Tour de France 2019 - etapy, délka, trasy | iSportLIFE | iSport.cz

Poslední události

Tour de France

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, 106. ročník "Staré dámy" v roce 2019 vyhrál jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal.

Trasa Tour de France 2019

Tour de France 2019 startuje na počest pětinásobného vítěze Eddyho Merckxe v Belgii, odkud se postupně přesune do Francie. A ani letos nečeká cyklisty zrovna pohádková projížďka. Pořadatelé jim připravili 21 etap plných náročných stoupání, dvou časovek a celkem 3 460 bolestivých kilometrů.

Již potřetí v historii bude závěrečné stoupání jedné z etap usazeno na vrcholu slavné pyrenejské hory Tourmalet.

Profily všech 21 etap Tour de France: trasy, mapy, prémie, vrcholy »

Kreuziger šestnáctý

Na start 106. ročníku Tour de France bylo celkem 22 týmů po osmi jezdcích. V pelotonu překvapivě chybí Mark Cavendish, kvůli těžkému zranění přišel o účast další z favoritů Chris Froome. Z českých cyklistů byl v pelotonu jen zkušený Roman Kreuziger, který dojel celkově šestnáctý. Zelený dres už pošesté získala slovenská hvězda Peter Sagan.

Kdo jsou favorité Tour de France a koho sledovat? - čtěte zde »

Dresy na Tour de France: unikátní žlutý, co znamenají barvy? »

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud