OH - Pozemní hokej (muži) - Japonsko - Nový Zéland -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   04:45

Japonsko - Nový Zéland

To je ode mne vše, napočtenou příště!
Zklamaní Japonci, kteří do dnešní bitvy dali vše, získávají bod a aspoň částečně drží na živu naděje na postup ze skupiny. Budou to ovšem mít hodně těžké a hned zítra budou muset bezpodmínečně porazit Španělsko. Oproti tomu Nový Zéland prozatím zůstává na třetím místě tabulky skupiny A.
Je konec, litý boj mezi Japonskem a Novým Zélandem končí remízou 2:2 a nutno podotknout, že výsledek k předvedené hře celkem sedne. Oba celky dnes podaly výborný výkon, za který by si zasloužily plný počet bodů, jenže to pochopitelně nejde. Je tedy více než fér, že si je rozdělí rovným dílem.
Konec utkání.
60'
Nový Zéland přesunul hru na druhý konec hrací plochy a Jošikawa teď měl co dělat, aby zastavil Jennessův pokus o rozhodnutí!
60'
Poslední minuta čtvrté čtvrtiny!
59'
Závěr utkání zatím patří Japonsku, které se snaží něco vymyslet před soupeřovou svatyní. Na nějakou nebezpečnější akci mu už ale nezbývají síly.
58'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, závěrečná siréna na severním hřišti zazní za dvě minuty.
57'
Na druhém konci hrací plochy bleskový protiútok zakončil Tanaka, Hayward byl ale též ve střehu.
56'
Jošikawa vytáhl z rukávu další zákrok a udržel nerozhodný stav, Lane na něj tentokrát nevyzrál.
55'
Ujíždějící balónek málem dohnal Watanabe, Hayward ho ale na poslední chvíli zvládl odpinknout daleko od své klece. Tohle mohlo být zajímavé.
54'
Rozhodující gól chtěl zařídit Jamasaki, kterému ale zakončení nevyšlo dle představ.
53'
Déšť už je opravdu hodně hustý, duel ale bude tak jako tak pokračovat. Japonsko na balónku.
52'
Deštivá bitva v Tokiu zuří dál, Nový Zéland se po dlouhé době snaží se vrátit k Jošikawově svatyni.
51'
Hayward se nyní pořádně natáhl a vytěsnil střelu Jamady, která mířila k pravé tyči!
51'
Jamasaki aktivní hrou donutil soupeře k faulu, následuje trestný roh. Šance pro Japonce!
50'
Míříme do posledních deseti minut. Aktivnějším celkem jsou na hřišti Japonci, Nový Zéland působí pasivně.
49'
Poslední část základní hrací doby zatím moc šancí nenabídla, oba týmy hrají opatrněji než dosud. Není divu – jakákoliv chyba by mohla být fatální.
48'
Domácí hráči svému soupeři nenechávají nic zadarmo, jejich obrana je momentálně nesmlouvavá.
47'
Japonsko kombinuje daleko od novozélandského brankoviště, ke kterému se pomalu přibližuje.
46'
Vidíme bolístku také na straně hostů, na střídačku pajdá McAleese. Snad bude v pořádku.
46'
Začala čtvrtá čtvrtina.
45'
Třetí čtvrtina skončila.
45'
Fukuda z nadějné pozice minul, balónek proletěl jen pár centimetrů vedle pravé tyče!
45'
V poslední minutě třetí čtvrtiny ještě zelenou kartu dostává Dylan Thomas (NZL).
44'
Japonci se neprokousali skrz soupeřovu obranu, která po Laneově gólu působí sebevědoměji než předtím.
43'
Kitizato stále jen sedí na střídačce a masíruje si bolavou holeň. Uvidíme, jestli ještě zasáhne do bitvy.
42'
V Tokiu začíná pršet celkem hustě, duel ale pokračuje dál. Na balónku jsou hráči Nového Zélandu.
41'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Tentokrát už to hostům vyšlo, pod druhou novozélandskou branku dnešního střetnutí se podepisuje SAM LANE! Jeho střela se od nohy jiného hráče před brankou odrazila mimo dosah bezmocného gólmana – 2:2!
41'
Situace se bude opakovat, projektil Russella se od bránícího Kitizata odrazil za brankoviště. Japonský hráč míček schytal do holeně a v doprovodu zdravotníka nyní kulhá na střídačku.
41'
Hosté si nyní vyhádali trestný roh, videorozhodčí potvrdil jejich podezření. Uvidíme, jak ho zahrají.
41'
Nový Zéland se snaží rychle odpovědět, po inkasované trefě však působí trochu opařeně.
40'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla možná nejhezčí individuální akce dosavadního průběhu turnaje, KENTA TANAKA vrací Japonsko do vedení! Domácí forvard přeběhl takřka celou hrací plochu, udělal kužely hned ze dvou protihráčů a následně zakončil mimo dosah Haywarda! Velká paráda – 2:1!
39'
Novozélandský útok k ničemu nevedl, domácí celek nyní startuje do bleskového brejku.
37'
Třetí čtvrtina nám zatím nabízí strhující hokej, který ale může narušit nepříznivé počasí – v Tokiu totiž začíná poprchávat, nevypadá to dobře.
36'
Tanaka se může vrátit na hrací plochu, jeho spoluhráči se teď snaží kombinovat před Haywardem.
35'
Od druhého gólu nás dělily jen milimetry, Russell z tečky nastřelil pravou tyč!
35'
Pozor, uvidíme penaltu pro Nový Zéland!
35'
Dění se bleskově přesunulo zase na druhou stranu, Japonci si před brankovištěm počínají nebezpečně.
34'
Lane byl v ideální pozici pro zakončení před brankou, na projíždějící míček ale nakonec nedosáhl.
34'
Další zelená karta pro Japonsko, tentokrát ven ze hry míří Seren Tanaka (JPN).
33'
Ve třetí čtvrtině zatím balónek ovládají jen Novozélanďané, kteří se snaží potvrdit roli favorita.
32'
Nepříjemné chvíle pro Tanaku, střela jednoho z protihráčů ho trefila přímo do holeně.
31'
Jeden z domácích do dění po pauze vlétl až moc aktivně, po faulu přichází volný úder pro soupeře.
31'
Začala třetí čtvrtina.
Úvodní půlhodina hry je na severním hřišti minulostí, stav extrémně vyrovnaného souboje mezi Japonskem a Novým Zélandem je zatím nerozhodný – 1:1! V Tokiu sledujeme napínavou podívanou, které po trochu divoké první čtvrtině začaly kralovat defenzívy obou výběrů. Otevře se dění aspoň trochu po pauze?
30'
Druhá čtvrtina skončila.
30'
Sedmnáct sekund před koncem to ještě bekhendem z pravé strany zkusil Jenness, balónek proletěl kolem zadní tyče. Jošikawa nemusel zasahovat.
30'
Tým z Oceánie se tentokrát ani nedostal ke střele, jejich kouč na střídačce jen frustrovaně máchl rukama.
29'
Před přestávkou však uvidíme ještě novozélandský trestný roh, domácí čekají těžké chvíle.
28'
Hosté vyváží balónek pryč od své klece, blížíme se ke konci první poloviny utkání.
27'
Japonsko zakládá další útočnou akci z vlastní poloviny hřiště, ta poslední měla jepičí život.
26'
Duel se nyní odehrává daleko od obou svatyní, oba výběry výrazně zpevnily své obrany.
25'
Papírový outsider stále podává skvělý výkon. Japonsko kouše, zatím by si za předvedenou hru body rozhodně zasloužilo. Urve utkání nakonec pro sebe?
24'
Smith naprosto neohroženě proběhl podél zadní hranice hřiště až před branku, jeho následné nepříjemné zakončení Jošikawa vykopl mimo nebezpečí.
23'
Domácí zatím početní nevýhodu zvládají na jedničku a drží soka zamčeného v jeho zóně.
22'
Sudí poprvé v utkání vytáhl z kapsy zelenou kartu, kterou viděl Šhota Jamada (JPN).
21'
Hostující celek vytáhl z rukávu bleskově rychlý výpad, který končí dalším zákrokem Jošikawy.
20'
Sledujeme relativně vyrovnanou podívanou, neposedný balónek nyní často střídá svého majitele.
19'
Japonci to ale nevzdávají a i nadále se snaží dobýt brankoviště hostující reprezentace.
18'
Watanabe si před brankou počínal až moc aktivně, balónek se vrací na hokejky Nového Zélandu.
17'
Tentokrát Russellovy ambice zhatil sám Jošikawa, kvalitní zásah japonského gólmana.
17'
Zakončení se tentokrát ujal Kane Russell, jehož střela byla zblokována. Uvidíme ještě jeden roh.
17'
Stephen Jenness pro svůj celek vybojoval další trestný roh, uvidíme i tentokrát branku?
16'
Japonsko se po nepovedeném prvním výpadu velmi rychle vrátilo zpět na balónek, zkouší to znovu.
16'
Začala druhá čtvrtina.
15'
První čtvrtina skončila.
14'
Pomalu ale jistě míříme do finiše, do první sirény střetnutí zbývá odehrát jen něco přes minutu.
13'
Sam Lane to zkusil znovu, tentokrát ze hry. Jošikawa proti němu vyběhl a jeho zakončení vykryl betonem.
12'
Nový Zéland nově hravě s notnou dávkou entusiasmu, vstřelená branka ho nepochybně nabudila.
11'
Máme vyrovnáno, hned první trestný roh střetnutí končí gólem! Jako první se po zahrání míčku ke střele dostal Lane, na jehož projektil Jošikawa stihl zareagovat. Balónek ovšem vyrazil jen na hokejku NICKA WILSONA a jeho následná dorážka už skončila v síti – 1:1!
11'
Hosté dostávají šanci srovnat, uvidíme první trestný roh dnešního souboje.
10'
Domácí mají o něco málo více ze hry. Je vidět, že si uvědomují, že jim teče do bot a bojují.
9'
Ani tato přihrávka na střed k ničemu nevedla, zachytil jí jeden z hráčů v bílých dresech.
8'
Tanaka z kraje hřiště odpálil balónek k brance v naději, že ho nabíhající spoluhráč zvládne doklepnout za Haywarda. Ten byl ale zapletený do souboje s protivníkem a na míček nestihl zareagaovat.
7'
Japonská obrana je zatím až překvapivě pevná a likviduje jeden novozélandský výpad za druhým.
6'
Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, Ross operuje s míčkem na pravé straně hrací plochy.
5'
Balónek je nyní na holích hráčů Nového Zélandu, kteří pomalu postupují k Jošikawovi.
4'
Domácí hráči nemají dost a snaží se znovu vrátit hru před novozélandské brankoviště.
3'
Tak tohle bylo hodně rychlé, domácí tým přetavuje hned první protiútok v přesný zásah! Na střeleckou listinu se jako první zapisuje KODŽI JAMASAKI, který Haywarda překvapil zakončením z hodně ostrého úhlu – 1:0!
2'
Na balónku je Japonsko, které kombinuje na své polovině a hledá skulinu v soupěřově defenzívě.
1'
Jako první se snaží dopředu probojovat hosté, kteří dnes nastupují v bílých dresech místo tradičních černých. Domácí zvolili modrou variantu.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše, před startem utkání si ještě poslechneme hymny obou zemí.
‏‏Úvodní sestavy:

Japonsko: Jošikawa – Jamašita (C), Ohaši, Jamada, Zendana – Mitani, S. Tanaka – Jamasaki, K. Tanaka, Murata, Watanabe.
Náhradníci: Očiai, Kizato, Nagajoši, Fukuda, Kirišita.

Nový Zéland: Hayward – Lett, Woods, Russell, Tarrant (C), McAleese – Ross, Panchia – Lane, Jenness, Wilson.
Náhradníci: Smith, Thomas, Findlay, Muir, Edwards.

Rozhodčí: Gontgen (GER), Montes de Oca (ARG).
Japoncům tedy dnes půjde o hodně – v šestičlenné skupině A jsou zatím poslední a pokud padnou i dnes proti aktuálně třetímu Novému Zélandu, jejich šance na postup do bojů o medaile drasticky klesnou. Do play-off se totiž podívají jen první čtyři reprezentace.
Hosté mají po prvních dvou kolech na kontě výhru a porážku, zatímco domácí na první body stále ještě čekají. V úvodním duelu turnaje padli proti Austrálii 3:5 a chuť si nespravili ani v bitvě s Argentinou, které podlehli výsledkem 1:2. Oproti tomu Nový Zéland zase po těsné prohře 2:3 s Indií v dramatickém souboji přetlačil Španěly 4:3, přičemž o jejich úspěchu rozhodl jen necelé tři minuty před koncem Jacob Smith.
Příjemné úterý u sledování olympijského pozemního hokeje! Program skupiny A mužského turnaje bude pokračovat duelem Japonska a Nového Zélandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:45.