OH - Vodní pólo (muži) - Brazílie – Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  20. srpna 2016   16:40

Brazílie – Španělsko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Španělé v závěru zápasu nakonec uhájili těsné vítězství nad domácí reprezentací a po výhře 9:8 tak končí na Olympijských hrách na konečném 7. místě, Brazilci se musí spokojit s 8. příčkou.
Konečný výsledek:

Brazílie – Španělsko 8:9
(1:3, 2:1, 1:2, 4:3)

Branky: 10. a 17. Gomes, 26. a 30. Da Costa, 27. a 31. Guimaraes, 1. Baches, 11. Rocha – 2. a 31. Sziranyi, 4. a 27. Minguell, 23. a 25. Tahull, 7. Espanol, 13. Molina, 20. Munarriz.
00:00
Zápas skončil.
00:29
Domácí tým se v dalším útoku neprosadil, a tak jsou Španělé už blízko 7. místu. Před poslední půl minutou si ještě bere Gabriel Hernandez Paz oddechový čas.
01:11
Španělsko právě vstřelilo branku!
Vedení na španělskou stranu ovšem velmi rychle vrací BALASZ SZIRANYI SOMOGYI!
01:26
Brazílie právě vstřelila branku!
Brazilci se opravdu povedlo vyrovnat! V početní výhodě se do velké šance dostal GUSTAVO GUIMARAES a srovnává na 8:8!
02:07
Rána z dálky v podání Gonzala Echeniqueho končí zablokována a Brazilci mohou plavat za vyrovnáním.
02:42
Brazilci snižují znovu na rozdíl jedné branky! V obrovské šanci se objevil FELIPE DA COSTA E SILVA a proti Aguilarovi uspěl!
03:03
Guillermo Molina Rios ovšem penaltu neproměňuje, Slobodan Soro udržuje Brazilce v zápase!
03:03
Josip Vrlic fauloval ve vyložené šanci Guillerma Molinu a Španělé budou mít možnost penalty!
03:55
Jonas Crivella má v dnešním zápase velkou smůlu, v další jeho šanci ho opět vychytal Aguilar.
04:40
Ives Alonso nyní ztroskotal na skvěle chytajícím Iňaki Aguilarovi.
05:11
S góly se nám nyní roztrhl pytel a Španělé si ihned z dalšího útoku berou dvoubrankové vedení zpátky, podruhé v zápase se trefuje MARC MINGUELL ALFEREZ!
05:40
A domácí tým ztrácí už jen jednu branku! GUSTAVO GUIMARAES tentokrát vypálil z dálky a překvapil Aguilara!
06:24
Brazilci ještě bojují a snižují zpátky na rozdíl dvou branek, znovu ranou z dálky se trefuje FELIPE DA COSTA E SILVA!
07:08
Brazilský kanonýr Felipe Perrone se poprvé v dnešním zápase ukázal domácím fanouškům, svou střelou napálil tyč Aguilarovy branky!
07:39
Španělé dělají velký krok k vítězství v dnešním zápase, v početní výhodě se zkraje závěrečné čtvrtiny prosazuje ROGER TAHULL COMPTE!
08:00
Čtvrtá čtvrtina začala.
Stav po třetí čtvrtině:

Brazílie – Španělsko 4:6

10. a 17. Gomes, 1. Baches, 11. Rocha – 2. Sziranyi, 4. Minguell, 7. Espanol, 13. Molina, 20. Munarriz, 23. Tahull
00:00
Třetí čtvrtina skončila.
00:26
Balasz Sziranyi Somogyi se dostal do výborné příležitosti, Slobodan Soro vytasil vynikající zákrok.
00:49
Španělský kouč Gabriel Hernandez Paz si bere oddechový čas.
01:33
Španělé jsou v posledních minutách jasně lepší a svou dobrou hru proměňují v dvoubrankový náskok, který zařizuje ROGER TAHULL COMPTE!
02:20
Alberto Munarriz mohl přidat další španělský gól, nastřelil ovšem jen tyč brazilské branky!
02:40
Brazilci v posledních minutách trochu vypadli ze hry, po dlouhé době se ke střele dostal Bernardo Rocha, trefil ale jen Aguilara.
03:38
V další početní výhodě mohl navýšit španělské vedení Gonzalo Echenique, Slobodan Soro ho ale vychytal.
04:13
Španělé jdou opět do vedení! Střelou z bezprostřední blízkosti branky se trefuje ALBERTO MUNARRIZ EGANA!
04:39
Adrian Baches střílel v početní výhodě, jeho pokus zablokovala španělská obrana.
05:11
Dnes hodně aktivní Bernardo Oneto Gomes útočil na hattrick, jeho ránu ovšem zastavila španělská obrana.
05:59
Alberto Munarriz napřáhl z velké dálky, jeho pokus až k Sorovi neprošel.
06:18
Jonas Crivella mohl poslat Brazilce do vedení, svou střelou napálil ale jen tyč!
06:47
Španělé se v početní výhodě neprosadili, naopak jim byl odpískán útočný faul.
07:34
Domácí tým zkraje druhé půle rychle srovnává! Další střelou z větší vzdálenosti se prosazuje BERNARDO ONETO GOMES!
08:00
Druhý poločas začal.
Stav po prvním poločase:

Brazílie – Španělsko 3:4

1. Baches, 10. Gomes, 11. Rocha – 2. Sziranyi, 4. Minguell, 7. Espanol, 13. Molina
00:00
00:11
Josip Vrlic se dvakrát během krátké chvíle dostal do velmi slušné střelecké pozici, dvakrát ale ztroskotal na skvěle chytajícím Aguilarovi!
00:50
Chorvatský trenér domácích reprezentantů Ratko Rudić si necelou minutu před koncem prvního poločasu bere oddechový čas.
01:31
Brazilci musí pálit z dálky, další ránu z větší vzdálenosti si připisuje Adrian Baches, Aguilar opět pozorný.
02:00
V početní výhodě se dostal ke střele Roger Tahull Compte, svou ranou ale minul branku!
02:41
A další brazilský pokus z větší vzdálenosti si na své konto připisuje Ruda Franco, mířil mimo tři tyče.
03:01
Z dálky nyní vypálil Bernardo Oneto Gomes, Aguilar si připisuje další úspěšný zákrok.
03:29
Nedorozumění v brazilské kombinaci využívá GUILLERMO MOLINA RIOS a z brejku posílá Španěly opět do vedení!
04:06
Josip Vrlic se poprvé v zápase předvedl fanouškům, jeho ránu ale likviduje Iňaki Aguilar.
04:30
Další útoky obou týmů zastavili rozhodčí kvůli útočným faulům.
05:27
Brazilci využívají nepozornosti ve španělské obraně a máme tak vyrovnáno! Ve vyložené šanci nezklamal BERNARDO ROCHA!
05:51
Marc Minguell se ve výborné střelecké pozici neprosadil.
06:38
Domácí tým snižuje na rozdíl jedné branky, střelou z větší vzdálenosti se trefuje BERNARDO ONETO GOMES!
07:01
Bernardo Rocha se dostal ke střele z dálky, míč z jeho ruky nedošel ani k brance.
07:20
Oba týmy se při prvních pokusech o útok ve druhém dějství neprosadily ani do zakončení.

00:16
Na konci početní výhody stál Adrian Baches, houštinu těl před brankou ale nedokázal prostřelit.
00:33
Obdobná situace na druhé straně, oddechový čas domácího týmu před přesilovou hrou.
01:03
Oddechový čas se Španělům vyplatil, početní výhodu zužitkoval gólově ALBERT ESPANOL LIFANTE!
01:21
Před početní výhodou si bere španělský trenér Gabriel Hernandez Paz oddechový čas.
01:45
Další střelecký pokus z ruky Rudy Franca blokuje opět obrana Španělska.
02:16
Alberto Munarriz mohl navýšit vedení Španělska, jeho střela skončila na tyči!
03:30
Z dálky napřáhl Ruda Franco, jeho ránu ovšem zastavila španělská obrana.
04:01
Krátce po skončení další početní výhody se Španělé ujímají vedení, prosazuje se MARC MINGUELL ALFEREZ!
05:04
Na druhé straně si přesilovku zahráli také Španělé, ani oni ovšem neuspěli. Munarrizovu střelu zastavila pozorná brazilská obrana.
05:46
Jonas Crivella stál na konci brazilské akce v početní výhodě, svou ranou trefil jen protihráče před sebou.
06:22
Nyní se už Španělé radují z gólu, po pěkné kombinaci se z bezprostřední blízkosti branky trefuje BALASZ SZIRANYI SOMOGYI!
06:42
K první střele na španělské straně se dostal Alberto Munarriz, Soro jeho ránu zblízka pokryl a na druhé straně bazénu se do brejku dostal Bernardo Oneto Gomes, i on ztroskotal na brankáři Aguilarovi.
07:13
Domácí reprezentanti se rychle dostávají do vedení, skóre dnešního utkání otevírá ADRIAN BACHES!
08:00
Zápas začal.

Brazílie: Soro, Antonelli – Crivella, Franco, Alonso, Salemi, Gomes, Baches, Da Costa, Rocha, Perrone, Guimaraes, Vrlic. Trenér: Ratko Rudić.

Španělsko: Aguilar, Lopez – Munarriz, Roca, Alarcon, Molina, Minguell, Sziranyi, Espanol, Tahull, Fernandez, Mallarach, Echenique. Trenér: Gabriel Hernandez Paz.

Rozhodčí: Vojin Putniković, Stanko Ivanovski.
ŠPANĚLSKO

Španělé trochu překvapivě vyhráli základní skupinu B před favorizovanými týmy Chorvatska, Černé Hory a Itálie a postoupili tak do play off z prvního místa.

Ve čtvrtfinále ale krutě narazili na dalšího favorita turnaje Srby a prohráli 7:10. V prvním zápase o konečné 5. až 8. místo pak podlehli Řekům 7:9 a dnes si tak zahrají "jen" o 7. místo.
BRAZÍLIE

Domácí reprezentace vstoupila do olympijského turnaje a skvěle, když vyhrála první tři utkání. Poté ale dvakrát prohrála a ve vyrovnané skupině A obsadila celkové 3. místo.

Ve čtvrtfinále ovšem narazili na favorizované Chorvatsko a po prohře 6:10 byli odsouzeni pouze k zápasům o 5. až 8. místo, kde první utkání vyloženě nezvládli a podlehli Maďarsku vysoko 4:13.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu už pomalu finišují, poslední zápasy se dnes odehrají v turnaji vodního póla mužů! V zápase o konečné 7. místo si zahrají domácí Brazílie a Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:40.