Mistrovství světa v ragby - Nový Zéland - Irsko -  ONLINE PŘENOS -  19. října 2019   12:15

Nový Zéland - Irsko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
O postup do finále si Nový Zéland zahraje proti Anglii.
Nový Zéland suverénně postoupil do semifinále, když Irsko porazil 46:14. Irové se dlouho nemohli prosadit a jejich 14 bodů se nakonec zrodilo až v posledních 12 minutách zápasu. Do té doby vládli zápasu jen hráči All Blacks, kteří potvrdili, že jsou největšími aspiranty na titul a jinak silné Iry zcela přehráli.
Utkání skončilo.
80'
Mo'Unga minul konverzi.
80'
Bude se ještě kopat konverze, po ní utkání skončí.
79'
Souhra sourozenců Barrettů po úspěšném mlýnu, rozehrávka na pravé křídlo a Jordie Barrett u pravé lajny proskočil kolem obránce do brankoviště!
79'
All Blacks mohou mít po chybě soupeře útočný mlýn. Ještě jedno položení pětky v závěru utkání?
77'
Matt Todd je vyloučen na 10 minut za obejmutí tyče háčka, čímž zabránil položení pětky. Dostává žlutou kartu a Irové se dočkali trestné pětky!
76'
Irsko se tlačí k brankovišti! Novozélanďané se brání všemi způsoby.
75'
Chyba Nového Zélandu, Irové rychle předkopli míč, ale jejich protiútok nakonec končí u pětimetrovky soupeře. Budou ale vhazovat z autu a jsou blízko další pětky!
74'
Mo'Unga proměnil konverzi.
73'
Ztráta Irů a bleskový protiútok, který využil George Bridge.
71'
All Blacks se už drali do dvaadvacítky soupeře, ale Brownovi vypadl míč, kterého se zmocnila obrana evropského týmu.
69'
Konverze byla úspěšná.
69'
Robbie Henshaw našel prostor po rozehrání z mlýnu a pronikl do brankoviště Nového Zélandu!
68'
Skvělá irská šance skončila neúspěšným položením. Útočící hráč po předkopu nedokázal položit. Ale byla tam chyba soupeře, vhazování do mlýnu na pěti metrech.
66'
Stockdale dostal Iry po levé straně až na hranici deseti metrů soupeře!
65'
Irové se dostali poblíž pětimetrovky soupeře. Nový Zéland obranným odkopem zahrál do autu. Vhazování pro Irsko na polovině soupeře.
63'
Ze hřiště odchází kapitán Rory Best z Irska, je to pro něj s největší pravděpodobností poslední utkání v reprezentaci.
63'
Mo'Unga se dlouho připravoval na kop konverze. Ale míjí.
61'
Skvělý průnik po pravé straně, Perenara byl na poslední chvíli zastaven. Ale rychlá rozehrávka na Matta Todda, který se skrz dva protihráče protlačil pro pětku!
61'
Odkop Irů do autu, vhazování pro Nový Zéland a neskutečný tlak v maulu, který se dostal až ke dvaadvacítce.
60'
Skvělý předkop Barretta, tentokrát byla obrana Irů pozorná a na svých pěti metrech zachránila situaci.
59'
Sexton svůj kop nezvládl, míč do autu nedostal. Prakticky pouze odevzdal do dvaadvacítky soupeře.
59'
Murray viděl vedle mlýnu prostor, ale byl zastaven Smithem. Rozhodčí ale přerušuje hru kvůli přetáčení mlýnu. Trestný kop pro Irsko.
58'
Předhoz All Blacks. Mlýn budou vhazovat Irové.
57'
Míč jde do autu na čtyřiceti metrech irské poloviny.
56'
Hra je přerušena. Nový Zéland hrál na zemi, což je ztráta. Pouhých šest metrů od brankoviště. Irsko může zahrát trestný kop.
55'
Barrett se protlačil někam k deseti metrům. Irové čelí dalšímu tvrdému tlaku.
55'
Reese zanesl balon někam k patnácti metrům od brankoviště.
55'
Murray odkopl až téměř k polovině hřiště. To ale není nic, co by byl pro All Blacks neřešitelným problémem.
54'
Oba týmy se pokusí vybojovat dobrou pozici. Po několika předkopech zahrál Smith do autu ve dvaadvacítce Irska. Obranný aut Irů musí být bez chyby.
52'
Pokus o vysoký předkop, jenže Irové se k míči neprodrali. Barrett tak v klidu odkopl.
51'
Irové vhazují z autu na hranici dvaadvacítky soupeře.
49'
Jednoduchá konverze bez úhlu. Mo'Unga proměnil.
48'
Read byl složen na čtyřech metrech, ale v pádu přihrál Codie Taylorovi, který okamžitě po zachycení míče skočil do brankoviště a pokládá pětku.
47'
Nový Zéland už je blízko. Read byl ovšem o několik metrů odtlačen.
46'
Moody je v pořádku.
46'
Vysoká skládka, Nový Zéland bude rozehrávat mlýn poblíž pětimetrovky Irska. Předtím ale ještě ošetření jednoho novozélandského hráče.
46'
Aaron Smith byl složen už na pěti metrech soupeře.
45'
Souhra Barretta s Goodhuem vrátila Novozélanďany do dvaadvacítky soupeře!
44'
Barrett se pokusil o drop goal za tři body, ale háčko netrefil. Irsko může vykopávat z vlastní dvaadvacítky.
43'
Odkop Murrayho zamířil do autu poblíž vlastní dvaadvacítky. Nový Zéland může vyvinout další ostrý tlak.
43'
Mlýn pro Iry.
42'
Pokop Goodhueho míří do autu. Irové budou vhazovat, ale na deseti metrech své strany, nesmí chybovat.
Druhý poločas byl zahájen.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:27.
Nový Zéland míří za hladkým postupem do semifinále! Svého soupeře dokázal přehrát nejen při klasické hře po zemi, ale dokonale využil i chyb Irska, z čehož plynula také pětka B. Barretta po dvou dobrých překopech z vlastní poloviny.
40+3'
Jenže irský rváček čistil v racku ramenem, trestný kop nakonec dostal Nový Zéland. Ten zakopává do autu a první poločas je u konce.
40+3'
Rozhodčí si bude u videa kontrolovat zákrok Reada v obraně.
40+3'
Irové jsou drženi obranou soupeře mimo pět metrů.
40+2'
Irský maul spíš couval, musí rozehrávat.
40+2'
Sexton zakopl při trestném kopu do autu na pěti metrech. Ještě tedy vhazování pro Iry.
40+1'
Irové už mají devátou fázi. Sextonovo předkopnutí přišlo při výhodě, a tak po nezpracování se hra vrací na místo prohřešku.
40+1'
Murray, už po vypršení času, pronikl poblíž dvaadvacítky. Bude se hrát až do přerušení.
40'
Irové se po vhození snaží hrát v maulu, ale vůbec nepostupovali. Musí rozehrát.
40'
Hlavní rozhodčí opravil lajnového a bude to vhazování pro Iry.
40'
Rozehrávka do pravé strany, předkop končí v autu a je to vhazování pro Nový Zéland. Jenže vhazovat by měli Irové kvůli teči Mo'Ungy.
39'
První řada All Blacks tlačila směrem nahoru. Volný kop pro Iry, kteří volí opakování mlýnu.
38'
Mlýn pro Irsko na polovině hřiště. Došlo k tomu kvůli špatně zahranému trestnému kopu Nového Zélandu.
36'
Další nákop, Barrett byl blízko toho, aby vysoký míč zachytil, ale nezpracoval.
36'
Nákop Novozélanďanů, Irsko zachytilo a odkopává na polovinu soupeře.
35'
Po vhazování Irů se dopustili Murray předhozu. To jsou chyby, které ohromně sráží Iry.
33'
Mo'Unga kopal z těžkého úhlu a tentokrát míjí.
32'
Rozhodčí ještě kontroluje situaci u videa. Sleduje hlavně situaci při souboji při skládce. Vše ale je v pořádku a pětka platí.
32'
Irové se tlačili na polovinu soupeře, dostávali se ke dvaadvacítce, jenže si špatně přihráli. Mo'Unga šikovně předkopl, na polovině soupeře si předkopl ještě B. Barrett, který využil rychlosti, dostal se za obranu a po zachycení míče si došel nikým nebráněn pro pětku!
30'
Irové se snaží hrát po zemi. Ani Henderson se neměl ale kam posunout, a tak přišel odkop.
29'
Vhazovat do mlýnu budou Irové.
28'
Irové se ubránili tlaku soupeře. Probíhá hromadné ošetření na obou stranách. Poté by se měl hrát mlýn na dvaadvacítce Irska.
27'
Levá strana byla volnější. Bridge však tentokrát nepronikl daleko. Nový Zéland je znovu na dvaadvacítce.
26'
Irové viděli volný míč z racku, jenže se unáhlili a sebrali ho dřív, než mohli. Takže pro změnu trestný kop pro Nový Zéland, který kope do autu na polovině soupeře.
25'
Dobrá obrana Irů, Read se provinil hraním na zemi. Trestný kop pro evropský celek.
23'
All Blacks vybojovali aut na dvaadvacítce soupeře. Rozehrávka ale byla špatné a Irové vhození favoritů zachytili.
21'
Těžká konverze pro Mo'Ungu. Od levé lajny, z hranice dvaadvacítky. Proměnil ji.
20'
Výborná práce Aarona Smithe, který slaví druhou pětku! Povedlo se mu třemi rychlými kroky z racku přejít pětimetrovku a dostat se do brankoviště u levé lajny.
19'
Nový Zéland zvládl mlýn na polovině soupeře a povedlo se jim rozehrávkou do levého křídla projít do dvaadvacítky.
18'
Nový Zéland se vrací do útoku, po několika nákopech z obou stran.
17'
Irové se znovu snažili při výkopu zachytit míč, ale vysoký nákop tentokrát nedokázali chytit.
15'
14'
Aaron Smith našel skulinu v obraně soupeře, nečekal na trpělivou rozehrávku a využil, že měl kolem sebe jen pomalejší rojníky soupeře. Proskočil do brankoviště a jednou rukou pokládá pětku!
14'
Výborná rozehrávka do levého křídla, ale Irové se dokázali rychle zmobilizovat a zastavili další nápor. Nový Zéland je kousek před pětimetrovkou.
13'
Read s Retallickem se už dostali téměř k pětimetrové hranici soupeře.
13'
Pokop dopředu nevyšel, Irové zachytili a odkopli do autu. Ale míč zůstává ve dvaadvacítce.
12'
Goodhue donesl míč už do dvaadvacítky soupeře.
11'
K míči se dostal Nový Zéland, který začíná na polovině soupeře postupovat. Mo'Unga s Reedem dobře zakombinovali.
9'
Novozélanďané se dopustili zboření maulu. Trestný kop pro Irsko, které zahrálo do autu a bude vhazovat na polovině.
8'
Chyba v rozehrávce, Novozélanďané šikovně předkopli, a byť Earls míč doběhl, musel se vrátit až k vlastní dvaadvacítce.
7'
Skvělý výkop Irů, kteří zahráli do strany a dokázali míč zachytit.
6'
Richie Mo'Unga prokopl háčko přímo na střed. První tři body zápasu.
5'
A Nový Zéland bude kopat na háčko. Mo'Unga měl v ruce kopátko (podložku pro míč) a tak už neměl na výběr.
5'
Mo'Unga sice nezachytil přihrávku, ale Henshaw, který se prodral z irské strany k míči, se dopustil sražení míče. Trestný kop pro Nový Zéland.
3'
Umrtvení míče ze strany Irů. Novozélanďané mají mlýn. Přichází i ošetření Whitelocka, jedné z hlavních opor All Blacks.
2'
Irský odkop po vyhrání mlýnu, oba týmy se snaží vybojovat pozici na středu hřiště.
1'
Hned v první minutě je na polovině Irska nařízen první mlýn. Vhazují do něj Irové.
Utkání bylo zahájeno.
Novozélanďané nyní předvádí svou Haku před zápasem.
Před hymnami obou soupeřů proběhne minuta ticha za oběti tajfunu.
Nový Zéland
Moody, Taylor, Laulala, Retallick, Whitelock, Savea, Cane, Read (C), Smith, Mo'Unga, Bridge, Leinert-Brown, Goodhue, Reece, B. Barrett.
Náhradníci: Coles, Tuungafasi, Ta'Avao, S. Barrett, Todd, Perenara, Williams, J. Barrett

Irsko
Healy, Best (C), Furlong, Henderson, Ryan, O'Mahony, Flier, Stander, Murray, Sexton, Stockdale, Henshaw, Ringrose, Earls, Kearney.
Náhradníci: Scannell, Kilcoyne, Porter, Beirne, Ruddock, McGrath, Carbery, Larmour
V případě, že by čtvrtfinále skončilo remízou po osmdesáti minutách, bude následovat prodloužení. To se hraje v první části deset minut a dohrává se až do konce. Pokud je i po první části stav nerozhodný, následuje dalších deset minut, kde již platí náhlá smrt. Kdyby bylo skóre i nadále nerozhodné, pokračuje se v penaltovém rozstřelu.
Historie vzájemných zápasů je hodně bohatá. Poslední střetnutí v minulém roce skončilo sice výhrou Irska, ale jednalo se jen o přátelské střetnutí. Soutěžní zápas spolu oba týmy v posledních 10 letech vůbec nehrály a přátelská klání nebývají v plných sestavách. Přesto i v prátelských zápasech Nový Zéland vesměs vládne a od roku 2008 vyhrál 8 z 10 utkání.
Na druhé straně Irsko odehrálo všechna čtyři utkání, ve kterých se ovšem dočkalo i jednoho velkého překvapení. Přesvědčivá vítězství nad Skotskem, Ruskem a Samoou je totiž na první příčku v základní skupině nedostala. V duelu s domácím Japonskem Irové senzačně prohráli 12:19, a tak se ve čtvrtfinále musí vypořádat s asi největším aspirantem na titul.
Nový Zéland v základní části nepoznal hořkost porážky a vyhrál ve všech třech odehraných zápasech. Po střetnutí s Jihoafrickou republikou, spolufavoritem skupiny, kterou porazil 23:13, deklasoval Kanadu 63:0 a Namibii 71:9.

Závěr základní části ovlivnil tajfun, který se přehnal přes Japonsko, jež pořádá světový šampionát. Závěrečný zápas mezi Novým Zélandem a Itálií byl zrušen a oba týmy obdržely do tabulky dva body. Italové, kteří chtěli hrát o senzaci, šanci na hřišti nedostali.
Mistrovství světa v ragby dospělo po dlouhých bojích v základních skupinách ke své vyřazovací fázi. V sobotu jsou na programu první dva čtvrtfinálové duely a v tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi superfavorizovaným Novým Zélandem a Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:15.