OH - Zápas - Řecko-římský do 75 kg - finále -  ONLINE PŘENOS -  14. srpna 2016   22:00

Řecko-římský do 75 kg - finále

22:00 finále
RUS 1. R. Vlasov
DEN 2. M. Madsen
KOR 3. H. Kim
IRI 3. S. Abdvali

Rus Roman Vlasov se tedy stává dvojnásobným olympijským vítězem. Ve finále porazil Dána Madsena 5:1, když rozhodl jeho chvat v první periodě. Madsen naopak zůstává věčně druhý, protože už získává už své třetí stříbro z velké akce. Bronzové medaile berou Íránec Abdválí a Korejec Kim.
Roman Vlasov si pohlídal konec zápasu a obhajuje olympijské zlato z Londýna.
Madsen ale držel soupeře pod pasem a to se v řecko-římském stylu nesmí.
Rus ale dostává bod za pasivitu a Dán má tak ještě naději na obrat v zápase.
Neúspěšná challenge Dánska a Vlasov získává další bod. Jediná minuta ho dělí od medaile.
Madsen má navíc šanci zvrátit zápas. Vlasov byl napomínán za pasivitu a musí do pokleku.
Tento náskok si dokázal udržet i do konce první periody.
Vlasov dokázal přehodit svého soupeře a dostal za svůj chvat čtyři body.
Oba zápasníci bojují o úchop. Madsen už byl ale označen za méně aktivního.
Nyní už nás ale čeká velké finále. O zlato se utkají Rus Roman Vlasov a Mark Overgaard Madsen.
Íránec udržel tříbodový náskok až do konce časového limitu a Maďara Bacsiho nakonec poráží 5:2. Z Ria si tak odveze bronzovou medaili, svou první z velké akce v kariéře.
Abdválímu se podařilo opět přetočit s Bacsim a odskakuje do vedení 5:2.
Íránci se podruhé podařilo vytlačit soupeře a získává další bod.
Bacsi je opět napomínán za pasivitu a pokud se tak stane ještě jednou, dostane parter a bude muset jít do pokleku.
Abdvalí ale získal ještě bod za pasivitu soupeře a do přestávky půjde s vedením 3:2.
Bacsi ale dokázal rychle odpovědět a přetočením soupeře si rovněž dokázal získat dva body.
Íránec dokázal Maďara hned po jedenácti vteřinách vytlačit a ujímá se vedení 2:0.
O druhý bronz se utkají Íránec Abdvali a Maďar Bacsi.
Korejec Kim dvoubodové ubránil do vypršení časového limitu a bere bronz.
Kim vstoupil parádně do druhé periody a dokázal vyhodit soupeře mimo kruh aktivity. Rázem vede 6:4.
Chorvat ale dokázal v závěru první periody otočit vývoj zápasu, když se s korejským protivníkem dokázal dvakrát přetočit. Do přestávky jde s vedením 4:2.
Korejec sice dokázal sevřít soupeře. Když už to vypadalo, že se s ním nepřetočí, tak se mu to nakonec podařilo a ujímá se vedení 2:0.
Vše už je ale připraveno na souboj Chorvata Starčeviče s Korejcem Kimem.
Zápasy o medaile ale ještě jen tak nezačnou. Na řadu přichází nejprve medailový ceremoniál pro úspěšné zápasníky v nižší kategorii do 59 kg.
Nyní ale přijdou na řadu medailové zápasy v kategorii do 59 kg.
Zápas sice skončil 2:2, ale Abdvali vítězí, poněvadž jako poslední získal body za svůj chvat. Pro Neveše olympijský turnaj končí.
Íránec přebral aktivitu a nakonec dokázal Srba dostat na zem. Srovnává na 2:2 a je půl minutu od vítězství.
Vítězstvím 2:0 také končí první poločas tohoto duelu.
Abdvali je posléze napomínán za pasivitu a musí na zem.
Srb se hned po půlminutě dostává do vedení 2:0.
V druhém zápase se utkají Íránec Abdvali a Srb Neves.
Tento výsledek i zápas skončil a Kim se může těšit na souboj o bronz.
Číňan je nepochopitelně pasivní, když prohrává a musí znovu do pokleku. Prohrává ještě k tomu už 1:3.
Málem se mu povedlo otočit i Číňana, ale oba se nakonec dostali na nohy.
Korejec nyní dostává navíc výhodu sevření.
Kim si ponese těsné vedení i do druhého poločasu.
Oproti nižší kategorii do 59 kilogramů je tento zápas o mnoho akčnější a Korejec se rychle ujal vedení 2:1.
Jako první se proti sobě postaví Korejec Kim s Číňanem Pin Jangem.
Základní pravidla

Pro nekompletně zasvěcené fanoušky si uvedeme pár základních pravidel řecko-římského stylu. Utkání probíhá na žíněnce, která je rozdělená na pásmo aktivity (kruh o průměru 7 metrů) a pasivity ( metrová soustředná kružnice). Je zakázáno útočit na rozdíl od volného stylu na nohy. Vítězství v zápase může být lopatkové (touch), bodové nebo technickou převahou. Dále může soupeř zvítězit v případě zranění, skreče nebo diskvalifikace (za tři napomenutí/hrubé chování). V případě rovnosti bodů rozhoduje: vyšší hodnota bodů za provedenou akci/méně napomenutí/zisk posledního bodu.
Příjemný nedělní večer. Stejně jako v případě juda, tak i vřecko-římském zápasu jsou vždy večer přichystané finálové boje o medaile, ale také možnosti opravy. Jako první přichází na řadu váhová kategorie do 75 kilogramů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.