ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Slovensko - 18. února 2022   05:10

Ukončeno
Finsko
Finsko
15:58' S. Manninen (Lindbohm, Vatanen) • 59:22' H. Pesonen (Hartikainen, Pokka)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Slovensko
Slovensko
Finsko
Sestavy:
Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Rozhodčí
Bjork, Romasko – Lazarev, McCrank
National Indoor Stadium, Peking
Slovensko
Sestavy:
Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Š. Nemec – Slafkovský, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Jurčo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Regenda, Daňo, Takáč – Miloš Roman.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že mladé slovenské mužstvo potrápilo obrovského favorita, se loučím a přeji vám úspěšný vstup do pátečního dne.
Sledovali jsme velmi vyrovnaný zápas, v němž mohl postoupit do finále pouze jeden. O vítěznou trefu se u v první periodě postaral Sakari Manninen. Ovšem Slovensko bylo ve druhé polovině utkání mnohem nebezpečnější, ale nenašlo cestu k překonání dnes bezchybného Harriho Säteriho.

Mladý slovenský výběr si tak zahraje o bronzovou medaili, zatímco Finsko míří za zlatým snem.

Střely na branku: 27:28.
Konec zápasu.
59:22'
Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi si zahraje o zlaté medaile, Slovensko míří do boje o bronz! Ville Pokka nahodil kotouč po mantinelu, odkud jej do středního pásma protečoval Teemu Hartikainen- Za slovenskou obranou se pak nacházel už pouze HARRI PESONEN, který černou gumu dovezl až do branky. Asistence: Teemu Hartikainen a Ville Pokka.
58:23'
Patrik Rybár vystartoval na střídačku, zatímco Peter Cehlárik míří do útočného pásma. Šest hráčů Slovenska se pokusí v závěru vyrovnat!
57:42'
Mezi kruhy se nacházel Miloš Kelemen, který v pádu zamířil jen vedle vzdálenější tyče. Finsko znovu vyhodilo, ovšem tak, aby se zakázané uvolnění nepískalo.
57:01'
Na ose hrací plochy se nacházel Juraj Slafkovský, jemuž v rozhodujícím momentu sjela černá guma z čepele hole. Finsko následně vyhodilo do prostoru střídaček.
56:40'
Od levého mantinelu nahazoval kotouč Libor Hudáček, jehož snažení zastavila bojující dvojice na hranici brankoviště. Domácí celek vyřešil další tlak soupeře jen za cenu icingu.
56:21'
Zadarmo se Slovensko dostane před finskou brankou, jelikož k vidění byla nepřesná přihrávka, která doklouzala na zakázané uvolnění.
Střely na branku: 25:28.
56:11'
Pavol Regenda posouval kotouč po mantinelu do útočného pásma, kde se už dříve nacházel Libor Hudáček. Slovenskému týmu je odpískán další ofsajd.
55:24'
Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Martin Gernát, jehož pokus mezi kruhy tečoval Peter Cehlárik. Jenomže finský brankář byl znovu na správném místě a kotouč vyrazil k mantinelu.
53:38'
Finsko se zuby nehty brání, ale zatím nutí hrát slovenskou reprezentaci spíše po mantinelech. Čas na slovenské vyrovnání se znovu výrazně snížil.
52:54'
Slovenský výběr dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu, tentokrát bez střeleckého pokusu. Ovšem Harri Pesonen znovu vyhodil na zakázané uvolnění.
51:57'
Z pravé strany zakončoval Libor Hudáček, jehož pokus byl brankářem vyražen. K dorážce se ještě dostal Pavol Regenda, avšak Harri Säteri byl správně postaven u první tyče.
51:11'
Peter Zuzin chtěl napadat finskou rozehrávku, ale byl signalizovaný ofsajd, a tak slovenský útočník odcouval do středního pásma.
50:39'
Peter Cehlárik se po pravé straně snažil individuálně projít do útočného pásma, což se mu přes finský blok nepovedlo. Ovšem domácí celek znovu vyhazuje na icing.
Střely na branku: 24:27.
50:18'
Finský blok už se staví na obranné modré čáře, a tak černou gumu ze středního pásma nahodil na branku Libor Hudáček. Harri Säteri schoval kotouč do lapačky, čímž hru přerušil.
50:00'
Slovenský výběr už má pouze deset minut na to, aby vyrovnal! Kristián Pospíšil mířil za další útočnou akcí, ale do třetiny mu dříve projel Pavol Regenda.
49:26'
Slovenští hráči byli po zakázaném uvolnění unaveni, a tak Juraj Slafkovský nahodil černou gumu za branku a odjel se spoluhráči na střídačku.
48:51'
Mislav Rosandić schoval střelu za skrumáž těl před brankou. Avšak Harri Säteri na pokus od modré čáry v posledním momentu zareagoval a zasáhl betonem.
48:39'
Další přerušení mají na svědomí Slováci, kteří se znovu nacházeli v ofsajdovém postavení.
47:41'
Jeden z obránců Slovenska propadl na útočné modré čáře, čímž se Finsko vydalo do přečíslení. Celou situaci na sebe chtěl vzít Leo Komarov, který už dělal blafák, ale skvěle se vrátil Kristián Pospíšil.
47:01'
Juraj Slafkovský si obhodil soupeře, čímž se dostal až do rohu kluziště, odkud přihrával před branku, kde se pohyboval Marek Hrivík, ale především Ville Pokka.
Střely na branku: 23:23.
46:24'
Střelou od modré čáry se předvedl Martin Marinčin, jehož pokus schoval do výstroje Harri Säteri. Finská pětice v poli může konečně odjet na střídačku.
46:16'
Finsku se nedaří rozehrávka, a tak registrujeme další icing. Slovenský tým by mohl využít unavenosti domácích hráčů.
45:48'
Aby přerušení nebylo málo, tak Finsko vyhodilo na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat pop pravé ruce brankáře Suomi.
45:19'
Ofsajd také na druhé straně, jelikož Harri Pesonen udělal nepředvídatelnou kličku. Valtteri Filppula spíše čekal nahození na zadní mantinel.
44:51'
Nepříjemnou střelu od pravého mantinelu vyslal Miro Aaltonen, který velmi dobře mířil na zadní tyčku. Patrik Rybár nestihl reagovat, ale puk mířil jen o centimetry vedle branky. Slovensko poté vyhodilo raději na zakázané uvolnění.
44:25'
Marek Hrivík před modrou čárou maličko přibrzdil, a tak mu na levé straně do pásma dříve přejel Peter Cehlárik. Slovenský tým je pro ofsajd vykázán do neutrální zóny.
43:20'
Ve vlastním oslabení jeli slovenští hráči do přečíslení! Juraj Slafkovský hledal na zadní tyči Michala Krištofa, který měl puk na dlouhou hůl, a tak jej do brankového prostoru nedostal.
42:30'
Už to vypadalo, že by se Finsko mohlo usadit před slovenskou brankou. Avšak Pavol Regenda znovu zachytil kotouč u mantinelu a vyhodil přes celé kluziště.
41:36'
Finská pětice kombinovala na pravé straně útočného pásma, jenomže Pavol Regenda vložil hůl do přihrávky, čímž dostal kotouč do bezpečných míst.
41:21'
Vyloučení v týmu Slovensko (Kristián Pospíšil – 2 min., podrážení).
40:57'
Kristián Pospíšil nahodil kotouč na branku ze středního pásma, ale s rozehrávkou vypomohl finský brankář.
40:17'
Jeden z domácích hráčů uklouzl u modré čáry, čehož mohl využít velmi aktivní Marek Hrivík. Jeho zakončení z pravého kruhu přizvedl do ochranné sítě Atte Ohtamaa.
40:01'
Začala třetí třetina.
I když Finsko hrálo přes minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru, tak Slovensko bylo mnohem nebezpečnější. Několikrát bylo kousíček od vyrovnávací trefy, jenomže recept k překonání Harriho Säteriho je stále k nenalezení. Uvidíme, zda Slovensko bude pokračovat ve zlepšeném výkonu také v další části hry.

Střely na branku: 21:21.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:54'
Ještě jedno přerušení v této třetině, jelikož Sami Vatanen posunul kotouč na slovenskou střídačku. Hostující mužstvo bude mít ještě šanci na jedno zakončení.
39:02'
Slovenský kapitán jen nahodil puk za soupeřovu branku, aby on i jeho spoluhráči mohli vystřídat. Finsko na nic nečekalo, jenže nepřešlo přes střední pásmo.
37:17'
Odražený kotouč si na ose hrací plochy si našel Tomáš Jurčo, jehož pokus mířil jen těsně vedle pravé tyče. Následně puk ještě na branku nahodil Kristián Pospíšil.
36:51'
Michal Čajkovský viděl na levé straně slovenského kapitána. Marek Hrivík golfákem mířil pod horní tyčku, ale jeho bombu vyrazil Harri Säteri.
35:57'
Z levého kruhu se snažil přihrávat na zadní tyčku Marek Hrivík, který viděl najíždějícího Petera Cehlárika. Jenomže finský obránce do přihrávky vložil hůl.
Střely na branku: 19:19.
35:45'
Od levého mantinelu nahazoval kotouč na branku Juraj Slafkovský, jehož snažení vyrazil finský brankář mezi kruhy. S dorážkou přispěchal Marek Hrivík, jehož pokus zamířil do betonu nic netušícího Harriho Säteriho.
34:48'
Sakari Manninen zachytil rozehrávku Slovenska, ale Marko Anttila po chvíli o kotouč přišel. Hostující celek znovu jen posunul puk do středního pásma.
33:44'
Finsko se dlouhou dobu nacházelo před brankou soupeře, kde se ke střele nedostalo. Ovšem Peter Cehlárik už toho měl plné zuby, a tak po mantinelu vyhodil do středního pásma a odjel na střídačku.
32:32'
Od modré čáry kotouč nahazoval proti brance Mislav Rosandić, jehož snažení bylo před brankou tečované. Avšak Harri Säteri na změnu směru puku ještě stihl reagovat.
32:18'
Juraj Slafkovský po levé straně přejel do útočného pásma, odkud vyslal zakončení přes obránce. Finský maskovaný muž celou situaci viděl a zasáhl lapačkou.
Střely na branku: 18:15.
31:49'
Slovensko ubránilo dvojnásobné oslabení, což by jej mohlo nakopnout. Následně se hostující celek vydal do akce, ale nahození od modré čáry nedokázal tečovat Miloš Roman. A tak si snadný zákrok zapsal do statistik Harri Säteri.
31:10'
Marek Hrivík zachytil kotouč a mohl vyhodit. Slovenská trojice vystřídá až v těchto momentech.
30:42'
Peter Čerešňák už vstoupil na ledovou plochu a rychle spěchá před vlastní branku, kde Finsko dlouhou dobu kombinuje.
29:58'
Na ose hrací plochy se nacházel Sakari Manninen, jehož tvrdou střelu vyrazil Patrik Rybár, který musel vyřešit i ránu Mikkoa Lehtonena.
29:22'
Zbytečným faulem při napadání dopomohl Pavol Regenda dvojnásobné finské přesilové hře, 1 minutu 13 vteřin bude Slovensko ve třech!
29:22'
Vyloučení v týmu Slovensko (Pavol Regenda – 2 min., podrážení).
28:39'
Slovensko vyhrálo vhazování, a tak Mislav Rosandić vyhodil po mantinelu přes celé kluziště.
28:35'
Vyloučení v týmu Slovensko (Peter Čerešňák – 2 min., podrážení).
28:11'
Sražený kotouč si našel na ose hrací plochy Hannes Björninen, proti němuž vyrazil Peter Čerešňák, jenž černou gumu srazil do ochranné sítě.
27:51'
Finsko zachytilo kotouč, který nezpracoval Samuel Kňažko. Avšak domácí celek spíše honil kotouč po útočném pásmu, a tak zakončení nepřišlo.
26:45'
Z modré čáry si po mantinelu sjížděl Martin Gernát, který našel v předbrankovém prostoru Samuela Takáče. Ten v pádu mířil ke vzdálenější tyči, kde měl Säteri položený beton.
Střely na branku: 14:11.
26:04'
Mezi kruhy se nacházel Juraj Slafkovský, jehož pokus zamířil kousek vedle levé tyče. Následně to zkoušel také Peter Cehlárik, ale Harri Säteri byl znovu na správném místě.
25:15'
Peter Čerešňák nezachytil kotouč na obranné modré čáře, avšak Joonas Nättinen v útočném pásmu podklouzl.
24:41'
Mezi kruhy si najel Harri Pesonen, který vyslal velmi nepříjemný pokus, který mířil mezi ruku a tělo Patrika Rybára. Slovenský brankář mezeru rychle utěsnil a podruhé nekapituloval.
24:09'
Na přihrávku od levého mantinelu si před branku najel Marek Hrivík, jemuž se blafák sice povedl, ale zasouval puk už do oblouku branky. Následně nahodil černou gumu do brankoviště, kde ji k brankáři srazil Juuso Hietanen.
23:49'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Atte Ohtamaa, jehož pokus pokryl slovenský brankář. Finsko je ve druhé periodě velmi důsledné.
23:30'
Až nyní se ve druhé třetině poprvé přerušuje, když přišla finská přihrávka rukou. Slovensko má v této části potíže s tím, aby se usadilo před brankou soupeře.
22:01'
Nahození od levého mantinelu vyslal Iiro Pakarinen, jehož pokus vyrazil Patrik Rybár. Slovenský brankář musel být dál pozorný, protože nepříjemnou střelu z pravého kruhu ještě vyslal Sami Vatanen.
21:16'
Teemu Hartikainen přihrával na osu, kde se nacházel autor jediné branky. Jenomže do přihrávky vložil hůl Tomáš Jurčo, který kotouč srazil do rohu hrací plochy.
20:17'
Slovensko se okamžitě hnalo do útoku a zakončením od pravého mantinelu se pokoušel finského brankáře překvapit Marek Hrivík. Jenomže Harri Säteri byl ve střehu a puk vyrazil.
20:01'
Začala druhá třetina.
Znovu Finsko udeřilo z první výraznější šance, a tak zásluhou Sakariho Manninena je ve vedení 1:0. Ovšem Slovensko mělo také několik dobrých příležitostí, ale zatím marně hledá recept na překonání Harriho Säteriho. Jinak se ale Suomi soustředí na obranu a vysílá napadat pouze jednoho hráče, zbytek týmu čeká na soupeře ve středním pásmu. Uvidíme, co nám týmy předvedou v prostřední dvacetiminutovce.

Střely na branku: 7:8.
20:00'
První třetina skončila.
19:03'
Na ose hrací plochy se nacházel Kristián Pospíšil, jehož pokus vyrazil Harri Säteri před sebe. Z otočky ještě dorážel Tomáš Jurčo, ale o vyrovnání se nepostaral. Na druhou stranu se zase vydal Marko Anttila, jenž ani na dvakrát nepřekonal Patrika Rybára.
18:29'
Tvrdou ránu vyslal od modré čáry Michal Čajkovský, jehož pokus zastavil Juraj Slafkovský před brankou. Poté Finsko znovu vyhodilo přes všechny čáry.
18:10'
Juraj Slafkovský nahazoval puk před branku, kde ho rukavicí nezpracoval Peter Cehlárik. Finsko následně raději vyhodilo na zakázané uvolnění.
16:54'
Nepřesnou přihrávku po modré čáře dával Sami Vatanen, a tak se Slovensko vydalo do protiakce. Od levého mantinelu nahodil puk na branku Pavol Regenda, avšak finský brankář byl znovu připraven.
15:58'
Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi se v první třetině ujímá vedení! Patrik Rybár nejprve vychytal z předbrankového prostoru Markuse Granlunda. Avšak situace pokračovala dál! Z levého kruhu vystřelil Petteri Lindbohm, jehož pokus tečoval SAKARI MANNINEN, na což slovenský brankář ještě reagoval. Jenomže stejný hráč se dostal také k dorážce, kterou na malou chvíli odložil, čímž si počkal až Rybár zvedne beton a pod ním usměrnil černou gumu do bližšího spodního rohu branky. Asistence: Petteri Lindbohm a Sami Vatanen.
15:30'
Mislav Rosandić nahazoval kotouč od modré čáry, jehož pokus do rohu tečoval Markus Granlund.
14:33'
Slovensko nahodilo velmi šikovně, takže zakázané uvolnění se nepískalo. Do finské přihrávky po chvíli sáhl Pavol Regenda, jenž znovu zaměstnal domácího maskovaného muže.
13:38'
Peter Zuzin dlouho hledal správnou pozici za brankou, ale následnou přihrávku netrefil Miloš Kelemen. Nepřesným nahozením se až od modré prezentoval Martin Gernát.
12:25'
Kotouč ze souboje u mantinelu zamířil na vrchol levého kruhu, kde se nacházel Tomáš Jurčo. Jeho pokus mířil ke vzdálenější tyči, jenomže Harri Säteri byl připravený zasáhnout.
11:35'
Slovenští hráči nereagovali na pokyny rozhodčího, který je varoval na ofsajd. Hostující hráči ale dál napadali rozehrávku soupeře, a tak se píská.
11:22'
Hannes Björninen se snažil posunout kotouč kolem obránce, což se mu sice povedlo, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.
Střely na branku: 3:3.
11:08'
Samuel Takáč se snažil zachytit puk ještě v útočném pásmu, avšak to nestihl. Slovensku je tak odpískaný další ofsajd.
10:18'
Petteri Lindbohm si nahodil puk na zadní mantinel, kam také dojel jako první. Jenomže velmi dobře zapracoval Martin Marinčin.
09:41'
Juraj Slafkovský nahodil puk po mantinelu za branku, první formace Slovenska zamířila na střídačku, zatímco se Finsko vydalo do akce. Další zákrok do statistik si zapsal Patrik Rybár.
08:38'
Tentokrát už trochu na obličeji Patrika Rybára přibylo, jelikož z otočky vyslal nebezpečný pokus Marko Anttila. Slovenský brankář měl ale beton na správném místě.
08:11'
Slovensko se malou chvíli nacházelo pod mírným tlakem soupeře, a tak posunulo kotouč alespoň do středního pásma.
06:52'
Valtteri Filppula obral jednoho ze slovenským obránců o kotouč. Následně přihrával na levou stranu, kde to od mantinelu vyzkoušel spíše propagačně Petteri Lindbohm.
Střely na branku: 1:3.
06:30'
Slovensko mířilo do přečíslení, při němž Peter Cehlárik hledal na levé straně najetého Marka Hrivíka. Jenomže v momentě, kdy se kapitán už chystal ke střele, ozval se hvizd čárového rozhodčího – ofsajd.
05:40'
Od modré čáry se napřáhl Atte Ohtamaa, jehož tvrdou ránu vyrazil Patrik Rybár. Následně finskou rozehrávku zachytil Martin Marinčin, jehož snažení skončilo v lapačce brankáře.
05:19'
Na ose hrací plochy se kotouče chopil Marko Anttila, který bekhendem mířil nahoru. Avšak jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
04:20'
Ze středního pásma nahazoval kotouč Tomáš Jurčo, jehož snažení si rukavicí na led stáhl Marko Anttila. Na druhou stranu se pak vydal Valtteri Filppula, kterého zastavil Martin Gernát.
03:47'
K vidění je další ofsajd, kterého se tentokrát dopustilo Slovensko. Po chvíli buly vyhrálo Finsko, které zase zahrálo na zakázané uvolnění.
03:14'
Kotouč za brankou dojel Peter Cehlárik, který se pokusil nahodit puk do brankoviště. Jenomže Harri Säteri dával pozor a puk vyrazil ke spoluhráčům.
01:52'
Na pravé straně se nacházel Miloš Kelemen, který se snažil z úhlu zamířit k zadní tyči. To se mu nepovedlo, a tak černá guma zamířila do rohu hrací plochy.
01:25'
Valtteri Filppula se svými křídly hnal do akce, avšak nezvládli přechod přes modrou čáru, a tak se pro ofsajd posouvá hra do středního pásma.
00:47'
Marek Hrivík nahodil kotouč na zadní mantinel, kotouč dojel jeden z hostujících hráčů, který následně prohrál souboj v rohu kluziště.
00:05'
Proti prvnímu slovenskému útoku nastoupila čtvrtá formace Finska. Domácí celek vyhrál vhazování, ale přihrávka do útoku zamířila na zakázané uvolnění.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Finsko: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
Trenér: Jukka Jalonen.

Slovensko: Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Š. Nemec – Slafkovský, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Jurčo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Regenda, Daňo, Takáč – Miloš Roman.
Trenér: Craig Ramsay.

Rozhodčí: Bjork, Romasko – Lazarev, McCrank.
Ještě jednou vás vítám u semifinálového souboje, který rozhodne o tom, kdo si zahraje o jaké medaile. Střetnutí začíná zhruba za dvacet minut, a tak si pojďme představit sestavy.
Semifinálový souboj mezi Finskem a Slovenskem startuje v pátek od 5 hodin 10 minut. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Doufejme, že se dočkáme vysoce kvalitní podívané.
Oba týmy se už potkaly ve skupinové fázi olympijských her. Z jasného vítězství se radovalo Finsko, které Slovensko zdolalo 6:2. Dnes hostující celek má svému soupeři, co vracet!

FINSKO – SLOVENSKO 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. S. Manninen (Hartikainen, Pokka), 15. H. Pesonen (M. Aaltonen, V. Filppula), 19. M. Aaltonen (Joonas Nättinen), 30. S. Manninen (Markus Granlund, M. Lehtonen), 41. S. Manninen (Hartikainen), 55. M. Aaltonen (Ojamäki, Vatanen) – 6. Slafkovský (Miloš Roman), 32. Slafkovský (Čerešňák, Regenda).

Střely na branku: 30:33.
Vyhraná vhazování: 31:19.

Sestava Finska: Säteri (Tuohimaa) – M. Lehtonen, Hietanen, Lindbohm, Vatanen, Friman, Kemiläinen, Pokka, Ohtamaa (A) – Markus Granlund, S. Manninen, Hartikainen – V. Filppula (C), Pakarinen, H. Pesonen – M. Aaltonen, Ojamäki, Joonas Nättinen – Björninen, L. Komarov (A), Mäenalanen.

Sestava Slovenska: Konrád (Rybár) – Čerešňák (A), Čajkovský, Š. Nemec, Marinčin, Kňažko, Gernát, M. Rosandić – Jurčo, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Kelemen, L. Hudáček, K. Pospíšil – Krištof, Daňo, Holešinský – Slafkovský, Zuzin, Miloš Roman – Regenda.
Čtvrtfinálové zápasy

FINSKO – ŠVÝCARSKO 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Finsko ve čtvrtfinálovém zápase vyfasovalo trochu překvapivě Švýcarsko, které v osmifinále přešlo přes český národní tým. Avšak Suomi neponechalo nic náhodě a už po první třetině vedlo o dvě trefy. Konečný výsledek 5:1 hovořil pro reprezentaci ze severu Evropy.

Branky a nahrávky: 9. M. Aaltonen (Friman, Joonas Nättinen), 11. M. Lehtonen (Hietanen, S. Manninen), 24. M. Anttila (Björninen), 56. Pakarinen (V. Filppula, H. Pesonen), 57. Hartikainen – 38. Ambühl (Corvi, G. Haas).

Střely na branku: 23:34.
Vyhraná vhazování: 28:28.

Sestava Finska: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa (A) – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – L. Komarov, Joonas Nättinen, M. Aaltonen – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.

USA – SLOVENSKO 2:3 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)

Asi nejlepší čtvrtfinále na turnaji odehrála právě Amerika se Slovenskem. Dlouhou to vypadalo, že zámořský celek postoupí do dalších bojů. Jenomže Marek Hrivík při závěrečné power-play vyrovnal a poslal souboj do prodloužení. V něm už byli naši východní sousedé lepší, ale do postupu rozhodli v nájezdech.

Branky a nahrávky: 20. Abruzzese (Beniers, Agostino), 29. Hentges (Perbix, N. Smith) – 12. Slafkovský (Čerešňák, Regenda), 60. Hrivík (Čajkovský, L. Hudáček), rozh. náj. Cehlárik.

Střely na branku: 35:37.
Vyhraná vhazování: 39:24.

Sestava Slovenska: Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Kňažko, Gernát, Š. Nemec – Hrivík (C), Cehlárik (A), Takáč – Jurčo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Slafkovský, Miloš Roman, Regenda – Daňo.
Vítám vás u semifinálového střetnutí, v němž uvidíme největší překvapení turnaje. Slovensko v bitvě o finále vyzve ambiciózní Finsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.


Články odjinud