ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : USA - 17. února 2022   05:10

Kanada
Kanada
07:50' Nurseová (Thompsonová, Poulinová) • 15:02' Poulinová  • 29:08' Poulinová (Fillierová, Nurseová)
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
USA
USA
36:39' Knightová  (H. Brandtová) • 59:47' Kesselová  (Roqueová, Carpenterová)
Kanada
Cookeová, Wiegandová – Hammarová, Hanleyová
Cadillac Arena, Peking
USA

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Vyloučení: 3:2
Fantastické finále je u konce a Kanada získává zlatou medaili po výhře 3:2 nad USA.
Ve 3. minutě mohly jít Američanky do vedení, ale střela Hannah Brandtové trefila tyč. Následně už v 8. minutě se prosadila Natalie Spoonerová, ale její branka nakonec neplatila díky ofsajdu. Po pětatřiceti vteřinách už přišel první gól, o který se postarala domácí Sarah Nurseová. V 16. minutě využila Marie-Philip Poulinová chybu soupeřek a zvýšila vedení Kanady na 2:0. Ve 30. minutě dokázala zvýšit vedení domácího celku Marie-Philip Poulinová. Spojené státy si ale vytvářely plno šancí a nakonec dokázaly vstřelit svou první branku, kterou daly v oslabení během 37. minuty, když se trefila Hilary Knightová. Třetí perioda nabídla tlak Američanek, ovšem také skvělou obranu Kanady. 13 vteřin před koncem dokázala snížit Amanda Kesselová, ale úplný závěr zápasu si už severnější stát pohlídal.
59:53'
Američanky sice získaly buly, ale puk se dostal pouze do jejich pásma a je hotovo.
59:47'
Američanky samozřejmě zkouší buly ve středním pásmu bez brankářky a musí jej vyhrát.
59:47'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanky snižují na 2:3 třináct vteřin před koncem! Abby Roqueová to zkoušela z pravé strany a Ann-Renée Desbiensová neudržela kotouč, ke kterému se dostala AMANDA KESSELOVÁ a zakončila mezi betony. Asistence: Abby Roqueová a Alex Carpenterová.
59:30'
Dvakrát si USA vytvořilo velký tlak do brány, ale stále je to 36:1 pro Kanadu.
59:12'
Ann-Renée Desbiensová vyrazila pokus z pravé strany a Kanada se velmi dobře brání.
58:56'
Hostům utíká puk do středního pásma a USA musí ven z útočné třetiny.
58:35'
Zbývá nám necelých 90 vteřin a USA nyní bude hrát 6 na 4!
58:35'
Oddechový čas pro hosty.
58:35'
Vyloučení v týmu Kanada (Marie-Philip Poulinová – 2 min., podrážení).
58:25'
Kanada dokázala procpat puk do středního pásma.
58:00'
Lee Steckleinová poslala špatnou přihrávku a dostala svůj celek pryč z útočné třetiny.
57:35'
Znovu se kotouč dostal pryč z obranného pásma Kanaďanek.
57:15'
Abby Roqueová nahodila puk před kanadskou bránu, ale domácí obrana si poradila.
56:52'
Američanky hrají bez brankářky!
56:45'
Tentokrát si USA vytvořilo dobrou střeleckou pozici v mezikruží, ale následný pokus letěl nad bránu.
55:58'
Taktika Kanady je velmi dobrá a Američanky se nadále nemohou dostat do nějakého nebezpečného zakončení. Hra ovšem není příliš pohledná.
54:54'
Krásný slalom předvedla Cayla Barnesová, která se dostala přes dvě soupeřky ke střele, ale puk skončil v moci brankářky Ann-Renée Desbiensové.
54:40'
Kanaďanky nyní nic moc nevymýšlejí a pouze nahazují kotouč pryč ze své třetiny.
54:20'
Alex Carpenterová se snažila prodrat ke střele z pravé strany, ale její pokus byl zblokován.
53:40'
USA jen nahodilo puk do rohu kluziště a Kanada si konec utkání hlídá velmi dobře a nepouští soupeře do ničeho.
52:39'
52:25'
Ne, Američankám se nedaří vyvinout tlak ani v přesilové hře a nevytvořily si nic vážnějšího.
51:59'
Následně se bojovalo o puk v rohu kluziště a domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma.
51:24'
Kanadě se ale zatím oslabení daří bez problémů a znovu vyhazuje kotouč do bezpečí.
50:39'
Vyloučení v týmu Kanada (Jocelyne Larocqueová – 2 min., hákování).
50:00'
Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Kanada je blízko k zisku zlaté medaile.
49:38'
Znovu se Kanada dokázala dostat ze svého pásma bez problémů a Spojeným státům se nedaří vyvinout tlak.
48:49'
Rozjetá Blayre Turnbullová na levé straně, která hledala pod sebou spoluhráčku, ale obrana Američanek získala kotouč.
47:26'
Blayre Turnbullová se dostávala do zakončení po mizerné přihrávce USA, ale minula svatyni.
47:03'
Američanky se snaží vydolovat kotouč do nějaké střelecké pozice, ale to se jim momentálně nedaří.
46:08'
Hannah Brandtová se prosmýkla středem hrací plochy, ale její následné zakončení končí opět v moci brankářky.
44:16'
Alex Carpenterová se ocitla ve velké šanci, ale její pokus z mezikruží orazítkoval pouze pravou tyč kanadské svatyně!
43:58'
Američanky si sice vytvořily chvilkový tlak do brány, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a Kanada vyhodila puk do bezpečí.
42:28'
Následně je z toho ale zakázané uvolnění domácích a Ann-Renée Desbiensová bude muset být připravená na buly před svou bránou.
42:15'
Úvod třetí třetiny ale zatím patří Kanadě, která skvěle drží kotouč v útočném pásmu.
41:35'
Následně se USA snažilo něco vymyslet na polovině Kanady, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.
40:48'
Střela kanadské útočnice od modré letěla pouze nad bránu soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 06:50.
Máme za sebou druhou dvacetiminutovku a Kanaďanky vedou nad Američankami 3:1. Ve 30. minutě dokázala zvýšit vedení domácího celku Marie-Philip Poulinová. Spojené státy si ale vytvářely plno šancí a nakonec dokázaly vstřelit svou první branku, kterou daly v oslabení během 37. minuty, když se trefila Hilary Knightová.
40:00'
39:06'
Jamie Lee Rattrayová se snažila rychle dostat dopředu, ale její následné zakončení z otočky letělo vedle.
38:30'
Nyní se hra přerušila, jelikož puk skončil pouze na střídačce USA.
38:04'
37:28'
Nyní už ale pokračuje přesilová hra Kanady a kotouč nebezpečně lítá kolem brány Alex Cavalliniové.
36:39'
Američanky poprvé skórují a to v oslabení! HILARY KNIGHTOVÁ se dostala po levé straně do zakončení, které zblokovala kanadská obránkyně, ovšem puk se dostal zpět do cesty Knightové, jenž trefila odkrytou bránu. Asistence: Hannah Brandtová.
36:04'
Vyloučení v týmu USA (Megan Kellerová – 2 min., držení).
34:43'
Kotouč skončil pouze v ochranné síti na polovině Kanady.
34:16'
Američanky sice předvádějí skvělé bruslení a rychlost, ale technické dovednosti váznou. Nyní to ale byla Kanada, která vyhodila puk na zakázané uvolnění.
33:37'
Do velké šance se dostaly Američanky, ale Ann-Renée Desbiensová předvedla skvělý zákrok a nadále drží čisté konto!
Střely na bránu: 16:20
33:09'
32:43'
Ofsajd Spojených států, které se nedostaly v přesilové hře ani jednou ke střele na bránu.
32:08'
Američankám se nedaří vymyslet něco vážnějšího a nyní dokonce jedna z útočnic podklouzla a sejmula brankářku Ann-Renée Desbiensovou.
31:09'
Vyloučení v týmu Kanada (Jocelyne Larocqueová – 2 min., držení).
30:02'
Následně se Američanky dostaly do velkého náporu v brankovišti, ale Ann-Renée Desbiensová drží čisté konto za pomoci své obrany!
29:08'
Kanada právě vstřelila branku!
A je to už 3:0! Sarah Nurseová se dostala k puku na pravé straně, který skvěle zasekla a připravila střelu pro Sarah Fillierovou, jejíž pokus vyrazila Alex Cavalliniová, ale ten se odrazil k holi MARIE-PHILIP POULINOVÉ, jenž dokázala vsítit branku o brusli americké brankářky. Asistence: Sarah Fillierová a Sarah Nurseová.
28:22'
Následně přišel další útok Kanady, ale Alex Cavalliniová chytil puk do lapačky.
28:12'
Posléze už byl k vidění útok Američanek na druhé straně, ale Jesse Compherová nedokázala nic vážnějšího vymyslet.
27:37'
Natalie Spoonerová se dostala do zakončení v přečíslení Kanady 2 na 1, ale Alex Cavalliniová si připsala velmi dobrý zákrok!
26:39'
Hannah Brandtová znovu střílela z pravé strany, ale Ann-Renée Desbiensová si poradila a přikryla kotouč lapačkou.
26:15'
Nyní je k vidění nejdelší úsek v dnešním zápase bez přerušení.
25:46'
Hannah Brandtová se snažila vypálit, ale její pokus byl zblokován.
25:25'
Velmi špatná přihrávka hostujících hráček dostala USA pryč z útočné třetiny.
24:45'
Američankám se nedaří vyvinout nějaký souvislejší tlak a hra je nyní celkem neuspořádaná.
24:04'
Alex Carpenterová se snažila zakončit bekhendem z pravé strany, ale kanadská obrana si znovu poradila.
23:09'
Nyní se hraje nahoru dolů a Kanada drží kotouč v útočné třetině.
21:33'
Amanda Kesselová nedokázala dosáhnout na přihrávku a USA se provinilo zakázaným uvolněním.
21:25'
Američanky nyní nemohly hrát v útočném pásmu, protože se nacházely v ofsajdu.
20:48'
Domácí se hned na začátku druhé dvacetiminutovky sice dostaly do rychlého útoku, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 06:02.
První část utkání finále olympijského turnaje žen je za námi a Kanada vede nad USA 2:0. Ve 3. minutě mohly jít Američanky do vedení, ale střela Hannah Brandtové trefila tyč. Následně už v 8. minutě se prosadila Natalie Spoonerová, ale její branka nakonec neplatila díky ofsajdu. Po pětatřiceti vteřinách už přišel první gól, o který se postarala domácí Sarah Nurseová. V 16. minutě využila Marie-Philip Poulinová chybu soupeřek a zvýšila vedení Kanady na 2:0.
20:00'
19:59'
Dvě desetiny před koncem první periody přišla střela z pravého křídla, ale Ann-Renée Desbiensová chytila kotouč do lapačky.
19:19'
Z nenápadné akce bylo ohrožení kanadské svatyně, neboť se k puku dostala za bránou Grace Zumwinkleová, ale neprotlačila jej za záda Ann-Renée Desbiensové.
18:58'
Natalie Spoonerová si objela bránu a následně zakončila, ovšem Alex Cavalliniová byla připravená u své pravé tyče.
18:50'
Hra se přesune zpět do amerického území, jelikož se hostující hráčky provinily zakázaným uvolněním.
18:27'
Američanky se snažily nyní vypracovat nějakou šanci v útočném pásmu, ale nakonec se dopustily pouze ofsajdu.
17:26'
17:09'
Alex Cavalliniová vyrazila střelu od modré a následně se USA podařilo vyhodit kotouč do bezpečí přes celé kluziště.
16:19'
Nyní se ovšem Kanaďanky dopustily ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
15:45'
Kanada nyní má k dispozici přesilovou hru, kterou má vůbec nejlepší na turnaji, když jich proměnila v gól skoro polovinu.
15:26'
Vyloučení v týmu USA (Kendall Coyneová-Schofieldová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
15:02'
Domácí celek jde do dvoubrankového vedení! Kelly Panneková se dopustila chyby ve svém pásmu, když ji o kotouč připravila MARIE-PHILIP POULINOVÁ, která následně vystřelila k levé tyči a Alex Cavalliniová nemůže mít čisté svědomí, neboť tento pokus mohla chytit. Bez asistence.
14:33'
Abby Roqueová posléze střílela z levé strany, ale Ann-Renée Desbiensová byla znovu připravená.
14:16'
Ve druhé části první třetiny se hraje spíše v kanadské třetině, ale Američanky si nemohou vypracovat nějakou větší šanci.
13:02'
Hilary Knightová si najela na přihrávku, ale nebyla v optimální pozici pro zakončení.
12:42'
Tlak Američanek do brankoviště domácího mužstva, ale Ann-Renée Desbiensová si poradila a přikryla kotouč lapačkou.
11:24'
Alex Carpenterová nebezpečně střílela z pravé strany na druhé straně a Ann-Renée Desbiensová nevěděla kde se nachází kotouč.
10:54'
Jamie Lee Rattrayová se snažila využít chyby v rozehrávce Američanek, ale ani ona nedokázala zakončit.
09:58'
Kanada drží puk v útočném pásmu, ale zatím se nemůže dostat k nějaké střelecké příležitosti.
08:53'
Následně Američanky nahodily kotouč z vlastní poloviny a jednalo se o zakázané uvolnění.
08:40'
Spojené státy se nyní snažily prodrat po levém křídle, ovšem tam nebylo místo.
07:50'
Tentokrát už se bude jednat o platnou branku a Kanaďanky jdou do vedení 1:0! Po buly se k puku dostala na levé straně Claire Thompsonová a poslala kotouč na bránu, kdy jej fantasticky tečovala SARAH NURSEOVÁ. Asistence: Claire Thompsonová a Marie-Philip Poulinová.
07:46'
Domácí celek se ale opět snaží prodrat do útočné třetiny a bude tam pokračovat, jelikož přišlo zakázané uvolnění USA.
07:15'
Úvodní branka Kanady neplatí! Mélodie Daoustová vystřelila z levé strany a následně se Natalie Spoonerová dostala ke střele do odkryté svatyně, kdy se nemýlila. Ovšem posléze si Joel Johnson vzal coach challenge a udělal správně, neboť se jednalo o ofsajd a pokračujeme za bezbrankového stavu!
06:42'
Američanky se nyní snažily něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem Savannah Harmonová svou přihrávkou našla pouze Brianne Jennerovou, která se dostala k nebezpečné střele, ale ta prosvištěla kolem levé tyče.
05:58'
Kanada se už pomalu dostává do hry, ale vidíme spíše přetlačovanou ve středním pásmu.
04:39'
Sarah Nurseová posunula kotouč na Erin Ambroseovou, ale ta se neprocpala přes soupeřku do zakončení.
03:58'
Nyní menší chyby na obou stranách po nepřesných přihrávkách a puk se tak pohybuje uprostřed hřiště.
03:18'
Abbey Murphyová se snažila nahodit puk na domácí bránu, ale k puku se dostala obrana Kanady.
02:13'
Hannah Brandtová se ocitla v obrovské šanci na úvodní branku, ale její zakončení z levého kruhu orazítkovalo pouze levou tyč kanadské svatyně!
02:04'
Nyní se hra přerušila, protože se Kanada dopustila jen zakázaného uvolnění.
01:49'
Američanky vstoupily do utkání o něco aktivněji, ale nyní se snažila zakončit kanadská útočnice, na což byla Alex Cavalliniová připravená.
00:55'
Amanda Kesselová se dostala ke střele z levé strany, ale její pokus minul bránu domácího celku.
00:01'

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová, Fastová, Ambroseová, Thompsonová, Bellová, Zandeeová-Hartová, Sheltonová, Staceyová – Jennerová (A), Nurseová, Poulinová (C) – Fillierová, Daoustová, Spoonerová – Johnstonová, Clarková, Turnbullová (A) – Saulnierová, Maltaisová, Rattrayová.
Trenér: Kristen Campbellová

USA: Cavalliniová (Rooneyová) – Barnesová, Steckleinová (A), Harmonová, Kellerová, Bozeková, Dunneová, Harveyová – Knightová (A), H. Brandtová, Coyneová-Schofieldová (C) – Kesselová, Roqueová, Carpenterová – Zumwinkleová, Panneková, Cameranesiová – Murphyová, Compherová, Scamurraová.
Trenér: Joel Johnson

Rozhodčí: Cookeová, Wiegandová – Hammarová, Hanleyová.
Ve skupině A skončila Kanada na 1. místě s plným počtem 12 bodů a skóre 33:5. Američanky na 2. pozici s 9 body a skóre 20:6. Ve čtvrtfinále se Kanaďanky utkaly se Švédskem, které deklasovaly 11:0. USA vyřadilo naše Češky poměrem 4:1. Také semifinále bylo pro Kanadu lahůdkou, když vyhrála nad Švýcarskem 10:3. Spojené státy opět zvítězily 4:1, tentokrát proti Finsku.
Ve finále olympijských her se proti sobě utkají týmy Kanada a USA. Naposled se spolu tato mužstva utkala v základní skupiny, kdy Kanaďanky zvítězily poměrem 4:2 a také proto jsou dnes favoritky. Hrát se bude Cadillac Aréně v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 05:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.