MS v klasickém lyžování - severská kombinace - Běh žen 5 km, Oberstdorf -  ONLINE PŘENOS -  27. února 2021   15:30

Běh žen 5 km, Oberstdorf

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Zlatou medaili sdruženářek žen vybojovala Gyda Westvoldová Hansenová. Ta byla po skokanské části druhá, ale ztrátu tří vteřin na krajanku Mari Leinanovou Lundovou rychle smazala, předjela ji a rychle se konkurentce vzdálila. Vítězka skokanské části udržela stříbrnou pozici a to především díky pádu její sestry Marte, jež nakonec obsadila třetí pozici. Závodu se zúčastnila i Češka Tereza Koldovská, která na nejlepší nestačila, obsadila 27. místo.

Cíl'
Česká sdruženářka Tereza Koldovská končí na 27. pozici. V běžecké části si polepšila o dvě příčky a se svou premiérou na světovém šampionátu určitě bude spokojená.
Cíl'
Velký souboj byl k vidění o pátou příčku. Tara Geraghtyová-Moatsová si polepšila z osmnácté pozice o třináct míst, v cílové rovince porazila Sieffovou.
Cíl'
Druhá končí Mari Leinanová Lundová, jež využila pádu starší sestry Marte. Zvládla se ale včas sesbírat před Japonkou Nakamuraovou, stupně vítězů jsou kompletně norské.
Cíl'
Gyda Westvoldová Hansenová získává zlatou medaili. Z druhého místa po skoku se krátce po startu probojovala do čela a už s nikým nenechala předjet.
Marte Leinanová Lundová se dostala před sestru, ale ve sjezdu upadla a propadá se na třetí příčku. Má navíc velký problém se dostat zpátky na lyže, což by ještě mohla být šance pro Nakamuraovou!
4,1km'
Stupně vítězů budou nejspíše kompletně norské. Sestry Leinanovy Lundovy se sjely dohromady a rozdají si to o druhou příčku. Nakamuraová ztrácí dvacet sekund.
4,1km'
Do cíle zbývá posledních 900 metrů. Gyda Westvoldová Hansenová jede výborně a snad jen pád by ji mohl připravit o prvenství.
2,5km'
Marte Leinanová Lundová má sestru na dohled, ztrácí posledních osm vteřin. Nakamuraová se nyní medailím nepřiblížila, naopak ztratila. Zaostává za bronzem o třiadvaceti vteřin.
2,5km'
O zlaté medaili je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Gyda Westvoldová Hansenová si udržuje desetivteřinový náskok na Mari Leinanovou Lundovou.
1,6km'
Mimo stupně vítězů už je Svenja Würthová. Tato německé sdruženářka potvrzuje horší běžeckou formu, Japonky se udržet nedokázala.
1,6km'
I třetí je Norka, a sice Marte Leinanová Lundová. Starší ze sesterské dvojice si ovšem musí dávat pozor za sebe, skvěle jedoucí Nakamuraová ztrácí už jen čtvrt minutu.
1,6km'
Gyda Westvoldová Hansenová ukazuje běžecké kvality. Krajanka Mari Leinanovou Lundovou odpárala během kilometru a půl na jedenáct vteřin.
Start'
První metry ukrajuje jediná česká reprezentantka Tereza Koldovská. Ta ve skoku porazila jedinou favoritku a obsadila 28. příčku.
Start'
Na medaile určitě bude chtít zaútočit i po skokanské části šestá Andžu Nakamuraová. Japonka patří k velmi dobrým běžkyním.
Start'
Třetí Němka Svenja Würthová už zaostává o více jak dvacet vteřin. Společně s ní vystartovali Marte Leinanová Lundová a Annika Sieffová.
Start'
Závod začal! V čele pojedou v prvních metrech dvě Norky Mari Leinanová Lundová a Gyda Westvoldová Hansenová.

6. Lisa-Marie Hirnerová (AUT) 40
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásně sobotní odpoledne! Vítám vás u sdruženářského běžeckého závodu žen, který se bude odvíjet podle toho pořadí ve skokanské části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.