ZOH - Akrobatické lyžování - Muži - Jízda v boulích (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  3. února 2022   12:45

Muži - Jízda v boulích (kvalifikace 1)

12:45 kvalifikace - muži

Kvalifikace je u konce! Prvních deset mužů v celkovém pořadí si zajistilo přímý postup do finále. Zbývající závodníci se ve druhé kvalifikaci poperou o dalších deset postupových míst. Překvapením je, že mimo postupovou desítku zůstal Ikuma Horišima z Japonska, který obsadil až šestnácté místo.

Kvalifikace skončila.
30'
Posledním závodníkem na startu dnešní kvalifikace byl Severi Vierela z Finska. Dvacetiletý závodník v kvalifikaci nepřekvapil a končí dvacátý pátý.
29'
Ludvig Fjallstrom ze Švédska už má za sebou start na dvou olympiádách. Osmadvacetiletý závodník nejel zrovna rychle, ale neudělal ani velké chyby. Švéd dostává 76,20 bodů a má jistý postup do finále.
28'
Nick Page byl posledním Američan na startu dnešní kvalifikace. Američan se po celou dobu hodně rval s tratí a je až dvacátý.
27'
Matt Graham z Austrálie v Pekingu obhajuje stříbrnou medaili z Jižní Koreje. Ve druhé části se ale nechal rozhodit a bude muset do sobotní kvalifikace.
26'
William Feneley z Velké Británie také bude bojovat o postup do finále až v sobotu. Za známku 70,23 je až dvacátý první.
25'
Nikita Novickij z Ruska jel sice agresivně, ale jeho jízda v boulích byla rozházená. Ruský závodník je dvanáctý a přímo do finále se nepodívá.
24'
Mikael Kingsbury je obrovskou hvězdou tohoto sportu a mnohonásobným vítězem Světového poháru. Kvalifikaci v Pekingu dnes zajel čistě a navíc ve výborném čase. Kingsbury dostává 81,15 bodů a vede!
23'
Bradley Wilson do cíle nedojel.
22'
Dmitrij Reikherd z Kazachstánu se rychlou jízdou prodral na desátou pozici a obral o přímý postup Woodse-Topaloviče.
21'
Závěrečnou desítku startujících otevřel Dylan Walczyk z USA. Američan zajela solidní jízdu, dostává 75,86 bodů a je osmý. Uvidíme, zda se dostane do přímo do finále.
20'
Druhou desítku startujících uzavřel Laurent Dumais z Kanady. Ani kanadský závodník nejel zrovna skvělou jízdu, hodně chyboval v boulích a je až sedmnáctý.
19'
Posledním Japoncem na startu dnešní kvalifikace byl Kosuke Sugimoto. Japonec zvládl trať za rovných pětadvacet sekund, předvedl efektní skoky a nechyboval. Sugimoto dostává 76,26 bodů a je pátý.
18'
Oskar Elofsson po druhém skoku dopadl do podřepu. Jeho čas rovněž nepatřil mezi nejrychlejší a Oskar doplní svého bratra Felixe v sobotní druhé kvalifikaci.
17'
Sacha Theocharis z Francie byl po dojezdu do cíle spokojený, ale je z toho jen patnácté místo za 70,5 bodů.
16'
Druhou polovinu startujících otevřel Horišima z Japonska. Právě tento Japonec je dalším z velkých favoritů závodu. Ve vysoké rychlosti po druhém skoku chyboval a boule jej rozhodily. Japonec je desátý a podle všeho bude muset jít do druhé kvalifikace.
15'
Jimi Salonen z Finska chtěl napodobit svého krajana Penttalu, který zatím drží skvělé páté místo. Seveřan předvedl velmi rychlou jízdu, nicméně ve spodní části měl problémy po doskoku. Fin však vyfasoval skvělýh 76,39 bodů a je třetí.
14'
Felix Elofsson ze Švédska měl pro změnu menší problémy v boulích, kde chyboval hlavně ve spodní části. Švéd jde na jedenácté místo.
13'
Nikita Andrejev z Ruska si v sedmnácti letech odbyl svůj olympijský debut. Andrejev jel dobrou jízdu, jenže po druhém skoku si málem hrábl o zem. Po chybě v závěru putuje Andrejev na dvanáctou pozici.
12'
Dalším Australanem na trati byl Cooper Woods-Topalović. Také australský závodník předvedl pomalejší jízdu, ale nebyla tam velká hyba. Australan je zatím sedmý.
11'
Druhou desítku startujícím otevřel další Japonec So Macuda. Dvaadvacetiletý závodník byl o něco pomalejší, což jej stálo body. Macuda je devátý.
10'
Daiči Hara z Japonska uzavírá první desítku startujících. Japonec v Koreji získal bronzovou medaili. Dnešní kvalifikační jízda nebyla tolik agresivní, nicméně nepřinesla ani větší chyby. Hara se dostává na čtvrtou příčku.
9'
Brodie Summers z Austrálie zvládl kvalifikační jízdu pod dvacet pět sekund. Při nájezdu do střední části měl menší problémy a je až pátý.
8'
Marco Tade ze Švýcarska předvedl sebejistou kvalifikační jízdu. Hlavně skoky v podání švýcarského závodníka snesly to nejpřísnější měřítko. Tade dostává 74,48 bodů a je pátý.
7'
Domácí závodník Jang čao byl oproti předchozím závodníkům mnohem pomalejší. Chybičky navíc přišly i v boulích. Čínský závodník je až sedmý.
6'
Benjamin Cavet z Francie už je zkušeným závodníkem. Francouz předvedl na druhém skoku hodně vysoký backflip. Cavet může být se svou jízdou spokojený, jelikož dostal 78,40 bodů a je druhý.
5'
Walter Wallberg ze Švédska byl před startem olympiády považován na adepta na zisk cenného kovu. Dnes v kvalifikaci předvedl extrémně rychlou jízdu a dobré známky získal i za skoky a jízdu v boulích. Wallberg bere 79,12 bodů a vede.
4'
James Matheson z Austrálie jel hodně agresivní jízdu. Australan předvedl čisté skoky, nicméně byl o pár desetin pomalejší. James Matheson je až čtvrtý.
3'
Prvním Američanem na startu kvalifikace byl Cole McDonald. Americký lyžař byl o něco pomalejší, ale jel čistěji a dostává se do čela.
2'
Olli Penttala z Finska startuje na své premiérové olympiádě. Penttala zajel o něco lepší jízdu než Kolmakov, dostává 75,95 bodů a vede.
1'
Jako první se na trať vydal Pavel Kolmakov z Kazachstánu. O proti kvalifikaci žen začal foukat silný boční vítr. Kazach měl problém při nájezdu do střední pasáže, kde několik bodů ztratil. Kazach dostává známku 74,09.