Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Pokljuka | ONLINE | 21.2.2021 15:15 | MS v biatlonu 2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v biatlonu - Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Pokljuka -  ONLINE PŘENOS -  21. února 2021   15:15

Ukončeno

Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Pokljuka

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Poslední závod světového šampionátu v biatlonu ovládl norský reprezentant Sturla Holm Laegreid. Čtyřiadvacetiletý rodák z Baerumu chyboval pouze jednou na poslední položce a i zásluhou kvalitního běhu si dojel pro čtvrté zlato na mistrovství světa, po dvou štafetách a individuálu získal prvenství i v "masáku."

Stříbro má také norského držitele. Johannes Dale na střelnici nechal dva nesestřelené terče, ale na trati byl druhý nejrychlejší a hlavně v posledním kole předvedl výborný výkon a v souboji o bronz předčil Quentina Fillona Mailleta, jenž také chyboval dvakrát.

K velkému úspěchu měla namířeno dvojice matadorů, Jakov Fak a Simon Eder. Na poslední položku najížděli v těsném rozestupu za Laegreidem, ale oba si neodpustili jeden omyl a v závěrečném okruhu rychlostně nestačili na norsko-francouzskou dvojici. Zklamaný bude především domácí Fak, jenž těsně minul až poslední dvacátým výstřelem, který jej připravil nejen o medaili, ale možná i o titul mistra světa.

Johannes Thingnes Bø znovu až příliš kazil na střelnici. Na trati byl o parník rychlejší než ostatní konkurenti, jenže s pěti omyly nemohl pomýšlet na boj o medaile, lídr Světového poháru dokončil závod na osmém místě.

Michal Krčmář zakončil šampionát 26. příčkou. Ještě před druhou stojkou se český biatlonista držel v elitní dvacítce, jenže pak přišly tři chyby, které pramenily z ubývajících fyzických sil, jak Krčmář sám zmínil v rozhovoru.
Konečné pořadí:

1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 36:27,2 min (1)
2. Johannes Dale (NOR) +10,2 s (2)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +12,8 (2)
4. Simon Eder (AUT) +23,1 (1)
5. Jakov Fak (SLO) +30,0 (1)
6. Tarjei Bø (NOR) +33,3 (2)
7. Lukas Hofer (ITA) +39,7 (2)
8. Johannes Thingnes Bø (NOR) +45,4 (5)
9. Alexandr Loginov (RSU) +50,0 (2)
10. Sebastian Samuelsson (SWE) +59,7 (3)
11. Christian Gow (CAN) +1:02,1 min (1)
12. Arnd Peiffer (GER) +1:09,2 (3)
13. Simon Desthieux (FRA) +1:21,9 (3)
14. Eduard Latypov (RSU) +1:32,1 (2)
15. Matvej Jelisejev (RSU) +1:43,9 (3)
16. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +1:59,6 (4)
17. Antonin Guigonnat (FRA) +2:04,9 (4)
18. Miha Dovžan (SLO) +2:11,3 (2)
19. Martin Ponsiluoma (SWE) +2:18,4 (6)
20. Said Karimulla Chalili (RSU) +2:19,1 (3)
21. Artěm Prima (UKR) +2:42,6 (5)
22. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +2:55,1 (5)
23. Benedikt Doll (GER) +2:58,5 (6)
24. Thomas Bormolini (ITA) +3:03,5 (2)
25. Florent Claude (BEL) +3:20,7 (3)
26. Michal Krčmář (CZE) +3:26,0 (5)
27. Peppe Femling (SWE) +3:26,1 (4)
28. Jesper Nelin (SWE) +3:52,0 (6)
29. Jake Brown (USA) +3:57,1 (6)
30. Emilien Jacquelin (FRA) +7:09,5 (5)
Konec závodu.
Cíl'
Závod se nevyvedl ani Michalu Krčmářovi. Český reprezentant chyboval dohromady pětkrát, cílem projel na 26. příčce.
Cíl'
Lídr Světového poháru Johannes Thingnes Bø na mistrovství světa nebude vzpomínat v dobrém. na střelnici nechal pět nesestřelených terčů, což mu ve výsledku nestačilo na lepší než osmou pozici.
Cíl'
Dvojice velezkušených závodníků Simon Eder a Jakov Fak se musí spokojit se čtvrtým respektive pátým místem. Šestý dojíždí Tarjei Bø.
Cíl'
Druhý končí další z Norů Johannes Dale. V posledním kole měl dostatek sil, aby stáhl Fillona Mailleta, Edera, i Faka. Nejdéle se držel Francouz, ten se ale bude muset spokojit s bronzovou medailí.
Cíl'
Sturla Holm Laegreid je po čtyřnásobným mistrem světa! Po dvou prvenstvích ve štafetě a vítězství v individuálním závodu přidává zlato i v závodu s hromadným startem, s jedním omylem na střelnici neměl konkurenci.
14,1km'
Johannes Dale nastupuje a vypadá to, že se mu podařilo utrhnout Fillona Mailleta! Eder ještě bojoval, ale na zvýšené tempo už nedokázal zareagovat, Rakušan bude čtvrtý.
14,1km'
Nejlepší biatlonista do 25 let dnes nemá konkurenci. Projel posledním mezičasem, který je umístěn necelý kilometr s velkým náskokem na protivníky.
13,4km'
Sturla Holm Laegreid bude zlatý, to je jasné! Náskok se vyšplhal na 24 sekund. Vrcholí souboj o druhé místo. Quentin Fillon Maillet a Johannes Dale dostihli Faka s Ederem, kteří tak nejspíše zůstanou bez medaile.
4.st.'
Na poslední položce vyhořel Michal Krčmář. Český biatlonista chyboval třikrát a po obkroužení trestných kol spadl do třetí desítky.
4.st.'
Sturla Holm Laegreid jede první a bylo by velkým překvapením, pokud by ztratil osmivteřinový náskok na výrazně pomalejší běžce Faka a Edera. Slovinsko-rakouské duo si ovšem bude muset dávat velký pozor na Fillona Mailleta, který zaostává rozdílem deseti vteřin za medailovými pozicemi.
4.st.'
Jedna rána dělila domácího Jakova Faka od titulu světového šampióna! Sturla Holm Laegreid totiž jednou chyboval, stejně jako Simon Eder. Nakonec si ale neodpustil jeden omyl ani Slovinec, který netrefil terč až posledním dvacátým výstřelem!
Sturla Holm Laegreid přijíždí na poslední střelbu světového šampionátu. Vybojuje druhé individuální zlato?
11,1km'
Na dalších pozicích se zatím nic nemění. Johannes Thingnes Bø dnes bude litovat velkého potu chyb, protože i se čtyřmi omyly drží manko pod minutu, je jedenáctý.
11,1km'
Sturla Holm Laegreid přidal a výrazně zkušenějších protivníků se zbavil. Fak s Ederem už ztrácejí přes pět vteřin, na poslední položku přijedou v menším odstupu za Norem.
10,4km'
Lukas Hofer a Arnd Peiffer od střelnice překvapivě ztratily dvě vteřinky, stále ovšem zůstávají v odstupu jednoho trestného kola. Šestý jede osamocený Tarjei Bø, šest vteřin za ním jede čtyřčlenná skupina vedená Fillonem Mailletem.
10,4km'
První tři biatlonisté nejedou nijak zvlášť závratným tempem. Jsou si moc dobře vědomi, že důležitým faktorem bude hlavně poslední střelba.
Pořadí po třetí střelbě:

1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 22:12,8 min (0)
2. Jakov Fak (SLO) +2,6 s (0)
3. Simon Eder (AUT) +3,7 (0)
4. Lukas Hofer (ITA) +23,9 (1)
5. Arnd Peiffer (GER) +27,7 (1)
6. Tarjei Bø (NOR) +35,8 (1)
...
17. Michal Krčmář (CZE) 1:31,8 min (2)
3.st.'
Johannes Thingnes Bø zůstane s největší pravděpodobností bez medaile. Chyboval totiž dvakrát a vypadl z elitní desítky. Jednou zaváhal i Krčmář, který jede sedmnáctý.
3.st.'
Na čtvrtou příčku se vyšvihl Lukas Hofer, jenž vestoje nezaváhal. Těsně za něj se zařadil Arnd Peiffer, šestý je s odstupem osmi sekund Tarjei Bø.
3.st.'
Mladík Sturla Holm Laegreid zůstává bezchybný, Nora nyní budou nahánět dva zkušení matadoři Jakov Fak a Simon Eder, i oni totiž vybílili všech pět terčů!
8,1km'
Michal Krčmář si znovu pohoršil, před něj se dostal Simon Desthieux. Tohoto Francouze se český závodník zvládl zachytit.
8,1km'
Biatlonisté se rychlým tempem blíží k první položce vestoje. Sturla Holm Laegreid, Jakov Fak a Sebastian Samuelsson. První trojice zůstává nezměněna.
7,4km'
A co Michal Krčmář? Jediný Čech v masáku jeden patnáctý. Oproti střelnici si o jednu příčku pohoršil, rychlé tempo Fillona Mailleta bohužel nezachytil a jede, jak se říká, ze své.
7,4km'
Johannes Thingnes Bø pokračuje ve stíhací jízdě. Manko stáhl pod dvacet vteřin a už je v první desítce, konkrétně osmý.
7,4km'
Domácí Slovinsko je blízko medaili zásluhou zkušeného Jakova Faka. Zkušený borec se drží druhý za vedoucím Laegreidem, třetí zůstává Samuelsson.
Pořadí po druhé střelbě:

1. Jakov Fak (SLO) 14:51,0 min (0)
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) +0,2 s (0)
3. Sebastian Samuelsson (SWE) +4,1 (0)
4. Simon Eder (AUT) +4,5 (0)
5. Arnd Peiffer (GER) +6,6 (0)
6. Christian Gow (CAN) +15,4 (0)
...
14. Michal Krčmář (CZE) 44,3 (1)
2.st.'
Johannes Thingnes Bø tentokráte bez trestného kola, Nor si polepšil na jedenáctou příčku. Čistě zastřílel i krčmář, ten je čtrnáctý.
2.st.'
Jakov Fak, Sturla Holm Laegreid a Sebastian Samuelsson, to je trojice na čele! Naopak absolutně vybouchl Emilien Jacquelin, který netrefil ani jeden terč a musí na pět trestných kol!
Závodníci zalehají, před námi je druhá ležka.
5,1km'
Johannes Thingnes Bø jede fantasticky. Ztrátu snížil na 25 sekund, otázkou je, jak zvládne druhou ležku. Krčmář se propadl do třetí desítky.
5,1km'
Před druhou střelbou si chce užít vedoucí postavení Lukas Hofer. Skupinka se zredukovala na deset členů, začíná zaostávat další Rus Latypov.
4,4km'
Michal Krčmář zůstává devatenáctý s odstupem půl minuty. Za ním už se veze Johannes Thingnes Bø, ten na prvního krajana stáhl od střelnice dvanáct vteřin!
4,4km'
Nejlepší biatlonista do 25 let se drží ve vedení. Čelní skupina čítá jedenáct závodníků, Alexandr Loginov i navzdory nule ztrácí.
Pořadí po první střelbě:

1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 7:23,3 min (0)
2. Lukas Hofer (ITA) +0,3 s (0)
3. Jakov Fak (SLO) +1,0 (0)
4. Emilien Jacquelin (FRA) +1,7 (0)
5. Johannes Dale (NOR) +3,0 (0)
6. Artěm Prima (UKR) +4,5 (0)
...
19. Michal Krčmář (CZE) 28,4 (1)
1.st.'
Bohužel, jednou minul i český reprezentant Michal Krčmář. Po objetí trestného kola se zařadil na devatenáctou příčku.
1.st.'
Hodně se nuluje. Nejrychleji zvládl ležku Sturla Holm Laegreid, který se ujímá vedení. Na problémy si zadělal Johannes Thingnes Bø, který chyboval hned dvakrát!
2,1km'
Michal Krčmář si drží jedenácté místo. Jede v početném poli spolu s Johannesem Dalem, jenž patří mezi ty nejrychlejší závodníky.
2,1km'
Blíží se první střelecká položka. Průběžné vedení převzal Lukas Hofer, těsně stíhaný lídrem Světového poháru Johannesem Thingnesem Bøem.
1,4km'
Výborně si vede jediný český reprezentant Michal Krčmář. S dvacítkou jedoucí závodník si polepšil o devět pozic a je na dosah elitní desítce.
1,4km'
Prvním mezičasem projel nejrychleji Quentin Fillon Maillet. V těsném kontaktu se drží Lukas Hofer, třetí je Johannes Thingnes Bø.
Po pár metrech se na první příčku vyšvihl se sedmičkou jedoucí Johannes Thingnes Bø. Tomu to jezdí na lyžích výborně, ale brzdí jej příliš mnoho chyb na střelnici.
Start'
Poslední závod biatlonového mistrovství světa odstartoval! Do čela se probojoval Martin Ponsiluoma, vedle něj se drží Emilien Jacquelin.
Závod začal.
Startovní listina:

1. Martin Ponsiluoma (SWE)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Sturla Holm Laegreid (NOR)
4. Simon Desthieux (FRA)
5. Sebastian Samuelsson (SWE)
6. Arnd Peiffer (GER)
7. Johannes Thingnes Bø (NOR)
8. Johannes Dale (NOR)
9. Quentin Fillon Maillet (FRA)
10. Tarjei Bø (NOR)
11. Lukas Hofer (ITA)
12. Jakov Fak (SLO)
13. Benedikt Doll (GER)
14. Simon Eder (AUT)
15. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
16. Artěm Prima (UKR)
17. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
18. Eduard Latypov (RUS)
19. Jake Brown (USA)
20. Michal Krčmář (CZE)
21. Florent Claude (BEL)
22. Miha Dovžan (SLO)
23. Alexandr Loginov (RUS)
24. Antonin Guigonnat (FRA)
25. Matvej Jelisejev (RUS)
26. Peppe Femling (SWE)
27. Said Karimulla Chalili (RUS)
28. Thomas Bormolini (ITA)
29. Christian Gow (CAN)
30. Jesper Nelin (SWE)
Závěrečný závod mistrovství světa v biatlonu slibuje dramatickou podívanou. Představí se třicet nejlepších závodníků šampionátu a každá chyba na střelnici může mít cenu zlata.

Největším favoritem na zisk zlaté medaile je lídr Světového poháru Johannes Thingnes Bø. Tomuto Norovi se ale v individuálních závodech v Pokljuce zatím moc nedaří. Ve sprintu obsadil páté místo, ve stíhačce si polepšil na třetí pozici a vybojoval tak bronz. V individuálu připsal na konto dvě trestné minuty a byl znovu pátý. Mladší ze slavné bratrské dvojice ale předvádí výborné výkony na lyžích a pokud zastřílí čistě, tak nemá konkurenta. A dnes má poslední šanci zaútočit na kýžené zlato.

O prvenství se určitě bude chtít porvat i další z Norů, a sice Sturla Holm Laegreid. Ten sice pomaleji běhá, ale může se pyšnit skvělými statistikami ve střelbě. V individuálu jako jeden z mála zastřílel čistě a díky kvalitnímu běhu si vyjel životní zlato. Ve sprintu byl navzdory čisté střelbě "až" sedmý, ve stíhačce si o jednu příčku polepšil.

Na cenné kovy si brousí zuby také Francouzi. Zlatou a bronzovou medaili má na kontě Emilien Jacquelin, který formu na šampionát naladil parádně. Blízko medaili byl Quentin Fillon Maillet, který parádně běhá, ale v každém ze tří individuálních závodů potřeboval k medaili o jednu chybu méně.

Na senzační zlato ze sprintu může navázat Martin Ponsiluoma. Tento Švéd však nepatří ke stabilním střelcům a čtyř položkový závod by měl hrát spíše v jeho neprospěch. Na rozdíl od jeho krajana Sebastiana Samuelssona, jenž dobře střílí, ale o něco hůře běhá. S oběma se musí počítat.

Do závodu se klasifikoval i jeden český reprezentant, a sice Michal Krčmář. Ten ve sprintu otevíral druhou desítku celkového pořadí, ve sprintu propadl do třetí desítky, v níž skončil i v individuálním závodě.
Průběžné pořadí hodnocení hromadných závodů (3/5):

1. Tarjei Bø (NOR) 137 bodů
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 132
3. Arnd Peiffer (GER) 130
4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 117
5. Simon Eder (AUT) 104
6. Benedikt Doll (GER) 103
7. Martin Ponsiluoma (SWE) 99
8. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 97
9. Emilien Jacquelin (FRA) 97
10. Jakov Fak (SLO) 96
...
28. Michal Krčmář (CZE) 22
37. Michal Šíma (SVK) 8
40. Ondřej Moravec (CZE) 2
Průběžné pořadí Světového poháru (18/26):

1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 837 bodů
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 779
3. Johannes Dale (NOR) 666
4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 630
5. Tarjei Bø (NOR) 625
6. Emilien Jacquelin (FRA) 615
7. Sebastian Samuelsson (SWE) 586
8. Martin Ponsiluoma (SWE) 558
9. Lukas Hofer (ITA) 504
10. Arnd Peiffer (GER) 492
...
24. Michal Krčmář (CZE) 232
35. Ondřej Moravec (CZE) 147
60. Michal Šíma (SVK) 28
70. Milan Žemlička (CZE) 17
79. Tomáš Krupčík (CZE) 7
81. Jakub Štvrtecký (CZE) 6
Všem fanynkám a fanouškům biatlonu přeju krásné nedělní odpoledne! Světový šampionát vrcholí hromadným závodem mužů a já vás vítám při jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:15.
Články odjinud