ZOH - Skoky na lyžích - Závod smíšených družstev - Velký můstek -  ONLINE PŘENOS -  7. února 2022   12:45

Ukončeno

Závod smíšených družstev - Velký můstek

12:45 1. kolo
CZE  K. IndráčkováR. KoudelkaK. UlrichováČ. Kožíšek
   
13:51 finálové kolo
CZE  K. IndráčkováR. KoudelkaK. UlrichováČ. Kožíšek
SLO 1. . Slovinsko
ROV 2. . Tým ROV
CAN 3. . Kanada
 
Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Výsledky závodu:
1. Slovinsko – 1001.5 bodu
2. ROV – 890.3
3. Kanada – 844.6
4. Japonsko – 836.3
5. Rakousko – 818
6. Polsko – 763.3
7. Česko – 722.8
8. Norsko – 707.9
Končí neuvěřitelný závod, který v rámci olympijských her nemá obdoby. Neskutečný počet diskvalifikací vynesl na bronzovou pozici Kanadu. Druhé skončilo Rusko, což je další překvapivý výsledek. Svou roli v závodu tak potvrdilo v podstatě jen Slovinsko, když zejména zásluhou ženské složky ovládlo závod smíšených družstev se ziskem 1001,5 bodu.

Čeští zástupci dokázali postoupit do druhého kola, díky několikanásobné diskvalifikaci v norském týmu navíc získali sedmou pozici.
Konec závodu.
4/8'
Peter Prevc si v klidu skáče pro zlato, Slovinsko je olympijským vítězem v rámci této disciplíny! Hrálo mu do karet výtečné umístění žen. Prevc nakonec dokázal svým skokem překlenout 1000bodovou hranici.
4/7'
Poslední skok si pohlídal Jevgenij Klimov a také Rusové jdou na stupně vítězů. Měla by to být stříbrná medaile za výkon dlouhý 103 metry.
4/6'
Neuvěřitelný příběh tohoto závodu! MacKenzie Boyd-Clowes ustál tlak, skočil 101,5 metru a Kanaďané se u něj shromažďují. Vědí, že budou brát bronzové medaile.
4/5'
Rjoju Kobajaši ještě bojuje! Parádních 106 metrů. To je pokus, který ještě Boyda-Clowese dostane pod tlak. Kanada bude hájit bronz.
4/4'
Manuel Fettner skáče v životní formě. Jeho 102 metry jsou parádním počinem. Spokojeně zdraví diváky u obrazovek.
4/3'
Nor Marius Lindvik si udělal radost slušným pokusem. Dosáhl na 100,5 metru. Norové mezitím zapsali další diskvalifikaci.
4/2'
Pořadí před posledním kolem se samozřejmě míchá podle aktuálních výsledků. Jako druhý šel na řadu Kamil Stoch a vedlo se mu. Škoda, že ženský skok na tom není lépe, Stoch má 102,5 metru.
4/1'
Roman Koudelka dnes nepředvedl tak dobré skoky jako včera. Dokázal se dostat na 92,5 metru a zavírá českou stopu v závodě. Postup do druhého kola mohou Češi považovat za úspěch.
3/8'
Poslední žena v závodě. Lisa Ederová se do smíšeného týmu dostala kvůli covidovým komplikacím v týmu Rakouska, nyní zabojovala o 90,5 metru.
3/7'
Skákat se naopak nebojí Urša Bogatajová. Zaokrouhlila svůj pokus na 100 metrů a Slovince by už nic nemělo připravit o zlato.
3/6'
Silje Opsethová svůj skok v podstatě odflákla 83 metry a je se sebou hodně nespokojená. Norsko už je i za Japonskem.
3/5'
Juki Itoová se nedostala za konstrukční bod můstku a Kanada je v závodě smíšených týmů na dosah olympijské medaile. Japonka zvládla jen 88 metrů, netrefila odraz. Teď budou Japonci trnout a čekat na Kobajašiho.
3/4'
Druhé kolo nezvládla tak dobře jako to první Kinga Rajdová. Polka zapíše jen 73,5 metru a Indráčková jí tak oplatí porážku. Polsko má na Česko sedmnáctibodový náskok.
3/3'
Se svým výkonem je spokojená Irina Avvakumovová, která díky 91,5 metru pochopitelně udrží stříbrnou pozici před Kanadou.
3/2'
Závod uzavřela už i Karolína Indráčková. Česko dostává 83 metry na čtvrté místo.
3/1'
Přes 90 metrů se z nájezdového okna číslo 16 dostala Abigail Strateová. Kanada má ještě poměrně slušnou naději na bronz, což je největší překvapení.
2/8'
První mužský turnus v rámci druhého kola uzavřel Stefan Kraft. Oba skoky mu dnes sedly, zapíše 102 metry. Rakušané musí být spokojení.
2/7'
Přesně na sto metrů doplachtil Timi Zajc, má úžasnou letovou fázi. Dopadl přesně na sto metrů a to samozřejmě bude Slovinsku stačit.
2/6'
Robert Johansson zaznamenal stejný skok jako Sato.
2/5'
Jukija Sato svým skokem stáhnul ztrátu a v tuto chvíli zaznamenává Japonsko čtvrté místo. Na medaili to samozřejmě není.
2/4'
Druhý skok zvládl Dawid Kubacki o něco lépe. Zapíše 101 metr. Přesto ví, že mohl letět i dál.
2/3'
Oba své skoky zvládl Danil Sadrejev, Rusové jsou opravdu blízko olympijskému kovu. Na začátku dne vedli celkové pořadí národů a další medaile by se hodila. 100,5 metru bude stačit na první místo.
2/2'
Čestmír Kožíšek dokázal zaznamenat 92,5 metru a čeští trenéři jsou relativně spokojení. Kožíšek v závodě úplně nezklamal.
2/1'
Kanaďan Matthew Soukup zvládl 89 metrů. Všichni závodníci z Kanady dnes skáčou na hraně svých možností, Soukup bude spokojený s dočasným druhým místem.
1/8'
Další žena, která v prvním kole prošla diskvalifikací. Daniela Iraschková-Stolzová dopadla na 84 metrů, zřejmě ji úvodní neúspěch hodně rozhodil. To je ztráta pro Rakousko.
1/7'
Spokojená je se sebou Nika Križnarová. Zvládla pojišťovací skok a nechala volný průchod emocím. Bude to 99,5 metru.
1/6'
Přes 93 metrů se dostala Anna Odine Strømová. To bude samozřejmě první místo dočasného pořadí.
1/5'
Japonka Sara Takanašiová dopadla a rozplakala se. Ví, že její diskvalifikace z prvního kola Japonsku možná zhatilo šanci na medaili. Ještě ale může zabojovat minimálně Kobajaši.
1/4'
Nicole Konderlaová dokázala doplachtit jen na 72,5 metru, je to tedy horší výkon, než jaký předvedla Ulrichová. Polsku by měl ovšem na Čechy stačit náskok z prvního kola.
1/3'
Druhé kolo v podání Irmy Machiniaové nebylo dobré. Jen 81,5 metru a Rusové jí asi nepoděkují.
1/2'
Bohužel, Klára Ulrichová se nezlepšila, dopadla na 73,5 metru. Na těchto olympijských hrách však spíše sbírala zkušenosti.
1/1'
Alexandria Loutittová se zlepšila. Dosáhla na 90 metrů a Kanada drží naději na dobrý výsledek.
Začátek druhého kola.
VÝSLEDKY PRVNÍHO KOLA

1. Q Slovinsko – 506.4 bodu
2. Q Japonsko – 484.4
3. Q Rakousko – 461.9
4. Q Norsko – 457.4
5. Q ROV – 448.8
6. Q Kanada – 445.4
7. Q Polsko – 386.1
8. Q Česko – 362.5
9. Německo – 350.9
10. Čína – 229.8
Konec prvního kola.
4/10'
Stříbrný medailista Manuel Fettner znovu potvrdil formu. Také on se dostává na 101 metr, předvedl svůj standardní skok.
4/9'
Skvěle se z hrany odrazil Peter Prevc, přidal krásný telemark a zvládl 101,5 metru. Slovinsko bude jasně na prvním místě.
4/8'
Náladu po včerejším zklamání si chtěl spravit Karl Geiger a to se povedlo. Dostáváme mezitím informaci, že diskvalifikací prošla také Katharina Althausová.
4/7'
Na odrazové hraně se vymrštil Marius Lindvik, měl krásnou symetrii „véčka“ a udržel medailovou pozici. Zatím jsou Norové dokonce první.
4/6'
Ke slovu přišel olympijský vítěz Rjoju Kobajaši. Zabojoval o druhé kolo, šlo o těsnou záležitost. Ale Češi to zvládli! Naší vlajku uvidíme ve druhém kole.
4/5'
Čisté a daleké provedení. Kamil Stoch zvládl lepší skok než ve finále individuálního závodu. Znamená to, že České republika Polsko nepřekoná.
4/4'
Dobře skáče Jevgenij Klimov. Úžasný skok měřil 100,5 metru. Rusové tak momentálně zaujmou vedoucí postavení.
4/3'
Skok bohužel kazí Roman Koudelka. Pouze 93 metrů a český náskok může stáhnout nejlepší muž současnosti Rjoju Kobajaši. Modleme se, aby Česko proklouzlo do dalšího kola.
4/2'
Fantasticky se předvedl MacKenzie Boyd-Clowes. Jeho pokus byl velmi čistý, překonal stometrovou hranici a doufejme, že podobně skočí i Roman Koudelka.
4/1'
Propagační pokus ukázal Ťia-wen Čao. Čína se v závodě loučí desátým místem, tento skok měřil 74 metrů.
3/10'
Mladá Rakušanka Lisa Ederová ustála nervy, má 96 metrů. Daniela Iraschková-Stolzová předtím byla diskvalifikovaná, ale Rakušané by i tak mohli vyšoupnout Česko z postupové osmičky.
3/9'
Urša Bogatajová už má olympijské zlato, a teď potvrdila parádní formu. Dosáhla na 106 metrů, což znamená pohodlný posun na první místo. Na můstku je poslední skokanka.
3/8'
Fantastický výkon a možná i pojistka německé medaile. Katharina Althausová ukázala skvělé technické provedení a raduje se ze 104 metrů! To byl, panečku, výkon.
3/7'
Trochu přemotivovaná byla zřejmě Silje Opsethová. Norka potřebovala k medaili dobrý skok, zatím to sice bude stačit na první místo, ale jen o šest bodů před Ruskem.
3/6'
Juki Itoová se dostala na 93 metrů. Před týdnem ve Wellingenu zaznamenala 154 metrů a překonala i mužský rekord můstku. Teď to tak slavné nebude, Japonsko je po diskvalifikaci za českým týmem.
3/5'
Poláci zřejmě také zvládnou porazit český výběr. Kinga Rajdová posouvá polskou vlajku na třetí místo.
3/4'
Ruska Irina Avvakumovová kroutí hlavou, ví, že mohla ještě nějaký ten bodík získat. Nakonec se musí spokojit s 92 metry.
3/3'
Bohužel, skok Karolíny Indráčkové je špatný. Zpožděný timing na odraze znamená jen 78 metrů. Česko patrně Kanadu neporazí, může ovšem pomýšlet na postup. I Rakousko totiž má už jednu diskvalifikaci.
3/2'
Fazónu potvrdila také Abigail Strateová, která patří do elitní dvacítky ženského skoku. Parádní výkon měří 93,5 metru. Počkáme si na českou odpověď.
3/1'
Druhá čínská žena ve stopě nese jméno Čching-jüe Pcheng. Za hranou měla velké problémy, i proto její pokus měří jen 65 metrů.
2/10'
Druhý sled skokanů uzavřel Stefan Kraft, a to tak že stylově. Jeho 102 metrů zatím znamená třetí místo. Vedou Slovinci s téměř dvacetibodovým náskokem na Norsko.
2/9'
Velice slušný výkon předvádí Timi Zajc. To Slovinci potřebovali, protože mají velmi silné ženy. Teď tedy 97,5 metru, což by mohlo stačit ke zlatu.
2/8'
Constantin Schmid se rozjel jako druhý člen německého týmu. A předvedl slušnou formu, kterou má na ZOH. Doletěl na značku 101 metr a může slavit.
2/7'
Dobrý pokus! Robert Johansson předvedl stejnou vzdálenost jako Sato a Norové mohou dnes pomýšlet na medaili. Samozřejmě k tomu dopomáhá konec nadějí ze strany Japonska.
2/6'
Včera do druhého kola Jukija Sato nepostoupil, teď mu půlmetr scházel na stovku. Velmi dobrý pokus. Japonci musí riskovat, jejich závodnice byla totiž diskvalifikovaná po kontrole kombinézy.
2/5'
Včera zvládl Dawid Kubacki útok na bronz, ale dnes to nebylo ideální. Zatím bude Polsko na druhém místě, o bod a sedm desetin před Českem.
2/4'
Obrovskou formu potvrzuje Danil Sadrejev. Rus doplachtil na parádních 99,5 metru. Mezitím zazněla informace, že japonská závodnice z prvního kola byla diskvalifikovaná pro neplatnou kombinézu.
2/3'
Český tým se přiblíží ke Kanadě, Čestmír Kožíšek dosáhl na 91 metrů. Uvidíme, na jaké umístění to bude v konečném součtu stačit.
2/2'
Povětrnostní podmínky nedovolily chvíli start Matthewa Soukupa. Nakonec zvládl po krátké pauze a s drobným zadním větrem 87 metrů. Výkon, který neurazí ani nenadchne.
2/1'
I když Číňané dělají velký progres, samozřejmě nemohou tradičnějším skokanským zemím konkurovat. Čchi-wu Sung zvládl z nižšího nájezdu jen 71 metrů.
1/10'
Ideální formu si na olympiádu nepřivezla Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová. Už nájezdu stála asymetricky, nakonec zvládla 85,5 metru a šesté místo.
1/9'
Dobrý skok na úvod i pro Slovinsko. Nika Križnarová šla do svého pokusu hodně agresivně a lehce překlenula stometrovou hranici. Zatím bude Slovinka první.
1/8'
Selina Freitagová netrefila ideálně odrazovou hranu. Zapisuje 88 metrů, zatím to stačí na třetí pozici.
1/7'
Dobrý začátek i pro norský tým. Anna Odine Strømová dosáhla přes 90 metrů, s čímž bude spokojená.
1/6'
Parádní výkon předvedla Sara Takanašiová. Dopadla na značku 103 metrů. Japonsko bude černým koněm závodu.
1/5'
Dobrý skok nepředvedla Nicole Konderlaová, to by mohlo pomoci českému týmu.
1/4'
Irma Machiniaová se dostala na 86 metrů a stanovuje doposud nejlepší výkon.
1/3'
Metrově Klára Ulrichová dosáhla na hodnotu 78,5, zatím tedy na Kanaďany budou Češi ztrácet. Snad manko doženou ostatní závodníci.
1/2'
Kanaďanka Alexandria Loutittová skočila poměrně solidně, povedlo se jí zapsat 84 metrů. Uvidíme, jak se s tím popere Klára Ulrichová.
1/1'
Z nájezdového okna číslo 17 se jako první rozjela Ping Tung. Předvedla výkon měřící 69,4 body.
Začátek závodu.
V pondělí se v Číně koná první týmový závod ve skocích na lyžích na těchto olympijských hrách. Půjde o úplnou novinku, skákat totiž budou smíšená družstva.

POSLEDNÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA
Mistrem světa z minulého roku je Německo. V sestavě západního souseda ovšem zbyla polovina osazenstva z únorového závodu v Oberstdorfu. Zůstává Karl Geiger a Katharina Althausová, která už má stříbro z individuálního závodu zpřed dvou dnů. O zlato se připravila nepovedeným druhým kolem, kdy dosáhla na 94 metrů.

Vraťme se ovšem krátce k mistrovství světa 2021. Stříbro si odnesla reprezentace Norska, třetí bylo Rakousko. Japonci, kteří mají v sestavě čerstvého olympijského vítěze Kobajašiho, dosáhli na páté místo.

SVĚTOVÝ POHÁR 2021-22
Smíšený závod se často nekoná ani v rámci SP. V této sezoně se dostal do programu pouze v německém Willingenu. Pořadí ovládli Slovinci, kteří vůbec prožívají vyvedenou sezonu. Muži v prvním olympijském závodě cenný kov nepřitáhli, ale Bogatajová a Križnarová se na středním můstku v Číně činily. První získala posledním skokem olympijské zlato, druhá se spokojila s bronzem.

Ve Willingenu byli na medailových pozicích ještě Norové a Rakušané, patřící ke skokanským velmocím. Druhý a poslední závod smíšených týmů v rámci SP proběhne na počátku března v norském Oslu.

ČESKÝ TÝM
Na loňském mistrovství světa skončili Češi na osmém místě. Byli tedy poslední mezi týmy, co se prodraly do druhého kola. Tehdy pod českou vlajkou startovala Karolína Indráčková, dále pak Viktor Polášek, Klára Ulrichová a Čestmír Kožíšek.

Ve Wellingenu se Češi vůbec nesešli. Na ZOH ovšem nechybí. O místo přišel Viktor Polášek, kterého nahradí momentálně nejvýkonnější český skokan Roman Koudelka.

Individuální závod pod pěti kruhy završil na 18. pozici. Úspěšnou kvalifikaci do druhého kola zvládly v rámci žen i sestry Indráčkovy, přesto zakotvily ve třetí desítce. Vůbec se nevedlo Kláře Ulrichové, když se sedmi dalšími skokankami skončila už po prvním kole.
Startovní listina:
1. Čína
(Ping Tung, Čchi-wu Sung, Čching-jüe Pcheng, Ťia-wen Čao)
2. Kanada
(Alexandria Loutittová, Matthew Soukup, Abigail Strateová, MacKenzie Boyd-Clowes,
3. Česká republika
(Klára Ulrichová, Čestmír Kožíšek, Karolína Indráčková, Roman Koudelka)

4. Tým ROV
(Irma Machiniaová, Danil Sadrejev, Irina Avvakumovová, Jevgenij Klimov)
5. Polsko
(Nicole Konderlaová, Dawid Kubacki, Kinga Rajdová, Kamil Stoch)
6. Japonsko
(Sara Takanašiová, Jukija Sato, Juki Itoová, Rjoju Kobajaši)
7. Norsko
(Anna Odine Strømová, Robert Johansson, Silje Opsethová, Marius Lindvik)
8. Německo
(Selina Freitagová, Constantin Schmid, Katharina Althausová, Karl Geiger)
9. Slovinsko
(Nika Križnarová, Timi Zajc, Urša Bogatajová, Peter Prevc)
10. Rakousko
(Daniela Iraschková-Stolzová, Stefan Kraft, Lisa Ederová, Manuel Fettner)
Výsledky posledního závodu SP smíšených družstev:
1. Slovinsko 862,6 bodů
(Ema Klinecová, Cene Prevc, Urša Bogatajová, Anže Lanišek)
2. Norsko 799,7 b.
3. Rakousko 779,5 b.
4. Německo 778,4 b.
5. Japonsko 724,0 b.
6. Polsko 563,1 b.
7. Francie 510,9 b.
8. Rusko 460,0 b.
9. Finsko 148,9 b.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:45.
Články odjinud