ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Dánsko - 5. února 2022   09:40

Japonsko
Japonsko
10:46' H. Jamašitaová (Jonejamaová, Miuraová) • 12:08' H. Tokoová (Aoj Šigaová, A. Tokoová) • 13:50' Ukitaová  • 22:53' A. Tokoová (H. Tokoová) • 39:54' Akane Šigaová (Kubová, H. Tokoová) • 48:02' Jonejamaová (H. Jamašitaová, Koikeová)
6:2
(3:0, 2:1, 1:1)
Dánsko
Dánsko
29:16' Hansenová  (N. Jensenová) • 59:55' Jakobsenová  (Perssonová, Weisová)
Japonsko
Cookeová, Furbergová – Clarkeová, Strongová
Cadillac Aréna, Peking
Dánsko
Repstock-Rommeová (14. L. Jensenová) – Frandsenová (A), Asperupová, Melbergová, Jacquetová (A), Refsgaardová, Andersenová, Skott Dahlová – Weisová, Jakobsenová (C), Perssonová – Hansenová, N. Jensenová, Gludová – Friis-Hansenová, Funch Östergaardová, Petersová – Skriverová, Brix Nielsenová, Oksbjergová – Russellová.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Je konec. Japonsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Dánskem v poměru 6:2. Dostává se tak na 1. místo tabulky s plným počtem bodů, zatímco Dánsko zůstává na poslední pozici bez bodu.
59:55'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak nakonec se Dánky přece jenom dočkaly druhé branky v přesilové hře a to pět vteřin před koncem! JOSEFINE JAKOBSENOVÁ se dostala k odraženému kotouči v levém kruhu a ten následně poslala do mezírky mezi tyčí a brankářkou. Asistence: Josefine Perssonová a Michelle Weisová.
59:34'
Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., podrážení).
59:03'
58:36'
Další pokus ze strany hostujících hráček, ale tentokrát minul svatyni Japonska.
57:26'
Dánky se mohou pokusit alespoň ještě korigovat výsledek v přesilové hře, ovšem rána od modré byla zblokována.
57:03'
Vyloučení v týmu Japonsko (Mej Miuraová – 2 min., podrážení).
55:19'
Zakázané uvolnění ze strany Japonska a hra se tak přesune před bránu Nany Fudžimotové.
54:32'
Julie Oksbjergová se snažila dorážet kotouč v brankovišti soupeřek, ovšem to dělat neměla a následně dostala naloženo.
52:34'
52:05'
Lisa Jensenová si připsala další úspěšný zákrok po střele od modré čáry.
51:23'
Akane Šigaová pálila z levé strany, ale tentokrát nedokázala dostat kotouč za záda brankářky.
50:34'
Vyloučení v týmu Dánsko (Julie Funch Östergaardová – 2 min., podrážení).
50:25'
Opět se domácí hráčky snažily dostat do útočného pásma, ale nakonec je z toho ofsajd.
48:02'
Japonsko právě vstřelilo branku!
A je to už 6:1 pro Japonky! Hikaru Jamašitaová zpoza brány posunula puk na HARUNU JONEJAMAOVOU a ta z levé strany poměrně z velkého úhlu dokázala procedit kotouč mezi tyč a brankářku. Asistence: Hikaru Jamašitaová a Šiori Koikeová.
46:27'
45:54'
Posléze kotouč vyletěl z hrací plochy do zámezí a následuje tak vhazování v domácí třetině.
45:27'
Dánsko se nyní při přesilové hře nemohlo dostat k puku.
44:27'
Vyloučení v týmu Japonsko (Akane Šigaová – 2 min., hákování).
43:54'
Nyní se hostující celek dopustil pouze zakázaného uvolnění.
42:20'
Japonky jsou daleko kvalitnějším týmem, ovšem Dánky se toho vůbec nebojí a ve druhé polovině zápasu hrají více do těla a důrazněji.
41:11'
Dánky zatlačily na začátku třetí periody a soupeř vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 11:16.
40:00'
39:54'
Šest vteřin před koncem druhé periody ještě Japonky využívají přesilovou hru a vedou 5:1. AKANE ŠIGAOVÁ dostala přihrávku na levou stranu a posléze skvěle zakončila do pravé šibenice. Asistence: Hanae Kubová a Haruka Tokoová.
39:22'
Haruka Tokoová dostala nabito na pravé straně, ale její pokus letěl jen vedle levé tyče.
38:16'
Vyloučení v týmu Dánsko (Josephine Asperupová – 2 min., hrubost).
38:16'
Lisa Jensenová si poradila se střelou Akane Šigaové a následně došlo k menšímu požduchování před bránou.
37:19'
Nyní rozhodčí přerušili hru, neboť se Dánsko dopustilo jen zakázaného uvolnění.
36:06'
Japonky sice měly v přesilovce velký tlak, ale pátou branku zatím nepřidaly.
35:55'
34:52'
Lisa Jensenová měla štěstí, neboť zakončení soupeřky skončilo jen vedle.
33:55'
Vyloučení v týmu Dánsko (Lilli Friis-Hansenová – 2 min., podrážení).
32:47'
32:30'
Hostující hráčky jsou v útočném pásmu, ale nemohou se prokombinovat do zakončení.
31:36'
Dánky ještě chtějí něco udělat se zápasem, ale to se jim momentálně moc nedaří.
30:47'
Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., krosček).
30:40'
Nyní se hra kouskuje a není vidět nic vážnějšího.
30:03'
Znovu se hostující mužstvo snažilo něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
29:16'
Hosté dávají první branku utkání a snižují na 1:4! MIA BAU HANSENOVÁ se dostala dopředu po levém křídle a následně zakončila do levé šibenice. Asistence: Nicoline Jensenová.
28:31'
Následně se Dánsko dopustilo zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět do třetiny hostů.
27:58'
Čiho Osawaová tentokrát sice zkoušela nahodit puk z pravé strany, ale ten jen proletěl před brankovištěm.
26:42'
Akane Hosojamadaová to zkusila od modré náhozem zápěstím, ale Lisa Jensenová byla připravená.
26:13'
25:58'
Lisa Jensenová nyní ovšem musela být na druhé straně připravená, protože se Japonky dostaly ke střele.
24:54'
Dánsko si sice vypracovalo zakončení, ale to nakonec nepřineslo nic vážnějšího, ovšem domácí hráčky pokračují v přesilové hře.
24:13'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nicoline Jensenová – 2 min., vražení na mantinel).
22:53'
A je to už 4:0 pro domácí mužstvo! AJAKA TOKOOVÁ dostala přihrávku na pravou stranu a její následná rána skončila přesně v levé šibenici. Asistence: Haruka Tokoová.
20:48'
Do druhé periody vstoupily Japonky opět velmi aktivně a drží svého soupeře pod tlakem.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 10:26.
20:00'
19:10'
Haruka Tokoová pálila z levé strany, ale její pokus byl zblokován vedle.
18:32'
Josephine Asperupová to zkoušela od modré, ale její pokus byl sražen mimo tři tyče.
16:04'
Nyní se bojuje ve středu hrací plochy, ovšem Dánky rozhodně nemají kvalitu Japonek a budou to mít ještě hodně těžké.
14:40'
Japonsko pokračuje v nátlaku, ale tentokrát si nevypracovala šanci pro zakončení.
13:50'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Cassandra Repstock-Rommeová, přichází Lisa Jensenová.
13:50'
Japonky jdou do tříbrankového vedení! RUJ UKITAOVÁ se po další chybě soupeřek dostala do úniku a fantastickým bekhendovým blafákem dostává pryč z brány Cassandru Repstock-Rommeovou. Bez asistence.
13:20'
Opět se domácí mužstvo snaží vytvořit příležitost, ale tentokrát obrana Dánska zapracovala.
12:08'
A je to o dvě branky! HARUKA TOKOOVÁ totiž ukradla kotouč ve středním pásmu soupeřce a následně ve velké šanci, kdy byly faulovaná, dokázala zakončit mezi betony brankářky Repstock-Rommeové. Asistence: Aoj Šigaová a Ajaka Tokoová.
11:55'
Nyní se Dánky snažily odpovědět na druhé straně, ale to se nepovedlo.
10:46'
Domácí mužstvo otevírá brankový účet zápasu a vede 1:0! Haruna Jonejamaová ve středním pásmu skvěle dostala HIKARU JAMAŠITAOVOU do velké šance a ta si s ní poradila parádně a zakončila kolem brankářky k levé tyči. Asistence: Haruna Jonejamaová a Mej Miuraová.
10:17'
Josefine Perssonová se následně na druhé straně dostala do zakončení, ale s tím si Nana Fudžimotová poradila bez problémů.
09:36'
Čika Otakiová tentokrát zabojovala, aby se neodpískalo zakázané uvolnění, ale puk neudržela.
08:55'
Stále čekáme na nějakou první vážnější šanci na jedné, či druhé straně.
07:37'
Mia Bau Hansenová rozjela útok po pravé straně, který byl zakončen střelou, ale ta letěla jen vedle brány.
06:21'
Cassandra Repstock-Rommeová si poradila s dalším pokusem soupeřky z levého kruhu a následuje komerční přestávka.
04:25'
Znovu vidíme hru, která se přelévá ze strany na stranu a Akane Šigaová se ocitla v dobré šanci, ale její pokus vyrazila Cassandra Repstock-Rommeová.
02:26'
Japonsko zatím je v úvodu zápasu pod tlakem a nyní vyhodilo puk pouze na zakázané uvolnění.
00:32'
Dánky se snažily projít po pravé straně, ale následný pokus o zakončení nepřinesl nic vážnějšího.
00:01'

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – A. Tokoová (A), Aoj Šigaová, Hosojamadaová (A), Koikeová, S. Suzukiová, Kawašimaová, Š. Jamašitaová – Akane Šigaová, H. Tokoová, Ukitaová – Miuraová, Jonejamaová, H. Jamašitaová – Osawaová (C), Takaová, Kojamaová – Šišiučiová, M. Fudžimotová, Kubová – Otakiová.
Trenér: Juji Iizuková

Dánsko: Repstock-Rommeová (L. Jensenová) – Frandsenová (A), Asperupová, Melbergová, Jacquetová (A), Refsgaardová, Andersenová, Skott Dahlová – Weisová, Jakobsenová (C), Perssonová – Hansenová, N. Jensenová, Gludová – Friis-Hansenová, Funch Östergaardová, Petersová – Skriverová, Brix Nielsenová, Oksbjergová – Russellová.
Trenér: Peter Elander

Rozhodčí: Cookeová, Furbergová – Clarkeová, Strongová.
Japonsko se v úvodním zápase utkalo se Švédskem. Těsně před koncem první třetiny poslala Japonky do vedení Koikeová. Ovšem v úvodu druhé periody Švédky srovnaly na 1:1. Ve 45. minutě poslala Japonsko zpět do vedení Ukitová. Minutu před koncem potvrdila výhru Jonejamová a Japonsko vyhrálo 3:1.

Dánky v prvním zápase hrály s domácí Čínou. V 9. minutě je poslala do vedení Frandsenová. Ovšem ve 37. minutě srovnala Lumová. Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale padesát vteřin před koncem rozhodla Llanesová a o osmnáct vteřin později ještě potvrdila výhru gólem do prázdné Lumová. Dánsko tak prohrálo 1:3.
Ve 2. kole základní skupiny B se proti sobě utkají týmy Japonsko a Dánsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na Mistrovství světa, kdy Japonky zvítězily těsně 1:0 po brance Jamašitové. Dnes se bude bojovat v Cadillac Aréně v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 09:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.