Tolik tedy z dnešního ženského hokeje, u dalších přenosů se těším na počtenou.
Američanky nakonec přestřílely soupeřky 53:10 a mohou být po dnešku maximálně spokojené. Horší to bude zřejmě s Kesselovou, která se ve třech případech radovala z hattricku, ale pokaždé došlo k nějaké opravě v zápise. Tak jak to známe třeba v české extralize, kde se prohlíží video a dodatečně, či průběžně se doplňují branky a asistence. Sympatická Kesselová to však brala s úsměvem, tohle si bude asi hodně dlouho pamatovat.
Je tu konec vcelku jednoznačného zápasu, který ovládly bez větších problémů Američanky. Ve třetí části jsme viděli ještě další tři góly, což ve výsledku dělá divoký a krutý výsledek 9:0. Ta převaha byla celý duel znatelná a Švýcarky kladly odpor jen první deset minut zápasu, pak zcela odpadly. Sice statečně bojovaly se silným sokem, ale gólovou smršť nedokázaly zastavit.
60:00
59:28
Ještě jedno přerušení, Knightová byla dlouho v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
58:58
52:10 střely na bránu, z toho pouze dvakrát vystřelily v této třetině švýcarská děvčata.
58:46
Tlak před bránou Schellingová ustála, hned tři hráčky dotíraly u levé tyče, ale puk má ve své moci asi nejlepší hráčka Švýcarek.
58:00
Poslední dvě minuty do konce dnešního zápasu.
57:26
Zkouší to, neboť se stále hraje v útočném pásmu dnes velice produktivního týmu.
57:00
Tři minuty do konce, stihnout Američanky i desítku?
55:39
USA právě vstřelilo branku!
Teď to bylo jednoznačné a branku dává po samostatné akci ALEX CARPENTEROVÁ, který si najela před brankářku Švýcarska a forhendovým zakončením poslala puk mezi její betony. Asistence: Josephine Pucciová.
54:46
Ještě něco přes minut do konce zápasu. Už se čeká snad jen na Kesselovou, jestli se konečně dočká regulerního hattricku.
53:09
Američanky si vyzkoušely dvojnásobnou přesilovku, ale své skóre nakonec nerozšířily. Tedy zatím.
52:15
Pěknou střelu z mezikruží vyslala Schleperová, lapačka Schellingové byla připravena.
51:30
To bude ještě zajímavý příběh tohoto jinak jasného zápasu. Ale aby se Kesselová pokaždé dostala do gólové akce, byl ji připsán gól a vzápětí odepřen, to se jen tak nevidí. Stále má tak na svém kontě dva góly.
51:04
A další trest, opět pro Švýcarsko. Stanzová sedí za katrem – podražení.
50:45
Laura Benzová (Švýcarsko) je vyloučena za bodyček. Což je u ženského hokeje nepovoleno.
48:36
Tak a oprava u gólu je znovu tady. Místo Kesselové připsán gól Coyneové, která se jako poslední dotkla puku. Tak tohle je možné snad jen v Rusku.
47:18
10:0 střely na bránu v této třetině. To hovoří za vše.
46:26
Už se hraje a Američanky znovu v útočných manévrech.
45:26
A už je v péči lékařů, nevypadalo to vůbec hezky.
44:37
Na ledě leží výborně hrající Lamoureuxová, který se nepříjemně srazila s protihráčkou ve středu hřiště.
43:59
Teď už se přímo bojím napsat to jméno, ale ani na třetí pokus není branka připsána Kesselové, poslední se dotkla puku KENDALL COYNEOVÁ. Již ve třech případech došlo pokaždé k přepisu v zápise, sympatická blondýna to však bere s humorem. Každopádně tohle se jen tak nevidí a i na střídačce USA je pořádně veselo. Asistence: Kendal Coyneová, Megan Bozeková.
43:48
Své spoluhráčky mnohokrát podržela a připsala si dobré zákroky. Má jich už dvaatřicet.
43:17
Posunutá klec Schellingové, která duel zřejmě dohraje až do konce. Za góly jistě nemohla a dá se říct, že právě ona je jedna z mála pozitiv v tomto týmu.
42:37
Pokud Kesselové v první třetině odepřeli rozhodčí hattrick, teď ho znovu odepřeli. To je neuvěřitelné.
40:49
Nakonec nebylo co řešit a gól je uznán. KENDALL COYNEOVÁ Najela si zpoza brány před ležící Schellingovou, kterou nadvakrát dokázala překonat. Puk prošel těsně za čáru a poté se od tyče vymotal ven. Rozhodčí dlouho diskutovali, ale dle záběru přešel puk za brankovou čáru. Asistence: Kelli Stacková.
40:37
Už se hraje, Američanky se ihned nastěhovaly před bránu soupeřek.
40:01
Další třetina začne přibližně v 12:35.
Druhá část je za námi, sledovali jsme souboj světové velmoci a hokejového trpaslíka. Tedy alespoň v tom ženském provedení. Američanky hrály co potřebovaly a nakonec se dočkali šesté brány. Trefila se dnes podruhé Monique Lamoureuxová. Tolik tedy tato perioda.
40:00
39:51
Vypadá to jako přesilovka a není to přesilovka. Američanky se stále dobře baví hokejem a střílí jednu ránu za druhou. Schellingová ale v závěru odolala.
38:37
Už se blíží konec druhé třetiny, která nabídla divákům jednu branku a několik dobrých šancí Američanek.
37:26
32:8 střely na bránu za doposud odehrané minuty. A vůbec jen dvě střely vyslala Švýcarky v této třetině.
36:26
Výsledek mohl být ještě vyšší, to by však Coyneová musela mířit přesněji. Nyní trefuje pouze tyč, když si nabruslila před švýcarskou klec. Skutečně mnoho nechybělo.
35:37
Ten rozdíl je obrovský. Stále se hraje na jednu branku.
34:48
Tak se Američanky dočkaly další branky a hrají dál skutečně velice uvolněně.
33:26
Teď už to obléhání vyšlo. Opět zapracovala sesterská dvojice. MONIQUE LAMOUREUXOVÁ byla na konci akce. Vypálila z pravého kruhu a přesně nad lapačku švýcarské brankářky. Asistence: Jocelyne Lamoureuxová, Lee Steckleinová.
33:05
I v ženském hokeji jsou komerční přestávky a nyní právě probíhá. K tomu všemu i úklid ledové plochy mladými chlapci.
32:28
Na modré pracovala Picardová, ale nakonec se místo střely rozhodla nahrávat a Švýcarky odhadly úmysl protihráčky.
31:58
Tentokrát Američanky přesilovku nevyužily, ale mají dostatečně nahráno.
31:37
Stále čekáme na gól v této periodě, nutno říct, že tempo duelu hodně opadlo.
30:47
Müllerová mohla jít v oslabení do rychlého brejku, ale kotouč zpracovala ze vzduchu, takže hra vysokou holí.
29:56
Přesilovka se hraje v takovém spíše poklidném tempu, Američanky nikam nepospíchají.
29:26
Laura Benzová vyhodila kotouč mimo hřiště a jde ze přesilovka pro USA.
29:26
Na Američankách je vidět obrovská zkušenost. Jsou všude dřív, také disponují rychlostí a přesnými přihrávkami.
28:37
A přečíslení se snažila dvojice Martyová, Waidacherová, ale žádná střela z toho nebyla.
27:37
Další prudkou střelu vyprodukovala Jocelyne Lamoreuxová, jen zaduněly betony švýcarské gólmanky.
27:17
Výsledek 5:0, střely na bránu 22:7, k tomu není co dodat. Je to jak zápas kočky s myší.
26:37
Tvrdá střela Schleperové měla dobré parametry, ale také se předvedla Schellingová, jenž vymrštila lapačku v pravý moment.
25:58
Žádná větší šance se nekoná a "domácí" jsou v plném počtu.
25:27
A také výborrně bruslí, všude jsou o něco dřív, než soupeřky.
24:26
Přesilovka se vůbec nedaří, Američanky velice rychle narušují rozehrávku.
23:46
Julie Chuová je potrestána menším trestem za vysokou hůl. Druhá přesilovka pro Švýcarsko.
23:26
Už jsem v první třetině připsal Kesselové hattrick, ale nakonec druhou branká zápasu dala Deckerová, které byl gól dodatečně připsán. Nicméně, ještě není všem dnům konec.
22:47
Statistika střel 17:6, i tohle by se dalo hodně vylepšit. Jenže dlouho se před Schausovou bránou nehrálo.
21:37
Je jasné, že Švýcarky nemají co ztratit. Mohou hrát v klidu a třeba se pokusit o nějakou hezkou akci.
20:36
Druhá část pokračuje, Forsterová střílela z pravého kruhu a těsně mimo.
20:01
Tolik tedy první třetiny, druhá pokračuje zhruba v 11:55.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla jednoznačný průběh. Američanky se do tempa sice dostávaly pozvolna, ale poté přeply na vyšší level a dokázala během krátké chvíle nasázet do sítě Švýcarek pět branek.
20:00
19:17
Už se blíží konec první třetiny, výsledek hovoří za vše.
18:15
Střelecká převaha je jednoznačná, již 16:5 pro USA. A hlavně autorka hattricku stále nemá dost. Stále nebezpečně operuje před bránou.
17:36
Teď už musí švýcarské hokejistky jen přežít první třetinu a do té druhé zkusit malinko zabojovat, aby z toho nebyl ještě větší debakl.
16:37
Na druhé straně pálila Benzová, ale nebyla přesná.
15:42
Tak to je neuvěřitelné. AMANDA KESSELOVÁ využívá přesilovku po báječné souhře útočné formace. Akce na jeden dotek a poté přesná střela z mezikruží. Vypadalo to na hattrick, ale v oficiálním zápise došlo k úpravě a nakonec jeden gól Kesselové byl přepsán na jinou hráčku. Asistence: Brianna Deckerová, Kendall Coyneová.
15:14
Za krosček vyloučena Sarah Forsterová. Jako by těch problémů nebylo málo.
14:23
To už začíná být debakl. HILARY KNIGHTOVÁ našla prostor před bránou, tam poskakující puk a důrázně jej dopravila do sítě. Asistence: Kelli Stacková, Julie Chuová.
13:28
Stále se hraje v útočném pásmu Američanek.
12:37
Dělají si co chtějí, taková Deckerová si znovu udělala prostor a dostala se až k bráně. Tentokrát se červené světlo zapínat nemusí.
11:37
Američanky tak jasně ovládají tento duel a už se docela baví.
10:15
AMANDA KESSELOVÁ během krátké chvíle dává další gól do sítě soupeřek. Schellingová zase nemohla nic dělat, její spoluhráčky nechaly autorku třetího gólu úplně volnou a nebylo co řešit. Střela byla naprosto přesná. Asistence: Kendall Coyneová.
10:07
A je tu další gól. Po krásné individuální akci se prosazuje BRIANNA DECKEROVÁ. Přes dvě obránkyně se protáhla Kesselová, poté se dostala až před švýcarskou gólmanku a zdálo se, že právě ona dokázala dorazit puk do sítě. Nakonec je branka uznána pro Deckerovou, která byla v brankovišti pohotovější. Asistence: Amanada Kesselová, Hilary Knightová.
09:20
Tak to byla přímo rodinná spolupráce. MONIQUE LAMOUREUXOVÁ dostala přihrávku od své sestry zpoza brány a nadvakrát protlačila kotouč do sítě. Asistence: Jocelyne Lamoureuxová, Meghan Dugganová.
08:59
Američanky už se zase víc tlačí do šancí, hodně jim k tomu pomáhá i poměr vhazování. Zatím šest ku jedné.
08:26
Bozeková vypálila pumelici od modré a jen zaduněl mantinel. Schellingová měla štěstí, protože vůbec nic neviděla.
07:49
Hezká akce v podání Coyneové, která vyhrála buly přesně na "lopatu" Deckerová. Ta se s ničím nepárala a prověřila pevnost betonů švýcarské brankářky.
07:28
Už je zjevně pryč ten úvodní respekt. I když teď to zkoušela Pickardová, ale neuspěla.
06:37
Ta přesilovka Švýcarkám pomohla, protože se tím hral docela vyrovnala.
05:58
Na druhé straně se proháněla do útoku Deckerová, ale byl nakonec dobře střežena a do zakončení se nedostala.
05:29
USA je v plném počtu hráček. První oslabení sice přežily, ale soupeřky nehrály vůbec špatně.
04:57
Teď to v americkém brankovišti pořádně hořelo. Opět to byla Stalderová, která nahazovala kotouč před bránu, tam ještě operovala Altmannová, která se ale v nepřehledné situaci nedokázal zorientovat a kotouč najít.
04:16
Až se do toho pořádně opřela Stalderová, která trefuje lapačku připravené Schausové.
03:59
Švýcarky si tak vyzkouší první přesilovku, zatím se ale nemohou usadit na delší dobu v pásmu.
03:29
První vyloučení zápasů, Carpenterová potrestána za hákování.
02:39
Ten tlak je zde od začátku zápasu. Další velkou šanci měla Kesselová, která si už položila brankářku, ale ta kotouč dokázala zalehnout.
01:48
Další střelu vyslala Stacková od modré čáry, ale nezamířila zcela přesně.
01:17
Američanky začaly hodně z ostra a dostávají soupeřky pod tlak.
00:47
První zajímavý moment před Schellingovou, na kterou střílela Deckerová.
00:06
Už se hraje, i když utkání odstartovalo s menším časovým skluzem. Vše je už je tedy připraveno, u kotouče Američanky, které jsou v tomto souboji jednoznačně favoritkami.
00:01

USA: Schausová (Vetterová) – Picardová, Pucciová, Marvinová, Bellamyová, Bozeková, Schleperová, Steckleinová – Stacková, Knightová, Carpenterová – Deckerová, Coyneová, Kesselová – M. Lamoureuxová, Dugganová "C", J. Lamoureuxová – Chuová, Fryová. Trenérka: Katey Stoneová.

Švýcarsko: Schellingová (Anthamattenová) – J. Martyová "C", Frautschiová, Stalderová, Bullová, Forsterová, L. Benzová, Altmannová – S. Martyová, S. Benzová, Waidacherová – Müllerová, Stiefelová, Stanzová – Thalmannová, Raselliová, Lutzová – Nabholzová, Eggimannová. Trenér: Rene Kammerer.

Rozhodčí: Bordeleauová (CAN) – Caugheyová (USA), Girardová (FRA).
Amerika v minulém zápase porazila Finsko 3:1 a dnes jde na Švýcarsko, které dostalo pořádně naloženo od dalšího zámořského týmu Kanady. Výsledkem 5:0 se rozešli oba soupeři.
Tato skupina má čtyři týmy a jsou zde hned dva favorité. USA a Kanada. Zámořské duo doplňuje Finsko a Švýcarsko. Zatím to jde dle předpokladů, co se tedy týče prvních zápasů.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké dopoledne přeji u sledování zápasu mezi USA a Švýcarskem. V rámci skupiny A nás čeká zápas, v němž se střetne Kanada a Švýcarsko. Favoritem je "domácí" tým, od kterého se čeká výhra. Tak se nechejme překvapit, co na to řeknou soupeřky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.