Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek večera.
Švédsko zvládlo i třetí zápas ve skupině a po vítězství 5:3 nad Lotyšskem má na svém kontě devět bodů. Na dnešní vítězství se ale Švédové hodně nadřeli, když Lotyšsko hrálo velmi bojovně a v jednu chvíli dokonce vedlo. Ovšem nakonec Lotyšsko svému soupeři podlehl a v základní skupině C končí bez bodu. Švédsko tedy postupuje přímo do čtvrtfinále, zatímco na Lotyšsko čeká v osmifinále velmi těžký soupeř.
60:00
59:52
Švédové v poklidu dohrávají dnešní utkání, Lotyšsko už svojí snahu vstřelit branku vzdalo.
59:28
Švédsko hraje v plném počtu.
58:56
Lotyšsko se sice drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat do zakončení.
58:36
Současně jsou vyloučeni Jonathan Ericsson a Darzinš. Oba dostávají 2 minuty za hrubost.
58:36
Mezi kruhy se dostal ke střele Ozolinš, ale střelou po ledě Lundqvista nepřekonal.
58:10
Švédsko se osvobozuje a posílá kotouč za branku Gudlevskise.
57:42
Od modré čáry vystřelil Rekis, ale Lundqvist dokázal jeho střelu udržet na své hrudi.
57:28
Lotyšsko má šanci na snížení. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Johansson.
56:30
Lotyšsku se vůbec nedaří dostat do útočného pásma.
55:46
Švédsko hraje velmi dobře takticky, když drží kotouč v útočném pásmu.
54:55
Eriksson se dokázal dostat před branku Lotyšska, ale zakončit se mu nakonec nepodařilo.
54:27
Z levého kruhu vystřelil přes obránce Steen, jehož vydařený pokus dokázal Gudlevskis vyrazit do ochranné sítě.
53:42
Lotyšsko se ještě nevzdává a snaží se aktivní hrou dostat do tlaku.
52:20
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédsko ze svého tlaku vytěžilo pátou branku. Z vrcholu levého kruhu se do kotouče opřel ALEXANDER EDLER a poslal ho pod ruku Gudlevskise. Asistence: Daniel Sedin, Marcus Johansson.
52:06
Švédové operují v útočném pásmu.
51:40
Od modré čáry nahodil kotouč na branku Edler, ale Gudlevskis dokázal bez problémů zasáhnout.
50:47
Švédové velmi dobře brání modrou čáru, Lotyšsko se nemůže dostat do potřebného tlaku.
50:26
Gudlevskis si připisuje úspěšný zákrok po střele Erikssona z levého kruhu.
49:29
Rychlý přechod do útočného pásma Lotyšsku nevyšel, když se do postavení mimo hru dostal Kulda.
48:43
Lotyšsko je v posledních střídáních velmi aktivní, ale Švédsko drží svými zákroky Lundqvist.
47:30
Další velmi dobrá střela na branku Švédska. Z vrcholu pravého kruhu zápěstím vystřelil Bartulis a Lundqvist musel zasahovat ramenem.
46:52
Z pravého kruhu vystřelil přes obránce Karsums, ale Lundqvist dokázal tento pokus bez problémů vyrazit.
46:36
Lotyšsko se dopustilo postavení mimo hru.
46:06
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Edler, který poslal kotouč do připraveného brankáře Lotyšska.
45:30
Gudlevskis vytáhl fantastický zákrok lapačkou. U pravé tyče obdržel přihrávku Eriksson, který také rovnou z první vystřelil. Brankář Lotyšska vytasil svojí lapačku, do které dokázal kus černé gumy chytit.
43:52
Daugavinš hledal z levé strany před brankou Kuldu, ale ten nedokázal pohotově vystřelit.
43:32
Mezi kruhy se dostal ke střele Berglund, ale těsně minul levou tyč.
42:23
Švédsko se pokouší přidat pátou branku, aby svému soupeři zase odskočilo na rozdíl dvou branek.
41:28
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Velký závar v brankovišti Švédska končí kontaktní brankou. K odraženému kotouči se dokázal před Lundqvistem dostat ZEMGUS GIRGENSONS, který ho bekhendem poslal pod horní tyčku. Asistence: Kaspars Daugavinš, Ralfs Freibergs.
40:42
Od modré čáry vystřelil Karsums, ale branku těsně minul.
40:25
Lotyšsko se usadilo v útočném pásmu.
40:01
Po druhé třetině vede Švédsko nad Lotyšskem 4:2. Lotyši se sice dokázal dostat v úvodu druhého dějství do vedení, ale poté Švédové vstřelili tři branky a výrazně se přiblížili k třetímu vítězství, k němuž jim chybí dvacet minut. Lotyšsko ovšem nehraje špatně, navíc na začátku třetí části bude hrát přesilovou hru, ve které může vstřelit kontaktní branku. Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

Střely na branku:17 – 14.
40:00
39:50
Před koncem druhé třetiny je vyloučen za držení na 2 minuty Steen. Lotyšsko tak začne druhou třetinu v početní převaze.
38:47
Švédsko přesilovou hru nakonec využívá. Nepřesnou střelu Ekmana-Larssona dorazil do branky JIMMIE ERICSSON a navyšuje tak vedení Švédů na rozdíl dvou branek. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Jakob Silfverberg.
38:21
Rychlý útok Švédů končí postavením mimo hru.
38:00
Lotyšsko velmi dobře brání modrou čáru. Švédsku dělá problém dostat se do útočného pásma.
37:23
Švédsko v přesilové hře nikam nespěchá, když se netlačí do útočného pásma.
36:49
Švédsko bude hrát další přesilovou hru. Za držení je vyloučen na 2 minuty Jass.
36:14
Švédsko se vrací do vedení. Ještě v přesilové hře se na levém kruhu do kotouče opřel DANIEL ALFREDSSON a poslal ho k levé tyči. Gudlevskis nedokázal včas zasáhnout. Asistence: Daniel Sedin, Alexander Edler.
35:56
Alfredssonovi utekl kotouč do středního pásma.
35:28
Lotyšsko velmi dobře napadá švédské založení útoku.
35:00
Karlsson chyboval na modré čáře, když mu kotouč utekl do středního pásma. Švédsku se také v přesilové hře nedaří.
34:39
Lotyšsko se v úvodu oslabení osvobozuje.
34:22
Bäckström byl podražen a Švédsko bude hrát přesilovou hru. Rekis byl faulujícím hráčem a nyní si posedí 2 minuty na trestné lavici.
33:35
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale branku trefit nedokázal.
33:10
Nyquist se velmi šikovně obtočil okolo branky a pokoušel se vystřelit mezi betony Gudlevskise. Ten si ovšem dokázal toto zakončení pohlídat.
32:56
Kotouč se dostal do ochranné sítě a hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Švédska.
32:14
Alfredsson vyslal do útočného pásma Silfverberga, který se nedokázal dostat od pravého mantinelu do zakončení.
31:42
Švédsko v plném počtu.
31:12
Ani tato přesilová hra se Lotyšům zatím vůbec nedaří, když se nemohou v útočném pásmu udržet u kotouče.
30:39
Švédové se dostali do útočného pásma a Gudlevskis raději odražený kotouč přikryl.
30:20
Lotyšsku se nedaří usadit v útočném pásmu.
29:52
Švédové se hned osvobozují a posílají kotouč k brance Gudlevskise.
29:42
Lotyšsko si zahraje další přesilovou hru. Kruger si pomohl držením a je vyloučen na 2 minuty.
29:19
Švédové operovali v útočném pásmu, ale po nepřesné přihrávce Steena o kotouč přišli.
28:45
Karsums nahodil kotouč ze středního pásma na branku a Lundqvist hru raději přerušil.
28:24
Sedin se pokoušel z pravé strany najít před brankou hůl Johanssona, který byl ale na poslední chvíli obsazen a ke kotouči se tak nedostal.
27:32
Do útočného pásma Švédů zavezl kotouč po pravé straně Bäckström, který se s ním dostal za branku, kde byl natlačen na mantinel. Hra je přerušena.
26:42
Švédové jsou při hře v plném počtu aktivnějším týmem, ale Lotyši se velmi dobře brání.
25:26
25:12
Tato přesilová hra se Lotyšsku vůbec nedaří.
24:52
Eriksson se dokázal dostat ke kotouči a vyjel s ním do útočného pásma, kde ho podržel a ukrojil čas z oslabení.
24:23
Švédsko vyhazuje kotouč do středního pásma a bránící čtveřice odjíždí na střídačku.
23:59
23:26
Přesilovou hru si zase zahraje Lotyšsko. Za držení odchází na trestnou lavici na 2 minuty Jimmie Ericsson.
22:45
I Švédsko využívá přesilovou hru a vyrovnává. Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě ERIK KARLSSON, který nasměroval kotouč k levé tyči. Asistence: Nicklas Bäckström, Daniel Alfredsson.
22:20
Švédové se usadili v útočném pásmu.
21:46
Švédsko bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Keninš.
21:22
Lotyšsko se dostává v přesilové hře do vedení. Před brankou velmi dobře tečoval JANIS SPRUKTS, který usměrnil kotouč do pravého horního rohu. Lundqvist nedokázal zareagovat na změnu směru. Asistence: Krisjanis Redlihs, Martins Karsums.
21:05
Od modré čáry vystřelil Redlihs, ale Lundqvist dokázal bez problémů zasáhnout a kotouč raději podržel.
20:56
Švédsko bude hrát ve čtyřech, když je za podražení vyloučen na 2 minuty Kronwall.
20:32
Lotyšsko se dostalo do útočného pásma a má poskytnutou výhodu.
20:01
Po první třetině je stav nerozhodný, když se oba celky dokázaly jednou střelecky prosadit. Do vedení se dostali v 16. minutě hokejisté Švédska, když výbornou tečí nasměroval kotouč do branky Berglund. Lotyšsko se ovšem po inkasované brance nepoložilo a nakonec v 19. minutě vyrovnalo, když se dokázal prosadit Darzinš. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.

Střely na branku: 12 – 5.
20:00
19:32
Kotouč se nachází ve středním pásmu, kde se první třetina nejspíš dohraje.
18:48
Lotyšsko ke konci první třetiny vyrovnává. Sprukts vyslal do útočného pásma LAURISE DARZINŠE, který si položil Lundqvista a poslal kotouč po kličce do forhendu k pravé tyčce. Asistence: Janis Sprukts, Kristaps Sotnieks.
18:07
Od modré čáry se do kotouče opřel Eriksson, ale brankář Lotyšska dokázal tuto přízemní střelu vyrazit.
17:08
Gudlevskis měl nyní velké štěstí. Z levého kruhu se dostal ke střele Jimmie Ericsson, který kotouč nasměroval do břevna.
16:36
Švédy vstřelená branka nakopla a snaží se přidat druhou branku.
15:50
Švédsko se dostává v přesilové hře do vedení. Od modré čáry vystřelil velmi dobře Karlsson, jehož pokus ještě tečoval mezi kruhy PATRIK BERGLUND a Gudlevskis nedokázal včas zareagovat. Asistence: Erik Karlsson, Alexander Steen.
15:29
Lotyšsko v plném počtu dlouho nevydrželo, když se bude zase bránit. Za podražení Sedina je vyloučen na 2 minuty Krisjans Redlihs.
14:34
Lotyšsko v plném počtu.
14:02
Od modré čáry velmi tvrdě vystřelil Alfredsson, ale jeho rána byla před brankou zablokována.
13:40
Lotyši se osvobodili, když dokázali dostat kotouč za branku Lundqvista.
13:24
Z pravého kruhu se do zakončení dostal Sedin, jehož střelu po ledě dokázal Gudlevskis zastavit.
13:06
Švédsko se až nyní usadilo v útočném pásmu.
12:46
V oslabení se mohl dostat do šance Girgensons, ale sám se dostal do postavení mimo hru.
12:34
Švédsko si zahraje první přesilovou hru v utkání. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kulda.
11:35
Landeskog dlouho držel kotouč za brankou Lotyšska, ale vyjet před branku se mu nepodařilo a o kotouč přišel.
11:04
Opravdu z velmi ostrého úhlu se pokoušel prosadit Eriksson, ale Gudlevskis si povyskočil a kotouč ukryl ve své lapačce.
10:28
Lotyšsko se dopouští zakázaného uvolnění, když se osvobodilo z tlaku svého soupeře.
9:56
Gudlevskis si připisuje úspěšný zákrok, když kryje střelu od modré čáry.
9:15
Přečíslení dva na jednoho ze strany Švédska zakončoval z levého kruhu Johansson, ovšem branku ohrozit nedokázal.
8:48
Švédsku se zatím určitě nedaří podle představ, jelikož Lotyši dokázali v posledních střídáních hru vyrovnat.
7:40
Jass se velmi dobře dokázal z rohu kluziště natlačit před Lundqvista, který ale nakonec zasahovat nemusel, když útočníkovi Liberce kotouč ujel.
7:14
Švédům se nepodařilo přejít do útočného pásma, když se dopustili postavení mimo hru.
6:41
Na vrcholu pravého kruhu dokázal zachytit kotouč Sprukts, který udělal kličku do středu a vystřelil těsně nad branku.
6:17
Z pravého kruhu se dostal ke střele Daugavinš, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě. Obrana Švédska působí hodně obětavě.
5:31
První zajímavá šance v útočném pásmu Lotyšska. Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči Keninš, který se střelou neváhal a poslal kotouč na Lundqvista, který i tak nemusel zasahovat, když střela byla sražena do rohu kluziště.
4:43
Na útočný výlet se vydal Karlsson, který jej zakončil střelou z levého kruhu, kterou dokázal muž v brance Lotyšů zneškodnit.
4:15
Švédové jsou opravdu útočně naladěni a nyní z toho byla další střela. K té se dostal mezi kruhy Steen, který poslal kotouč pouze do náruče Gudlevskise.
3:32
Z levého kruhu vystřelil velmi tvrdě Hjalmarsson, který ovšem zamířil nepřesně, když kotouč proletěl okolo pravé tyče.
2:48
Cipulis se snažil individuálně dostat do útočného pásma, ale tomu zamezil na modré čáře Edler.
2:20
Lotyši se zkraje zápasu pouze brání, když se nedokáží dostat na delší dobu ke kotouči.
1:42
Ke střele přes obránce se dokázal dostat Silfverberg, jehož pokus zaměstnal Gudlevskise.
0:51
Eriksson se pokoušel z levého kruhu přihrát k levé tyči Sedinovi, ale ten kotouč nedokázal trefit.
0:23
Švédové se hned po úvodním vhazování dostali do útočného pásma, ale Kronwallovo nahození od modré čáry branku netrefilo.
00:01
Utkání bude během krátké chvíle zahájeno.
Hokejisté obou týmů přicházejí na ledovou plochu.

Švédsko: Lundqvist (Enroth) – Hjalmarsson, Oduya, Jon. Ericsson, Kronwall, Edler, Karlsson, Ekman-Larsson – Landeskog, Berglund, Steen – Sedin, Bäckström, Eriksson – Alfredsson, Johansson, Silfverberg – Jam. Ericsson, Kruger, Hagelin – Nyquist

Lotyšsko: Gudlevskis (Mustukovs) – Rekis, Ozolinš, Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Darzinš, Sprukts, M. Redlihs – Karsums, Girgensons, Daugavinš – Indrašis, Keninš, Cipulis – Jass, Pavlovs, Berzinš

Rozhodčí: Jeřábek, Walsh – George, McElman.
Tabulka skupiny C

1. Švédsko – 6 bodů
2. Česko – 3 body
3. Švýcarsko – 3 body
4. Lotyšsko – 0 bodů.
Lotyšsko

Lotyšsko je ve skupině C stále bez bod, ačkoliv neodehrálo špatné zápasy. Se Švýcarskem dostalo branku na 0:1 osm vteřin před koncem a českému výběru velmi dlouho vzdorovalo, ale nakonec mu podlehlo 2:4. Dnes by Lotyši mohli překvapit svého soupeře, kterému už o nic nejde.

Sestava Lotyšska z posledního utkání:

Masalskis – Rekis, Ozolinš (C), Kulda, Bartulis, Sotnieks, Pujacs, K. Redlihs, Freibergs – Sprukts, Darzinš, M. Redlihs – Girgensons, Karsums, Daugavinš – Vasiljevs, Indrašis, Keninš – Stals, Cipulis, Pavlovs.
Švédsko

Švédsko má již jistý postup do čtvrtfinále a dnešní utkání může odehrát v úplném klidu, jelikož nemá co ztratit. Jediné co může Švédy hodně trápit, je zranění Henrika Zetterberga, který se už na turnaji nepředstaví.

Sestava Švédska z posledního utkání:

Lundqvist – Jon. Ericsson, Kronwall (C), Hjalmarsson, Oduya, Karlsson, Ekman-Larsson, Tallinder – Landeskog, Berglund, Steen – Sedin D., Bäckström, Eriksson – Alfredsson, Johansson, Nyquist – Jam. Ericsson, Krüger, Hagelin – Silfverberg.
Přeji krásný hokejový večer. Dvě utkání z dnešního programu jsou již odehrány a nás teď večer čekají dva poslední zápasy ze skupiny C, která bude po dnešku rozluštěna. Přímým postupujícím do čtvrtfinále jsou hokejisté Švédska, kteří se postaví Lotyšsku, které zatím nezískalo ani bod. Utkání začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.