OH - Judo - Do 57 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   10:00

Do 57 kg - opravy, semifinále a finále (ženy)

CAN 3. J. Klimkaitová

Nyní následuje vyvrcholení mužské kategorie do 72 kilogramů, které můžete sledovat ve vedlejším přenosu. Díky za pozornost a příjemný zbytek dne.
Kosovo slaví, Gjakovová nebyla favoritkou, ale dokázala v semifinále přejít přes domácí Jošidaovou a díky diskvalifikaci soupeřky pak zvítězit i ve finálovém souboji. Kosovo tak slaví své historicky třetí olympijské zlato v historii a potřetí je to v judu.
KONEČNÉ POŘADÍ

1. Nora Gjakovová (KOS)
2. Sarah Leonie Cysiqueová (FRA)
3. Cukasa Jošidaová (JPN)
3. Jessica Klimkaitová (CAN)
Konec
Finále končí velmi nečekaně! Francouzka je diskvalifikována po necelých třech minutách poté, co v souboji podle názoru rozhodčích strhla sebe i soupeřku na hlavu na tatami. A to znamená jediné: Gjakovová a Kosovo může slavit zlatou medaili!
Gjakovová se celkem jistě zapíše do sportovní historie své země jako jedna z prvních medailistek. Kosovo totiž zatím na letních olympijských hrách získalo jen dvě medaile. Obě zlaté. A obě v judu.
Je tu finále! Cysiqueová z Francie proti Gjakovové z Kazachstánu.
Klimkaitová vítězí na wazari v nastavení, za průběh duelu si to určitě zasloužila.
Druhý souboj o bronz mezi Slovinkou Kajzerovou a Kanaďankou Klimkaitovou jde do nastavení. Kanaďanka je aktivnější, Kajzerová dostala i varování za pasivitu.
Je konec, poměrně jednoznačný zápas ukončuje Jošidaová krásným chvatem a vítězí na ippon. Není to medaile, kterou chtěla, při odchodu z tatami dokonce pláče. Japonsko má bronz.
Japonka do souboje vlétla jako vítr, po dvou neúspěšných pokusech si připisuje wazari a vede.
Jako první se o bronz popere původně horká kandidátka na zlato, Japonka Jošidaová. Proti ní půjde z oprav Gruzínka Lipartelianiová.
Zápasy o medaile začínají.
Vyvrcholení ženského turnaje je na programu po opravách a semifinále mužů do 72 kilogramů, i na něj jste prostřednictvím online přenosů srdečně zváni.

Semifinále skončilo.
Ani v tomto duelu nezvítězí papírová favoritka. Klimkaitová doplatila na třetí obdržené šido kvůli předstíranému útoku. Tři taková varování znamenají diskvalifikaci, Kanaďanka tak tento duel prohrává a půjde do boje o bronz. Cysiqueovou naopak čeká finále!
Obě zápasnice to zkouší, poněkolikáté se zvedají ze země po útoku jedné z nich. Na vítězku po minutě a půl stále čekáme.
Sledujeme zatím asi nejaktivnější duel ženské kategorie, nicméně i tady jdeme do nastavení.
Druhé finálové místo získá vítězka kanadsko-francouzského souboje mezi Klimkaitovou a Cysiqueovou.
Tak pozor, tohle je velké překvapení. Gjakovová využila svou výškovou převahu, po ustání mnoha útoků Japonky zaútočila po dvou minutách Golden Score a složila Jošidaovou na zem. Je rozhodnuto, Gjakovová jde do finále, Japonka bude bojovat jen o bronz.
Ani tento zápas nepřinesl bodovanou akci v základní době, začíná nastavený čas.
Jošidaová to zkouší všelijak, ale Gjakovová se zatím výborně brání.
Semifinále odstartovalo.
Na řadě už je semifinále a hned v tom prvním se utká domácí favoritka Cukasa Jošidaová s Norou Gjakovovou z Kosova.
Opravy skončily.
Plačící Izraelka opouští turnaj v obětí svého trenéra, Kajzerová se může těšit na souboj o bronz.
Po necelých dvou minutách vítězí Kara Kajzerová ze Slovinska, která využila zaváhání soupeřky a vítězí na ippon.
První minuta za námi, vidíme mnohem aktivnější boj než v základním čase.
Je konec základní doby, také tento zápas uvidí nastavený čas, tzv. Golden Score.
Druhý zápas oprav mezi Izraelkou Levyovou a Slovinkou Kajzerovou také míří do prodloužení, o něco aktivnější je Slovinka, ale zatím se jí nepovedlo své úsilí přetavit v body.
Eteri Lipartelianiová vítězí na wazari a čeká ji souboj o bronz! V prodloužení byla aktivnější a jejímu tlaku se Polka nakonec neubránila.
Zápas jde do prodloužení, takzvaného zlatého času.
Souboj Polky Kowalczykové s Gruzínkou Lipartelianiovou je velmi opatrný, rozhodčí už dokonce udělila Gruzínce varování za pasivitu.
Odstartovaly opravy.
PROGRAM PRVNÍ ČÁSTI ZÁPASŮ

Opravy
Kowalczyková (POL) – Lipartelianiová (GEO)
Nelson Levyová (ISR) – Kajzerová (SLO)

Semifinále
Jošidaová (JPN) – Gjakovová (KOS)
Klimkaitová (CAN) – Cysiqueová (FRA)
FORMÁT TURNAJE

Vítězky semifinále se spolu utkají o olympijské zlato a stříbro. Poražené semifinalistky se pak utkají ve dvou soubojích o bronz s vítězkami oprav. Budou tedy uděleny celkem čtyři medaile, z toho dva bronzy.
Do semifinále se spolu s domácí favoritkou Cukasou Jošidaovou probojovaly Kosovanka Gjakovová, Francouzka Cysiqueová a Kanaďanka Klimkaitová. Tato čtveřice se utká o zlato.

Ještě před semifinále nás ale čekají opravy, kde svou šanci na bronzovou medaili živí Polka Kowalczyková, Gruzínka Lipartelianiová, Izraelka Nelson Levyová a Slovinka Kajzerová.
Hezké pondělní dopoledne, po ranních eliminacích a čtvrtfinále vyvrcholí od 10 hodin středoevropského času soutěž judistek ve váhové kategorii do 57 kilogramů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.