Tour de France 2018 - etapy, délka, trasy | iSportLIFE | iSport.cz

Aktuální události

Tour de France

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, v roce 2019 se koná už 106. ročník. "Stará dáma", jak se legendárnímu závodu přezdívá, proběhne od 6. do 28. července 2019.

Trasa 2019

Tour de France 2019 oodstartuje na počest pětinásobného vítěze Eddyho Merckxe v Belgii, odkud se postupně přesune do Francie. A ani letos nečeká cyklisty zrovna pohádková projížďka. Pořadatelé jim připravili 21 etap plných náročných stoupání, dvou časovek a celkem 3 460 bolestivých kilometrů.

Již potřetí v historii bude závěrečné stoupání jedné z etap usazeno na vrcholu slavné pyrenejské hory Tourmalet.

Nominace na Tour, co Češi?

Na start 106. ročníku Tour de France se postaví celkem 22 týmů, každý z nich může nominovat osm jezdců. Jednotlivá jména týmy pravidelně oznamují až zhruba týden před samotným startem, přesto se s některými počítá dopředu.

Z Čechů se pravděpodobně představí Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger, chybět by neměla ani slovenská hvězda Peter Sagan.

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud