OH - 3x3 basketbal - Celodenní liveblog -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   06:30

Celodenní liveblog

15:47'
To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek dne a někdy zase na počtenou!

15:44'
Lotyši si to již pohlídali a po vítězství 21:18 nad domácími Japonci postupují do semifinále Olympijských her. V něm si zahrají proti Belgii.
15:38'
Lotyšsko vede i tři a půl minuty před koncem. Skóre 21:18 ale celku z Pobaltí ještě jistotu postupu nedává.
15:29'
Lotyšsko zahájilo velmi dobře. Nad Japonci vede ve čtvrté minutě duelu 10:4.
15:17'
Posledním zápasem dnešního dne bude čtvrtfinále mužů mezi Lotyšskem a Japonskem. Jeho vítěz postoupí do semifinále proti Belgii.
15:16'
Konečný výsledek: Japonsko – Francie 14:16
15:15'
Obrat Japonky nedotáhly! V závěru naopak ještě inkasovaly z trestného hodu a na turnaji končí po porážce 14:16. Na semifinálový souboj s USA se mohou těšit francouzské basketbalistky.
15:12'
Japonky se vzepjaly k velkému finiši! 46 sekund před koncem snižují na 14:15!
15:05'
Francouzky tři minuty před koncem drží slušný náskok. Vedou nad domácími reprezentantkami 12:7.
15:02'
V souboji Japonska s Francií moc bodů nepadá. Japonky jich zatím nastřílely jen pět a prohrávají 5:9. Necelých pět minut před koncem.
14:58'
V takticky hraném zápase vedou Francouzky 8:4. Běží pátá minuta duelu.
14:51'
Rozběhlo se druhé ženské čtvrtfinále, v němž bojují Japonky s Francií. Vítězky si v semifinále zahrají s USA.
14:24'
Konečný výsledek: Nizozemsko – ROC 19:21
14:23'
Obrat Nizozemci nedotáhli. Prohrávají 19:21 a ruský výběr tak v semifinále vyzve dosud suverénní Srbsko.
14:20'
Závěr souboje Nizozemska s Ruskem se velmi zdramatizoval! Nizozemci dotahují, v závěrečných sekundách duelu prohrávají 19:20.
14:15'
Rusové zase odskočili na poměrně komfortní náskok 17:12. Do konce scházejí zhruba dvě a půl minuty.
14:09'
Nizozemci se ale nevzdávají a ještě v první polovině zápasu snižují na rozdíl třech bodů – 7:10.
14:04'
Nizozemci vůbec nechytili začátek duelu. Prohrávají už 2:8.
14:02'
Mnohem lépe začali Rusové, kteří hned v úvodní minutě nasázeli soupeři tři body.
14:01'
Nizozemci s Ruským olympijským týmem zahajují svůj čtvrtfinálový souboj. Kdo postoupí do semifinále?
13:52'
Konečný výsledek: Čína – Rusko 19:13
13:52'
Číňanky splnily roli favoritek, když ve čtvrtfinále zdolaly Itálii 19:13. Vítězky zápasu dobře bránily, což jim ulehčila i slabší střelba soupeřek. Čína navíc na své straně měla jedenáctibodovou střelkyni Wang Li-li. V semifinále se Číňanky mohou těšit na Rusky.
13:45'
Italky se snaží, stále se ale nemohou k soupeřkám přiblížit. Prohrávají 10:15.
13:41'
Číňanky si drží náskok. Na začátku druhé poloviny duelu vedou 11:7.
13:37'
Vypadá to, že Číňanky plní roli favoritek. Na začátku 4. minuty vedou nad Italkami 9:5.
13:31'
Máme tu start prvního čtvrtfinále basketbalistek. Svůj souboj rozehrály Italky s Čínou. Její hráčky by měly být dle výsledků ze základní části favoritkami.
12:21'
Ve třetím bloku se odehrají čtvrtfinálové zápasy. Ve 13:30 startují ženy, od 14:00 pak muži.

8. Čína – 2 výhry, 5 proher

*První dva týmy jdou rovnou do semifinále, týmy na 3. až 6. místě budou hrát čtvrtfinálové duely.
11:54'
Lotyšsko ukončilo skupinovou fázi vítězstvím 22:18 nad Nizozemskem. To tak padá ze druhého místa na čtvrté a musí do čtvrtfinále. Lotyši poskočili na třetí pozici.
11:35'
Lotyši si vytvářejí zajímavý náskok. Na začátku druhé poloviny duelu odskočili na 17:12.
11:31'
Zatím je to vyrovnaná bitva. Lotyši vedou 9:7, Nizozemci přitom bojují o to, aby v tabulce setrvali na druhém místě. Tím by se vyhnuli čtvrtfinále.
11:26'
Zahájen byl poslední ze zápasů základní části turnaje. Lotyšsko jako první zabodovalo proti Nizozemsku.
11:21'
Konečný výsledek: Srbsko – ROC 21:10
11:14'
Srbsko projde základní částí se stoprocentní bilancí. Krátce před koncem vede 21:10.
11:07'
Srbové si zatím vedou lépe a potvrzují svou kvalitu. V 5. minutě drží náskok 9:5.
11:01'
Startuje zápas dosud neporažených srbských basketbalistů s ROC. Rusové hrají o co nejvýhodnější výchozí pozici do play-off.

10:50'
Od 10:00 pokračuje turnaj mužů. Jeho základní část zakončí souboje Srbska s ROC a Lotyšska s Nizozemci.
10:47'
Konečný výsledek: ROC – Itálie 17:9
10:43'
Ruský olympijský výběr vede minutu před koncem 14:8 a kráčí si pro vítězství i účast přímo v semifinále.
10:28'
Rozehrán byl souboj Rusek s Italkami. Celek s označením ROC vede v úvodu 3:2.
10:20'
Konečný výsledek: Francie – Rumunsko 22:12
10:20'
Na výsledku zápasu se již nic nezměnilo. Francie se může těšit na čtvrtfinále, Rumunky pojedou domů. Ve skupině končí na předposledním sedmém místě.
10:18'
Francouzky duel kontrolují. Minutu a 22 sekund před koncem vedou hladce 22:12.
10:08'
Francouzky začaly dobře. Po čtyřech minutách hry vedou 11:8.
09:58'
Za malou chvíli bude pokračovat turnaj v basketu 3 na 3 utkáním žen Francie – Rumunsko. Francouzky se před dneškem nacházely v tabulce na pátém místě s jistotou účasti ve čtvrtfinále. Rumunky zatím porazily jen slabé Mongolsko a jsou sedmé.
08:35'
Výsledky prvního bloku:

Ženy:

Muži

08:33'
Duelem mezi Čínou a Japonskem také skončil první dnešní blok zápasů. Ten druhý odstartuje v 10:00.
08:32'
Konečný výsledek: Čína – Japonsko 16:21
08:31'
Hráči Japonska vítězí 21:16, což znamená, že v tabulce přeskakují Polsko a právě Čínu. Ze šestého místa tak postoupí do čtvrtfinále olympijského turnaje!
08:25'
Japonci navíc navyšují skóre na už velmi nadějných 18:13. Necelé čtyři minuty do konce.
08:23'
Japonci bojují o výhru a snad i o účast ve čtvrtfinále! Čtyři a půl minuty před koncem vedou 13:12.
08:15'
Rozběhlo se utkání mezi Čínou a Japonskem. Číňané v úvodu ztráceli, teď už vedou 6:5.
08:02'
Konečný výsledek: Belgie – Polsko 16:14
08:01'
Hráči Belgie v závěrečných dvou minutách srovnali na 14:14 a v poslední sekundě pak dokonal obrat dvoubodovou střelou Thibaut Vervoort. Ten tak ukončil působení Polska na turnaji!
07:56'
Poláci zabrali a po dvoubodovém koši Michaela Hickse vedou 2 minuty a 22 sekund před koncem 14:11!
07:49'
Souboj Belgičanů s Polskem je rozehrán. Belgický výběr vede 9:6. Poláci přitom potřebují zvítězit, pokud chtějí odvrátit konec na turnaji už po základní části.
07:28'
Pokračovat se bude mužským turnajem. Jeho dnešní part rozehrají od 7:45 týmy Belgie a Polska.
07:27'
Konečný výsledek: Čína – Mongolsko 21:9
07:26'
Čína nakonec vítězí 21:9 a uzavírá skupinovou fázi s bilancí pěti výher a dvou porážek. Mongolky prohrály i sedmý zápas na turnaji, který pro ně končí.
07:19'
Utkání se vyvíjí ve prospěch favorizované Číny. Ta vede dvě minuty před koncem 16:9.
07:04'
Už běží další utkání ženského turnaje. Čína vede po necelých třech minutách 2:1 nad Mongolskem.
06:57'
Ještě se můžeme podívat do hráčských statistik. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 8 body Maj Jamamotová. Ta proměnila čtyři jednobodové střely a dvě dvoubodové. Na straně USA kontrovala 7 body Stefanie Dolsonová.
06:55'
Konečný výsledek: USA – Japonsko 18:20
06:54'
Domácím Japonkám se v závěru podařil obrat i díky dvoubodové střele Mio Šinozakiové, která minutu před koncem strhla vedení na stranu svého týmu! Pořadatelská země vítězí 20:18 a drží šanci na přímý postup do semifinále. Basketbalistky Japonska ale ještě budou muset čekat na zápasy Číny a Ruska.
06:47'
Japonky srdnatě bojují a dokonce vyrovnaly skóre na 16:16. Američankám však dvě minuty před koncem vrátila vedení proměněným trestným hodem Stefanie Dolsonová.
06:41'
Tenhle zápas rozhodně není chudý na body. USA vede čtyři minuty před koncem 13:9.
06:38'
Začalo se velmi zostra. Američanky vedly po necelých dvou minutách hry už 5:0. Pak se ale začaly prosazovat i japonské basketbalistky, které postupně snížily až na rozdíl jediného bodu, tedy 5:6 z jejich pohledu.
06:32'
Bylo rozehráno úvodní utkání dnešního programu, kterým je souboj žen USA s domácími Japonkami. Dosud neporažené Američanky již mají jistý postup do semifinále z prvního místa. Reprezentantky pořadatelské země ještě mohou zabojovat o druhou příčku, tedy rovněž jistý postup do semifinále.