pouhé vteřinky.
Máme tedy definitivně potvrzené sestavy na obou stranách. Z české strany zůstali na tribuně brankář Jakub Kovář, obránce Radko Gudas a útoční pražského Lva Jiří Novotný. Naopak kanadský lodivod na lotyšské střídačce udělal pouze jedinou změnu, prohodil ve druhém a třetím útoku Girgensonse s Vasiljevsem. Z Lotyšů v klidu zhlédnou duel z tribuny Ervins Mustukovs, Armands Berzinš a v Česku velmi známý útočník libereckých Tygrů Koba Jass.
Úvodní sestavy:

Česko: Pavelec (Salák) – Židlický, Šmíd, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Z. Michálek, Krajíček – Jágr, Plekanec (C), Červenka– Hemský, Krejčí, M. Michálek – Voráček, Eliáš, Erat – Hanzal, Frolík, Nedvěd – Palát. Trenér: Alois Hadamczik.

Lotyšsko: Masalskis (Gudlevskis) – Rekis, Ozolinš (C), Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzinš, M. Redlihs – Girgensons, Karsums, Daugavinš – Vasiljevs, Indrašis, Keninš – Stals, Cipulis, Pavlovs. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: Peel (USA), Ronn (Finsko) – Schräder (Německo), Wheeler (Kanada).
Utkání s Lotyšskem budou jako hlavní rozhodčí řídit Američan Tim Peel a Fin Jyri Ronn, na čarách jim poté budou vypomáhat německý Schräder a Kanaďan Wheeler.
Jaká je současná situace v českém týmu?

BRANKÁŘI:

Jakub Kovář byl v zápase se Švédy po třech inkasovaných brankách ve 21. minutě vystřídán, náhradník Alexander Salák již obdržel pouze jediný gól. Kdo se ale postaví do brankoviště proti Lotyšům? Ondřej Pavelec! Jediný brankář v českém národním týmu chytající kanadsko-americkou NHL, strávil první zápas se Švédy na tribuně, nyní již dostává důvěru českého kouče a proti Lotyšsku ho uvidíme mezi třemi tyčemi.

OBRÁNCI:

Trenér Hadamczik připravil změny nejen na postu brankáře, ale také v obraně a jednotlivých útocích. Poprvé se v Soči na širokém kluzišti ukáže Ladislav Šmíd, jenž se na českém tréninku zařadil hned do první formace po bok Marka Židlického. Na led se vrátil také nemocný Radko Gudas, mezí nímž a Lukášem Krajíčkem se rozhodne o tom, kdo bude zapsán do zápasu jako sedmý bek, a kdo dostane šanci "užít" si zápas z tribuny.

ÚTOČNÍCI:

Pouze úvodní formace zůstane ve stejném složení jako proti Švédsku a to konkrétně Jágr – Plekanec – Eliáš. Krejčí by měl spolupracovat s dvěma novými křídelními hráči, přidělen mu bude Aleš Hemský a Milan Michálek. Naopak Petr Nedvěd nově okusí spolupráci s Hanzalem a Frolíkem. Trénink také ukázal, že pozici třináctého a čtrnáctého brankáře by měli obsadit Jiří Novotný a středeční debutant Ondřej Palát.
Lotyšsko se bude muset v každém zápase ve skupině vypořádat s rolí outsidera, v úvodním klání proti Švýcarům to však zvládlo vcelku v poklidu. Hrdinou prvního vystoupení v Soči byl brankář Edgars Masalskis, který pochytal drtivou většinu šancí soupeře a připsal si skvělých osmatřicet zákroků. Bohužel pro Lotyše, jediná střela, kterou za svá záda pustil, vyšla z hokejky Mosera v čase 59:52 a navíc byla ještě tečována smutným hrdinou Pujacsem. Velké zklamání z prohry musí svěřenci kanadského kouče Nolana odhodit a proti Česku znovu nabrat potřebný dostatek sil.

Lotyšsko – Švýcarsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky:
60. Moser (Streit)

Lotyšsko: Masalskis – Rekis, Ozolinš (C), Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzinš, Redlihs – Vasiljevs, Karsums, Daugavinš – Girgensons, Indrašis, Keninš – Stals, Cipulis, Pavlovs. Trenér: Ted Nolan.

Švýcarsko: Hiller – Streit, Diaz, Weber, Josi, Vauclair, Seger (C), Blindenbacher – Niederreiter, Plüss, Moser – Ambühl, Suri, Bieber – Wick, Romy, Brunner – Bodenmann, Gardner, Hollenstein – Cunti. Trenér: Sean Simpson.
Česká reprezentace vedená trenérem Aloisem Hadamczikem vstoupila do skupiny C zápasem proti favorizovanému Švédsku a i přes pomalejší rozjezd se za svůj výkon nemusela vůbec stydět. Její výkonnostní vzrůst však přišel až za stavu 0:4, góly Marka Židlického a Jaromíra Jágra již spíše kosmeticky upravili výsledek. Všem je ale jasné, že vzhledem k tomu, že se všechny skupiny počítají dohromady, záleží na každé vstřelené či inkasované brance.

Česko – Švédsko 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky:
29. Židlický (Eliáš, Michálek), 31. Jágr (Plekanec, Kaberle) – 11. Karlsson (Ekman-Larsson, Steen), 14. Berglund (Ekman-Larsson, Lundqvist), 21. Zetterberg (Landeskog), 25. Karlsson (Sedin, Backstrom)

Česko: Kovář (21. Salák) – Židlický, Z. Michálek, Kaberle, Rozsíval, Barinka, Krajíček, Šmíd – Jágr, Plekanec (C), Červenka – Voráček, Krejčí, Palát – Nedvěd, Eliáš, Erat– Frolík, Novotný, M. Michálek – Hemský. Trenér: Alois Hadamczik

Švédsko: Lundqvist – Jonathan Ericsson, N. Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, E. Karlsson, Ekman-Larsson, Tallinder – Landeskog, Zetterberg (C), Steen – D. Sedin, Bäckström, L. Eriksson – Nyquist, Berglund, Alfredsson – Hagelin, Krüger, Jimmie Ericsson – Silfverberg. Trenér: Par Marts
Každý hokejový fanoušek z České republiky netrpělivě očekává druhé vystoupení našich hokejistů na olympijských hrách. V ruské Soči jejich dalším soupeřem bude celek Lotyšska, který zde bude v zádech jistě cítit významnou podporu svých fanoušků. Oba celky v úvodních duelech zaznamenaly porážky a nyní si to tak v přímém souboji rozdají o první olympijské body!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.


Články odjinud