OH - Rychlostní kanoistika - K1 1000 m - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  16. srpna 2016   15:04

8. Peter Gelle (SK) 3:40,691
Josef Dostál sice na vytouženou zlatou medaili nevybojoval, ale nakonec si dopádloval pro stříbrnou medaili. Sice na chvíli vedl, ale přibližně 150 metrů před cílem nastoupil Španěl Walz a na něj už český kajakář nestihl zareagovat a spíše si pohlídal druhé místo. Třetí nakonec skončil Roman Anoškin z Ruska.
Dostál byl chvilku první, ale nakonec se přes něj dostal Španěl Walz. Česko má další medaili z olympijských her v Brazílii. První stříbrnou.
Dostál je stále třetí. Jeho ztráta na první místo je 28 setin.
Na 500 metrech už je dostál třetí. Ve vedení stále Portugalec se Španělem.
Dostál je zatím na pátém místě.
Do čela se dostávají Portugalec Pimenta a Španěl Walz.

8. Ali Mohamed Mrabet (TUN) 3:45,122
Kanaďan ke konci sice tuhnul, ale Maďar Kopasz ho nedokázal již dostihnout a tak skončil druhý.
Kanaďan neustále zvyšuje náskok.
Kanaďan už je ale na polovině trati v čele.
Peters po čtvrtce vede před Van Koeverdenem.

Mohamed Ali Mrabet (TUN)
Sám Dostál přiznal, že po rozjížďce, kterou s přehledem vyhrál a po semifinále, v němž postoupil z poslední čtvrté pozice do finále toho měl dost. Nebyl totiž zvyklý, že se obě jízdy jedou v jeden den. Z finálové osmičky dnes odstartuje mistr světa z roku 2014 až v poslední, osmé dráze. Zajímavostí je, že český kajakář je ze všech osmi finalistů nejtěžší a nejvyšší.
příjemné úterní odpoledne při sledování už jedenáctého dne olympijských her v brazilském Riu. Po Martinu Fuksovi bude dnes bojovat o medaili také Josef Dostál, na kterého čeká rovněž kilometrová trať, ale v kajaku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:04.