ZOH - Krasobruslení - Týmová soutěž (den druhý) -  ONLINE PŘENOS -  6. února 2022   02:37

Ukončeno

Týmová soutěž (den druhý)

Přenos se aktualizuje automaticky

Týmová soutěž vyvrcholí v pondělí, kdy se pojedou volné jízdy sportovních dvojic, tanečních párů a žen. Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Průběžné pořadí
1. Ruský olympijský výbor 45
2. USA 42
3. Japonsko 39
4. Kanada 30
5. Čína 29
...
6. Gruzie 22
7. Itálie 20
8. Česko 15
9. Ukrajina 8
10. Německo 8
Po pěti disciplínách se na průběžném prvním místě drží Rusko se ziskem 45 bodů, a to zásluhou Kamily Valjevové a Marka Kondratjuka, kteří byli ve svých kategoriích lepší než Američané a předstihli je tak na čele týmové soutěže. Za Američany se 42 body jsou nyní Japonci na třetí příčce a mají výrazný náskok na Kanadu a Čínu.
Je za námi druhý den týmové soutěže. Český tým skončil na osmém místě, přičemž se nedostal do volných jízd, které se týkají jen Rusů, Američanů, Japonců, Kanaďanů a Číňanů.
Program skončil.
Volné jízdy mužů
1. Juma Kagijama (JPN) 208,94
2. Mark Kondratjuk (ROC) 181,65
3. Vincent Zhou (USA) 171,44
4. Ťin Po-jang (CHN) 155,04
5. Roman Sadovsky (CAN) 122,60
5'
Vincent Zhou získal 171,44 bodů a prohrává s Kondratjukem. Rusko se tak po mužských volných jízdách odpoutá na rozdíl tří bodů.
5'
Kagijama volnou jízdu vyhraje a získá pro Japonsko 10 bodů, to je už nyní jasné. Zhou ale bojuje alespoň o druhé místo a skalp Kondratjuka, což by Američané potřebovali v boji o zlato.
5'
Ve druhé polovině své jízdy se dokázal srovnat s ledem a konečně předvádí, co od něj Spojené státy očekávaly. Možná je ale pozdě na toto zlepšení.
5'
Je otázkou, jestli Američani neměli nasadit raději Nathana Chena, který vyhrál krátký program ve čtvrtek. Zhou je při většině skoků hodně nejistý, technický panel bude mít spoustu práce při kontrole jeho skoků.
5'
Zhou hodně chybuje! dokonce jeden skok vůbec neskočil, předvedl jen jakýsi půlobrat. To je obrovská chyba.
5'
Nyní ale poslední volná jízda, kterou předvede Vincent Zhou, americký krasobruslař.
4'
Kagijama si vylepšil svůj osobní rekord o více než 10 bodů a získal 208,94 bodů za volnou jízdu! Fantastická známka japonského krasobruslaře!
4'
Možná lehká ztráta koncentrace a v závěrečných piruetách drobná chyba, které se technický panel bude ještě věnovat. Jinak ale výborná jízda a průběžné vedení mu nic nesebere.
4'
V trojkombinaci si pomohl jednoduchým ritbergerem, což může být lehká ztráta, ale je to jen malinká drobnost v jinak krásné volné jízdě.
4'
Stříbrného muže loňského světového šampionátu doprovází tóny soundtracku z filmu Gladiátor a jako gladiátor se při precizně skočených skocích pere o premiérové překonání hranice 200 bodů v kariéře.
4'
Kagijama předvádí technicky bravurně předvedené skoky! Prezentace je o poznání vyzrálejší než u Kondratjuka.
4'
Juma Kagijama bude mít nyní příležitost ještě více zvýšit náskok Japonska na Kanadu a Čínu v boji o bronzovou medaili.
3'
Osmnáctiletý Kondratjuk si vyjel 181,65 bodů. Není to tolik jako na mistrovství Evropy, ale poráží Ťina a to je nyní nejdůležitější.
3'
Piruety, krátká krokovka a závěr! Kondratjuk předvedl vyzrálou volnou jízdu hodnou evropského šampiona. Obstojí ale i na světovém kolbišti proti Japoncům a Američanům? Těžko říct. Mnohé napoví už dnešní výsledek.
3'
Technická známka se díky absenci chyb, kterých se dopustil Číňan, velmi rychle dostala na vyšší úroveň než u Ťina. Kondratjuk si jde pro průběžné vedení a zisk přinejmenším osmi bodů za volnou jízdu pro svůj tým.
3'
Lehké obtíže při prvním čtverném skoku, ale pak se Rusovi povedlo s ledem srovnat a předvádí další skoky čistě.
3'
Následuje ruský závodník Mark Kondratjuk, mistr Evropy z Tallinu 2022!
2'
Čínský reprezentant si vyjel známku ve výši 155,04 bodů a jde před Kanaďana.
2'
Ťin Po-jang půjde před Sadovskyho s obrovským náskokem. Porazit však některého z dalších bude s jeho jízdou složité.
2'
Z technického hlediska svého kanadského předchůdce doslova drtí. Při nedotočeném trojitém skoku se sice dotýká rukama ledu, ale to jej tolik mrzet nemusí. Může ho to mrzet jen z toho hlediska, že svému týmu moc nepomůže v honbě za medailí, protože jeho jízda by neměla ohrozit japonského závodníka, který pojede jako předposlední.
2'
Avšak i Ťin se dopouští při svých skocích chyb. Ne sice tak výrazných jako Sadovsky, ale čisté to od něj není.
2'
To volná jízda Ťin Po-janga by měla být zcela o něčem jiném.
1'
Sadovsky za volnou jízdu obdržel 122,60 bodů. To je hodně nízká známka.
1'
Dvaadvacetiletý Kanaďan se protrpěl do konce své volné jízdy a má to za sebou.
1'
Kanadě mezi muži zkrátka chybí taková persona, jakou byl Patrick Chan, jeden ze strůjců zisku zlaté olympijské medaile v týmové soutěži v roce 2018. Sadovsky se jeho kvalitám nedokáže v současnosti ani vzdáleně přiblížit.
1'
Sadovsky své skoky nezvládá, kazí je a hodně si komplikuje svou jízdu.
1'
Hned při prvním trojitém skoku padá, to není zrovna dobrý začátek jeho volné jízdy. Kanada byla i kvůli Sadovskému dlouho mimo postupové pozice do volných jízd, a po dvou medailích, které získala v letech 2014 a 2018 letos pravděpodobně vyjde naprázdno.
1'
Na led přijel Kanaďan Roman Sadovsky. Tomu se příliš nevyvedl krátký program a rozložení sil je takové, že by ani ve volné jízdě neměl předčit některého ze soupeřů.
Pětice krasobruslařů se již rozbrusluje na ledě. Týmová soutěž bude během několika minut pokračovat.
Startovní listina volných jízd mužů
Roman Sadovsky (CAN)
Ťin Po-jang (CHN)
Mark Kondratjuk (ROC)
Juma Kagijama (JPN)
Vincent Zhou (USA)
Soutěž bude pokračovat pěti volnými jízdami mužů ve 4:50. Do té doby přeji hezké nedělní ráno.
Český tým tak končí na konečném osmém místě se ziskem 15 bodů.
Výsledky po krátkých programech
1. Ruský olympijský výbor 36 Q
2. USA 34 Q
3. Japonsko 29 Q
4. Kanada 24 Q
5. Čína 22 Q
6. Gruzie 22
7. Itálie 20
8. Česko 15
9. Ukrajina 8
10. Německo 8
Gruzie sice vyrovnala počet bodů s Čínou, ale nakonec to na postup nestačí. Dílčí souboj rozhodlo to, že Číňané vyhráli soutěž sportovních dvojic, díky čemuž budou v týmové soutěži pokračovat i ve volných jízdách.
Krátký program žen
1. Kamila Valjevová (ROC) 90,18
2. Wakaba Higučiová (JPN) 74,73
3. Madeline Schizasová (CAN) 69,60
4. Anastasija Gubanovová (GEO) 67,56
5. Karen Chenová (USA) 65,20
6. Nicole Schottová (GER) 62,66
7. Anastasija Šabotovová (UKR) 62,49
8. Eliška Březinová (CZE) 61,05
9. Lara Naki Gutmannová (ITA) 58,52
10. Ču I (CHN) 47,03
10'
Zisk 90,18 bodů! Suverénní vítězství Valjevové v krátkém programu!
10'
Technicky velmi náročný krátký program, čistě projetý, Valjevová v této disciplíně zvítězí a pošle Rusko do vedení v týmové soutěži!
10'
Kamila Valjevová uzavře krátký program žen.
9'
Chenová obdržela 65,20 bodů. To bude v souboji s Ruskem ztráta. Zároveň to znamená, že Gruzie bude mít po krátkém programu stejně bodů jako Čína!
9'
Překvapivě to ale není tak technicky zdařilá jízda jako v případě Japonky. Američanka, která dokonce padá při trojitém skoku, bude muset doufat ve vyšší známku za prezentaci.
9'
Za tónů skladby Requiem for a Dream předvádí velmi silný úvod svého krátkého programu, avšak s ne úplně jistou kombinací.
9'
Karen Chenová ze Spojených států bude předposlední krasobruslařkou v krátkých programech.
8'
Higučiová získala za svůj krátký program známku ve výši 74,73 bodů a posílá svůj do vedení! Japonci budou na třetím místě po krátkých programech.
8'
Japonská krasobruslařka má svůj krátký program za sebou. Pojistila postup svého týmu do volných jízd.
8'
Drobná chyba v piruetách, technický panel si tento prvek ještě zkontroluje.
8'
Wakaba Higučiová z Japonska se vydala na led a mírně chybuje v kombinaci, v níž předvádý výpad. Další skoky jsou ale pěkně provedené.
7'
Schottová jde se známkou 62,66 bodů na třetí místo. Gruzie stále ještě žije!
7'
Schottová, které při této jízdě už o nic nejde, může bruslit uvolněně, a byť se nevyhnula menší chybě, její "tréninkový" krátký program je velmi povedený.
7'
Nicole Schottová z Německa se nyní představí na ledě.
6'
Kanaďanka Schizasová obdržela parádní známku 69,60 bodů a jde na první místo! Itálie tak v týmové soutěži končí a bude vyřazena, stejně jako Češi, Ukrajinci, Němci a pravděpodobně Gruzínci, kterým povedená jízda Gubanovové nejspíš také stačit nebude.
6'
Kanada půjde do volných jízd. Schizasová má svůj krátký program za sebou a tlačí se na první či druhé místo. Co z toho bude, to rozhodnou rozhodčí.
6'
Schizasová předvádí povedené skoky, pěknou krokovku a stále více to vypadá na vyřazení Italů z volných jízd.
6'
Na ledě po rozbruslení zůstává Kanaďanka Madeline Schizasová, která nyní bude bojovat o postup pro svůj tým.
Situace je následující, Kanadě stačí porazit Itálii o tři pozice a má definitivně zajištěň postup do volných jízd a naopak Itálie bude vyřazena.
Krátký program žen
1. Anastasija Gubanovová (GEO) 67,56
2. Anastasija Šabotovová (UKR) 62,49
3. Eliška Březinová (CZE) 61,05
4. Lara Naki Gutmannová (ITA) 58,52
5. Ču I (CHN) 47,03
5'
Gutmannová získala od rozhodčích 58,52 bodů a je až čtvrtá! Itálie je v problémech, pravděpodobně přijde o postup do volných jízd.
5'
Nakonec ještě jedny piruety nebyly úplně dokonalé. Guttmanová může zkomplikovat svému týmu boj o postup do volných jízd. A to i z pohledu souboje s Kanadou.
5'
Gutmannová měla hodně vlažný vstup do krátkého programu, technický panel si prohlídne hned dva prvky z jejích skoků. Pak se ale na ledě srovnala.
5'
Lara Naki Gutmannová z Itálie je právě další z krasobruslařek na ledě.
4'
Gubanovová obdržela za krátký program 67,56 bodů, jde na první místo a nyní by potřebovala, aby přeskočila ještě tři soupeřky, díky čemuž by mohla usilovat o postup se svým týmem do volných jízd. Nebo výbuch Itálie.
4'
A čistá také zůstala! Gruzínka je spokojená a není divu! Výborně odjetý krátký program. Smůlou Gruzie je, že šance na postup do volných jízd je mizivá.
4'
Gubanovová je technicky výborně vybavena, jak prokazuje ve skokanské části svého krátkého programu. Rozhodně se bude tlačit do průběžného vedení. Její jízda je zatím čistá.
4'
Na řadě je Gruzínka Anastasija Gubanovová.
3'
Březinová vybojovala 61,05 bodů, což je její nové sezonní maximum. Na Šabatovovou to nestačí, je to druhé místo, ale v českém týmu panuje spokojenost.
3'
Škoda chyby v kombinaci, jinak to byla velmi povedená jízda, s pěkně provedenými piruetami, dalšími skoky i solidní krokovkou. Zda ji chyba v kombinaci připraví o možnost porazit Šabatovovou je už nyní jen a pouze na rozhodčích.
3'
Kombinaci skočila pouze s výpadem a technickému panelu se její skok nelíbil. To následný trojitý skok už ano.
3'
Nyní už ale na led přichází Eliška Březinová, která uzavře týmovou soutěž z pohledu českého týmu, jelikož šance na postup do volných jízd je u Čechů jen v rovině nereálné teorie.
2'
Šabotovová si vyjela velmi slušnou známku ve výši 62,49 bodů a jde před svou čínskou soupeřku.
2'
Ukrajinka se vyhnula chybám, které srazily výkon Číňanky Ču a bude v rámci krátkého programu lepší. Ukrajina však bude po krátkých programech eliminována.
2'
Na led vyrazila Ukrajinka Anastasija Šabotovová.
1'
Nepříliš povedená jízda čínské reprezentantky jí vynesla zisk 47,03 bodů. Pokud by skončila poslední a získala jen jeden bod, hodně by zkomplikovala pozici svého týmu, který by se propadl pořadím. Postup by Číně ale uniknout nejspíš neměl.
1'
Čínská reprezentantka nesplnila povinný prvek krátkého programu a její jízda tak nebude hodnocena nijak vysokou známkou.
1'
Ženské krátké programy otevře čínská reprezentantka Ču I, která patří k nejslabším v celé desítce krasobruslařek.
Závod odstartoval.
Startovní listina ženských krátkých programů
Ču I (CHN)
Anastasija Šabotovová (UKR)
Eliška Březinová (CZE)
Anastasija Gubanovová (GEO)
Lara Naki Gutmannová (ITA)
Madeline Schizasová (CAN)
Nicole Schottová (GER)
Wakaba Higučiová (JPN)
Karen Chenová (USA)
Kamila Valjevová (ROC)
Průběžné pořadí týmové soutěže
1. USA 28 b
2. Ruský olympijský výbor 26
3. Čína 21
4. Japonsko 20
5. Itálie 18
6. Kanada 16
7. Gruzie 15
8. Česko 12
9. Ukrajina 4
10. Německo 3
Český tým je po třech disciplínách na osmém místě a postup do volných jízd se jej na 99 % týkat nebude. Do dění by musel jedině zasáhnout zázrak, nebo v horším případě covid.
Po třech disciplínách (krátké programy mužů, sportovních dvojic a tanečních párů) je ve vedení soutěže tým Spojených států, za kterým je těsně na druhém místě Ruský olympijský výbor. O třetí příčku aktuálně bojují domácí Číňani, Japonci a Italové. Na pokraji vyřazení je naopak Kanada, která získala medaile doposud na obou olympijských hrách v letech 2014 a 2018 a před čtyřmi lety dokonce byli olympijskými vítězi.
Formát soutěže je následující – do soutěže naskočí celkem 10 týmů ve všech čtyřech kategoriích. Krasobruslaři a páry absolvují krátké programy, po nichž bude pět nejslabších celků eliminováno a následně se bude závodit ve volných jízdách všech disciplín (druhý a třetí soutěžní den). Bodování je jednoduché – vítěz každé disciplíny získá pro svůj tým 10 bodů, nejhorší ze všech obdrží 1 bod. Tyto body se sčítají a tým, který po osmi soutěžních jízdách (krátké programy a volné jízdy všech čtyř kategorií) bude mít nejvíce bodů, zvítězí.
Týmová soutěž na olympijských hrách v Pekingu pokračuje svým druhým závodním dnem. Během něj se představí ženy se svým krátkým programem a na základě součtu výsledků krátkých programů ze všech disciplín se určí postupující pětice, která bude nadále bojovat o medaile. Tato pětice týmů se už v neděli představí ve volných jízdách mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:37.
Články odjinud