Formule 1 - Kvalifikace VC USA -  ONLINE PŘENOS -  16. listopadu 2013   19:00

Ukončeno

Kvalifikace VC USA

Přenos se aktualizuje automaticky

Kvalifikaci na VC USA tak po dramatickém závěru nakonec opanoval Sebastian Vettel, jehož v první řadě doplní Mark Webber. Druhou linii pak obsadí Romain Grosjean a Nico Hülkenberg. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u zítřejšího závodu, který začíná ve 20:00 SEČ, se na Vás budu opět těšit. Na počtenou.
Konečné pořadí kvalifikace na VC USA: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Grosjean, 4. Hülkenberg, 5. Hamilton, 6. Alonso, 7. Pérez, 8. Kovalainen, 9. Bottas, 10. Gutiérrez, 11. Ricciardo, 12. Di Resta, 13. Button, 14. Rosberg, 15. Massa, 16. Vergne, 17. Sutil, 18. Maldonado, 19. Van der Garde, 20. Bianchi, 21. Pic, 22. Chilton.
Konec kvalifikace.
0:00
Mark Webber zajel vynikající čas a na chvíli se stal držitelem pole position. Ovšem jeho týmový kolega Sebastian Vettel se nechtěl nechat zahanbit a první místo na startu si nakonec uzmul pro sebe. První řadu tedy zaplní oba Red Bully, druhou pak Grosjean s Hülkenbergem.
0:00
Čas určený pro třetí část kvalifikace právě vypršel!
1:19
Valtteri Bottas teď probrzdil v nájezdu do zatáčky, což ho bude stát drahocenné desetiny vteřiny. Momentálně zaujal třetí místo.
2:50
Po krátkém odpočinku se na dráhu vrátil Grosjean, který je aktuálně třetí, což by pro něj znamenalo druhou řadu na startu.
3:43
Do garáže teď zajeli Webber, Vettel, Grosjean, Pérez a Kovalainen.
5:15
Ovšem ani Sebastian Vettel na Webbera nestačil a zařadil se na druhou pozici.
6:05
Ve třetí fázi kvalifikace zajel první měřený čas právě Webber, za nímž se seřadili Grosjean, Pérez a Kovalainen.
8:04
Nezvykle brzo vyrazil na okruh Sebastian Vettel, ovšem ani Mark Webber nezůstal v garáži a raději se vydal přímo do jámy lvové.
9:25
Sergio Pérez nelenil a ihned se vydal bojovat o co nejlepší postavení na startu zítřejšího závodu.
10:00
Poslední část kvalifikace právě odstartovala.
0:00
Z druhé části kvalifikace nepostoupili Ricciardo, Di Resta, Button, Rosberg, Massa a Vergne. Zejména u Buttona, Rosberga a Massy se jedná o poměrně velké překvapení.
0:00
Čas určený pro druhou část kvalifikace právě vypršel!
2:14
Ovšem na trať vyrazil po delší odmlce Vettel a hned je to znát. Čtyřnásobný mistr světa byl znovu nejrychlejší, druhého Webbera nechal za sebou o 0,247 vteřiny.
3:29
Grosjean se na trůnu neohřál moc dlouho, Webber zaznamenal čas 1:37.312 a vyhoupl se do čela.
3:57
Na průběžnou vedoucí pozici se propracoval Romain Grosjean, naopak Vettel s Webberem ve druhé fázi zatím nezajeli měřený čas.
6:25
Na trati se o co nejlepší čas snaží Sergio Pérez, jehož působení u McLarenu se chýlí ke konci, neboť po sezóně ho vystřídá Dán Kevin Magnussen.
8:37
Většina jezdců se rozhodla zajet do garáže, a tak diváci momentálně mohou vidět jen Di Restu, Rosberga, Buttona a Péreze.
10:30
Pobyt na čele v podání Vergneho měl jepičí život, z prvního místa ho však nesesadil avizovaný Alonso, nýbrž Lewis Hamilton.
11:21
První měřený čas ve druhé části zajel právě Jean-Eric Vergne, ovšem dá se čekat, že takový Fernando Alonso bude zřejmě rychlejší.
13:39
Mezi prvními, kdo vyjel na trať, je Fernando Alonso, jemuž na dráze dělá společnost Jean-Eric Vergne.
15:00
Druhý díl kvalifikace právě odstartoval.
0:00
Do druhé fáze "kvaldy" neprošli Sutil, Maldonado, Van der Garde, Bianchi, Pic a Chilton. Adrian Sutil má navíc nějaké problémy s vozem, neboť svůj monopost odstavil vedle trati. Nejrychlejší čas v první části zajel Valtteri Bottas.
0:00
Čas určený pro první část kvalifikace právě vypršel!
1:06
Sebastian Vettel před malou chvílí zajel zpět do garáže a zároveň znovu doufá, že zajetý čas mu bude stačit na postup.
2:02
Do čela výsledkové listiny se mezitím posunul Lewis Hamilton s časem 1:37.959.
3:39
V této chvíli by do druhé části kvalifikace neprošli Hülkenberg, Sutil, Van der Garde, Bianchi, Pic a Chilton.
5:22
Mark Webber zaznamenal první měřený čas, který hned stačí na průběžnou první příčku. Na tahu je tedy jeho týmový kolega Sebastian Vettel.
7:46
Sebastian Vettel právě teď vyjel z garáže, zatímco většina jezdců zrovna zamířila ke svým mechanikům. Na okruhu tak momentálně jezdí kromě zmiňovaného Vettela jen Gutiérrez, Rosberg, Webber a Maldonado.
9:59
Nejrychlejší kolo teď zajel Romain Grosjean časem 1:38.676. Gutiérrez s Maldonadem si někde na trati počínali proti pravidlům a jejich prohřešek bude vyšetřován sportovními komisaři po skončení kvalifikace.
10:45
Na nepostupových pozicích jsou momentálně Van der Garde, Pic, Chilton a Bianchi. Vettel s Webberem jako jediní dosud nezajeli měřený čas.
11:55
Sebastian Vettel už usedl do svého monopostu a očekává se, že v nejbližších vteřinách opět ukáže své jezdecké umění.
12:30
Ovšem Bottas na výsluní nevydržel příliš dlouho, z čela ho totiž sesadil Fernando Alonso.
13:27
Na prozatímním prvním místě se drží Valtteri Bottas na Williamsu, jemuž bude dělat v příští sezóně týmového kolegu Felipe Massa.
15:05
Na trati momentálně krouží Hülkenberg, Grosjean, Massa, Pic, Bottas, Vergne, Di Resta, Maldonado, Ricciardo, Chilton, Kovalainen, který v Lotusu pro zbývající dva závody nahradil Kimiho Räikkönena, Sutil, Alonso, Pérez, Rosberg, Button, Bianchi, Hamilton a Gutiérrez.
16:36
Rovněž Sebastian Vettel zatím zůstává v garáži se sluchátky na uších, ale že by zrovna poslouchal některou ze svých oblíbených písniček, to je málo pravděpodobné.
17:42
Ani u Marka Webbera to nevypadá, že by se v nejbližších vteřinách chystal na trať.
19:28
Na trať se vydalo poměrně hodně jezdců, chybí mezi nimi například Jenson Button, který prozatím zůstal v garáži.
První část kvalifikace právě odstartovala.
Tréninky


Závodní víkend v Austinu začal s komplikacemi. V pátek dopoledne amerického času pokryla okruh mlha a start úvodního tréninku tak musel být o 40 minut posunut. V době, kdy jezdci konečně kroužili po trati, zavlály pro změnu červené vlajky, protože pořadatelé postrádali lékařský vrtulník. Poté se opět začalo bojovat o nejlepší čas, který zaznamenal Fernando Alonso před Buttonem a Bottasem.


Druhý trénink již proběhl v zavedených pořádcích, jen Max Chilton se dostal do smyku, ale tento incident se obešel bez následků. Nejrychlejší byl Vettel, následovaný Webberem a Rosbergem.


V posledním tréninku se na první pozici umístil Vettel, který za sebou nechal Webbera a Hamiltona.

Příjemný sobotní večer při sledování textového online přenosu z kvalifikace na předposlední 18. závod letošní sezóny mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Kvalifikace začíná v 19:00.
Články odjinud