Oktagon MMA - David Kozma - Kaik Brito -  ONLINE PŘENOS -  3. prosince 2022   23:10

Ukončeno

David Kozma - Kaik Brito

Přenos se aktualizuje automaticky

Oktagon 37 je tedy tímto u konce! Viděli jsme skvělé knouck-outy, dramatické zvraty a nakonec i dva nové šampiony. Za celou naší MMA divizi vám děkuji za pozornost a vítám vás v nové éře Oktagonu. Bez Davida Kozmy jako nepokořitelného krále welteru!
Vítěz: Kaik Brito (TKO).
David Kozma samozřejmě není spokojen se svým výsledkem, nečekal, že bude Brazilec tak přesný a tvrdý. Bere to ale sportovně, a to je hlavní.
Král je mrtev, ať žije král! 1 477 dnů trvala vláda Davida Kozmy v Oktagonu, dnes ale našel přemožitele. Ten sice neměl sílu Pantera ukončit, ale dokázal ho tak dlouho masakrovat, až Jan Voborník zasáhl. Hala zůstala povětšinou v němém úžasu. Sám Attila Vegh jen nechápavě koukal, co se právě stalo. Moment, který dosti možná může konkurovat situaci po zápasu století.
04:18'
Konec zápasu.
04:18'
A Jan Voborník se na to už nemůže dívat a ukončuje zápas! KAIK BRITO JE NOVÝM ŠAMPIONEM WELTEROVÉ DIVIZE!
03:55'
Davida Kozmu drží na nohou jen vůle.
03:30'
Brito ale nemá sílu zápas ukončit a nechal Kozmu restartovat tělo.
02:00'
Kaik ale ranou z otočky poslal Kozmu znovu k zemi!
02:30'
Oba borci po vzoru WWE stojí ve středu a jen si vyměňují údery.
02:10'
Nedokázal ho tam ale udržet.
01:55'
Opět takedown od českého borce.
01:15'
Kozma se soustřeďuje na kopy, nepovedený úder Brita ho ale málem znovu poslal k zemi.
00:40'
Brito láká Kozmu na zem, ten ale nevypadá, že by se mu tam chtělo.
00:30'
Kozma jen oťukává soupeře.
00:00'
Začalo třetí kolo.
Doslova hrobníkovi z lopaty utekl teď David Kozma. Kaik ho měl na lopatě, ale autopilot domácího borce ještě podržel.
05:00'
Skončilo třetí kolo.
04:40'
Rychlý takedown pro Kaika, prakticky zadarmo.
04:20'
Tady zachrání pantera jen gong.
03:45'
Vypadá to ale, že autopilot tak nějak funguje. Kozma útočí, ale každá slabší rána ho posílá k zemi.
03:10'
David se snaží restartovat, ale nohy ho příliš neposlouchají.
02:40'
Kaik se ale přetočil a dostal se z chvatu.
02:20'
Šampion se ale vrátil do zápasu a chytil si armbar!
01:50'
Kozma je otřesen a je vteřiny od ukončení!
01:35'
A jsme zpět na středu.
01:05'
Do třetice to Kozmovi vyšlo, Brito se ale jak pružina okamžitě vyšvihl nahoru.
00:50'
Brito skvěle ubránil i další.
00:35'
Nepodařený takedown od Kozmy.
00:15'
Brito zahájil dobrým kopem, který se svezl Kozmovi po zádech.
00:00'
Začalo druhé kolo.
05:00'
Skončilo první kolo.
04:45'
Přední i od Brita. Kozma sice utekl, během to ho ale upadl.
04:30'
Tvrdá zadní od Brita a přední od Kozmy.
01:55'
A opět neudržel Brazilce na zemi. Naservíroval mu na pletiva alespoň tři kolena do hlavy.
03:20'
Teď už se ale Kozmovi podařilo se dobře ponořit a pomalu šipkou poslal zápas na zem.
02:50'
Brazilcovi nedělá moc problém bránit ponory Kozmy.
02:30'
Další neúspěšný takedown.
02:20'
Kozma je otřesen, snaží se ale to nedat najevo.
01:45'
Brito ale lehce trefil high-kick.
01:20'
A zvláštním způsobem dostal soupeře na zem, který se ale rychle postavil.
00:50'
Rychle ale vstal.
00:45'
A Kozma jde po ráně z přední na zadek!
00:35'
Tvrdá zadní od Brita.
00:20'
Brito začíná kopem nebezpečně blízko slabin.
00:00'
Začalo první kolo.
Nyní už ale je v oktagonu a zápas večera začne už za pár desítek vteřin!
Který hned zkraje nástupu zakopl a musela mu pomáhat ochranka.
Kaik Brito je už v oktagonu a nyní je čas na roky neporaženého, neoddiskutovatelného krále welterové divize Oktagon MMA – Davida Kozmu!
Hezký sobotní večer, všechny formy života, máme tu další svátek MMA! Předposlední turnaj organizace Oktagon opět zamířil do Ostravy a naše oddělení bojových sportů vybralo několik zápasů, které by nemělo utéct našemu i vašemu oku!

Začneme ve slámové váze, která přinese jediný ženský zápas večera mezi Monikou Chochlíkovou a Němkou Katharinou Dalisdaovou. Od jednatřicetileté držitelky černého pásu v judu se čeká, že Slovenku přejede. Je přeci jen komplexnější a hlavně dominantnější na zemi, zatímco Monika je spíše postojářka. Dalisdaová navíc na minulém galavečeru porazila ex-UFC zápasnici Mallory Martinovou a i Chochlíková se proti ní vidí jako outsider.

V domluvené váze do 73 kg ukončí prelims kartu Ronald "Rony" Paradeiser a jeden z několika Brazilců, kteří se dnes představí, Felipe Da Silva Maia. O slovenském borci je známo, že poslední dobou rád chodí na zem, tady by to ale byla jeho smrt. Maia je totiž držitelem černého pásu v BJJ a dokázal uškrtit například Matúše Kohouta. Už jen rychlý pohled na rozdělení výher podle způsobu ukončení (3x KO, 10x submise) dávají jasně najevo, že pokud bude chtít OFA získat cenný skalp, bude muset udržet zápas v postoji. Sázkaří ale vidí slovenskou výhru jako velkou jistotu.

V rámci hlavní karty uvidíme middleweight souboj Vlasta Čepa s Giovannim Melillem. Sedmatřicetiletý Ital toho má za sebou už hodně, včetně dvou zápasů v Bellatoru. Ty ale oba skončily už v prvním kole a od té doby jeho kariéra pomalu upadá. Zapas sice jednu výhru, v posledním utkání v dubnu ale s Matějem Peňázem prohrál na body. Přesto mu ale hodně lidí věří. Pokud přežije první kolo nebo zápas půjde na zem, jeho šance budou velmi vysoké.

A pak jsou tu titulové fighty. Co-main event přinese souboj o pás v pérové divizi, který musel uvolnit Ivan Buchinger pro vážnější zranění. Šanci porvat se o něj dostali trojka a čtyřka divize, respektive Mate Sanikidze a Jakub Tichota.
Prvně jmenovaný je zkušenější, oba mají sérii pěti výher v řadě, pro Tichotu to ale byly jediné zápasy v profi kariéře, takže ještě nepoznal porážku. Ačkoliv je podle kurzů vnímán jako lehký favorit, veřejnost to vidí spíše naopak. Zmiňuje se malá fyzička, horší soupeři a také wrestling. Na druhou stranu ukazuje maximální soustředění a bude zajímavé sledovat, jak dobře ho Andre Reinders připraví.

Třešničkou na dortu bude souboj o titul král welteru mezi dnes už legendou Oktagonu Davidem Kozmou a vyzyvatelem z Brazílie Kaikem Britem. Brito má v organizaci skóre 4:1, zatímco prohra s Knížetem přišla až na body, výhry nad Borárošem, Bryczkem a naposledy Kalašnikem získal pokaždé už v prvním kole. Ostatně jen tři utkání v celé jeho kariéře došly až do třetího kola. Kozma ale dokáže soupeře v postoji rychle utavit a jakmile ho hodí na zem, už se z ní většinou do konce kola nedostane. Pro Brazilce bude důležité zachovat si chladnou hlavu a držet Kozmu od těla. To se ale nepovedlo ani větším dlouhánům.

Po oznámení duelu mezi Václavem Mikuláškem a Petrem Bartoňkem jsme i tyto bojovníky zařadili do našeho výběru. Bohumínská „Baba Jaga“ se představí před ostravským publikem, tedy v podstatě doma. Vítěz bitvy o Ostravu má za sebou nepříjemnou šňůru čtyř porážek, od duelu s Karlosem Vémolou zažil Mikulášek pocit úspěchu jen v boxerském klání proti Michalu Kotalíkovi. Bartoněk má profesionální skóre 0:3, zvítězil jen v Undergroundu a naposledy zápasil před dvěma lety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.
Články odjinud