Losování soutěží - Los skupin Ligy národů -  ONLINE PŘENOS -  8. února 2024   18:00

Ukončeno

Los skupin Ligy národů

Přenos se aktualizuje automaticky

To je tedy z mé strany vše a přeji hezký zbytek dne.
Výsledky losu:

Liga A:
A1: Chorvatsko, Portugalsko, Polsko, Skotsko
A2: Itálie, Belgie, Francie, Israel
A3: Nizozemsko, Maďarsko, Německo, Bosna a Hercegovina
A4: Španělsko, Dánsko, Švýcarsko, Srbsko

Liga B:
B1: ČESKO, Ukrajina, Albánie, Gruzie
B2: Anglie, Finsko, Irsko, Řecko
B3: Rakousko, Norsko, Slovinsko, Kazachstán
B4: Wales, Island, Černá Hora, Turecko

Liga C:
C1: Švédsko, Ázerbajdžan, Slovensko, Estonsko
C2: Rumunsko, Kosovo, Kypr, Litva/Gibraltar
C3: Lucembursko, Bulharsko, Severní Irsko, Bělorusko
C4: Arménie, Faerské Ostrovy, Severní Makedonie, Lotyšsko

Liga D:
D1: Litva/Gibraltar, San Marino, Lichtenštejnsko
D2: Moldavsko, Malta, Andorra
Los máme u konce a pro Českou republiku nedopadl nejlépe. Pro tým pod vedením Ivana Haška to bude určitě těžká zkouška. Nejprve nám los přidělil Ukrajinu, následně Albánii a na konec i Gruzii.

Ukrajina: Není to poprvé, co se s Ukrajinou setkáme ve skupině Ligy národů. V úplně prvním ročníku jsme se setkali tímto východním soupeřem, kterému jsme nadvakrát podlehli. Určitě to není náš nejoblíbenější soupeř.

Albánie: Tohle je dost nepříjemný soupeř. Albánie byla naším soupeřem i ve skupině na Euro a docela překvapivě naší skupinu jasně dominovala. V našem dvojzápase jsme dokonce v Tiraně tomuto soupeři podlehli 3:0.

Gruzie: V novodobé historii jsme se tímto soupeřem z Kavkazu ještě nikdy neutkali. Tým jasně táhne jejich nejlepší hráč Khvicha Kvaratskhelia, který září za Neapol. Tímto losem bohužel nevyšla prosba Ivana Haška, který si přál, abychom neletěli nikam daleko.
A'
A1 je kompletní – poslední přidanou zemí je Skotsko. Do skupiny B2 míří Izrael. Do nabité skupiny B3 míří i Bosna a Hercegovina a Srbové míří ke skupině Španělska.
A'
K Chorvatsku a Portugalsku se přidává Polsko. Do skupiny B2 míří Francie. To je docela dost zajímavá skupina. B3 doplní k Nizozemsku a Maďarsku Německo a poslední země v tomto koši je Švýcarsko proti Španělsku a Dánsku.
A'
Chorvatsko se setká s Portugalskem, zatímco Italy čeká výlet do Belgie. Do Nizozemska se podívá i překvapení minulého ročníku z Maďarska a k Španělsku se přidává Dánsko.
A'
První skupina je určená pro Chorvatsko. Druhá zase pro Itálii. Třetí pro loňskou hostitelskou zemi Finals – Nizozemsko a poslední pro obhájce titulu ze Španělska.
A'
Posledními týmy, které ještě neznají své soupeře jsou ti nejlepší. Liga A bude i letos oslavou toho nejlepšího co může evropský kontinent nabídnout.
B'
Do skupiny B2 byla vylosovaná jako poslední Řecko, B3 byla zakončena reprezentace Kazachstánu a posledním týmem v této části bylo vylosováno Turecko, které míří do skupiny B4.
B'
Posledním soupeřem v České skupině je Gruzie.
B'
Anglii a Finsko čeká Severní Irsko. Nedaleký výlet bude mít Rakousko, který bude hrát svůj zápas se Slovinskem a poslední zemí je Černá Hora, která bude hrát svoje zápasy ve skupině B4.
B'
Třetím soupeřem Česka je Albánie. To je dost nepříjemné deja-vu.
B'
Anglie sehraje svoje zápasy s Finskem. Norsko porovná svoje síly s Rakouskem a Island čeká zápas s Walesem.
B'
Prvním soupeřem České reprezentace je Ukrajina.
B'
Anglie je vylosovaná do skupiny B2, Rakousko zase do té třetí. Zbývá Wales, kterému je určené místo ve skupině B4.
B'
Česko je vylosované jako první, tímto bude na svoje soupeře ve skupině B1.
B'
Za malou chvíli začne los skupiny B, která nás velice zajímá, protože v ní máme i českou reprezentaci. Konkrétně v prvním koši.
C'
Do skupiny 1 ke Slovensku míří Estonsko. Do skupiny 2 zase míří lepší ze zápasu Litva/Gibraltar. Do trojky míří Bělorusko a celý tento los ve skupině C uzavře Lotyšsko, které uvidíme ve skupině C4.
C'
Do skupiny 2 míří Kypr, do skupiny 3 putuje Severní Irsko a poslední skupina přivítá Severní Makedonii.
C'
Skupina 1 přivítá k Švédsku a Ázerbajdžánu Slovenskou reprezentaci.
C'
Švédsko se utká s Ázerbajdžánem. Rumunsko sehraje svůj zápas s Kosovem. Bulharsko bude hrát svoje zápasy proti Lucembursku a Arménie bude hrát s Faerskými ostrovy.
C'
První koš už je minulostí. V první skupině na svoje soupeře čeká Švédsko. V té druhé na své soky bude čekat Rumunsko. Třetí je určená pro Lucembursko a poslední čtvrtá je zaplněná Arménie.
C'
Zde už nás čeká formát čtyř skupin, po čtyřech účastnících. Zde nás jednoznačně zajímá Slovensko a jejich skupina. Naši východní soupeři čekají na svého soupeře v třetím koši.
C'
Následuje los skupiny C.
D2'
V druhé skupině lze nalézt Moldavsko, které se utká s Maltou a Andorrou. Moldavsko je zde jasným favoritem, ale uvidíme. Malta i Andorra má tendenci docela překvapovat.
D1'
Litva nebo Gibraltar bude hrát svoje utkání v první skupině. Prvním vylosovaným soupeřem pro jednoho z těchto celků je San Marino a Lichtenštejnsko.
D'
První losovanou ligou je liga D, která je určená pro tzv. fotbalové trpaslíky.
Je nám představován i nový systém Ligy národů, který je podle nás docela důležitý. I když neskončí naše reprezentace na prvním místě ve skupině, ale na místě druhém, tak je zde možnost, abychom se do ligy A i tak dostali. Stačí k tomu porazit jednoho ze soupeřů, který skončí v lize A na třetím místě.
Ještě jednou Vás všechny zdravím z Paříže, kde proběhne los čtvrté edice Ligy národů. Jedná se i o první ostrý test pro trenérský štáb pod vedením nového českého trenéra Ivana Haška. Uvidíme s jakými celky se naše reprezentace setká.
Koše k rozlosování

Liga A
Koš 1 (účastníci Finals): Španělsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Itálie
Koš 2: Dánsko, Portugalsko, Německo, Belgie
Koš 3: Švýcarsko, Německo, Polsko, Francie
Koš 4 (postup z ligy B): Izrael, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Skotsko

Liga B
Koš 1 (sestup z ligy A): Rakousko, ČESKO, Anglie, Wales
Koš 2: Finsko, Ukrajina, Island, Norsko
Koš 3: Slovinsko, Irsko, Albánie, Černá Hora
Koš 4 (postup z ligy C): Gruzie, Řecko, Turecko, Kazachstán

Liga C
Koš 1 (sestup z ligy B): Rumunsko, Švédsko, Lucembursko, Arménie
Koš 2: Ázerbajdžán, Kosovo, Bulharsko, Faerské Ostrovy
Koš 3: Severní Makedonie, Slovensko, Severní Irsko, Kypr
Koš 4 (postup z ligy D): Bělorusko, Litva/Gibraltar, Estonsko, Lotyšsko

Liga D
Koš 1 (sestup z ligy C): Litva/Gibraltar, Moldavsko
Koš 2: Malta, Andorra, San Marino, Lichtenštejnsko

Litva s Gibraltarem odehraje ještě tzv. play-outs o rozhodnutí, kdo bude hrát v jaké lize.
Česká účast v minulém turnaji

Minulý ročník této soutěže má pro Českou fotbalovou reprezentaci hořko-sladkou pachuť. Vůbec poprvé jsme měli tu možnost se v této, ještě nové, soutěži porovnat s těmi nejlepšími národy v Evropě. Los nám přisoudil Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko. Start jsme neměli vůbec špatný. V pražském Edenu jsme nejprve porazili Švýcarsko 2:1 a o tři dny později na stejném stadionu remizovali se Španělskem 2:2. Na to nás čekala cesta do Lisabonu, kde jsme domácímu favoritovi po slabém výkonu podlehli 2:0. Tuto červnovou cestu jsme zakončili ve španělské Malaze, kde jsme opět prohráli 2:0 proti Španělsku. V tu dobu jsme měli stejně bodů jako Švýcarsko a bojovali jsme o setrvání v lize A. Po prohře doma proti Portugalsku 0:4 nás čekal výjezd do Švýcarska, kde došlo k přímému boji o setrvání. Švýcarsko nakonec tento veledůležitý zápas dotáhlo do vítězného konce a po výhře 2:1 nakonec poslali Česko do ligy B. Musíme ale dodat, že jsme srdnatě bojovali proti velice dobrým mužstvům.
Formát

Všechny členské země UEFA jsou rozděleni podle výkonosti do čtyř lig. Přičemž pro ty nejlepší země je určená liga A a postupně pro ty nejméně vyspělé je určená liga D. Los rozhodne o čtyřčlenných skupinách, kde vítěz vždy postoupí do ligy výš, zatímco poslední místo sestupuje do ligy níž. Pro vítěze skupin v lize A se pokračuje v Nations League Finals, kde se tyto týmy setkají nejprve v semifinále a v případném finále o post nejlepší země. Z posledního ročníku tuto trofej bude obhajovat Španělsko, které si poradilo v semifinále s Itálií a ve finále porazila po penaltách Chorvatsko.

Letos nás tato soutěž čeká ve dvou termínech. Nejprve v červnu a ligová část se ukončí v září. Finální utkání se odehrají v červnu roku 2025.
Dobrý den, vítám Vás všechny u losu do skupin Ligy národů. Čeká nás celkový čtvrtý ročník a čtvrté rozlosování do skupin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 18:00.
Články odjinud