Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek dne.
Nejvíce času na ledě:
SWE: Erik Karlsson – 21:54
SUI: Roman Josi – 21:00
Poměr střel na branku:
SWE: 31
SUI: 26
Jedna jediná branka padla v zápase mezi Švédskem a Švýcarskem. O tu se postaral až v 53. minutě Daniel Alfredsson. Švédové zaostávali za svým soupeřem hlavně v první části, od druhé třetině ale byli hráči Tre Kronor lepším mužstvem. Podle mého názoru je však jasným strůjcem švédské výhry brankář Henrik Lundqvist, který za svá záda nepustil ani jednu z 26 střel. Švédsko si tak už jistě zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. I kdyby zítra nečekaně s Lotyšskem ztratilo, proti Česku i Švýcarsku má lepší vzájemný duel.
60:00
Konec zápasu.
59:51
Martin Plüss mohl vyrovnat! Brunnerova střela se odrazila od Lundqvista do prostoru, kam si najížděl právě Plüss, ale puk mu přeskočil hokejku!
59:20
Alexander Steen mohl rozhodnout, prázdnou branku však ale nedokázal trefit.
59:03
Reto Berra jde ven z branky!
58:28
Hagelinovi se daří šetřit v pásmu Švýcarska cenné vteřiny.
57:39
Švédové se začínají pomalu, ale jistě soustředit hlavně na obranu. V posledních dvou případech posunuli kotouč jen do středního pásma, ani se do útočného napadání nepustili.
56:53
Alfredsson viděl, že je před Berrou velký provoz, proto tam směřoval své nahození. Ani jeden z borců ve žlutém ale nedokázal jeho nabídku tečovat, čímž by Berrovi nadělali potíže.
56:00
Roman Josi, nejužitečnější hráč loňského světového šampionátu, se sám prokličkoval až před Lundqvista, bekhendem ale zatím stoprocentního gólmana Švédů nepokořil.
55:45
Steen se znovu doslta ke střeleckému pokusu. Z prostoru mezi kruhy ale napálil pouze vyrážečku Reta Berry.
54:40
Rozhodčí se teď trochu unáhlil, Lundwvist si totiž nebyl jistý tím, zda má kotouč. A opravdu ho také neměl ve svém držení, měl štěstí, že ho jistil jeden z obránců.
54:10
Plüss s Niederreiterem neudělali v pásmu Švédska díru do světa, proto se na druhou stranu mohli vydat Alfredsson s Ekmanem-Larssonem. Tato akce však měla podobný konec jako ta švýcarská.
53:43
Weber se snažil najít svou přihrávkou některého ze spoluhráčů, ovšem mezi kruhy byl první u kotouče Gabriel Landeskog.
53:00
Švýcaři zbraně určitě ještě nechtějí složit, proti Švédům to však budou mít určitě těžké.
52:39
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je tu první branka utkání! Erik Karlsson vzal puk na svou hůl, přejel s ním přes modrou čáru a od mantinelu jej nahodil na brankáře Berru. Ten měl před sebou dva hráče, proto kotouč nepřikryl pod svou rukavici. Toho využil DANIEL ALFREDSSON, který přispěchal do brankoviště a puk pohodlně dostal za čáru. Asistence: Erik Karlsson, Patrik Berglund.
51:23
Obrany obou celků stále převládají nad útoky. V čele defenzív jsou samozřejmě oba brankáři, jak Lundqvist v brance Švédska, tak Berra v kleci Švýcarska, jsou zatím neprostřelení.
50:24
Andreas Ambühl si jednou rukou obhodil protihráče a stejným způsobem se snažil překonat i Lundqvista, to se mu ale nepovedlo.
49:42
Damin Brunner se tlačil do zakončení, proti dobře bránícímu Ekmanu-Larssonovi se však prosadit nedokázal.
49:07
Berra si musel znovu hlídat další střelu z holí hráčů Tre Kronor.
48:13
Gustav Nyquist, který se do nominace Švédska dostal dodatečně místo svého spoluhráče z Detroitu Red Wings Johana Franzéna, se te0d dobře otáčel okolo branky. Byl možná faulován, vylučovat se ale nebude.
47:31
Ani tato početní výhoda není využita, Švédové možná zbytečně moc vymýšlí. I když se třeba Karlsson snaží o častou střelbu, zbytek přesilovkové formace ho ale zatím nedokáže napodobit.
47:16
Berra to má opravdu těžké, přes výborně clonícího Erikssona toho příliš nevidí. Teď měl štěstí, že Alfredssonova rána letěla mimo tři tyče.
46:16
Další Karlssonova dělovka mířila jen do chráničů obětavého Simona Mosera, díky kterému se švýcarští hokejisté dostali mimo své obranné pásmo.
45:57
Karlssonova nabídla pro Berglunda byla vynikající. Druhý jmenovaný stačil do kotouče lehce strčit svou hůl, ovšem i Berra se v dnešním utkání překonává.
45:31
Yannick Weber (SUI) dostává dvě minuty za držení Daniela Sedina. Švédové dobrých patnáct vteřin hráli ve výhodě, branka se jim však vstřelit nepodařila. Podaří se jim to nyní v početní výhodě?
44:27
Teď však nebudou Švýcaři moci vystřídat, protože se provinili icingem. Ještě předtím pálil Berglund a nutno říct, že Berra nic neviděl a měl štěstí, že se kotouč zastavil ještě před ním.
44:04
Švýcarští hokejisté dělají Švédům stále velké problémy, pohyb svěřenců trenéra Seana Simpsona je velice dobrý.
43:18
Švédové jsou opět v plném počtu, Švýcaři svou početní výhodu nevyužili. Na první branku utkání tak stále čekáme.
42:45
A znovu další velká příležitost Švýcarů. V té se nyní ocitl Cunti, ovšem i jeho dorážku dokázala švédská jednička vytěsnit mimo tři tyče své klece.
42:02
Lundqvist nevědel, kde má puk! Když už se zdálo, že se Švédové konečně osvobodí, zachytil puk na modré čáře obránce Streit, který kotouč nahodil před branku, kde jej tečoval Brunner. Švédský brankář stále nepřekonán.
41:18
A je tu příležitost pro hráče helvéstkého kříže. Na trestnou lavici totiž putuje bránce Tre Kronor Jonathan Ericsson (SWE).
41:11
Alexander Steen se prezentoval dalším střeleckým pokusem. Člen první útočné letky Švédka je střelecky hodně aktivní a tato rána musela Berru ořádně štípnout.
40:32
Švédové začínají třetí třetinu náporem v pásmu Švýcarů. Bäckström byl za Berrovou klecí možná podražen, ovšem rozhodčí ukazuje "Hrajte dál".
40:01
Začala třetí třetina.
I poměr střel mluví jasně. Švédové jich vyprodukovali ve druhé dvacetiminutovce celkem 17 střel, zato Švýcaři přímo ohrozili Lundqvista jen sedmkrát.
Poměr střel na branku:
SWE: 22
SUI: 20
Souboj mezi finalsty z posledního mistrovství světa je i po dalších dvaceti minutách bez branek. Průběh utkání se ale oproti první části otočil, aktivnější byli jednoznačně Švédové. A byl to Berra, který chytil několik dobrých příležitostí svěřenců trenéra Pära Mårtse. Po druhé třetině je tedy stav stejný jako po té první, a to 0:0.

Třetí perioda začne přibližně v 15:04.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:35
Pětadvacet vteřin před druhou sirénou se hostující mužstvo provinilo zakázaným uvolněním, proto se ještě bude vhazovat před Reto Berrou.
39:17
Je ohlášena poslední minuta druhé třetiny a my stále čekáme na úvodní branku tohoto utkání.
38:38
Carl Hagelin byl za brankou možná nedovoleně odzbrojen. Nevzdal se však, vstal a stoupl si před branku. Tam se k němu poměrně náhodně puk odrazil a útočník NY Rangers mířil mezi Berrovy betony. Tento prosto si ale švýcarský gólman pohlídal.
37:52
Švýcaři se po dlouhé době dostali ven ze svého pásma a následně se bude vhazovat dokonce před Lundqvistem. Loui Eriksson totiž zahrál kotouč na zakázané uvolnění.
37:09
Švédové jsou v mírném náporu, aktuálně mají nad svým sokem mírně navrch. Švýcarští obránci však k hráčům ve žlutých dresech rychle přistupují a nedávají jim moc prostoru.
36:38
Hjalmarsson nevěděl u mantinelu, co s pukem, proto jej poslal rovnou na branku Reta Berry. Pro něj to však žádná větší práce.
35:45
Henrik Lundqvist musel být v pozoru, ke střele se totiž dostal Simon Moser. Brankář Tre Kronor však puk vytěsnil a jeho spoluhráči utíkájí směr Berrova klec.
35:17
Je zřejmé, že první branka bude hodně důležitá. Nedá se říct, který tým by k ní měl nyní blíže, oba celky dobře brání.
34:45
Další střelecký pokus obránce Yannicka Webera je zblokován betonem brankáře Henrika Lundqvista.
33:58
Marcus Johansson si sice obhodil Romyho, ovšem tělo švýcarského útočníka mu překáželo k tomu, aby mohl útočník, působící ve Washingtonu Capitals, mířit lépe.
33:06
Švýcarsko se však dokázalo i této početní výhodě silného Švédska ubránit. Roman Wick je zpět na ledě.
32:25
Další důkaz tohoto faktu. Berra si však se střelou Karlssona poradil poměrně v klidu. Před ním totiž nikdo neclonil. Poměr střel je momentálně vyrovnaný 18:18.
32:01
Je vidět, že švédská početní výhoda je postavená zejména na obránci Eriku Karlossonovi, jehož dělovky jsou opravdu smrtící. Zadák Ottawy Senators zůstává na ledě i na druhou část početní výhody.
31:29
Steen a jeho další velká příležitost. Ke švédskému ptočníkovi se dostal puk na pravý kruh, Berra však dokázal vyrazit, stejně tak jako další ránu Karlssona. Berra má ve druhé periodě daleko větší práce než jeho oponent ve švédské kleci.
31:06
Roman Wick (SUI) během chvíle posílá Švýcarsko opět do čtyřech. Obrana Švýcarů v čele s brankářem Reto Berrou teď bude čelit další přesilovce Švédů.
30:20
Diváci ve Velkém ledovém paláci by se už rádi dočkali branky. Je slyšet i klasické ruské "Šajbu, šajbu". Je tedy vidět, že si ruští fanoušci najdou cestu na zápasy nejen svých oblíbenců.
29:34
V momentě, když se Suri objevil ve dvířkách od trestné lavice, se ke dvěma střelám od modré čáry dostal Alexander Steen, Berra ovšem ani v jednom z těchto případů nedovolil, aby se kotouč dostal za jeho záda.
29:04
Berra znovu musle předvést zákrok, a to proti tvrdé střele od modré čáry v podání Karlssona.
28:10
V další dobré šanci se objevil Loui Eriksson, který operuje na brankovišti a Berrovi dělá nemalé prolémy. Eriksson se dostal k dorážce, brankář Švýcarů si ale nadvakrát poradil.
27:38
Pár vteřin po vhození buly mohla být tato početní výhoda využita. Alfredssonova rána se ale odrazila pouze od tyče!
27:33
Švédsko si zahraje druhou přesilovku v utkání. Na trestnou lavici usedl Reto Suri (SUI), který dostal trest dvou minut za zdržování hry.
26:56
Daniel Sedin se u mantinelu nedokázal zbavit svého strážce. Z dosavadního průběhu olympijského turnaje lze usuzovat, že mu jeho dvojče Henrik poměrně chybí.
26:08
Nino Niederreiter se chtěl proháčkovat do další příležitosti, ovšem proti trojici švédských "pampelišek" byl krátký i tento šikovný a technicky dobře vybavený hokejista.
25:23
Tak tohle byla zatím největší šance Švédů v tomto utkání! Berglund si dokázal najít před brankou přihrávku zpoza branky, hráč St. Louis Blues ale napálil puk jen do připravené lapačky Reta Berry!
24:44
Švýcarští hokejisté drží kotouč na svých holích a "Král Henrik" si musí opět dávat pozor. Teď je však jeho klec posunuta a žádný z rozhodčích si toho nevšiml.
24:08
Teď dokonce puk klepl o Lundqvistovu maskum, kterou si švédská brankářská jednička nechala před olympijským turnajem od svého krajana Davida Gunnarssona. Autorem střely byl Denis Hollenstein.
23:22
Lundqvist si musí připsat další zákrok, a to proti švýcarské hvězdě Ninu Niederreiterovi, který hraje v NHL za Minnesotu Wild.
22:39
Jimmie Ericsson neměl příliš prostoru, proto se s ničím nepáral a vystřelil raději z velké vzdálenosti, nežli vůbec. Pro Berru to však byl jen takový bonbónek.
21:48
O chvíli později se do dobré příležitosti dostal také Wick, jeho šanci ale Henrik Lundqvist také nepustil za svá záda.
21:14
Obránce Weber se dostal s pukem přes modrou čáru a vypálil tvrdou ránu na stranu, kde drží Lundqvist vyrážečku. Švédský brankář zasáhl nakonec betonem.
20:30
Bäckströmův pokus ihned po vstupu do druhé třetiny Berru neohrozil, puk totiž skončil v ochranné síti nad brankářem Švýcarska.
20:01
Začala druhá třetina.
Rusové si připravili zajímavý přestávkový program, a to konkrétně ukázku karetních kouzel.
Poměr střel na branku:
SWE: 5
SUI: 13
V repríze loňského finále mistrovství světa jsme zatím branku neviděli. Tento fakt však platí jen díky skvělému Henriku Lundqvistovi, který je oproti zápasu s Českem daleko sebevědomější. Švýcaři si hned na začátku dokázali vytvořit snad čtyři gólové šance, hlavně ta Hollensteinova byla víc jak stoprocentní. Berra tolik práce neměl. Po prvních dvaceti minutách je tedy stav utkání mezi Švédskem a Švýcarskem 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 14:17.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Steeenova střela z pravého kruhu se odrazila mimo branku Reta Berry.
19:14
V poslední minutě první třetiny chtěl Wick vyslat na pravém křídle do šance Brunnera. Ten byl ale na tuto přihrávku pomalý, proto se píská zakázané uvolnění a hra se bude stěhovat před Berru.
18:25
Mužstvo Tre Kronor už je v plném počtu, Henrik Lundqvist si však ani na chvíli neodpočine. Další rána, kterou musel likvidovat ve své náruči.
18:06
Početní výhoda švýcarského mužstva pomalu, ale jistě končí. Tým ze země helvétského kříže snad kromě Weberovy střely si větší šance nevytvořil.
17:33
Velmi dobrou ránou se z levého kruhu prezentoval Weber, jeho dělovka ale jen tak tak minula levou tyču Lundqvistovy branky.
16:25
Nemohlo to už dopadnout jinak, než vyloučením jednoho ze Švédů. Nedovoleným zákrokem si pomohl Jimmie Ericsson (SWE).
16:12
Švýcarsko opět kouše. Po Hollensteinově ráně se dostal k dorážce Suri, ten ale zařízení netrefil. To už se však povedlo obránci Vauclairovi, který pomohl v ofenzívě. Jeho bekhend aleLundqvist vykopl.
15:49
Postupně navyšující se tlak mohl vygradovat akcí Gustava Niquista, ten se ale v útočném pásmu ocitl dřív, než bylo potřeba. Proto se poprvé v utkání píská postavení mimo hru.
15:11
Landeskog se dostal přes dva hráče, ovšem v rozhodujícím momentu přišel o puk, proto mohl zůstat Berra v klidu, zasahovat totiž nemusel.
14:25
Švédové už opět bruslí po ledě, tak jako to šlo Tre Kronor proti Čechům. Švýcaři se však narozdíl od výběru Aloise Hadamczika dokáže Švédům bránit.
13:34
Simon Moser sice poslal kotouč přes všechny čáry, jenže při zahrání kotouče byl atakován Jimmieem Ericssonem, proto se icing nepíská.
12:54
Cuntimu v rozhodující chvíli utekl puk, proto se mohl k rozehrávce dostat brankář Lundqvist. Svou nahrávku po mantinelu ale neusměrnil ideálně. Když se tedy kotouč dostal zpět k brankáři Švédska, raději ho schoval do své lapačky.
12:11
Berra nyní musel být v pozoru, do zakončení se totiž dostal Loui Eriksson. Zakončení se mu ale nepovedlo zrovna podle představ.
11:26
Akce Švýcarů, kterou vedl Niederreiter, nedopadla nakonec pro hráče v červených dresech dobře. Plüss byl tísněn dvěma beky Tre Kronor, proto se ke střeleckému pokusu nedostal.
10:22
Berra střelu od modré čáry vyrazil jen ke své levé tyče, tam byl volný Johansson. Kotouč ale nezpracoval ideálně, proto se Berra stihl přesunout.
09:36
Švédové svou ůrvní přesilovku nevyužili, Švýcaři už jsou v plném počtu.
09:17
V oslabení dobře zapracoval Reto Suri, který tím pádem vyslal do útoku Ambühla. Ten byl však v těžkém úhlu, proto Lundqvist proti jeho střele betonem nemusel předvést žádný zázračný zákrok.
08:26
První střela, kterou Švédové ve své přesilovce vyprodukovali, šla z hole obránce Erika Karlssona, stejně tak jako to tento vlasatý bek dělal i proti Česku. Berra teď měl štěstí, že Karlssonova dělovka nešla na branku.
07:36
Denis Hollenstein (SUI) se ale na konci svého střídání provinil zbytečným faulem ve středním pásmu, kterým svůj celek oslabuje.
07:20
Henrik Lundqvist!!! Švédský brankář je zatím jediným hráčem, který dokáže držet se Švýcary krok. Denis Hollenstein měl po odrazu před sebou odrkytou branku, ale gólman, který v NHL hájí barvy NY Rangers, vytáhl fantastický zákrok betonem! Poměr střel je 8:2 pro Švýcary.
06:27
Ambühlova okružní jízda znamenala pro Švédy další nebezpečnou situaci. Po obkroužení Lundqvistovy branky se zkušený Švýcar dostal ke střele, švédský gólman si ale spodní část branky pohlídal.
05:30
Na druhé straně už však znovu úřadují hráči kanadského kouče Seana Simpsona. Martin Plüss se prodral mezi kruhy a vypálil. Puk se však mezi tři tyče nevlezl, o dorážku se pokoušel ještě Bieber. Trefil však jen boční síť.
04:40
Poměrně dobře si teď v útočném pásmu prezentoval Alfredsson, jeho ránu ale Berra vytěsnil betonem. O chvíli později pálil také Nyquist.
03:52
Švýcaři jsou k neudržení a švédská obrana nestíhá! Wick se prohnal okolo Ekmana-Larssona a jel sám na Lundqvista, toho ale střelou nad vyrážečku nedokázal překonat! Čtvrtá gólovka pro Švýcary hned na začátku utkání!
03:31
Na druhé straně se poprvé k vážnější šanci dostávali i svěřenci Pära Mårtse, když se dostal ke střele z kruhu útočník Loui Eriksson. Berra ale zasahovat nemusel, protože puk byl zblokován do ochranné sítě.
02:43
Poslední formace Švýcarů si dokázala v pásmu Švédů vytvořit dobrý tlak, brankář žlutomodrého celku znovu musel zasahovat!
01:30
A hokejisté helvétského kříže v další velké šanci! Brunner se dokázal protáhnout okolo dvou obránců, ideální zakončení mu však nedovolil Ekman-Larsson. O chvíli později zaměstnal Henrika Lundqvista Ambühl.
00:50
Obrovská šance! Niederreiter se dostal až mezi kruhy, kde pálil střelou pouze do Lundqvista, tomu však kotouč vypadl. Nikdo ze Švýcarů ale nedokázal dorazit kotouč za záda brankáře Tre Kronor.
00:20
Oduyův pas hledal po mantinelu některého z útočníků ve žlutém, ovšem u puku byli včas Švýcaři.
00:01
Utkání právě začalo.
Švýcaři naopak dávají Hillerovi, který v prvním utkání proti Lotyšsku vychytal nulu, volno. Do branky se dostane Reto Berra, brankář, jenž chytá v NHL za Calgary Flames.
Je to jasné. Potvrdila se nejhorší očekávání pro Švédsko. Kapitán Henrik Zetterberg kvůli vyhřezné plotýnce po prvním utkání na olympijských hrách končí. Do hry se dnes tak poprvé dostanou Jakob Silfverberg a Marcus Johansson. V brance bude opět Henrik Lundqvist.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Lundqvist (Gustavsson) – Jon. Ericsson, Kronwall (C), Hjalmarsson, Oduya, Karlsson, Ekman-Larsson, Tallinder – Landeskog, Berglund, Steen – Sedin D., Bäckström, Eriksson – Alfredsson, Johansson, Nyquist – Jam. Ericsson, Krüger, Hagelin – Silfverberg.
Trenér: Pär Mårts.

Švýcarsko: Berra (Hiller) – Streit, Diaz, Weber, Josi, Blindenbacher, von Gunten, Vauclair, Seger (C) – Wick, Romy, Brunner – Cunti, Suri, Hollenstein – Ambühl, Trachsler, Bieber – Niederreiter, Plüss, Moser.
Trenér: Sean Simpson.

Rozhodčí: Leggo (SWE), Šindler (CZE) – Devorski (CAN), Suominen (FIN).
Dobré odpoledne, vítejte u třetího hracího dne olympijského hokejového turnaje. Jedním z dnešních čtyřech zápasů bude i souboj členů skupiny C Švédska proti Švýcarsku. Utkání startuje od 13:35, buďte s námi u toho.
ŠVÉDSKO:
Hokejisté Tre Kronor rozehráli hokejový turnaj už ve středu, kdy na ledě Bolšoj areny vyzvali hokejisty České republiky. Po famózní polovině utkání, kdy Švédové nad svým soupeřem jasně dominovali a díky dvěma zásahům obránce Karlssona a brankám Berglunda se Zetterbergem si vybudovali vedení 4:0. Výběr Aloise Hadamczika však zbraně nesložil a rázem snížil na 2:4 zásluhou Židlického a Jágra. Svěřenci Pära Mårtse si však nakonec své vítězství nenechali vzít, a proto po prvních duelech vedou skupinu C.

Česko – Švédsko 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Židlický (Eliáš), 31. Jágr (Plekanec, Kaberle) – 11. Karlsson (Ekman-Larsson, Steen), 14. Berglund (Ekman-Larsson, Lundqvist), 21. Zetterberg (Landeskog), 25. Karlsson (Sedin, Bäckström). Rozhodčí: Olenin (RUS), Sutherland (CAN) – Dedioulia (BLR), Devorski (CAN). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 11 419.

Sestava Švédska: Lundqvist – Ericsson Jon., Kronwall, Hjalmarsson, Oduya, E. Karlsson, Ekman-Larsson, Tallinder – Landeskog, Zetterberg (C), Steen –Sedin D., Bäckström, Eriksson – Nyquist, Berglund, Alfredsson – Hagelin, Krüger, Ericsson Jim. – Silfverberg.

ZAJÍMAVOST: Den po výhře nad Českem však přišla pro švédskou kabinu velice špatná zpráva. Poté, co se ještě před začátkem turnaje útočníci Johan Franzén a Henrik Sedin, nyní laboruje s velice nepříjemným zraněním i kapitán Henrik Zetterberg. Informace naznačují, že má zkušený Švéd vyhřezlou plotýnku, což by pro něj téměř jistě znamenalo konec olympijského turnaje hned po prvním střetnutí.
ŠVÝCARSKO:
Hokejistům helvétského kříže přiřadil los turnaje na úvod papírově nejlehčího soupeře ze skupiny C, a to Lotyšsko. Vicemistři z posledního mistrovství světa však od začátku utkání pociťovali zarputilost lotyšského týmu a také nepropustnost zdi jménem Edgars Masalskis, mimochodem brankář, který teprve měsíc před začátkem olympijských her našel angažmá, a to ve slovenském Popradu. Výtečný byl na druhé straně i Hiller, ten dokázal zůstat neprůstřelný po celý zápas. Masalskisovi se to málem povedlo také, hrozbu překvapení však osm vteřin před koncem odvrátil útočník Švýcarska Simon Moser.

Lotyšsko – Švýcarsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
60. Moser (Streit).
Rozhodčí: Brueggemann (GER), Meier (USA) – Amell (CAN), Suominen (FIN). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Diváci: 5 116.

Sestava Švýcarska: Hiller – Streit, Diaz, Weber, Josi, Vauclair, Seger (C), Blindenbacher – Niederreiter, Plüss, Moser – Ambühl, Suri, Bieber – Wick, Romy, Brunner – Bodenmann, Gardner, Hollenstein – Cunti.

ZAJÍMAVOST: Švýcarsko sice už dávno není považováno za outsidera, a to jasně dokázalo na posledním mistrovství světa ve Švédsku a Finsku, kde vybojovalo úžasné stříbrné medaile. Ovšem i na olympijských hrách není švýcarský hokej bez cenného kovu. V roce 1928 ve Svatém Mořici a roku 1948 na témže místě se povedlo Švýcarům získat bronz. Ukončí čekání na další olympijskou medaile právě výběr Seana Simpsona?
PROGRAM SKUPINY C:
12.2. Česko – Švédsko 2:4
12.2. Lotyšsko – Švýcarsko 0:1
14.2. Česko– Lotyšsko
14.2. Švédsko – Švýcarsko
15.2. Švýcarsko – Česko
15.2. Švédsko – Lotyšsko
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.


Články odjinud