OH - Pozemní hokej (ženy) - Argentina - Čína -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   12:00

Argentina - Čína

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní utkání je u konce. Argentinky nakonec udolaly houževnatou Čínu, na potřebném vítězství se ale pořádně nadřely! Více jak padesát minut kontrolovaly hru a držely dvoubrankové vedení, ovšem Číňanky se v závěrečné desetiminutovce hned dvakrát dotáhly na rozdíl jediné branky a výrazně tlačily. Srovnat se jim však nepovedlo a tím si zkomplikovaly cestu do čtvrtfinále, naopak Argentinky si v podstatě zajistily postup mezi osmičku nejlepších.
60'
Zápas právě skončil.
60'
Video ho ovšem zavrhlo a výsledek se tak nejspíše měnit nebude!
60'
11 sekund před koncem se Čína pokusila zakončit, ale míček končí mimo! Nyní se ještě diskutuje o případném trestném rohu!
59'
Tahle střela v podání Meng Liou nebyla přesná, Argentinky už jsou nesmírně blízko.
59'
Argentinky směřovaly směrem k prázdné čínské brance, ale závěrečná střela nebyla přesná.
58'
Číňanky se rozhodly hrát bez své brankářky a mají v poli o jednu ženu navíc!
57'
Číňanky teď krouží kolem defenzívy svých soupeřek, ale už jim příliš čas nezbývá.
56'
Čína právě vstřelila branku!

Číňanky ho sice nevyužily, ale po parádní přihrávce z levé strany v podání Chung Li se dostala k dorážce MENG LIOU a ta už bez potíží skóruje. Máme tu tedy další zápletku – 3:2!
56'
Po nedovoleném zákroku Jankunasové se Číňanky dočkaly dalšího trestného rohu, ale napoprvé ho nevyužily. Celá situace se teď bude opakovat.
55'
Sauzeová Valdezová byla zasažena míček do obličeje a musí střídat.
55'
Nyní se diskutovalo o dalším trestném rohu pro Čínu, ovšem k porušení pravidel nedošlo a Argentinky tak mohou hrát v klidu.
54'
Argentina právě vstřelila branku!

Teď už je ale zřejmě definitivně rozhodnuto! Po dlouhé přihrávce se opřela do míčku JULIETA JANKUNASOVÁ a svou tvrdou ranou propálila nohy gólmanky Tung-siao Li – 3:1!
54'
Argentinky teď ale kontrolují hru v blízkosti středové čáry.
53'
Číňanky pochopitelně ožily a snaží se tlačit za vyrovnáním.
52'

Po dvou obětavých zákrocích argentinské obrany se dostala k dorážce CHUNG LI a ta už snadno rozvlnila síť, Číňanky se tak ještě vracejí do hry o bodový zisk – 2:1!
52'
Je tomu tak, trestný roh se opakuje!
52'
Teď následoval trestný roh také pro Čínu a po střele Jing Čang se bude zkoumat video, jestli bránící Alonsová opět nezasáhla nohou!
52'
Jihoameričanky jsou sevřeny na vlastní polovině, avšak důležité je, že soupeřky nepouštějí k žádné střele.
51'
Nicméně Číňanky už přišly na recept, jak bránit argentinské trestné rohy a ještě si udrželi alespoň malou nadějí na bodový úspěch.
50'
Trinchinettiová přešla do rychlého brejku a vybojovala další trestný roh pro Argentinu!
49'
Po hezké přihrávce od Chung Li operovala před brankou Jang Čchen, nicméně sama před argentinskou brankářkou nakonec nedokázala vystřelit!
48'
Sami naopak vyrážejí do útoku a snaží se přidat definitivní pojistku.
47'
Argentinky kontrolují dvoubrankový náskok a své soupeřky nechtějí k ničemu pustit.
46'
4. čtvrtina začala
45'
3. čtvrtina skončila
45'
Nyní jsme sledovali poněkud hektické chvilky z obou stran, ale k ničemu vážnému nedošlo a ve 3. čtvrtině se tak výsledek nezmění.
44'
Obětavé Číňanky se tentokráte ubránily a v tomto zápase ještě žijí.
43'
Smělý útok předvedla Jankunasová a vybojovala další trestný roh, po kterých se dnes Argentinkám nesmírně daří!
42'
Také tato akce čínských hráček svůj úspěch neslaví.
41'
Další postupný útok čínského výběru svůj úspěch neslaví.
40'
Číňanky nemají v tuto chvíli dostatek sil něčím překvapit pozornou hru soupeřek, Argentinky hrají v tomto utkání nesmírně chytře.
39'
Po chybné rozehrávce opět mohou rozehrávat Argentinky.
38'
Číňanky se snaží často střídat, bohužel pro ně ani tato taktika nepřináší své ovoce.
37'
Aktivní I Čchen se pokusila vystřelit po obrátce, ale v nadějné pozici střílí mimo.
36'
Granattová se zjevila v nadějné pozici, avšak na poslední chvíli byla zablokována.
36'
Čínská reprezentace znovu nepronikla argentinskou defenzívou, rychlý brejk soupeřek musela vzápětí zastavovat Jing Čang.
35'
I Čchen založila nadějný útok po pravé straně, avšak o balónek vzápětí přichází.
34'
Do rychlého brejku se snaží přejít také asijský výběr, jenomže argentinská defenzíva pracuje na jedničku.
34'
Trinchinettiová založila rychlý útok po levé straně, ale ke střele se nakonec nedostala.
33'
Číňanky nemohou najít vůbec žádný recept na defenzívu Argentinek.
32'
Další nedůslednost v čínské rozehrávce, Jihoameričanky mají utkání naprosto pod kontrolou.
31'
Argentinky opět začínají opatrněji a rozehrávají na vlastní polovině.
31'
3. čtvrtina začala
Úvodní poločas je za námi. Argentinky v něm využily hned dva trestné rohy a v tuto chvíli jsou tedy mnohem blíže k postupu do vytouženého čtvrtfinále. Oba zásahy zaznamenala specialistka na tuto disciplínu Agustina Gorzelanyová. 3. čtvrtina začne přibližně ve 12:47.
30'
2. čtvrtina skončila
30'
Číňanky zakládají poslední útočnou akci z vlastní poloviny.
29'
Čung Ťia-čchi nepřesně přihrála, což Argentinkám naprosto vyhovuje.
28'
Argentinky znovu nikam nespěchají a vypadá to, že druhou čtvrtinu budou chtít dohrát na útočné polovině.
27'
Tohle byla další nepřesná přihrávka čínských hráček, které si momentálně procházejí krizí.
26'
Argentiny teď hrají v mnohem větším klidu a nikam se netlačí, jejich soupeřky jsou v ofenzívě naprosto bezzubé.
25'
O střelu se nyní pokusila Trinchinettiová, ale branku Číny přeci jen o kousek minula.
24'

A i v tomto případě je to gól! Sauzeová Valdezová znovu krásně přiklepla míček pro AGUSTINU GORZELANYOVOU a ta střílí svou druhou branku v zápase přesným pokusem k pravé tyči – 2:0!
23'
Hezkou individuální akci předvedla Granattová a vybojovala další trestný roh pro Argentinu!
23'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden výběr teď nemá výrazně navrch.
22'
Nicméně teď o míček přišly, něco vymyslet se pokoušejí Číňanky.
21'
Argentinky jsou polité živou vodou a rozjíždějí další útočnou akci.
20'
Číňanky se pokusily proniknout po pravé straně, ale o míček vzápětí přicházejí.
19'
Právě Gorzelanyová je momentálně ošetřována, má zřejmě svalový problém v oblasti levého stehna.
19'
Číňanky se však v žádném případě nechtějí vzdát a ženou se za vyrovnáním.
18'

A tento trestný roh už končí vedoucí brankou tohoto zápasu. Po hezké přihrávce se opřela do míčku AGUSTINA GORZELANYOVÁ a trefila se přesně do levého horního rohu – 1:0!
18'
Jankunasová.je po hezké útočné akci faulována, následovat tak bude trestný roh!
17'
Více než minutu sledujeme stejný obrázek hry, ani jeden výběr nemá výrazně navrch.
16'
Číňankám se nepovedlo přijít do rychlého brejku, Argentinky kombinují na vlastní polovině.
16'
2. čtvrtina začala
15'
1. čtvrtina skončila
15'
Jihoameričanky si nyní připravují poslední útočnou akci úvodní čtvrtiny.
14'
Až nyní se pokusili založit útočnou akci, ovšem i v tomto případě neúspěšně.
13'
Čchen I musí být nyní ošetřena, Argentinky stále netvoří hru a jen sledují míček.
12'
Obrázek hry se příliš nemění, Číňanky vůbec nepouští své soupeřky ke své brance.
11'
Číňanky nyní vystřídali a mají míček ve svém držení, zatím sledujeme nesmírně napínavou podívanou.
10'
Argentinky jen sporadicky vyrážejí do rychlých brejků, jako v tomto případě, ale nebezpečně zakončit se jim nedaří.
9'
Číňanky pořádně přidaly a momentálně nepouští své soupeřky z vlastní poloviny!
8'
Ten se jim ale příliš nepovedl, jelikož střela z pěti metrů letí těsně vedle levé tyče.
7'
Číňanky se nyní dostaly do rychlého útoku a budou zahrávat trestný roh!
6'
Hra momentálně celkem rychle plyne, Argentinkám se nedaří postupný přechod na útočnou polovinu.
5'
Číňanky nyní přešly do ofenzívy, nicméně ke střele se nedostali. Chyby se vzápětí dopouští kapitánka Jang Pcheng.
4'
Argentinky momentálně nedokážou najít recept na výtečnou defenzívu soupeřek.
4'
Argentinky drží míček na vlastní polovině a vůbec nikam nespěchají.
3'
Ke střele se nakonec dostala Gorzelanyová, nicméně famózní zákrok předvedla Tung-siao Li a vykopla míč do bezpečí!
3'
Trinchinettiová se snažila obejít svou soupeřku a ta zahrála nedovoleně nohou, následovat tak bude trestný roh!
2'
Ťin-žung Čang teď byla faulována a Číňanky tak mohou pokračovat v útoku.
1'
Čína začala aktivněji a tlačí se na útočnou polovinu Argentinek
1. čtvrtina začala

Argentina: Succiová – Gorzelanyová, Barrionuevová (C), Costaová Biondiová – Toccalinová, Alonsová, Sauzeová Valdezová, Trinchinettiová – Granattová, Merinová, Jankunasová.
Náhradnice: Raposová, Albertarriová, Sánchezová, Granattová, Reteguiová.

Čína: Tung-siao Li – Ping-feng Ku, Jing Čang, C'-sia Ou – Mej-jü Liang (C), Chung Li, Ťin-žung Čang, Na Wang – Ťia-čchi Čung, Siao-süe Čang, Tchien-tchien Lou.
Náhradnice: Ťia-čchi Li, Wen-jü Sü, Meng Liou, Jang Čchen, I Čchen

Rozhodčí: Annelize Rostron (RSA) – Emi Jamada (JPN)
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Stříbrné medailistky z olympijských her v Pekingu z roku 2008 přetlačily ve svém prvním utkání Japonsko (4:3) a přiblížily se ke svému cíli, jenomže vzápětí neměly šanci proti favorizovaným Australankám a nestačily na ně jasně po výsledku 0:6. Se svými nadcházejícími soupeřkami prohrály třikrát za sebou, v roce 2019 dvakrát ve stejném poměru 0:1.
Argentinky se nejprve snažily vzdorovat silnému výběru Nového Zélandu, nicméně skórovat se jim nepovedlo, a proto prohrály po výsledku 0:3. Následně si ale vyšláply na nevyzpytatelné Španělky a dokázaly je porazit naprosto shodným poměrem. V tomto střetnutí jsou považovány za favoritky, nic jednoduchého je však čekat nemusí. Pokud nyní zvítězí, tak je nejlepší osmička s velkou pravděpodobností už nemine.
Třetí kolo skupinové fáze žen v pomezním hokeji se chýlí ke svému konci, v tomto nesmírně důležitém souboji o postup do čtvrtfinále se utkají hokejistky Argentiny a Číny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.