Mistrovství světa v ragby - Jižní Afrika - Namibie -  ONLINE PŘENOS -  28. září 2019   11:45

Jižní Afrika - Namibie

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tabulka skupiny B (zápasy – body)
1. Itálie 2 – 10
2. Jižní Afrika 2 – 5
3. Nový Zéland 1 – 4
4. Kanada 1 – 0
5. Namibie 2 – 0
Jižní Afrika si došla v souboji s Namibií pro drtivé vítězství 57:3 a získala z dnešního utkání 5 bodů do tabulky skupiny B. Jihoafričané potvrzovali role favoritů od prvních minut a moc nechybělo, aby výhra byla ještě výraznější. Nakonec se Namibii podařilo několik velmi dobrých akcí soupeře zastavit a i přes vysokou porážku může být s výkonem spokojená. Je však pravdou, že Jižní Afrika nehrála úplně na plný plyn.
Namibijci zakopli do autu, utkání končí.
80'
Nákop Jižní Afriky a vhazování pro Namibii v hloubi vlastní poloviny. Mezitím vypršela hrací doba utkání.
79'
I další útok Jihoafričanů byl odražen. Vhazování pro favority u poloviny hřiště.
77'
Dlouhý odkop z vlastního brankoviště. Namibijci se prozatím ubránili.
76'
Jenže útok je zastaven a míč je udělen Namibii. Došlo k předhozu. Mlýn pro bránící se tým.
75'
Neodvalení jednoho z namibijských hráčů. Jižní Afrika má trestný kop a zahrává do autu. Bude vhazovat na pěti metrech od brankoviště.
75'
Jihoafričané se pomalu blíží k dvaadvacítce soupeře.
73'
Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Namibie má mlýn. Sledujeme v posledních minutách hlavně poziční boje kolem poloviny hřiště.
70'
Jenže vhazování zvládli lépe Jihoafričané a už se sami tlačí do útoku.
69'
Dva prohřešky Jižní Afriky a trestný kop pro Namibii. Ta zakopává do autu. Bude vhazovat zhruba na 38 metrech.
68'
Pěkný namibijský průnik po levém křídle z hloubi vlastního pole. Namibie se rozhodla hrát po zemi a zatím se jí to vyplací.
66'
Elton Jantjies tentokrát konverzi proměnil. Další dva body na konto Jihoafričanů.
64'
Po vhazování na pěti metrech Namibie se do brankoviště protlačil Schalk Brits, který pokládá další pětku!
64'
Po shlédnutí videa rozhodčí vylučuje na 10 minut Coetzeeho a Namibie bude hrát ve 14.
64'
Hra je přerušena a dochází k ošetření jednoho z hráčů Jižní Afriky.
62'
Míč se opět vrací do držení Jihoafričanů, kteří se dostali na polovinu soupeře.
60'
Konverze na vzdálenost 37 metrů s ostrým úhlem úspěšná nebyla.
59'
A celí akce nakonec končí přenesením hry až k pravé lajně, kde se Siya Kolisi dostal až do brankoviště a pokládá pětku!
59'
Maul Jihoafričanů se po vhazování tentokrát neprotlačil, a tak favorité rozehrávají do strany.
57'
Jihoafričané byli hodně nebezpeční při nakopávaných míčích. Namibijcům se nepodařilo získávat míče a soupeř se posunul zase blízko dvaadvacítky. Je ovšem písknut mlýn pro Namibii.
55'
Elton Jantjies proměnil další koverzi a zvyšuje na 45:3.
54'
Ale další už nikoliv. Po vhazování se k míči dostal Makazole Mapimpi, který si doběhl dobrých 40 metrů pro položení pětky!
53'
Rychlé rozehrání autu a odkop na polovinu hřiště. Tento tlak Namibie ustála.
52'
Namibijci se dostali do obrovských problémů, přihrávali si ve vlastním brankovišti, a když se jim povedl vysoký odkop, byli Jihoafričané jen pár metrů od skórování! To se jim po skvělém obranném zákroku Deysela, který srazil soupeře do autu, podařilo zažehnat.
50'
Poměrně těžká konverze na 38 metrů pro Eltona Jantjiese. Tentokrát proměnil a dává 4 z 6 konverzí.
48'
Hrubka namibijské obrany, která si po odkopu nepohlídala pravé křídlo, kudy se přes tři přihrávky dostali Jihoafričané až do brankoviště! Pětku po dlouhém běhu pokládá Warrick Gelant.
47'
Namibijci se rozhodli hrát po zemi místo odkopu z vlastní dvaadvacítky. Budou muset vhazovat v hloubi vlastního pole.
47'
Mlýn pro Jihoafričany. Zatím ve druhém poločase sledujeme boj zejména na polovině hřiště.
46'
Namibijců při snaze o hru po zemi vypadl míč, kterého se zmocnili Jihoafričané. Sympatický útok nic nepřinesl.
44'
Vhazování Namibie těsně za polovinou hřiště. Poté přichází hvizd rozhodčího a mlýn pro Namibijce.
42'
Při přerušení hry, před mlýnem Namibie, dochází k ošetření jednoho z namibijských hráčů.
Druhý poločas zahájili výkopem Namibijci.
Druhý poločas začne přibližně ve 12:51.
Namibie předvedla v prvním poločase srdnatý výkon v obraně, s kvalitou Jižní Afriky se ovšem nemůže měřit a prohrává tak jednoznačně 3:31. Skóre mohlo být i nižší, ale po vypršení normální hrací doby nedokázali Namibijci odkopnout do autu a dali tak soupeři ještě jednu šanci k útoku. A ten toho využil.
40+3'
Jednoduše proměněná konverze.
40+2'
A je z toho další pětka! Přes sedm fází se dostal míč k Lukhanyu Amovi, který donesl míč do brankoviště.
40+1'
A jsou už ve dvaadvacítce!
40+1'
Došlo ke ztrátě a Namibijci odkopli do hřiště, místo aby zahráli do autu a ukončili první poločas. Jihoafričané tak znovu útočí.
40'
Vhazování Jihoafričanů na polovině. Pomalu končí čas prvního poločasu a útok Jihoafričanů bude poslední akcí první půle, dokud nebude hra přerušena nebo neskončí body.
39'
Ale přichází ztráta míče a následně ruce v rucku od Namibijců. Jižní Afrika odkopává míč do zámezí.
38'
Namibijci se probili na dvaadvacítku soupeře. Zajímavá pozice pro tento tým.
38'
Vysoká skládka ze strany Jižní Afriky. A pro Greylinga to byl hodně nepříjemný zážitek, po kterém zůstal na hřišti chvilku otřesený. Trestný kop zakopávají Namibijci do autu.
37'
Namibijci se ubránili a Westhuizen dokonce posouvá svůj tým na polovinu soupeře. Namibijci zkouší hrát po zemi.
35'
Trestný kop pro Jihoafričany, kteří budou zahrávat do autu. Vhazování proběhne ale ještě v úctivé vzdálenosti od brankoviště.
33'
Další mlýn pro Namibii. Té se daří v této části hry držet útok soupeře na uzdě a zatím tak může být s průběhem zápasu proti superfavoritovi spokojená.
30'
Namibijci se provinili neuvolněním míče. Jižní Afrika chtěla zahrát trestný kop do autu, ale míč se proletěl až nad brankoviště. A to je chyba. Místo vhazování na pěti metrech od brankoviště bude mít Namibie mlýn na 30 metrech své poloviny.
28'
Hodně těžká, daleká konverze. Míč se kroutil na háčko, ale Elton Jantjies z ostřejšího úhlu nakonec trefil tyč.
27'
Výborný průnik Makazole Mapimpiho po levém křídle, kde se obrana Namibie nedokázala srovnat a Jižní Afrika pokládá svou čtvrtou pětku! Bonusový bod je zajištěn.
24'
A Cliven Loubser kopl míč do háčka a zapisuje tři body pro Namibii!
24'
Bude to kop na vzdálenost 34 metrů. To je velká šance na body.
23'
Je písknut ofsajd Jižní Afriky a Namibie se pokusí kopat na háčko!
22'
Zajímavý průnik Namibijců po pravém křídle! Jsou už na 30 metrech.
21'
Vůbec první prohřešek Jižní Afriky. Mlýn pro Namibii.
20'
Namibijci mají míč na vlastní polovině. Místo snahy hrát po zemi se rozhodli vykopnout.
19'
Elton Jantjies kopal konverzi na vzdálenost 28 metrů a tentokrát proměnil.
17'
A je to další pětka! Mbongeni Mbonambi donesl při maulu svých spoluhráčů míč do brankoviště.
17'
Jihoafričané trestný kop zahráli do autu a vhazují na pěti metrech soupeře.
17'
Po výkopu Namibie předvedl Nkosi fantastickou akci po zemi a přeběhl s míčem hluboko na polovinu soupeře. Rozhodčí poté uděluje žlutou kartu Booysenovi z Namibie a vylučuje ho na 10 minut.
16'
Elton Jantjies druhou konverzi utkání neproměnil! Trefil tyč.
15'
Po vhazování se Jihoafričané dostali opět k protlačovanému maulu a Francois Louw donesl míč až do brankoviště!
14'
Tvrdý tlak hráčů favorizovaného týmu na obranu soupeře. Už jsou zase u brankoviště a kopou trestný kop do autu. Budou vhazovat na pěti metrech.
13'
Namibie zkoušela krátce útočit, ale k míči už se zase vrátili Jihoafričané.
11'
Elton Jantjies kopal konverzi na vzdálenost 32 metrů a bez výraznějších problémů ji proměnil.
10'
A teď už to kýžená pětka je! Jihoafričané protlačili maul k brankovišti a Mbongeni Mbonambi pokládá míč na zem.
9'
Přesně to se stalo. Jihoafričané chtějí položit pětku.
9'
Zatím je to srdnatá obrana Namibijců, kterým se podařilo vykopnout na dvaadvacítku. Poté ale dochází k ofsajdu Namibie a míč budou mít znovu Jihoafričané, kteří zakopnou míč do autu z trestného kopu.
8'
Tak ještě jeden mlýn. Eu. Jantjies se dopustil prohřešku v mlýně.
7'
Při mlýnu se Namibijci dopustili prohřešku. Rozhodčí tak přisuzuje míč Jihoafričanům a ti volí na pětimetrové hranici vlastní mlýn. Tohle už bude pro Namibii těžké ubránit.
5'
Rozhodčí si vzal pomoc videa a pětku Jihoafričanů ruší! Namibie se ubránila. Další mlýn.
4'
Jižní Afrika se z mlýnu protlačila k míči a Schalk Brits pokládá první pětku zápasu!
3'
Už to vypadalo, že Jihoafričané protlačí maul do brankoviště a položí pětku, ale rozhodčí píská a dává míč Namibii. Ta bude zahrávat do mlýnu.
2'
De Jager se dostal s míčem už do pětimetrové hranice před brankovištěm.
2'
Jihoafričané hned v úvodu střetnutí vyvíjí tlak na své soupeře a tlačí se k brankovišti.
Utkání bylo zahájeno.
Nad stadionem zní hymny obou týmů.
Jižní Afrika
Mtawarira, Mbonambi, Koch, Snyman, De Jager, Louw, Smith, Brits (C), H. Jantjies, El. Jantjies, Mapimpi, Steyn, Am, Nkosi, Gelant
Náhradníci: Kitshoff, Du Toit, Etzebeth, Kolisi, Mostert, Reinach, De Allende, Kolbe

Namibie
Sethie, Westhuizen, De Klerk, Retief, Uanivi (C), Forbes, Katjijeko, Booysen, Eu. Jantjies, Loubser, Klim, Walters, Greyling, Plato, Tromp
Náhradníci: Nortje, Rademeyer, Coetzee, Gaoseb, Venter, Conradie, Kisting, Deysel
Namibie, jež se dostala na mistrovství světa pošesté v řadě, stále čeká na své první vítězství mezi elitou. Doposud odehrála na MS 19 zápasů a ve všech odešla poražená. Stejně jako z úvodního klání letošního šampionátu, ve kterém podlehla Itálii 22:47.
Jižní Afrika v úvodním utkání světového šampionátu prohrála 13:23 s Novým Zélandem, se kterým se měla přetahovat o prvenství ve skupině B. Po porážce je ale prakticky jisté, že Jihoafričané skončí v tabulce skupiny na druhém místě – bylo by obrovským překvapením, kdyby Nový Zéland ztratil body v některém z dalších zápasů. To stejné se ale dá říct i o africkém celku.
Při posledním vzájemném utkání, které proběhlo na Světovém poháru v roce 2011, vyhráli Jihoafričané rozdílem několika tříd v poměru 87:0.
Mistrovství světa v ragby nabídne v sobotu představení jednoho z velkých favoritů na medaili z celého šampionátu. Jižní Afrika se po porážce s Novým Zélandem, druhým ze superfavoritů, postaví proti hráčům Namibie, kterým se v duelu dávají prakticky nulové šance na možný úspěch.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:45.